Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ok 30 ofiar (próby raju) - awans gwarantowany!


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-17, godz. 14:17

Omawiając okres wojenny nie można ominąć wydarzeń, które rozegrały się w strefie ,,zarządzanej’’ przez niejakiego Buraka[1]. Na tę strefę składał się okręg lwowski, tarnopolski i stanisławowski. W wspomnieniach Stefana Milewskiego[2] z Łodzi wydarzenia te, znane pod nazwą ,,Nowy Ład’’ miały być wywołane przez Szatana (sic!). Burak, na podstawie artykułów Rutherforda, które docierały na wschód (o bliskim Armagedonie, który najpóźniej miał się rozpocząć wraz z upadkiem nazistowskich Niemiec[3]), uznał, iż Armgedon już się rozpoczął. Idea ta rozprzestrzeniła się tak szybko, iż dotarła nawet do Warszawy, gdzie wykluczono nadzorcę strefy – Ludwika Kinickiego – bo ten nie chciał w to uwierzyć. Doszło do tego, iż zwolennik ,,Nowego Ładu’’ , Rogiński, zmobilizował cały zbór z Białegostoku, który wyszedł ,,przejmować władzę’’ od Niemców. Powystawiali stoły z literaturą i ogłaszali początek Królestwa Bożego. Co więcej, wysłał grupkę do wieży ratusza, która zdjęła flagę ze swastyką, a na jej miejscu zawiesiła białą. Inna delegacja poszła do władz niemieckich z poleceniem, aby niemieckie wojska się poddały, bo nastaje właśnie Królestwo Boże. Jak wspomina Milewski, skutki były opłakane. Naziści aresztowali większość Świadków Jehowy i... rozstrzelali (ok. 30 osó B) .

Dziś Świadkowie Jehowy nie wskazują, kto był prowodyrem ,,Nowego Ładu’’, kierownictwo związku natomiast nie czuje się odpowiedzialne za te wydarzenia. Co więcej, Rogińskiego oraz innych stojących za ideą ,,Nowego Ładu’’ szybko zrehabilitowano i postawiono na wysokie stanowiska ,,teokratyczne’’ w (już po wojnie) ZSRR[4].


[1] Nazwisko, jak zwykle, nie pojawia się w oficjalnej historii Świadków Jehowy.

[2] K. Bilinski, Hiobowie XX wieku...., wspomnienia Stefana Milewskiego z Łodzi.

[3] J. Lewandowski, Świadkowie Jehowy a II Wojna Światowa, (Brooklyn. Spółka Bez Odpowiedzialności)

[4] Zobacz: J. Grzesik, III. Świadkowie Jehowy. Apostazja w organizacji i doktrynie, (bez daty i miejsca wydania), s. 218. (maszynopis, którego większa część weszła w skład J. Grzesik, Historia Ruchu Badaczy...,) – zbiory własne.



Uwaga (nie należąca do treści pracy): Gdy w 2002 r. wydali ŚJ w swym Roczniku sprawozdanie o Ukrainie, nie wspominają o przeszłości twórców Nowego Ładu! Ale tym razem wymieniając nazwiska, piszą o nich w zupełnie innym tonie. I tak Pawło Ziatek (dzięki/mino - niepotrzebne skreślić), że przyczynił sie do głupiej śmierci swoich zwolenników, awansował na sługe kraju Ukrainy. Potem dosłano mu, cytuję za Rocznikiem 2002 ,,dwóch innych gorliwych braci''.... jednym z nich był nie kto inny jak Stanisław Burak! s. 156. Został potem mianowany (po aresztowaniu Ziatka) na ,,szefa'' ŚJ na Ukrainie. Tak, gdy Burak był... burakiem, to Brooklyn ukrywał, kto onże (i innych), gdy dla odmiany potrzebni byli propagandzie w Roczniku 2002 - stawali się gorliwymi sługami Jehowy. Cóż tam kilkudziesiąt ofiar - luzik
[/font]

Uwaga, na stronie Juliana Grzesika można ściągnąć w PDFie dość swieżą pozycję pt:
Rocznik 2002 ŚJ o Ukrainie - przegląd

Można tam porównać historiografię ŚJ o Ukrainie z faktami. Dla zainteresowanych grzebaniem w odmętach histori tworzonej przez Brooklyn na własne potrzeby - gratka.

#2 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-17, godz. 14:45

Mocne to coś napisał !. :(

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-17, godz. 16:04

O ja pier... :o
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-17, godz. 16:06

oczywiście, ŚJ powiedzą, że "iszbin kłamie", wiadomo: "odstępca zniesławia Organizację Jehowy" :P

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-17, godz. 16:26

Ja tam sobie nie przypominam, żeby Iszbin pisał kiedyś prawdę ;) :P :D . A "Burak" to ładne nazwisko :) . I w dodatku adekwatne do zajmowanej opcji :lol: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-17, godz. 16:36

no coś Ty, przecież "chwalił" się kiedyś że pali tytoń, pije piwo i klnie jak szewc...
a skoro tym opisem "potwierdza" (choćby częściowo) stereotyp odstępcy, to w tej sprawie mówi prawdę...

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2007-01-17, godz. 19:31

i tak bedzie, że ktos tu pluje krwią tfu jadem ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-17, godz. 21:58

oczywiście, ŚJ powiedzą, że "iszbin kłamie", wiadomo: "odstępca zniesławia Organizację Jehowy" :P





Obawiam się, że SJ beda milczeć, jak zwykle (aż temat przeminie). Popatrzcie na źródła. Cała swoją prace pisałem ,,pod dyktando'' źródeł WTSu ,,zrzucając'' (lub starajac się to zrobić) przemilczenia, przekłamania, milczenia etc. Niestety praca mgr ma to do siebie, że ciężko szerzej opisywac dany temat. Jednak w historii ŚJ w Polsce jest wiele, wiele ,,białych plam'', a raczej zakrytych ,,dla dobra Organizacji'', co zresztą dzieje sie i dziś na naszych oczach.

W sumie to wkleiłem, bo ciągle - nie wiem dlaczego - Czesiek domaga sie tej mojej biednej pracy, a niejaki Hubert ciągle udaje, że nie widzi jak WTS manipuluje historią.... WYMIOCINY.

Może kiedyś, jak mi sie zechce, wskaże jeszcze kilka ciekawostek:PP

#9 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-17, godz. 23:39

Dobry jest ten PDF. Zwłaszcza uderzające jest porównanie wersji oficjalnej, wygładzonej, propagandowej z nieoficjalną.

Ichni IPN nieźle by sobie poużywał, gdyby takowy mieli.

Czy książkę Grzesika można gdzieś zdobyć? Czy istnieje jakieś rzetelne opracowanie n/t rozłamów i infiltracji przez SB polskiej organizacji ŚJ?
[db]

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-18, godz. 00:46

Iszbinie nie bądź taki skromny ;) podziel się znami szerzejswoją wiedzą :P Chyba że są tu jakieś głosy na sali że nie chcą?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-18, godz. 06:50

W sumie to wkleiłem, bo ciągle - nie wiem dlaczego - Czesiek domaga sie tej mojej biednej pracy, a niejaki Hubert ciągle udaje, że nie widzi jak WTS manipuluje historią.... WYMIOCINY.

Może kiedyś, jak mi sie zechce, wskaże jeszcze kilka ciekawostek:PP


Nie będę się domagał, jak ją w końcu całą przeczytam. Zawsze możesz przesłać na moją skrzynkę adres przecież masz.
A że lubię sobie poczytać, to nadal będę się domagał.
Czesiek

#12 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-01-18, godz. 09:45

' date='2007-01-18 02:39' post='49994']Czy książkę Grzesika można gdzieś zdobyć?

Najlepiej od samego Grzesika.
http://www.alija.4me.pl/PK.html

#13 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-18, godz. 11:49

chcemy jeszcze Iszbin... :)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#14 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-18, godz. 16:14

niech sobie ICH BIN pisze co chce na moj temat.. a ja jestem i tak bardzo zainteresowany historia-inaczej SJ.. na roczniku sie poslizgnol czyli na nazwisku olka ale tak czy inaczej chetnie poczytam to co jest do przeczytania... tak sie sklada ze jestem pasjonat-amator jesli chodzi o historie Sj czesc tej historii *pisali * zreszta przodkowie mojej zony. moje dzieci to juz jakby nie bylo 4-te pokolenie w prawdzie... Jesli chodzi o wstydliwe szczegoly... wydaje mi sie ze z ICH BINEM moglibysmy niejedno piwo wypic wymieniajac doswiadczenia... problem w tym ze cokolwiek zrobil jakikolwiek Sj wczesniej dobrego lub zlego nie moze miec to wplywu na moja trzezwa ocene organizacji i tego czy jest zbor Sj domem bozym czy nie. ICH BIN i inni taka rownowage stracili... tak bywa gdy wiare opiera sie na ludziach. moja oparta jest na mocnej podstawie Slowa bozego.. Tak wiec ICH BIN lub inni podsylajcie .. uwielbiam czytac i byc na biezaco

juz zreszta przydazylo mi sie urzywac fktow poznanych tutaj w rozmowach z bracmi
pozdr
[font=Tahoma]

#15 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-18, godz. 16:23

Jesli chodzi o wstydliwe szczegoly... wydaje mi sie ze z ICH BINEM moglibysmy niejedno piwo wypic wymieniajac doswiadczenia...

Ja bym takie fakty jak spijanie piwa, dyskusje o historii i doktrynie śJ w towarzystwie odstępców zachował dla siebie :P To grozi komitetem ze strony "jedynej prawdziwej" organizacji B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#16 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-18, godz. 16:49

czy ktos pomoze?? nie otwiera mi sie u grzesiuka jeden z tomow. inne pobralem
no i jesli ktos ma podobne materialy to poprosze
Ich BINIE ciebie tez ladnie prosze
[font=Tahoma]

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-01-18, godz. 17:29

czy ktos pomoze?? nie otwiera mi sie u grzesiuka jeden z tomow.

Czy chodzi Ci o pozycję Historia RBPŚ Apostazja ŚJ w doktrynie i organizacji - Tom III?
Ten link jest aktywny: link
.jb

#18 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-01-18, godz. 19:07

problem w tym ze cokolwiek zrobil jakikolwiek Sj wczesniej dobrego lub zlego nie moze miec to wplywu na moja trzezwa ocene organizacji i tego czy jest zbor Sj domem bozym czy nie.(...)... tak bywa gdy wiare opiera sie na ludziach. moja oparta jest na mocnej podstawie Slowa bozego..


Tylko dlaczego te same słowa w ustach katolika (zamienić ŚJ na KK) w ogóle nie docierają do ŚJ i ich ulubionym tematem są grzechy poszczególnych członków Kościoła i na tej podstawie usiłują udowodnić, że KK jest "be" ?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#19 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-18, godz. 23:12

nie zgadzam sie ze uluionym tematem SJ sa grzechy innych katolikow.. byc moze sa tacy (a ty miales na takich pecha), ktorzy swoj plotkarski poziom przelewajana sluzbe slowa i zamiast argumentow biblijnych stosuja zasade: a u was murzynow bija. ja nie znam takiej sluzby. dla mnie dykusja na poziomie : a ja wczoraj widzialam SJ pijanego.... a za to ja wiem ze moj sasiad katolik od miesiaca nie trzezwieje ... to jest jakies koszmarne nieporozumienie.
szanuje swiadomych katolikow i szczerze powiem ze wole dobra szermierke argumentami zachowana w przyjaznym tonie niz tluczenie jak mozdziezem komus kto nie zna dogmatow wlasnej religii.
Tak, jestem przekonamy ze nie ma zbawienie po za zborem SJ ale to nie znaczy zepo za zborem sa sami glupcy lub ludzie bez poziomu ( uklon w Twoja stone Lantis)
prosze wiec nie generelizuj : ulubionym tematem SJ jest to czy tamto bo musialbys znac znaczny odestek jakichkolwiek swiadkow. Wiem ze gliwice maja najwyzsza w Polsce srednia mieszkancow z wyzszym wykrztalceniem ... nie musi sie to jednak przekadac ani na zbor ani na na jakakolwiek inna religie.
wszedzie sa prostacy i wszedzie sa normalni. i takich zycze ci spotykac
[font=Tahoma]

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-18, godz. 23:27

hubert Ty chyba nie wierzysz we własne słowa? :blink: Facet weź Ty wyjdź na miasto tam gdzie Cię nikt nie zna i wychacz z 10 śJ na próbe i pogadaj z nimi przedstawiając się jako katolik to Ci szczęka opadnie jak śJ umieją jechać równo po grzechch katolików. Jak nie wierzysz słowom tu na forum to zrób co mówie w obcym mieście i sprawdź to behawioralnie. :P Najzabawniejsze że ateiści i protestanci też muszą się nasłuchać o błedach katoli i jacy to oni beee. Zresztą niech oni sami tu to powiedzą.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych