Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Henryk

Odnotowano 641 pozycji dodanych przez Henryk (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 2017-01-22 )



Sort by                Order  

#26376 ślub w zborze: rekwizyty

Napisano przez Henryk on 2006-05-01, godz. 08:29 w Humor

To nie plotka z tym sznurkiem

A na tym sznurku są nanizane jakieś kuleczki (koraliki)... ;)



#12606 Żarówka i inne

Napisano przez Henryk on 2005-10-22, godz. 08:32 w Humor

Przepraszam, że nie o Ś.J. - ale prawie spadłem z fotela...

Rzecz dzieje się w czasach, gdy masowo przywożono do Polski powypadkowy złom z Niemiec. Gość przywiózł coś takiego na lawecie do mechanika - masa pogiętej blachy:
- O w mordę - mówi mechanik - nieźle trzaśnięty. Będzie za dwa tygodnie.
Po tygodniu telefon. Dzwoni mechanik:
- Panie, jest problem. Co to za marka?
- A czemu?
- No bo jak bym tego nie klepał, wychodzi przystanek autobusowy...



#27126 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 19:31 w Tematyka ogólna

Żądam pokazani mi w Bibli tekstu mówiącego o tym, ze Jezus Chrystus od umarł podczas chrztu w Jordanie jako człowiek. Dokładnego!

Rz 6:4
Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.(BT)
Kol 2:12
jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił.(BT)

Arturze...może życzysz sobie ZNAKU z Nieba? :lol:

Nie przesadzaj...



#27024 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 09:25 w Tematyka ogólna

To nie jest dogmat KK, tylko powszechna nauka chrześcijaństwa.

"Jak podają źródła katolickie, tacy pierwsi teologowie chrześcijańscy jak Ignacy Antiocheński (zm. ok. 110), Justyn (II w.), Ireneusz z Lyonu (zm. 202), głosili Boże macierzyństwo Marii, dziewicze poczęcie Chrystusa i zaczątki nauki o udziale Marii w dziele odkupienia.
W IV w. Pojawiły się w Kościele spory o Bóstwo Jezusa, kwestionowano też Boże macierzyństwo Marii. Jeden z ortodoksyjnych teologów, Aleksander, biskup aleksandryjski wprowadził wtedy termin Theotokos (Bogurodzica). Na Soborze Efeskim (431) uroczyście ogłoszono dogmat o Bożym macierzyństwie Marii, a na Soborze Chalcedońskim (451) naukę tę sprecyzowano. "



#26343 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-04-30, godz. 17:42 w Tematyka ogólna

Popieram wniosek, proszę o jakiekolwiek dowody na poparcie twoich słów Henryku......

Sebastian
jak jest możliwe, aby "zakłamana" doktryna była niezmienna, a faktyczna i "prawdziwa" się zmieniała?
Kościół katolicki jest podobno: apostolski,niezmienny...no i...Święty.
Niezmienny i święty jest tylko Bóg!
Doktryny, dogmaty, KK zmieniają się w czasie, zmienia się nauczanie i liturgia...
Cóż – „duch czasu” to wymusza.
Faktyczna, oficjalna, doktryna każe kochać Żyda, innowierca,...jak jest rzeczywiście?

Haael
Kościół katolicki WPROWADZA nowe dogmaty, ale nigdy się z żadnego nie WYCOFAŁ.
Bo nie może! Jest przecież nieomylny! Tak jak jego „głowa”!
(Nie mam pewności, czy dalej ziemia jest płaska?, Kobiety już mają duszę nieśmiertelną!, Celibat znowu będzie nieobowiązkowy? Dziecko ma Duszę w chwili poczęcia?...czy nadal po kilku tygodniach?)

Tomasz O
Co dokładnie ostatnio zmienil w swojej doktrynie KK?
Zależy co rozumiesz „ostatnio”...
Nieomylność Papieży (1870 r); cielesne wniebowstąpienie Marii (1950 r),
Zbawienie także z wiary a nie tylko z uczynków (koniec lat 1990), Żydzi to nasi ”starsi Bracia”, Można używać prezerwatyw! No i Komunię do ręki... –a gdzie wino?
Czeka nas jeszcze ogłoszenie dogmatu o „Współodkupieniu Świata przez Marię wraz z Synem”
Lista byłaby bardzo, bardzo długa...

Sebastian
a to co wprowadza, zazwyczaj też nie jest jakąś nowością, ale jest jedynie podniesieniem do rangi dogmatu czegoś, w co powszechnie wierzono już wcześniej..
Tak, racja. – „według odwiecznej tradycji”... itd. – nie popartej Słowem.



#26321 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-04-30, godz. 12:57 w Tematyka ogólna

Oficjalna doktryna katolicka jest jedna i znana od wieków.

Sebastianie.
Oficjalna (zakłamana) tak!
Faktyczna, prawdziwa, zmieniała się na przestrzeni wieków i zmienia się. dziś.
Co pewien czas jest „Nowe Światło”. :lol:
Nazywa się to „Dogmat”. B)
Wiesz o tym, - a piszesz...
Niczym nie różni się od **.
Chcesz dowody? :D :lol:



#27450 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-10, godz. 20:32 w Tematyka ogólna

Po stworzeniu (na początku) był najwyższym Aniołem.


Coś takiego..... :huh:

No..dobra Dosiu. :)
Najpotężniejszym Archaniołem.(Może Cherubem?)
Największym, najpotężniejszym i...pierworodnym STWORZENIEM.
Nie mam "objawień". :(
Ale jest mi cieplutko. Naprawdę.
Pozdrawiam serdecznie. ;)



#27115 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 18:26 w Tematyka ogólna

Czy Jezus był Synem Bożym podczas rozmowy z Nikodemem czy nie?

„Haael”.
Myślę, że wtedy był już Synem Bożym. Choć dopiero „spłodzonym”. :huh:
Tak „zaliczkowo”... ;)
Złożył swoje człowieczeństwo w Jordanie. „Umarł” jako doskonały człowiek.
Został spłodzony do Boskiej natury...Stał się „Nowym”, innym stworzeniem.
2 Kor 5:17
Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe.(BT)
1 Kor 15:8
W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie (apostołowi) jako poronionemu płodowi(BT)
- Apostoł był bardzo skromny...wcale nie był poroniony...
Żyje!

Dz 13:32-33
My właśnie głosimy wam Dobrą Nowinę o obietnicy danej ojcom:
że Bóg spełnił ją wobec nas jako ich dzieci, wskrzesiwszy Jezusa. Tak też jest napisane w psalmie drugim: Ty jesteś moim Synem, Jam Ciebie dziś zrodził.
(BT)
„Zrodzony” został po wskrzeszeniu.
Hbr 1:1-6
Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.
Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
Skoro zaś znowu wprowadzi Pierworodnego na świat, powie: Niech Mu oddają pokłon wszyscy aniołowie Boży!
(BT)
Łk 9:35
A z obłoku odezwał się głos: To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie! (BT)
Było to po wyjściu z Jordanu...

Takie są moje myśli,...i nikogo nie chcę zmuszać, aby to kategorycznie przyjął...

Aha..."Synów Bożych" (istot duchowych) było wielu...
Joba 1:6
Zdarzyło się pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stanąć przed Panem, że i szatan też poszedł z nimi.(BT)
Rdz 6:2
Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.(BT)
Ogromny to temat...



#26264 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-04-29, godz. 12:41 w Tematyka ogólna

.Dlaczego tak jest? Na każdym zebraniu słychać jaki kosciół jest zły i tp.

Ponieważ kiedyś, jako Chrześcijaństwo był „złotym kubkiem”.
Prędko „coś” stało się...
Duchowy nierząd, bałwochwalstwo, ludzkie nauki...
Jr 51:7
Babilon był w ręku Pana złotym kielichem, upajającym całą ziemię. Jego wino piły wszystkie narody, dlatego w szał popadły.(BT)

Ap 17:4
A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.(BT)



#27334 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-09, godz. 20:26 w Tematyka ogólna

Myślę, że słowo „zrodzony” niezbyt odpowiada stanowi faktycznemu.
On BYŁ przedtem (wersety były już wielokrotnie pisane).
Flp 2:7
lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,(BT)
Lecz wyparł się samego siebie (BW)
lecz [przeciwnie] wyzbył się wszystkiego, co Boskie (B w-p)
Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom; (BG)
Wyzbył się chwały, którą miał w Niebie.
Stał się człowiekiem.
Jego materialne ciało zostało wydane na Świat z Dziewicy.
Maria urodziła CZŁOWIEKA.
„Iskra życia” była tą samą.



#26420 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-01, godz. 18:51 w Tematyka ogólna

Henryku jesteś badaczem, więc dla Ciebie podstawą jest nauczanie Russela i jego interpretacja Bibli (bez urazy).

Arturze, tu masz niedokładną wiedzę!
Właśnie badacze tym różnią się od wyznawców KrK i SJ, że nikt ich nie zmusza do przyjmowania czyichś wykładni jako nieomylnych i koniecznych do „wierzenia”.
Fakt, że wiele, nawet bardzo wiele nauk podanych przez Russella, przyjmuję.
Nie widzę braku logiki w Jego interpretacji.
Jest kilka szczegółów, co do których mam wątpliwość.
Zapewniam, że są to szczegóły!
Sam założyciel Ruchu, wielokrotnie mówił, pisał: myślę, mniemam, przypuszczam...(mogę przedstawić cytaty).
Sam bardzo chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, wątpliwości (jest tego cała gruba księga).
Jeśli ktoś myślał inaczej...dalej był Bratem (Siostrą).
Zostało to do dziś.
Nie znamy pojęcia DOGMAT! – Definicję znasz...

Dla mnie to oczywistę, ze chrześcijanie z biegiem postepu i zmian cywilizacyjnych musieli podejmować decyzję jak się zachować, któe ewangelię były auteczntyczne, jakie listy natchnione itd. Do tego potrzebna była instytucja kościoła.
Dobrze...
- A Kościół to kto? Czyż nie chrześcijanie? Tacy jak My?
Czy do tego są potrzebne specjalne szaty, nakrycia głowy i inne „gadżety”?
Nie wystarczy czysta, żywa wiara z modlitwą?
Mat. 7:7
Proście, a będzie wam dano, szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a będzie wam otworzono. (BG)

W tamtych czas struktóra hierachiczna była najodpowiedniejsza dla zachowania czystej i nieskażonej nauki.
Wiemy, że tam gdzie hierachia,l to zawsze nadużycia...czy to władzy, czy czci...
Łuk. 9:46
Przyszło im też na myśl, kto by z nich był największy. (BW)

Dzisiaj przy tym przepływie informacji nie jest to konieczne i dlatego prowadzi się choćby dialog ekumeniczny.
Noooo... i dlatego ogłoszono dogmat o cielesnym wniebowstąpieniu Marii, aby „przyciągnąć” protestantów :lol: :lol: :lol:
A tak przy okazji. Chrześcijanie wierzą w to, ze Jezus jest Bogiem. Tak więc mozna miec wątpliwości czy ruchy Russelowskie można zaliczyc do tej grupy
Ja, także wierzę że po wniebowstąpieniu jest Bogiem.
Otrzymał taką samą naturę – Nieśmiertelną – jak Ojciec.
Taką samą posiądzie jego Oblubienica – Kośćiół.
Oczywiście Ducha Świętego nie uważam za Boga, lecz za Jego Moc. - Ale to wiesz...
Z drugiej strony...czy to ważne dla mnie, za kogo ktoś mnie uważa lub nie...
Ważne, czy znaczę coś dla Boga! Bardzo chciałbym!
Pozdrawiam.



#27458 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-10, godz. 21:14 w Tematyka ogólna

Henryku, gdzie jest napisane kiedy Jezus powstał i jak w takim razie Ojciec Go stworzył?

Jak Go stworzył...- tego nawet Papież Tobie nie powie. :(
A gdzie napisane?
Dałem cytat nad Tobą: List do Kolosan 1 rozdział 15 - 17 wiersz.
We wszystkich przekładach.
Chłopie! Czytać nie umiesz! :angry:



#26442 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-02, godz. 04:59 w Tematyka ogólna

Dogmat to "coś co WYDAJE SIĘ oczywiste". W odróżnieniu od aksjomatu, który jest "Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ oczywisty".

"dogmat zasada teologiczna objęta kanonem wiary, podana przez kościół do wierzenia jako niewzruszona prawda, nie podlegająca krytyce ani dyskusji (por. herezja; heterodoksja; ortodoksja); twierdzenie przyjmowane bezkrytycznie za prawdę tylko na podstawie autorytetu, bez względu na zgodność z doświadczeniem i zdrowym rozsądkiem."
http://www.slownik-online.pl/

Aksjomat ma także inną definicję.



#26502 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-02, godz. 18:54 w Tematyka ogólna

Ale napisałeś tutaj inne zdanie, które mną wstrząsnęło.

E... całkiem niepotrzebnie. :)

Sam nie czytam długich postów...
Ale teraz sobie trochę pofolguję...Przepraszam.
Haael. – mam trudność... (nie bardzo wiem jak wklejać cytaty. Umiem tylko na początku).
Przyjmij, że pogrubiona kursywa to Twój cytat.
Zadam Ci więc pytanie, na które kiedyś nie doczekałem się od kogo innego odpowiedzi. W co wierzysz:
1. Bóg jest jeden a Jezus jest stworzeniem.

Tak właśnie wierzę.
Jak. 2:19
Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą. (BW)
Mr 12:29
Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. (BT)
Iz 42:8
Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom. (BT)
1 Kor 8:5-6
A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów Dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. (BT)

2. Bóg jest jeden i objawia się raz jako Jahwe a raz jako Jezus.
Jezus wiele razy reprezentował Ojca. Nigdy nie uzurpował sobie Jego władzy.
Flp 2:6
On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, (BT)
Kol 1:15-16
On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (BT)
3. Bóg jest jeden w trzech osobach (ewentualnie dwóch).
W to nie wierzę.
4. Bogów jest dwóch, przy czym Jezus jest mniejszym bogiem od Jahwe.
Zawsze będzie mniejszym.
1 Kor 15:27-28
Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. (BT)
5. Bogów jest dwóch i są równorzędni.
Trochę wyjaśnienia...

Rozumiem, że „Bóg” to określenie pewnego rodzaju Istoty.
Nieśmiertelnej i bez początku.
Dn 7:22
aż przybył Przedwieczny i sąd zasiadł, a władzę dano świętym Najwyższego, i aż nadszedł czas, by święci otrzymali królestwo. (BT)
Nie jest to Imię własne.
Bóg, Przedwieczny, stwórca Nieba i Ziemi, stwórca wszelkiego życia w Niebie i na Ziemi, to JHWH,. - „Jestem, który Jestem”. – Jahwe, Jehowa. (Nawet nie wiemy jak to wymawiać...) Bo i po co? Jest Jeden, i nie musi odróżniać się imieniem do innych „bogów”.
Wj 3:14
Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. (BT)
Bogami (nieśmiertelnymi) będzie także Kościół.
Już dziś (i wczoraj) tak nazywają się:
Jn 10:34-35
Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Jeżeli /Pismo/ nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże - a Pisma nie można odrzucić (BT)
Oni także nie będą równorzędni. (Choć wszyscy Nieśmiertelni).
1 Kor 15:40-42
Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne - ziemskich.
Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej. Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem. Zasiewa się zniszczalne - powstaje zaś niezniszczalne;
(BT)



#27053 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 12:39 w Tematyka ogólna

W Apokalipsie 3;14 napisane "Początek stworzenia Bożego", czyli Ten który dał początek każdemu stworzeniu. J 1;3

Dokładnie tak!
Był pierwszym Bożym Stworzeniem, który mocą Bożą stworzył wszystko!
Świat duchowy i materialny.



#26509 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-02, godz. 19:51 w Tematyka ogólna

Pod sam koniec Jezus powiedział że jest Jahwe On sam.Bóg Ojciec powiedział - Iz 42:8
"Ja, któremu na imię jest Jahwe, chwały mojej nie odstąpię innemu ani czci mojej bożkom."

Tomaszu!
Tak naciągać tekstu nie wolno! :wacko:
Iz 42:5-6
Tak mówi Pan Bóg, który stworzył i rozpiął niebo, rozpostarł ziemię wraz z jej plonami, dał ludziom na niej dech ożywczy i tchnienie tym, co po niej chodzą.
Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów,
(BT)
Kogo Bóg ukształtował, ustanowił? -, Czy nie Syna?
A Kto nie odda chwały nikomu? - Czyż nie Jahwe?
Jeśli piszesz, rób to ze zrozumieniem. :angry:
A... fe... :P



#27122 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 19:11 w Tematyka ogólna

Z tego wynika że jak Jezus jest początkiem każdego stworzenia i skoro tez jest stworzeniem, to sam siebie stworzył.

Według mnie, wynika coś innego. ;)
Ale...dogmat (tradycja) jest ważniejsze... :(



#26535 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-03, godz. 08:26 w Tematyka ogólna

Co do Jezusa jako boga - powiedz mi, co to znaczy "bóg"? Napisałeś:

Rozumiem, że „Bóg” to określenie pewnego rodzaju Istoty.
Nieśmiertelnej i bez początku.

Czyli Jezus (i Kościół) nie ma początku i jest nieśmiertelny? Co masz na myśli, kiedy nazywasz Jezusa bogiem i kiedy nazywasz Jahwe bogiem?

He, he...Haaelu.
Masz rację. Teraz widzę, że sam sobie przeczę.
Pisane w pośpiechu...nie zawsze wszystko przemyślę, zanim napiszę.
Mam to tak „poukładane” w mojej „makówce”:
Są istoty cielesne – ludzie.
Są istoty duchowe – aniołowie, archaniołowie, cherubini, serafini, moce, księstwa.
To wszystko jest Stworzeniem Bożym.
One wszystkie miały początek.
Początku nie miał „Ten, Który Jest”.
– Oczywiście nie pojmuję tego, jak Ktoś może nie mieć początku. Nie rozumie także i tego, że Kosmos jest nieskończony...a do tego powiększa się...
Rozumiem, że pierwszym dziełem stwórczym JHWH było:
Jn 1:1-3
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
(BT)

Część istot, które zostały stworzone, będą miały (już mają) tę samą „naturę”, („ciało”) co JHWH.- Nieśmierteność, niemożność zniszczenia ich.
Aniołowie, choć są nieśmiertelni, (w sensie długowiecznośći) mogą żyć wiecznie, to jednak Bóg może ich unicestwić.
Boga „zabić” nie można. Istotę duchową tak!
Przykład – sam potężny Szatan...



#27132 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 19:45 w Tematyka ogólna

Przy okazji moze ktos wyjasni na czym polegala doskonalosc Jezusa tu na ziemi, skoro do tego zycia zostl zrodzony..
Pozdrawiam

On nie został do TEGO życia ZRODZONY.
On był. Był "na początku"!
Jn 1:2-4
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
(BT)

Jn 8:57-59
Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?
Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Zanim Abraham stał się, Ja jestem.
Porwali więc kamienie, aby je rzucić na Niego. Jezus jednak ukrył się i wyszedł ze świątyni.
(BT)


Arturze...albo już nic... :( :( :(

Wiecie co drodzy forumowicze?
Mam dużo pracy na działce, - takie coś: marchewka, fasolka, buraczki etc...

Więcej korzyści będę miał. :angry:
Dobranoc.



#26570 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-03, godz. 18:36 w Tematyka ogólna

Czyli jak? Bóg już nie może zniszczyć Jezusa (ewentualnie kogo innego)?

Haaelu...
Przecież sam wiesz, że to pytanie nie na miejscu. :(
Dlaczego, po co? :o
Jesteś przecież sam pewny, że Chrystus nie zbuntuje się!
Jezus udowodnił swą doskonałość jako Stworzenie.
Hbr 5:8-10
A chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.
A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają,
(BT)
On i Jemu podobni nie muszą mieć nad sobą „bata”.
Jezus po wniebowstąpieniu, został jeszcze bardziej uwielbiony niż był poprzednio (jako duchowa istota).
Stał się Synem Bożym.!
Hbr 1:2-5
a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna. Jego to ustanowił dziedzicem wszystkich rzeczy, przez Niego też stworzył wszechświat.
Ten /Syn/, który jest odblaskiem Jego chwały i odbiciem Jego istoty, podtrzymuje wszystko słowem swej potęgi, a dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy Majestatu na wysokościach.
On o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię.Do którego bowiem z aniołów powiedział kiedykolwiek: Ty jesteś moim Synem, Jam Cię dziś zrodził? I znowu: Ja będę Mu Ojcem, a On będzie Mi Synem.
(BT)



#27438 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-10, godz. 17:30 w Tematyka ogólna

No własnie Henryku, podtwierdziłeś Boskość Jezusa.Na ziemi był tylko człowiekiem i własnie dla tego śJ nie chcą go uznać za Boga Prawdziwego.

Tomaszu.
Nie do końca zgadzamy się.
Chrystus jest natury Boskiej! Zawsze będzie poddany Ojcu.
Tę naturę NIEŚMIERTELNĄ otrzymał po wniebowstąpieniu. Dopiero!
Po stworzeniu (na początku) był najwyższym Aniołem. Wyższy i potężniejszy od tego z: Izajasza 14 rozdz.
Stał się człowiekiem. (Nie był jednocześnie Bogiem).

To, czy SJ chcą Go uznać lub nie...- tego nie wiem.
Spytam Ich. ;)



#26595 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-04, godz. 05:20 w Tematyka ogólna

Stał się Synem Bożym, a kim był wcześniej?

Tomaszu.
Odpowiedz mi, o jakim „dziś” prorokował Dawid?

Ps 2:7-8
Ogłoszę postanowienie Pana: Powiedział do mnie: Tyś Synem moim, Ja Ciebie dziś zrodziłem.
Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
(BT)

Potem będziemy dalej wymieniać myśli...



#27454 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-10, godz. 21:03 w Tematyka ogólna

Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone...

Kol 1:15-17
On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
(BT)
Dosiu.
"ON" jest obrazem... - Kogoś przedstawia...
Pierworodnym stworzenia...- sama to pisałaś.
Dla Niego (dla kogoś) zostało to stworzone...przez KOGOŚ...
Rozumiem, że Logos, Słowo, Mąrość etc...stworzyłcały Kosmos, wraz z bytami duchowymi.
Oczywiście Mocą Swego Ojca - Boga. Stwórcy.
Tego, który nie miał początku.
Syn miał POCZĄTEK!



#26982 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-08, godz. 05:19 w Tematyka ogólna

Stał się Synem Bożym, a kim był wcześniej?

Tomaszu.
Nie widzę celu, przeciwstawiać Pisma Świętego Dogmatom katolickim.
Do niczego to nie doprowadzi... :(

Wcześniej był pierwszym, pierworodnym Stworzeniem Bożym.
Nie „Zrodzony”, ale „Stworzony”!
Dlatego zadałem poprzednio pytanie: Kiedy stał się Synem.?
- Rzeczywistym Synem.

PS.

„Nie widzę celu” – Źle napisałem, nieprecyzyjnie.
Nie ma celu, jeśli płaszczyzną nie będzie WYŁĄCZNIE Biblia.



#27460 Świadkowie Jehowy a Kościół Katolicki

Napisano przez Henryk on 2006-05-10, godz. 21:21 w Tematyka ogólna

Pierworodnym, a nie stworzeniem. "


Dośka :angry:
Czy pierworodny nie oznacza PIERWSZY?
Zastanów się. :ph34r: