Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika ws2005

Odnotowano 149 pozycji dodanych przez ws2005 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-18 )



Sort by                Order  

#138193 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-06, godz. 17:02 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Zeby bylo smieszniej - logika rowniez. :D :D
Jesli chodzi o dogmaty religijne to moj sceptycyzm jest duzy. samodzielnie czytam Biblie. Przeczytalam tez Koran, lecz moja znajomosc kontekstu kulturowego tej ksiegi jest za mala na wysnuwanie wnioskow.

Profanko, emocję są piękne. Tylko, że nie zawsze są tak spontaniczne i naturalne, jak się nam wydaje. Emocje potrafią być irracjonalne, oszukiwać nas, wprowadzać w błąd i manipulować nami. Przez ich pryzmat interpretujemy świat nie zawsze zgodny ze stanem faktycznym.

A jeśli logika zawodzi, to cóż pozostaje? szaleństwo? :P



#138162 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-06, godz. 06:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

najciemniej pod latarnią, tzn czupryną, tzn w naszych głowach :)

też o tym pomyślałem, ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia

Na początku był haos,później przyszła religia i namieszała dobrze w głowach.Religia zawiodła przyszła nauka,a nauka jest omylna i czasem z przeczna sama z sobą więc w sukurs przyszła teza i hipoteza.Te ze sobą zaczęły konflikt i znowu przychodzi religia - powtarzający się obieg - dzień świstaka i dzień świra:lol: :lol:

Mam wrażenie, że wiele obecnych tu osób traktuję naukę podobnie jak religię, powinna głosić prawdę absolutną, być nieomylna, nieskorumpowana i uczciwa, ale tak nie jest, nie będzie i trzeba się z tym pogodzić. Tworzymy ją my ludzie, jesteśmy omylni, ale tak naprawdę zaczynaliśmy od zera. Nikt nam nie pomaga w zrozumieniu tego, co nas otacza, nikt wyższy nie stanie z boku i nie wyjaśni naszych pytań. Dlatego do wniosków musimy dochodzić sami. Jednak jakby zestawić ze sobą obie, naukę i religię, która ma więcej przekonywujących dowodów na swą prawdziwość? Niestety religia jako ogół, jeśli chodzi o wyjaśnianie rzeczywistości, zawodzi już od najdawniejszych czasów. Natomiast, jeśli wziąć pod uwagę choćby rozwój, jaki się dokonał w ostatnich stuleciach dzięki nauce to odpowiedź nasuwa się sama.

Jednak naszym zyciem rzadzi nie tylko logika. :(

a co proponujesz lepszego niż logika?



#138130 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-05, godz. 19:06 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Bóg jest dla mnie pojęciem abstrakcyjnym. Jest uniwersalną odpowiedzią na niewiadome. Każde osiągnięcie nauki w dziedzinie ustalania etapów "powstawania" odsuwa boga nieco dalej w jego roli. Każde osiągnięcie nauki w dziedzinie ustalania etapów "powstawania" odsuwa boga nieco dalej w jego roli. Kiedyś był sprawcą praktycznie każdego wydarzenia i ingerował w praktycznie każdą dziedzinę życia człowieka. Dzisiaj jest gdzieś tam.

A propos poznawania niewiadomego z pomocą religii, to ciekawie wypowiedział się prof. Bohdan Chwedeńczuk:
"Istota poznania naukowego polega na budowaniu i sprawdzaniu hipotez według metodologii naukowej. To właśnie bezosobowa metodologia, zbudowana według sprawdzonych reguł, gwarantujących wysokie prawdopodobieństwo osiąganych rezultatów, przynosi hipotezy, które wzbogacają zasób naszej wiedzy. Te hipotezy, dodajmy, narażone są na nieustanną krytykę, weryfikowane kolejnymi eksperymentami, modyfikowane zgodnie z rezultatami owych eksperymentów.

Religia natomiast nie przynosi w myśl takiej definicji żadnej wiedzy o rzeczywistości. Tam zaś, gdzie religia do roli budowania spójnego obrazu rzeczywistości pretendowała (a pretendowała i pretenduje nader ochoczo), tam prędzej czy później jej nieoparte na żadnej spójnej metodologii twierdzenia były przez naukę obalane. Poczynając od "obserwacji", że huragany wywołuje jakiś domniemany bóg wiatru, przez twierdzenia o płaskiej Ziemi, wokół której krąży Słońce, i demonicznych źródłach szaleństwa kończąc."


Dodam, ktoś inny fajnie napisał, że kiedyś umieszczano bogów tam gdzie nikt nie mógł tego zweryfikować, w starożytności było to na olimpie, w chrześcijaństwie Bóg mieszka sobie w niebie, a dziś skoro i tam dotarł człowiek, umieszcza się go jeszcze dalej, w głębi kosmosu, w innym wymiarze.
Ale kiedyś pewnie i tam dotrzemy, gdzie wtedy przeniosą swoją siedzibę istoty boskie?



#138541 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-13, godz. 09:37 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jeżeli jednak nie ma naukowego dowodu na nieistnienie Boga
to należy przyjąć, że ojcem logiki jest sam Stwórca skoro
powołał do życia nie tylko człeka ale Wszystko inne..

analogicznie nie ma naukowego dowodu na nieistnienie czajniczka Russella i nigdy nie będzie, co w związku z tym należy przyjąć? :)

Skoro nie wiemy czym jest tzw. "czarna materia" która spaja
galaktyki i jedynie się domyślamy, że musi istnieć (coś na kształt
zjawy niematerialnej) lub "czarna energia", która daje odwrotny
skutek i również tylko możemy się jej domyślać...więc pytanie
kim lub czym jest Bóg pozostaje otwarte - :)

czemu rozważasz istnienie Boga w liczbie pojedynczej? może istnieje cała rodzina istot boskich, ba nawet cała cywilizacja? nie? dlaczego, przecież założenie istnienia siły wyższej, w celu wyjaśnienia nieznanego zjawiska, prowadzi do jeszcze większej ilości pytań bez odpowiedzi...



#138589 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-14, godz. 06:13 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Należy przyjąć, że w czymś parzył kawusie i niestrudzenie kopać dalej..

A tu się mylisz, bo ja akurat w liczbie mnogiej..heh

akurat nie o tego Russella mi chodziło ;)

koncepcja Boga bezosobowego, pojedynczego, trójjedynego czy jakiegokolwiek innego powinna być równoważna, ponieważ jest niesprawdzalna. Po co się ograniczać, popuśćmy wodze wyobraźni: załóżmy, że istnieje Bóg który stworzył ludzi i szczególnie interesuję się ziemią, ale okazuję się, że jest tylko jednym przedstawicielem rodziny boskiej, rządzącym sobie na krańcu wszechświata, a sam podlega jakiemuś większemu bóstwu, może starszyźnie istot wyższych, a nad nimi wszystkimi czuwa ktoś jeszcze wyższy, pozostający w ukryciu itd, itd...

Ale co z moją duszą, świadomością i wyobrażnią, które nierozerwalnie funkcjonują z moim własnym Ja ? i pozwalają mi przetrwać na tym ziemskim padole jeszcze jeden kolejny dzień - jeśli odbierzemy sobie marzenia i nadzieję to co nam pozostanie ?

Światło potrzebuje dwa miliony lat by dotrzeć na Andromede (to czas dla nas niewyobrażalny), a moja myśl przebiega tą drogę w kilka zaledwie sekund - zamykam oczy i już tam jestem :)

Coś jest w tym co piszesz, dlatego nie jest łatwo być niewierzącym (czyt. ateistą)...

Spodobała mi się ta myśl, w jednej chwili patrzę na słońce by za moment przenieść wzrok na księżyc i już przekroczyłem prędkość światła :lol:



#138944 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-19, godz. 08:56 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Wszyscy rodzimy się nadzy i bezbronni...raczej :)

a czy ateistami ? Tylko przy założeniu, że Boga nie ma -

[...]

Ateistą możesz zostać z własnego wyboru - nie inaczej ;)

Oskarze, właśnie z myślą o Tobie pisałem swój wcześniejszy post, wyczuwam sporą niechęć do ateistów, tylko jak nazwać kogoś kto o Bogu nigdy nie słyszał? wierzący nie, ateista nie, to kto?

z definicji ateizm (a-teizm czyli przeciwieństwo teizmu, wiary w boga/bogów) to nie tylko odrzucenie Boga, to również nie wiara w niego, a więc też nieświadomość jego istnienia - w tym kontekście rodzimy się ateistami.



#138705 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-15, godz. 06:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

[...]Ateizm jest odrzuceniem wiary w istnienie bostwa[...]

Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś nigdy nie słyszał o żadnym Bogu, więc nie zna takiego pojęcia. Czy dana osoba odrzuca wiarę w bóstwo? Chyba raczej w niego nie wierzy, ponieważ nic o nim nie wie. Wszak wszyscy rodzimy się ateistami.



#138613 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-14, godz. 10:36 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Ja mam do tego wszystkiego dość proste podejście. Ale ja w ogóle jestem prosta, niewykształcona, głupia baba ;) Nigdy w życiu nie spotkałam się z jakąkolwiek nawet przesłanką istnienia jakiejś wyższej siły. Nie widzę w świecie żadnego mistycyzmu, nie dostrzegam żadnego dowodu na to, że ktoś nad tym całym pier****nikiem czuwa. Uważam też, że ludzie nigdy nie będą w stu procentach pewni tego, jak i kiedy to wszystko zaczęło się kręcić. I może nie ma sobie co nad tym głowy łamać, bo tak naprawdę wcale nam to w niczym nie pomoże, a tylko bajzlu w tej głowie narobi. Jeżeli komuś wiara w coś czy kogoś robi dobrze, to jego sprawa. Ja nie widzę sensu wierzyć w coś, co nigdy samo nie usiłowało mnie znaleźć, bo w ten sposób to ja mogę równie dobrze wierzyć w dobrotliwe liliowe rajstopy o smaku poziomkowym i, jeśli moja wiara będzie prawdziwa, to mi to sprawi tyle samo radości, co innym wiara w JHWH. Najwidoczniej nie spłynęła na mnie łaska wiary, więc - bez łaski. ;)

może proste, ale logiczne :)



#138063 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-05, godz. 05:07 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

O bosie... :)

Domyślałem się że ateistów jest wielu ale nie, że aż tylu ?!

Kto te wszystkie trupy zdoła posprzątać po Armagedonie..hehe :D

a myślisz, że "wierzący inaczej" będą mieli lżej? nie ma szans :lol:



#138188 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-06, godz. 15:57 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Fakt, to bardzo twarde slowo i trudno jest go uzyc do okreslania nim hipotezy zwiazanej z doborem naturalnym i innymi czesciami tej idei. Zmiany owszem zachodza, ale sa cykliczne tak jak cykliczne sa zmiany klimatu. To co bylo norma klimatyczna w okresie zwanym minimum Maundera (zamarzniete rzeki lub Baltyk az do Szwecji) nie jest norma dzis. Co nie znaczy, ze podobne minimum nie moze sie zdarzyc w przyszlosci. A jednak deszcz wciaz pada z gory a nie do gory zas lod unosi sie na powierzchni wody a nie tonie. Tyle w temacie faktu ewolucji. :)

Zgodzę się z Tobą, należy być ostrożnym w ocenie faktów. Pytanie tylko czy podobny sceptycyzm wykazujesz w stosunku do dogmatów religijnych?

dlaczego zaraz opium??? Logika nie jest wszystkim. Wydaje mi sie, ze emocje sa ta druga strona logiki. Chyba nie zaprzeczysz, ze czlowiek bez emocji jest ulomny.

emocję mogą nas niestety zwodzić :(



#138037 Byli Świadkowie Jehowy - obecnie ateiści

Napisano przez ws2005 on 2010-10-04, godz. 13:23 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

[...] To kim jesteś? Możliwe, że jesteś po prostu częścią życia [...]

Ciekawie napisane. Dopiero teraz na to natrafiłem.

Zdaje sobie sprawę, że całe nasze doświadczenie, to co wiemy i czujemy jest tylko subiektywnym spojrzeniem na rzeczywistość i zapewne daleko od niej odbiega. W kontekście przekonania o istnieniu lub nie istnieniu Boga, prowadzi to do pewnego rodzaju paradoksu:

Być może w przyszłości ludzkość okaże się bardzo wierząca, a człowiek wierzący jest w stanie wiele rzeczy sobie wytłumaczyć. Może liczyć na nadprzyrodzoną ingerencję Boga "w sprawy ludzkie" lub zabranie go po śmierci w jakieś wyjątkowe miejsce szczęśliwości. Jest w stanie tak czekać na Boga przez tysiące lat. A Bóg w tym wszystkim może nigdy nie nadejść... bo go po prostu nigdy nie było.

Z drugiej strony może dojdziemy jednomyślnie do wniosku, że nie istnieją siły nadprzyrodzone. Na każde nasze pytanie zostanie znaleziona satysfakcjonująca odpowiedź, wszystko da się wyjaśnić z pominięciem Boga, powstanie życia, pojawienie się wszechświata itd. Przez tysiące lat ludzkość nieprawdopodobnie rozwinie się technologicznie i intelektualnie. A Bóg? Może cały czas przyglądać się temu wszystkiemu z ukrycia...


Co pozostaje? Może właśnie o to chodzi, jak napisałeś, o bycie częścią życia. Po prostu, mieć swoje poglądy, pozostając jednocześnie zawsze otwartym na nowe.



#139429 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-25, godz. 12:39 w Oceń forum

Zbyt wiele rzeczy jest do przyjęcia na wiarę... tylko bez żadnych podstaw

właśnie o tym piszę qwerty, o silnym przekonaniu, które nie ma racjonalnych podstaw, z takim najtrudniej wygrać



#139437 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-25, godz. 15:15 w Oceń forum

Nie no litości ;) ,błagam,silne przekonanie wypływa z racjonalności,a co za tym idzie z weryfikowalności.Każdą przypowieśc można dobrowolnie interpretowac,na każda modłę powielac,bo wiara ma do tego,że nie ma silnego przekonania ( można ślepo,a zarazem bardzo mocno wierzyc,ale i tak nie zmienia to faktu,że wiara jest eteryczna i gubiąca się przy faktach dokonanych),bo przekonac mogą czlowieka tylko fakty,które biorą się z weryfikacji.

wiele poglądów, które wyznajemy przez całe nasze życie, nie ma żadnych racjonalnych podstaw :)



#139422 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-25, godz. 09:18 w Oceń forum

I tutaj nie potrafię zrozumiec swiadków. Wiedzą, 99% z nich wie, że ciało kierownicze jest omylne i popełnia błędy..... ale są wstanie położyć na szali swoje życie i swoje zbawienie.... to naprawde duże ryzyko.

Odpowiedź poda każdy Świadek: należy być podporządkowanym CK (nieważne jak byłoby omylne) ponieważ tego wymaga Bóg, proste



#139425 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-25, godz. 09:31 w Oceń forum

A gzie i kiedy Bóg tego od nas wymaga? Gdzie i kiedy naucza nas, że CK nami kieruje? Bo jak nigdzie, to możemy spokojnie CK ignorować.

Podporządkowanie CK nie wynika z jakiś racjonalnych przesłanek, a jedynie z osobistego przekonania, to dogmat.



#139427 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-25, godz. 09:59 w Oceń forum

A to przepraszam. Ale on mnie jako nie ŚJ nie dotyczy? :)

to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie ;)



#139494 "Niektórzy z was są strasznie tendencyjni. Co was tak zaślepia, co wami k...

Napisano przez ws2005 on 2010-10-26, godz. 08:06 w Oceń forum

Bo pogląd to jest idea,osąd,punkt widzenia - który właśnie zależy od punktu siedzenia :D i dla tego nie ma racjonalnych podstaw,sam sobie tłumaczysz,a zarazem zaprzeczasz.:)

miałem na myśli bardziej irracjonalne przekonania, jak na przykład twierdzenie, że: "ja zawsze mam szczęście", "mnie to nie spotka", "to musi się udać", "istnieje jakaś sprawiedliwość na tym świecie" itd.



#135818 Gabinet zwierzeń

Napisano przez ws2005 on 2010-08-19, godz. 10:17 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

to warunkiem milosci dziecka jest przynaleznosc do zboru? w milosci nie ma miejsca na szantaż.

Nie mów tak rhundz, oni też kochają, ale są wewnętrznie rozdarci. Inna sprawa, że matczyna miłość wszystko wybaczy



#135990 Gabinet zwierzeń

Napisano przez ws2005 on 2010-08-23, godz. 18:14 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Witaj po urlopie lam :)


Chyba na razie oceniasz nas z jednej perspektywy, może kiedyś się to zmieni, a może się mylę. Zobaczymy. Kto wie, przyjdzie taki dzień, że staniesz po drugiej stronie lustra?



#135827 Gabinet zwierzeń

Napisano przez ws2005 on 2010-08-19, godz. 12:16 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

w ludziach widze ludzi, a nie grzesznikow, w ich pragnieniach, rzadzach, marzeniach widze ludzki wymiar, a nie jakąś zepsutą, opetaną maszynerię nad ktora wlada jakis szatan, to dopiero pozwolilo mi na wnikliwosc i przenikliwosc i niesamowity kontakt z tymi, z ktorymi bym nigdy nie zamienil slowa, zrzoumialem, ze swiat nie jest prosty, bo buduje go ludzkie wysoce skomplikowane czlowiecze doswiadczenie.

U siebie dostrzegłem podobna zmianę i jestem z tego bardzo zadowolony. Widzę postęp i myślę, że to trwała przemiana

fakt, moge sie poswiecic, aby im sprawic radosc, ale czy tego w istocie oczekują?

Poświęcenie jest bez sensu, sam to sobie powtarzam.


Życzę nam powodzenia, będzie potrzebne



#135821 Gabinet zwierzeń

Napisano przez ws2005 on 2010-08-19, godz. 10:54 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

jest mi, nawet po tylu przeczytanych doswiadczeniach, wciaz trudno to zrozumiec po prostu

moze krotkie wytlumaczenie: widze w tym po prostu strasznie totalitarny system, przypominajacy mi historie z przedwiosnia albo powstanie i dzialalnosc NKWD oraz NSDAP, gdzie dzieci chodzily przeciw rodzicom, widze po prostu wspolny mechanizm dzialania WTS i tych dwoch systemow i jest to dla mnie ogromnie chore jak mozna w imie jakiegos systemu doprowadzac siebie badz rodzica przed taka sytuacje, gdzie staje sie wazniejszy ten system niz rodzina (warunek: rodzina tez w systemie).

jest to jedna z najbardziej razacych dla mnie rzeczy w WTS jaka znam i strasznie mnie ona irytuje

czy tylko w WTS? a co się dzieje w islamie, hinduizmie czy małych wspólnotach religijnych? odstępca, heretyk, murtadd, itd.



#135804 Gabinet zwierzeń

Napisano przez ws2005 on 2010-08-19, godz. 06:52 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Postanowiłam wstąpić do gabinetu zwierzeń bo mi zle i smutno:(.Nie wiem może przechodzę jakiś kryzys odstępcy.Prześladuje mnie myśl,że być może mogłam się pomylic,może "prawda"to prawda.Dlaczego przestałam wierzyć w Boga,a teraz tęsknie do Biblii?
Desperacko szukam na forum wszystkiego co mogłoby potwierdzic słuszność mojego odtępstwa,ale coraz częściej dostrzegam brak dobitnych dowodów na to że nauki ŚJ są nieprawdziwe (prawie wszystkie tematy dotyczące zagadnień biblijnych są nierozstrzygnięte).Może to szatan wykonał dobrą robotę tzn że dałam się zwieść.
A może te moje myśli z powodu moich dzieci,myślałam że pogodziły sie z moim odejściem,ale niedawno córka uświadomiła mi jak bardzo cierpią z tego powodu,widzimy się niemalże codziennie,jest dla mnie taka serdeczna i czuła,gdybym wróciła sprawiłabym im wielką radość.
Jakie to wszystko trudne,nie wiem co się ze mną dzieje,czy to normalne?
Ciężko... :(

Dobrze cię rozumiem kremówko, mam to samo, cyklicznie :( Taka wątpliwość w wątpliwości pojawia się zawsze wtedy, gdy dochodzę do muru - kiedy przypominam sobie, że jeśli się ujawnię, stracę bliskich! Niestety, perspektywa utraty rodziny potrafi zagłuszyć we mnie wszelkie przejawy zdrowego rozsądku. Wszystkie argumenty stają się nieznaczące w zestawieniu z tęsknotą za akceptacją. Nie widzę wyjścia z tej patowej sytuacji. Czasem myślę, żeby zrobić reset i o wszystkim zapomnieć... ale czy dałbym radę tak żyć? za jaką cenę? Może podobnie jest z Tobą, dla dzieci byłabyś w stanie zapomnieć o wszystkim co już wiesz?

Wtedy robię szybko powtórkę w swojej głowie:

1799,1874,1878,1914,1925,1975 - na pewno sie mylono, więc jakie skutki przyniosło?

nowe światła, piramidy, pokolenie 1914 - na pewno sie mylono, więc czy światło pochodzi z góry?

przyjscie Chrystusa - na pewno nie zauważono w 1914

imię Boże - na pewno nie ma w manuskryptach NT, więc skąd pewność gdzie powinno być?

itd.



#130226 Bóg jest miłością?

Napisano przez ws2005 on 2010-02-12, godz. 06:27 w Ogólne

Pierwsza część była apropo wiarygodności teorii spiskowych.

Zgadzam się, akurat na to naprawdę szkoda czasu.

-

Wracając do Haiti ostatnio ukazało się doniesienie o tym jak niewidomy muzyk leżał pod gruzami, uwięziony w zniszczonym budynku. Jak opowiada zaczął rozmawiać z Bogiem, modląc się co godzinę przez 20 minut. Wtedy ekipie ratunkowej udało się go wyciągnąć żywego - dotarli do niego po 18 godzinach od tragicznego trzęsienia ziemi.

Mam wobec tego pytanie:
Czy Twoim zdaniem zdarza się, że Bóg niesie pomoc wybranym jednostkom? od czego to zależy?



#130203 Bóg jest miłością?

Napisano przez ws2005 on 2010-02-11, godz. 13:35 w Ogólne

Przekonałem się już nie raz, że z teoriami spiskowymi, które tu chcąc nie chcąc głosisz, jest tak: zawsze tylko nieliczni o tym wiedzą, wtajemniczeni zawsze opierają się na "autorytetach", mało znanych, coś tam niby kiedyś napisali, ale nie bardzo wiadomo gdzie, zawsze mają na celu wywołanie strachu, bo to ludzie najlepiej chwytają.

Widzisz Piotrze, zadajesz sobie tyle trudu na czytanie spiskowej argumentacji, a czy poświęciłeś tyle samo czasu na zapoznanie się z ogólnie dostępnymi, oficjalnymi badaniami naukowymi np. dotyczącymi geologi ziemi? Szczerze zachęcam, spadają pewne klapki z oczu, wiele już rzeczy udowodniono nie raz. Na świecie jest ok. 195 państw, z nich prawie każde zabiega o własną suwerenność, wiele z nich nie sympatyzuje z USA, każde posiada ośrodki naukowe w których, wierz mi, nie siedzą dzieci z piaskownicy, a Tobie się wydaje, że tylko niektórym, nikomu nie znanym amatorom coś udało się wywęszyć.

Wyobraź sobie, że każda teoria naukowa, która się ukazuje w publikacjach jest badana od podszewki przez niezależne ośrodki, uczelnie, nawet studentów. Ludzi, nie obrażając nikogo, mądrzejszych od nas. I oni nic nie zauważyli, dziwne co nie?



#130211 Bóg jest miłością?

Napisano przez ws2005 on 2010-02-11, godz. 19:45 w Ogólne

Coś w tym jest, nie kręcą nas żmudne badania naukowe, wolimy śmiałe tezy, sensacje i to otrzymujemy. Myślę, że patrząc na naukę ludzie często dostrzegają tylko niewielki jej fragment. Ten fragment, na który składają się różnego rodzaju teorie i prognozy (o pochodzeniu człowieka, ziemi, wszechświata, o globalnym ociepleniu itp.). No tak, często tylko do takich mają dostęp, to najlepiej się sprzedaje w mediach. Zapominają, że to tylko procent całego dorobku ludzkości, do którego dochodziły wybitne jednostki na przestrzeni wieków, na drodze prób i błędów, sukcesów, porażek, z narażeniem zdrowia, których pragnienie prawdy wręcz doprowadzało do obłędu, ludzie często głęboko wierzący, pragnący w ten sposób choćby zbliżyć się do Absolutu, poznając jego dzieło

Ktoś ciekawie napisał, że dla przeciętnego współczesnego człowieka dorobek naukowy ludzkości jest niemal niemożliwy do ogarnięcia, przytłaczający. Szkoda, bo chyba warto by było by się nad tym pochylić.



Co do rzekomego ocieplenie klimatu i sztucznie wywołanego zapotrzebowania na szczepionki przeciw świńskiej grypy to oczywiście za mało żeby „nazwy samodzielne i niezależne ośrodki naukowe pisać chyba w cudzysłowie”. Rozumiem, że na istnienie NWO i ogólnoświatowej waluty są twarde dowody? aha zapomniałem, że „nic nie będzie można kupować i sprzedawać” ;)