Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika vilgefortz

Odnotowano 216 pozycji dodanych przez vilgefortz (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-15 )



Sort by                Order  

#130089 świadkowie Jehowy EKUMENICZNI ?!

Napisano przez vilgefortz on 2010-02-06, godz. 22:34 w Nowości z kraju i zagranicy

Kiedy wyjedziesz do Wietnamu, Ty będziesz reprezentantem polaków i to na tej podstawie będą oceniać wszystkich ludzi z tego kraju. Ale czy dał ktoś Tobie upoważnienie do reprezentowania Polski...?

V.



#106654 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez vilgefortz on 2008-11-23, godz. 22:46 w Zwyczaje Świadków Jehowy

A ja "Miasteczko" oglądałem, razem z tatusiem, który już w tedy był starszym... choć prawda, po ostatnim odcinku miałem koszmary... ale film podobał mi się generalnie...



#106563 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez vilgefortz on 2008-11-23, godz. 10:17 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Bafomet współczuję, miasteczka Twim Peaks też ci nie pozwalali pewnie oglądać... toż to taki straszny... demoniczny film...



#106560 Świadkowie Jehowy,o jakiej tematyce filmy są zalecane?

Napisano przez vilgefortz on 2008-11-23, godz. 10:14 w Zwyczaje Świadków Jehowy

Popieram sebola. Nie róbcie z nas dewotów... choć z części nie trzeba...



#102644 Śmieszne/ciekawe obrazki

Napisano przez vilgefortz on 2008-10-02, godz. 09:06 w Humor

Jak powstaje nowe światło :P

http://www.cosy.com/...Brainbowscr.jpg



#106285 Śledztwo w sprawie przecieków

Napisano przez vilgefortz on 2008-11-19, godz. 22:29 w Obowiązki teokratyczne

Z jednej strony to może i lepiej, bo przynajmniej wychodzą na światło dzienne pewne informacje które mogą się przydać braciom którzy "nie dadzą sobie w kaszę dmuchać". Ponadto w ten sposób uzyskuje się pełniejszy obraz Organizacji.

Ciekaw jestem, czy poufne informacje Kościelne też tak łatwo wypełzają ze swoich miejsc przeznaczenia.


Właśnie dlatego działamy ;) a jak chcesz poczytać o brudach kościoła i jak łatwo stamtąd wyciekają informacje to polecam FiM



#106652 Śledztwo w sprawie przecieków

Napisano przez vilgefortz on 2008-11-23, godz. 22:42 w Obowiązki teokratyczne

Taka książka Nowotwory Watykanu, atakująca Masonerię, nie czytałem jej (raczej niskich lotów książka, sądząc po wstępie) ale traktuje ona o wolnomularzach w Watykanie, o P2 jest wiele dokumentów jak i o Banco Ambrosiano (czy jak tam się go pisze). Poszukaj w necie informacji o Jasenovac, ja znalazłem wiele informacji zaczynając poszukiwania od artykułów zamieszczonych w FiM-ie.

Georges Virebeau - Papieże wobec masonerii (1997)



#123120 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez vilgefortz on 2009-07-26, godz. 20:12 w Obowiązki teokratyczne

Nowy porządek, czy nowy świat wszystko to jest to samo a ludzi bardziej przyciągnie nowy świat bo tu zaczyna działać wyobraźnia a nowy porządek to kojarzony był nijako...
ale za parę lat znów to zmienią, tym razem będzie Novus Ordo Seclorum B) i wszystko będzie jasne...



#114996 Zgromadzenia okręgowe i międzynarodowe w 2009 roku

Napisano przez vilgefortz on 2009-03-16, godz. 15:33 w Obowiązki teokratyczne

Nie będzie prawdopodobnej daty tylko pewna, jak było zawsze z resztą.



#134223 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez vilgefortz on 2010-07-17, godz. 14:27 w Obowiązki teokratyczne

W Koszalinie odwołano sesje popołudniową. Powodem była wichura, która w 15 minut zdmuchnęła połowę "miasteczka namiotowego" oraz całą scenę... Wichura zerwała się zaraz po zakończeniu chrztu. Ważniejsze punkty mają byc przedstawione w skróconej wersji w dniu jutrzejszym.

V.



#134381 Zgromadzenia okręgowe 2010

Napisano przez vilgefortz on 2010-07-19, godz. 18:38 w Obowiązki teokratyczne

coś więcej ktoś wie ?


Ofiar na szczęście nie było, wiem o dwóch samochodach przygniecionych przez drzewa z czego jeden został całkowicie zniszczony. Parę osób było wynoszonych na noszach, zostały bowiem przewrócone przez wiatr ale nic poważnego im się nie stało. Na niedzielę przełożono słuchowisko i przemówienie powiązane z wydaniem nowej książki, kosztem streszczenia strażnicy i 30 minut przerwy. Najbardziej przerażone były dzieci, widziałem jak kilkoro maluchów wtuliło się w rodziców i modliło się... Z tegorocznych haseł, rozstawianych na stadionie udało się poskładać jedno a na scenie ustawiono nowe namioty.

V.



#93906 Zgromadzenia okręgowe 2008

Napisano przez vilgefortz on 2008-06-11, godz. 15:06 w Obowiązki teokratyczne

A może chcecie polską wersję? ;)



#94087 Zgromadzenia okręgowe 2008

Napisano przez vilgefortz on 2008-06-13, godz. 07:41 w Obowiązki teokratyczne

http://img78.imagesh...mage=gdxwo6.png
Plakietka PL. Mam dość stary skaner więc jakość... sami zresztą oceńcie.
Nie mam też pojęcia jak się wkleja linki więc macie adres ale admin jak chce niech to przerobi. <_<

O nawet wyszło:P



#100031 Zborowe Studium Książki: zmiany od stycznia 2009

Napisano przez vilgefortz on 2008-08-28, godz. 10:45 w Obowiązki teokratyczne

Z tego co wiem to tak, i starsi na to przyzwalają.
No cóż, młodzi w swoim gronie nie mogą się spotkać na grillu na działce, nie mogą wyjechać na narty, nie mogą wyjść wieczorem do restauracji więc jedyne co im pozostaje to spotkać się i czytać straszaki:/


No cóż, młodzi w swoim gronie mogą się spotkać na grillu na działce, mogą wyjechać na narty, mogą wyjść wieczorem do restauracji więc jak ktoś twierdzi inaczej to nie zna się i tyle. Czego jak czego ale tego to nikt nigdy nie zabraniał, przynajmniej praktycznie... jeśli były jakieś oficjalne zakazy (były?) to pozostawały tylko martwą literą. Tak było i jest we wszystkich zborach jakie znam.



#108644 Zaproszenia na Pamiątkę

Napisano przez vilgefortz on 2008-12-20, godz. 12:54 w Obowiązki teokratyczne

Do zborów przyszły także zaproszenia na zebrania, takie żółte, wyglądem nawiązujące do Czego uczy Biblia, jak kupie nowy skaner to wrzucę chyba, że wcześniej sami je dostaniecie...



#142234 Wykład nadzorcy strefy

Napisano przez vilgefortz on 2011-04-01, godz. 19:42 w Tematyka ogólna

10 kwietnia ma przyjechać nadzorca strefy do Nadarzyna i wygłosić wykład, który transmitowany będzie również na salach zgromadzeń. Czy ktoś z was ma może wejściówkę? :)

V.



#102707 Watchtower Library 2007 PL do pobrania

Napisano przez vilgefortz on 2008-10-03, godz. 21:27 w Poszukuję materiałów, mam do zaoferowania...

A swoją drogą, ciekawi mnie dla czego nie zrobili aktualizacji przez internet, tak jak to jest w nieocenzurowanej wersji?



#111624 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-16, godz. 11:16 w Obowiązki teokratyczne

edd
Pierwsze slysze aby podroznicy dostawali wyplate. Zwrot kosztow to tak na takiej samej zasadzie jak pionierzy specjalni tylko ze w ich wypadku to dostaja za paliwo bo wyzywienie i dach nad glowa maja prawie za friko.

Jasne i w cudowny sposób ubrania im się nie niszczą albo zlatują z nieba... za coś je muszą kupić w końcu. O takich rzeczach się nie mówi bo psują wizerunek

Artur Schwacher
To ciekawa informacja. Bo nadzorcy mieli status duchowny i skłądki opłącane jak na duchownych a teraz to by mieli być pracownicy? Można to jakos zweryfikować?

Nadzorcy mają status duchownych a jeśli idzie o Betelczyków którzy pracują po kilkadziesiąt lat w Biurze to chyba nie jako bezpłatni ochotnicy... wygląda to podobnie jak w Hiszpanii, tyle że tam dotyczy to wszystkich, nawet ochotników którzy przyszli na parę miesięcy.



#111511 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-15, godz. 13:10 w Obowiązki teokratyczne

U nas jest tak, że stali pracownicy Betel są zatrudnieni i otrzymują wynagrodzenie, najniższe bo najniższe ale weź te 800 czy ileś złoty na czysto, bez żadnych wydatków... potem dostają jakąś emeryturę i częściowy zwrot kosztów od Towarzystwa. To jest tak samo jak u podróżujących...



#111672 Teokratyczny fundusz emerytalny dla Betelczyków

Napisano przez vilgefortz on 2009-01-16, godz. 22:12 w Obowiązki teokratyczne

... <_< Betelczyków którzy pracują po kilkadziesiąt lat w Biurze to chyba nie jako bezpłatni ochotnicy... i dalej reszta postu
a ilu pracuje tam po kilkadziesiąt lat? niewielu... większość stałych to nadzorcy... natomiast trzon rodziny Betel stanowią ochotnicy, czy jak wolisz wolontariusze.



#129534 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-01-22, godz. 20:37 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Reakcja większości będzie z pewnością jak mojego brata gdy mu powiedziałem. "Ale mi to do niczego nie potrzebne."



#131479 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-03-25, godz. 09:43 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Babilon a Ty komu służysz? Większość z tych co służą od kilkudziesięciu lat stoi już u progu swoich dni. Postaw się na ich miejscu, dla nich ważne jest poczucie bezpieczeństwa i nadzieja jaką jest życie wieczne a nie kuriozalne dociekania CK. Pamiętaj, że kwestię fałszywych proroctw dla 90% braci załatwia sformułowanie nowe światło a dla nich jest ono boskiego źródła a nie koncepcjami nowego prezesa. Część zdążyła się też już przyzwyczaić do zmian co kilka lat i skończą na kuluarowych dyskusjach i zostaniu przy swoim zdaniu nieoficjalnie a oficjalnie wszyscy będą grzeczni.

V.



#129611 [Nowe Światło?] Pokolenie

Napisano przez vilgefortz on 2010-01-24, godz. 19:22 w Nowinki doktrynalne Towarzystwa Strażnica

Katolicyzm nie palił na stosie. A najsilniejszy jest właśnie dzisiaj, jeżeli mierzyć to ilością wyznawców.



Spadłem z krzesła... Choć z drugiej strony, co prawda to prawda, palili katolicy ale dla mnie to to samo. A może dodasz jeszcze, że protestanci zaczęli prześladowania biednych katolików. Najsilniejszy dzisiaj może i jest pod względem liczby wyznawców z wyznań chrześcijańskich ale zacytuję biskupa Zebrzydowskiego: "a wierz sobie i w kozła bylebyś dziesięcinę płacił" - od XVI wieku pod tym względem nic się nie zmieniło. Większość katolików nie bardzo zna własną religię. Uwierz mi przyjacielu, Watykan oddałby wiele aby odzyskać choćby część władzy jaką miał w średniowieczu. Ach te ustanawianie królów, strącanie nieprawomyślnych za pomocą ekskomunik... ad meritum Rzeczywiście wygląda to na czyszczenie pola przed jakąś większą zmianą i choć mam nadzieję, że przyznają iż ich artykuły o chronologii można powyrywać i użyć jako rozpałki do kominka, to logika podpowiada co innego. V.



#101692 [News] Zmiana nazwy "nadzorca przewodniczący" od stycznia 2009

Napisano przez vilgefortz on 2008-09-18, godz. 08:32 w Obowiązki teokratyczne

szperacz, będą mówić jak wspaniale ORGANIZACJA o nas dba, otrzymujemy wszystko od ORGANIZACJI...


odeszłam, nadzorcy przewodniczący nie otrzymują nic z racji pełnionych przez nich obowiązków, no może poza prestiżem wśród braci a i z tym jest często różnie...



#101731 [News] Zmiana nazwy "nadzorca przewodniczący" od stycznia 2009

Napisano przez vilgefortz on 2008-09-18, godz. 18:15 w Obowiązki teokratyczne

teodora_67, my ich nazywamy książętami. Taki co ma wszystko podane i nigdy nie pracował może z pełnym przekonaniem wypowiadać się o poprzestaniu na tym co się posiada, gdyż on ma wszystko pod nos podstawione i tym się zadowala przecież. No ale koniec spamu.