Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Czesiek

Odnotowano 1000 pozycji dodanych przez Czesiek (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-14 )



Sort by                Order  

#124188 święci świadkowie

Napisano przez Czesiek on 2009-08-18, godz. 06:12 w Tematyka ogólna

Do: aPsik

Jeśli chodzi o sprawę wyznawania grzechów ...
Nie nazwałbym tego donosicielstwem. Popełnienie grzechu (poważnego - np. cudzołóstwa) pociąga za sobą stan "nicniewartości w oczach Bożych" (pewnie sporo osób wie o co chodzi).
Jeśli ktoś szczerze żałuje - nie zostanie wykluczony * (zakładam sytuację że jego sprawa jest rozpatrywana przez rozsądnych i pełnym miłości Bożej starszych zboru)
Jeśli ktoś trwa w grzechu, to z pewnością sam nie zgłosi się do starszych. I teraz ktoś kto wie o jego przewinieniu - idzie do niego najpierw, potem dopiero do starszych - aby zajęli się grzechem.
Jeśli okaże skruchę - pozostanie w zborze, jeśli nie - zostanie wykluczony. Dzięki temu: a) organizacja jest oczyszczona z grzesznika, a sam grzesznik nie musi już niczego przed nikim udawać i prowadzić podwójnego życia lub B) organizacja ma grzesznika, który okazał skruchę i naprawia stosunki z Bogiem.

Tak ja to widzę, oczywiście wiedząc, że są inne poglądy na tą sprawę...

To tylko twoje pobożne życzenia.



#67873 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez Czesiek on 2007-07-05, godz. 06:45 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

A ja pozytywnie oceniam postawę niereagowania na idiotyczne zarzuty. Jeśli ktoś formułuje ocenę (nazwanie kogoś głupkiem) w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości (w tym przykładzie: gatunek kupowanego chleba) to z takim człowiekiem nie ma po co dyskutować.



Jeżeli ktoś "nie wie" na podstawie jakich kryteriów oceniać czyjąś inteligencję, to nie ma sensu z nim rozmawiać, bo jak mówi przysłowie (przytaczam z pamięci) "co głupiemu po rozumie, skoro nie będzie wiedział jak go użyć?"



Niektóre (iście kosmiczne) spotykane wśród ludzi (wynikające z "mądrości ludowej") tłumaczenia ludzkich motywów działania są tak idiotyczne, że nawet nie warto z nimi dyskutować. Najbardziej absurdalny przykład to powtarzane bezmyślnie przez miliony ludziu powiedzonko "winny się tłumaczy".



I nie jest tu akurat istotne że ja jestem zwolennikiem nietłumaczenia się a Wyspa powyżej przekonuje mnie, że osoba niewinna powinna się wytłumaczyć. Teraz próbuję uzasadnić co innego: uzasadniam tezę, że



"jeśli rozmówca formułując zarzuty opiera się na błędnych założeniach i uporczywie nie chce zweryfikować tych założeń (np. uznać że "mądrość ludowa" mówiąca że "winni się tłumaczą" jest nieprawdziwa) to dyskusja z kimś takim (i w tym przypadku: pracowite odpieranie zarzutów) może nie mieć sensu"

Masz rację Sebastianie, z niektórymi osobami nie warto rozmawiać.

Wyspo, daj spokój, szkoda twojej klawiatury i tak nie dotrze do co poniektórych, że pewnych zarzutów nie zbywa się milczeniem.



#68037 Żyć w zgodzie z prawdą

Napisano przez Czesiek on 2007-07-06, godz. 08:15 w Świadectwa, wymiana doświadczeń

Jaki jest powód do płaczu? Czy ten że Sebastian wskazał przykład "poważnej" wagi "zarzutu", na który nie warto odpowiadać? Na jakiej podstawie uważacie że człowiek który ukazuje absurd czyjejś wypowiedzi "nie chce być lepszy"?

Mam wrażenie, że ktoś stworzył sobie wirtualny nierealny świat w którym stawia nierealne żądania realnym ludziom, o których życiu nic nie wie. Niespełnienie tych żądań (niezależnie od przyczyny niespełnienia) w oderwaniu od rzeczywistości uznawane jest za coś złego. I może to powinien być prawdziwy powód do zapłakania lub przynajmniej do zastanowienia się nad sobą...


Powodem do płaczu może być to, że polubiło się jakąś osobę, zaufało się jej i temu co sobą reprezentuje, a ta osoba w najgłupszy sposób zawodzi nas i do tego struga wariata, że przecież nic takiego nie zrobiła, że jest ok a to wszyscy inni są źli.



#124786 Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

Napisano przez Czesiek on 2009-08-31, godz. 08:10 w Dusza nieśmiertelna

(...)Czesiek IMO ten werset po porównaniu z 2P 2:4-5 i Jud 1:9 wskazuje, że to upadli aniołowie z czasów Noego przebywają w więzieniu.

1P 3,18nn odnosi się do duchów ludzkich, tym bardziej, że Judy 6 wskazuje na to, że dla upadłych aniołów pozostaje jedynie oczekiwanie dnia sądu.



#124783 Żydowski raj w I wieku. Gdzie on był?

Napisano przez Czesiek on 2009-08-31, godz. 06:37 w Dusza nieśmiertelna

No to chyba się nam temat właściwy wątku ostatecznie wyjaśnił, raj do jakiego trafił łotr to rabiniczny hades sprawiedliwych z Łk 16,23, tzw. przedsionek nieba, niefortunnie nazwany "piekieł" w credo nicejskim, do których zstąpił Jezus.

Ode mnie EOT.

Może nie do końca tak jest. Warto przy rozważaniu tego tematu wziąć pod uwagę dwie sprawy:
1. Czas obowiązuje nas żywych, a nie umarłych, którzy żyją w krainie umarłych. W tym wypadku słowo "dziś" wypowiedziane do łotra nie musi oznaczać konkretnie naszych 24h.
2. Warto też wziąć pod uwagę to co napisał apostoł Paweł:

8. Dlatego powiedziano: Wstąpiwszy na wysokość, powiódł za sobą jeńców I ludzi darami obdarzył.
9. A to, że wstąpił, cóż innego oznacza, aniżeli to, ze wpierw zstąpił do podziemi?
10. Ten, który zstąpił, to ten sam, co i wstąpił wysoko ponad wszystkie niebiosa, aby napełnić wszystko.
(Efez. 4:8-10 BW)

A to w połączeniu z wypowiedzią apostoła Piotra:

18. Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu.
19. W nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu,
20. Które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.
(1 Piotr. 3:18-20 BW)

może dać nam obraz Pana Jezusa który po śmierci schodzi do szeolu i tam głosi duchom ewangelię, a ci, którzy pozytywnie odpowiadają na to, zostają zabrani przez Pana Jezusa do niebiańskiego raju.



#48123 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-03, godz. 20:28 w Wizja Raju

zwykla literowka zniklo mi z mojej mysli slowo *nie*. mialo byc: nie majacych nadzieje ziemska.
sory


Dzięki za wyjaśnienie Hubercie



#49561 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-14, godz. 19:58 w Wizja Raju

czy Ty Bracie czytasz tam ze zgina na ziemi wszyscy ludzie?
co wynika z 3:7????


Georg27
Pozwól, że słowo brat zachowam do używania w stosunku do rodziny i do tych o których wiem, że są narodzeni z Boga
Odnośnie 2P 3,7 to czytam co jest tam napisane i chyba nie spotkałeś się z mojej strony z opinią o którą pytasz. A może czegoś nie zauważyłem co napisałem, to przypomnij mi.



#48164 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-04, godz. 06:56 w Wizja Raju

jak to gdzie spał przez ponad 2000 lat i obudził się w raju, to tak jak operacja lub śpiączka, człowiek zasypia a gdy się budzi, wydaje mu się że mineło kilka minut a na przykład był w śpiączce kilka miesięcy;

"jeszcze dziś" czyli ten łotr zaraz po śmierci się obudził (dla nas obudzi), jak dla niego to był taki że tak powiem szybki przeskok w czasie :P


rmx
A może tak jakiś malutki cytacik na potwierdzenie tej nauki?



#48114 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-03, godz. 20:09 w Wizja Raju

Czesiu. może tak zwyczajnie nie da się tego prosto wytłumaczyć wg np. nauki Kościoła. gdyby jednak Jezus złożył obietnicę "dzisiaj" co nie było równoznaczne z jej wypełnieniem w tym samym czasie, w którym to również nie istniał raj w Niebie jak wielu sądzi, to wszystko gra. bo zastanawia mnie jeszcze właśnie ta kwestia: jeżeli dajmy na to w tym samym dniu łotr miał się udać do raju w Niebie, to jak rozumieć zapis biblijny mówiący o tym, że Jezus do NIEBA wstąpił dopiero po 40 dniach. gdzie zatem się udał z łotrem, do poczekalni "przed Niebem" ?


Macieju
Kręć sobie nadal. Ja nie jestem Bogiem i wiem tyle, co napisano na temat świata duchowego. Jak chcesz konkretnie mieć wszystko wyjaśnione, to wierz sobie we wszelkie bajki wymyślone przez ludzi, jakie tylko będziesz chciał. Ja pozostanę przy stwierdzeniu, że nie wiem jak to jest możliwe, oczywiście mógłbym jeszcze dorzucić kilka wskazówek, ale czy to coś ci pomoże?
Mnie te twoje dywagacje przypominają rozważania w stylu" "ile aniołów zmieści się na czubku od szpilki", a wszystko po to, aby odsunąć dyskusję od tego, czy Pan Jezus obiecał "łotrowi", że będzie tam, gdzie będzie przebywał Pan Jezus, czy też w jakimś innym miejscu.



#48297 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-04, godz. 19:31 w Wizja Raju

A ty Macieju, czy przyjąłeś dar zbawienia? Czy narodziłeś się z wody i Ducha, czy też chcesz sobie zasłużyć na Bożą łaskę spełniając dobre uczynki?



drogi Czesiu oczywiście, że doceniam ofiarę jaką za nas złożył Pan Jezus w związku z wyrównaniem "rachunków" za Adama. jestem jednak świadom, że również swoim postępowaniem mogę dać dowód czy dostrzegam wartość tego okupu, a przede wszystkim czy uznaję prawo Boga Najwyższego do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem


Czyli doceniasz ofiarę Pana Jezusa, ale z niej nie korzystasz. Czy dobrze zrozumiałem twój wywód?



#49593 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-15, godz. 06:49 w Wizja Raju

Widze standardowo z braku normalnej argumentacji zaczynaja sie pytania na pytania
pomysl skad z Kanady moze,
zapodaj na oslep moze jakis cytat ponownie ktory nic nie wnosi do dyskusji

Jeśli ci chodziło o wysiedlenie z Kanady George27 ludzi sprawiedliwych, to pewnie dlatego to się stanie, że Kanada jak i cała obecna ziemia zgodnie ze Słowem Boga zostanie zniszczona z powodu grzechu człowieka, a dla swoich wybranych Bóg stworzy nową ziemię.
Piszesz tekst, który jest niejednoznaczny i kiedy pytam się o to, co masz na myśli to zamiast odpowiedzi wyśmiewasz się? A kontekst podałem do przytoczonego przez ciebie wersetu z 2P 3,7 aby nie dać ci możliwości argumentowania swoich racji na wersecie wyrwanym z kontekstu.



#48303 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-04, godz. 20:01 w Wizja Raju

nie wiem Czesławie co rozumiesz poprzez "korzystanie" ?


Macieju
Przecież już to gdzieś przerabialiśmy.
Pan Jezus poprzez swoją śmierć na krzyżu wyjednał dla grzeszników dar zbawienia, czyli także dar nowego narodzenia z wody i Ducha, aby grzeszny człowiek martwy z powodu swoich grzechów mógł dostąpić ożywienia poprzez Ducha Świętego, aby mógł prowadzić nowe życie podobające się Bogu.
"korzystanie" to po prostu w pokorze przyjęcie tego, co Bóg w swojaj łaskawości i miłości chce dać grzescnikowi, aby ten mógł mieć społeczność ze Świętym Bogiem.

A z twoich wypowiedzi wynika, że doceniasz ofiarę Pana Jezusa, ale odrzucasz dar łaski Boga i chcesz sobie zasłużyć na przychylność Boga.
Piszesz, że uznajesz "prawo Boga Najwyższego do sprawowania zwierzchnictwa nad całym Wszechświatem" a jednocześnie odrzucasz prawo Boga do decydowania na jakich warunkach grzesznik dostępuje zbawienia i sam dla siebie ustalasz, na jakich warunkach Bóg ma okazać tobie swoją przychylność i na jakich warunkach ma ci dać swoją łaskę. Ciekawy sposób do uznawania prawa Boga do sprawowania zwierzchnictwa nad całym wszechświatem.



#48008 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-03, godz. 11:53 w Wizja Raju

A to ciekawa dyskusja się zrobiła. Oto śJ i ich sympatycy, którzy to mówią, jak to ufają Jehowie Bogu i szanują Jego Słowo - Biblię, robią wszystko, aby tylko tak przeinaczyć wypowiedź Pana Jezusa, aby nie przyznać, że Pan Jezus obiecał łotrowi na krzyżu, że ten bedzie w tym samym miejscu co Pan Jezus.
Ciekawe jakiego jeszcze łotrostwa się dopuszczą, aby tylko obronić nauczanie WTS-u?

inna rzecza jest ze pisma greckie to pisma majacych nadzieje ziemska i to nalezy brac pod uwage szukajac tekstow o raju na ziemi w NT


Hubercie
A może podasz, gdzie tak naucza WTS jak to napisałeś, bo jak ktoś tu zauważył, to raczej szybciej znajdzie się wypowiedź CK, że NT jest napisany dla pirwszych owiec (pomazańców), a nie tych, którzy nie narodzili się z wody i Ducha i mają nadzieję ziemską.



#48400 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-05, godz. 12:12 w Wizja Raju

Czesiu. może inaczej.
powiedz co miał na myśli Jezus mówiąc: "nie każdy kto do mnie mówi Panie Panie (...) lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mojego Ojca"


Może to Macieju:

A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.
(Jan. 6:40 BW)

To jak Macieju z tym twoim "docenianiem" ofiary Chrystusa? To przecież ty mówisz do Jezusa "Panie, panie", ale jakoś w swoim życiu bronisz się przed tym, żeby On zbawił ciebie i ożywił do nowego życia w Duchu Świętym. Czyż to właśnie nie jest postawa która prowadzi do tego, że wykonuje się swoją wolę lub wolę jakichś nauczycieli, ale nie wolę Boga?

albo ten: "Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj Jego przykazań" ?

A ten werset to skąd? To chyba nie są słowa Pana Jezusa, tylko któregoś z proroków.



#49552 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-14, godz. 19:39 w Wizja Raju

2 Piotr. 3:7
7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
(BW)

Czytamy że ziemia zostanie zniszczona przez ogien i zgina wszyscy bezboznicy, skoro pisze ze tylko bezbozni zgina fakt oczywisty ze cisi i pokorni posiada ziemie


a może tak większy kontekst by się prztdał:

7. Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.
8. Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.
9. Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania.
10. A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.
11. Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności,
12. Jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?
13. Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
14. Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju.
(2 Piotr. 3:7-14 BW)




#48529 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-05, godz. 20:06 w Wizja Raju

Wierzę w raj ;)

Pawle, ale chyba nie taki z przymróżeniem oka?



#49566 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-14, godz. 20:16 w Wizja Raju

skoro nie zgina to po co ich stamtad wysiedlac???

Skąd wysiedlać George27?



#49682 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-15, godz. 15:27 w Wizja Raju

Zapraszam do lektury Ks Sofoniasza
So 1:14-18
14. Bliski jest wielki dzień Pański, bliski i rychły on bardzo; głos dnia Pańskiego okrutny; wtedy z rozpaczy zakrzyknie i mocarz.
15. Dzień ów będzie dniem gniewu, dniem ucisku i utrapienia, dniem ruiny i spustoszenia, dniem ciemności i mroku, dniem chmury i burzy,
16. dniem trąby i krzyku wojennego - przeciwko miastom obronnym i przeciw basztom wysokim.
17. I udręczę ludzi, że chodzić będą jak niewidomi, ponieważ zawinili przeciwko Panu; i krew ich jak kurz będzie rozpryskana, a ich szpik jak błoto.
18. Ani ich srebro, ani ich złoto nie zdoła ich ocalić w dniu gniewu Pana, gdyż ogień Jego zapalczywy strawi całą ziemię; bo dokona zagłady - zaiste strasznej - wszystkich mieszkańców ziemi.
(BT)
w 18 wersecie padają drastyczne słowa-"wszystkich mieszkańców ziemi"
czy to oznacza ze ani jedna dusza nie przeżyje? Oczywiście że nie, tak samo gniew Boga został wyrażony w słowach za czasów Noego
Rdz 6:13
13. rzekł do Noego: Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią.
(BT)
zapraszam do dalszej lektury Sofoniasza, prosze czytac ze zrozumieniem
So 3:8-12
8. Przeto oczekujcie na Mnie - wyrocznia Pana - w dniu, gdy powstanę jako oskarżyciel, bo postanowiłem zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie moje oburzenie, cały mój gniew zapalczywy, bo ogień mej żarliwości pochłonie całą ziemię.
9. Wtedy bowiem przywrócę narodom wargi czyste, aby wszyscy wzywali imienia Pana i służyli Mu jednomyślnie.
10. Z tamtej strony rzek Kusz wielbiciele moi, Córa z moimi rozproszonymi, dar Mi przyniosą.
11. W dniu tym nie będziesz się wstydzić wszystkich twoich uczynków, przez które dopuściłaś się względem Mnie niewierności; usunę bowiem wtedy spośród ciebie pysznych samochwalców twoich i nie będziesz się więcej wywyższać na świętej mej górze.
12. I zostawię pośród ciebie lud pokorny i biedny, a szukać będą schronienia w imieniu Pana.
(BT)
Jasno z tekstu wynika Bog zniszczy wszystkich prócz osób które sobie wybrał aby odrodziło się czyste wielbienie na Ziemi,iluu ich bedzie nie mam pojęcia.


Dlaczego george27 zacęcasz mnie do uważnej lektury księgi sSofoniasza i do czytania ze zrozumieniem, a sam nie stosujesz się do tego? A do tego cytujesz tylko to, co tobie jest wygodne do poparcia twoich wywodów? Czyżby tekst tej księgi nie wyjaśniał, że proroctwo to jest o Izraelu? A może to dla cieie niewygodna prawda i wolisz jej nie widzieć?



#49681 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-15, godz. 15:16 w Wizja Raju

Czesiu wynika to z chronologii biblijnej :) trzeba sobie trochę policzyć

A nie przyszło ci do głowy Macieju, że w tych fragmentach chodzi o dwóch różnych Henochów:

16. I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.
17. I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch.
(1 Moj. 4:16-17 BW)


18. Jered żył sto sześćdziesiąt dwa lata i zrodził Henocha.
19. Po zrodzeniu Henocha żył Jered osiemset lat i zrodził synów i córki.
20. Jered przeżył dziewięćset sześćdziesiąt dwa łata i umarł.
21. Henoch żył sześćdziesiąt pięć lat i zrodził Metuszelacha.
(1 Moj. 5:18-21 BW)


Więc jaka chronologia biblijna podaje, że Henoch syn Kaina urodził się w roku 3404 p.n.e. jakieś 500 lat po zabójstwie Abla?



#47820 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-02, godz. 13:07 w Wizja Raju

(...)
Czesiu gwoli informacji. Biblia mówi o Gogu z Magog, a nie jednym i drugim. natomiast uważna analiza tekstów biblijnych wskazuje na to, że właśnie Szatan kryje się pod tym określeniem.


Maciusiu zanim zaczniesz mnie poprawiać to sprawdź

7. A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
(Obj. 20:7-8 BW)


A ja myślałem, że tu pisze, że szatan będzie gromadził narody a Gog i Magog to będą przywódcy prowadzący narody. Widać jestem nieuważny, albo bardziej słucham Biblii a nie ludzi.



co do nowej ziemi i nowych niebios jest tutaj również użyta pewna symbolika, ponieważ Pismo mówi jednoznacznie, że ziemia (literalna) niegdy nie ulegnie zniszczeniu


Życzę miłego życia na przeklętej z powodu grzechu człowieka ziemii. Ja tam wolę jednak aby mi ziemia z powodu grzechu Adama nie rodziła cierni i ostów, jak to powiedział Bóg (a ktoś tu mi instnuował, że to ja niewierzę temu co naucza księga Rodzaju, a sam daje popis tego, że nie ufa słową tej księgi). Wierzę też, że skoro to Bóg powiedział, że ta ziemia zostanie zniszczona i na jej miejsce Bóg stworzy nową zienię, to tak zrobi jak zapowiedział. Ty natomiast możesz sobie nadal wierzyć ludzkim interpretacją.



#48109 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-03, godz. 19:45 w Wizja Raju

wyjaśnij mi zatem Czesławie, gdzie zatem udał się Jezus z łotrem. jak wiemy ze sprawozdania zmartwychstał po 3 dniach. dodatkową informacją jest również to, że dopiero po 40 dniach "wstapił do nieba"
pytanie jest proste i brzmi: gdzie wylądował "łotrzyk" zgodnie z obietnicą "zaprawdę powiadam Ci dziś..."


Macieju
Jak pewnie zauważyłeś, sprawozdanie Ewangelii zatrzymuje się na tej obietnicy jaką dał Pan Jezus temu "łotrowi" i nie mówi jak się to wypełniło. A przyjmując nauczanie CK na temat ducha i duszy, jest bardzo trudno zrozumieć jak to możliwe, że słowa Pana Jezusa mogły się wypełnić.
Może jaśniejsze światło na ten temat tobie dadzą takie fragmenty z Biblii:
- Obj. 6,9-11 - dusze zabitych dla Słowa Bożego są w niebie i nie tylko mają świadomość swego istnienia, ale też tego co je spotkało jaki tego gdzie i przed kim są
- 1Piotra 3,18-19: 4,6 - zmarłym było głoszone poselstwo Ewangelii przez Pana Jezusa.
- Ef. 4,8-9 - Pokazuje Pana Jezusa zstępującego do podziemi i prowadzącego stamtąd jeńców na wysokość.
- Łk 16, 19-29 historia o Bogaczu i Łazarzu nie musi być fikcją literacką nie mającą nic wspólnego z prawdą. Ale może świadczyć o tym, że Hades/szeol jest krainą umarłych, gdzie do chwili śmierci Pana Jezusa na krzyżu przebywały dusze wszystkich ludzi, tak sprawiedliwych, jak i niesprawiedliwych.

To może wskazywać na to, że obietnica Pana Jezusa mogła być wypełniona konkretnego dnia "dzisiaj". Nie należy też zapominać Macieju, że Biblia nie objawia nam całej prawdy o Bogu i o świecie duchowym, ale tylko tyle, ile Bóg uznał za stosowne. A ludzie, którzy mówią, że mają na wszystko odpowiedź i wytłumaczenie są po prostu oszustami, nie mającymi nic do zaoferowania poza własnymi wymysłami.



#49539 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-14, godz. 19:02 w Wizja Raju

(...) 4:17 podaje, że w wyniku stosunku Kaina z żoną urodził mu się syn Henoch. Henoch urodził się w roku 3404 p. n. e. było to już blisko 500 po zabójstwie prawego Abla. gdzie zatem pojawiają się wątpliwości haelu ? lub też inaczej co wydaje się Tobie takie nieprawdopodobne ?

Macieju, skąd wiesz, że Henoch syn Kaina urodził się w tym roku co podajesz? Może jakiś werset z Biblii który chociaż pośrednio by usprawiedliwiał tą datę?



#47892 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-02, godz. 17:57 w Wizja Raju

Psalm 37: (9) Złoczyńcy bowiem wyginą, a ufający Panu posiądą ziemię. (10) Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy: spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie. (11) Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem
Psalm 37: (29) Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze.

Mat. 5: (5) Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

to tylko jeden z przykładów gdzie zapowiedź "nowej ziemi i nowego świata" w ST powtarza się również w Pismach NT


jeszcze tak na marginesie. w Objawieniu jest mowa o tym, że "na sam koniec śmierć zostanie wrzucona do jeziora ognia". czy to może oznaczać, że ludzie żyjący na ziemi nie będą więcej umierali, czy też wtedy już wogóle nie będzie życia na ziemi ?


Macieju
A czy jak ta ziemia zostanie zniszczona, a Bóg dla swoich wybranych stworzy nową ziemię, to czy te obietnice przytoczone przez ciebie zostaną spełnione, czy nie? Czy sprawiedliwi posiądą wtedy ziemię, czy nie?

A uprzedzając pytanie, jakie w tym momencie zadają śJ: po co Bóg miałby niszczyć swoje dzieło, które uczynił doskonałym? odpowiem od razu: Ponieważ Bóg przeklął ziemię z powodu grzechu człowieka. Dlatego ta ziemia zostanie zniszczona, aby dla swoich wybranych Bóg mógł dać ziemię, która nie byłaby pod przeklaństwem.


jeszcze tak na marginesie. w Objawieniu jest mowa o tym, że "na sam koniec śmierć zostanie wrzucona do jeziora ognia". czy to może oznaczać, że ludzie żyjący na ziemi nie będą więcej umierali, czy też wtedy już wogóle nie będzie życia na ziemi ?


Dziwne pytanie jak na osobę mówiącą, że zna Biblię. Czyż po wrzuceniu śmierci i hadesu do jeziora ognistego nie jest powiedziane, że dla ludzi, którzy są zapisani w księdze żywota jest przygotowana "nowa ziemia i nowe niebo" i że tam będą oni żyli w obecności Boga i Baranka? Więc może zrób sobie małe studium Biblii w oparciu o rozdziały od 20 do 22 Księgi Objawienia św. Jana.



#48544 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-05, godz. 20:40 w Wizja Raju

Czesiu jakoś tak obojętnie przeszedłeś nad faktem wypełniania woli Najwyższego. co powiesz na temat stwierdzenia, że "wiara bez uczynków jest martwa". nie wystarczy wierzyć w to, że doceniamy ofiarę jaką złozył za nas Jezus. trzeba również swoim postepowaniem (nie zasłużyć) lecz pokazać, że doceniamy sprawiedliwe mierniki Najwyższego. czesłąwie rozumiem przekaz z wersetu, który przytaczasz. bez wiary w to co uczynił dla nas Jezus nie ma możliwości dostąpienia łaski. a to wiarę reprezentujemy również poprzez chrzest

Ależ Macieju, już ci to kiedyś wyjaśniałem, ale spróbuję jeszcze raz


1. I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze,
2. W których niegdyś chodziliście według modły tego świata, naśladując władcę, który rządzi w powietrzu, ducha, który teraz działa w synach opornych.
3. Wśród nich i my wszyscy żyliśmy niegdyś w pożądliwościach ciała naszego, ulegając woli ciała i zmysłów, i byliśmy z natury dziećmi gniewu, jak i inni;
4. Ale Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, dla wielkiej miłości swojej, którą nas umiłował,
5. I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem
- łaską zbawieni jesteście -
6. I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie,
7. Aby okazać w przyszłych wiekach nadzwyczajne bogactwo łaski swojej w dobroci wobec nas w Chrystusie Jezusie
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10. Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
(Efez. 2:1-10 BW)

- Grzesznik jest martwy z powodu swoich grzechów
- Bóg w swojej miłości ożywia grzesznika - zbawia go z łaski
- zbawienie jest z wiary a nie z uczynków
- człowiek zbawiony - stworzony w Chrystusie/ożywiony przez Boga został stworzony po to, aby spełniać dobre uczynki

A ty za WTS-em odwracasz tę kolejność przedstawioną przez Apostoła Pawła w tym miejscu i do tego powołujesz się na List Jakuba nie patrząc na to, co on pisze:

17. Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.
18. Gdy zechciał, zrodził nas przez Słowo prawdy, abyśmy byli niejako pierwszym zarodkiem jego stworzeń.
(Jak. 1:17-18 BW)


Zanim Jakub napomina do wydawania uczynków wiary przedtem przypomina czytelnikom listu, że Bóg już ich zrodził, a dalej nie naucza, że jak sobie zasłużą uczynkami to dopiero ich zrodzi.

Może teraz do ciebie dotrze, że nie jeteś w stanie spełniać woli Boga jeśli odrzucasz dar zbawienia jaki z łaski oferuje każdemu człowiekowi Bóg w Jezusie Chrystusie, bo jesteś dla Boga martwym z powodu grzechu.



#48600 Życie w raju na Ziemi

Napisano przez Czesiek on 2007-01-06, godz. 07:58 w Wizja Raju

Czesiek rozumiem. naprawdę rozumiem. najpierw człowiek żyje wg swoich porządliwości ciała. następnie poznaje wspaniałą drogę i to, że dostępuje łaski poprzez ofiarę Jezusa. póżniej stara się dostosowywać swoje życie do sprawiedliwych dróg Bózych, po czym symbolizuje tę postawę poprzez chrzest opowiadając się po stronie Boga I Jego Syna. w dalszej części stara się postepować zgodnie z tymi miernikami. ot i cała filozofia :) dalej jestem w błędzie ?

Macieju
A przyszło ci do głowy to o czym pisze apostoł Piotr:


21. Ona jest obrazem chrztu, który teraz i was zbawia, a jest nie pozbyciem się cielesnego brudu, lecz prośbą do Boga o dobre sumienie przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa,
(1 Piotr. 3:21 BW)

Nie wiem czy czytając Dzieje Apostolskie zwróciłeś uwagę na to, że było głoszenie Ewangelii, następstwem tego w słuchaczach rodziła się wiara po czym byli oni chrzczeni. Czyli jakoś brakowało im tego "dostosowywania swojego życia do sprawiedliwych dróg Bożych". Może dlatego, że w swym założeniu chrzest był jawnym przyznaniem się, że jest się grzesznikiem potrzebującym zbawienia z grzechów i prośbą, aby przez to, co uczynił Pan Jezus Bóg dał dobre sumienie, aby zbawił. Był więc on dla grzeszników a nie dla ludzi ogólnie uznanych za porządnych głosicieli godnych tego zaszczytu dostąpienia chrztu.