Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦wiadectwo ¦wiadków i jego konsekwencje.


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-07-08, godz. 07:31

¦wiadkowie Jehowy twierdz±, ¿e g³osz± nowinê o Królestwie Jezusa. Utrzymuj± te¿, ¿e osoby, które nie mia³y okazji zapoznaæ siê z prawem Boga nie ze swojej winy uzyskaj± szansê zmartwychwstania na 1000-letni okres próbny, po którym ostatecznie siê wyja¶ni, czy chc± s³u¿yæ Jehowie, czy te¿ nie. Je¿eli jednak kto¶ zosta³ poinformowany o planie Boga, a go odrzuci³, to zginie nieodwo³alnie w Armageddonie i bêdzie po sprawie.
Za³ó¿my przez moment, i¿ tak jest na prawdê. A teraz wyci±gnijmy parê prostych wniosków.
1. Po Armageddonie, w okresie tego tysi±ca lat, bêdzie ju¿ ta klasa kierownicza 144 tysiêcy ludzi. Zatem, je¿eli kto¶ teraz nie uwierzy, ¿e istnia³ np. Aposto³ Pawe³, to wtedy przekona siê o tym dowodnie. Zatem bêdzie w lepszej sytuacji, ni¿ jest teraz - teraz musi uwierzyæ na podstawie Biblii, wtedy bêdzie móg³ to osobi¶cie zweryfikowaæ,
2. Mo¿e siê zdarzyæ, ¿e akurat ci ¦wiadkowie, którzy przyjd± nawracaæ Ciebie, czytelniku drogi tego tekstu s± rzecz jasna pe³ni dobrych chêci, ale akurat nie potrafi± dobraæ argumentu, który by Ciê ostatecznie przekona³. I to nie ze z³ej woli, ale z przyczyn typowo ludzkich - ka¿dy ma jaki¶ styl my¶lenia i komu¶ innemu ten styl mo¿e wydaæ siê nieprzekonuj±cy. Zatem poinformowali Ciê, a Ty nie uwierzy³e¶ z powodu ma³ej dla Ciebie si³y argumentu. Gdyby to samo spotka³o Ciê po Armageddonie, to taki g³osiciel ma wsparcie w faktach ju¿ dokonanych (trudno w±tpiæ w zmartwychwstanie na ziemi, skoro Ty w³a¶nie zmartwychwsta³e¶), a ponadto dysponuje wsparciem 144 tysiêcy fachowców, a gdyby i to by³o ma³o, to w ostatecznej rezerwie jest sam Jezus.
3. Co prawda nie wszyscy zmartwychwstan± równocze¶nie (ale by siê jaja zrobi³y), do tego dochodzi czas potrzebny na naukê jêzyka, bo kto dzi¶ mówi w sanskrycie na przyk³ad? Ale mo¿e byæ to proces roz³o¿ony na np. 200 lat. Pozosta³e 800 (niektórzy wiêcej) jest przeznaczone na zrozumienie nauki Boga wraz ze wszelkimi subtelno¶ciami. Takiego czasu i takiego wsparcia ze strony osobi¶cie Jezusa i a¿ 144 tysiêcy fachowców dzi¶ nie ma.
Wniosek: Je¿eli na prawdê ¦wiadkom zale¿y na tym, by mo¿liwie wiele osób dost±pi³o tego Raju, to od natychmiast winni zaprzestaæ g³oszenia od domu do domu przek³adaj±c problem na czasy po Armageddonie.

#2 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-07-08, godz. 10:27

Wniosek: Je¿eli na prawdê ¦wiadkom zale¿y na tym, by mo¿liwie wiele osób dost±pi³o tego Raju, to od natychmiast winni zaprzestaæ g³oszenia od domu do domu przek³adaj±c problem na czasy po Armageddonie.


Widzisz. Takiego samego zdania by³ K. Russell, ale facet zmar³ a nastêpny pomazaniec (bimbrownik Rutherford) zla³ jego koncepcjê.

#3 jlv

jlv

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 32 Postów

Napisano 2004-07-08, godz. 10:34

A czemu siê dziwisz. A có¿ to dla Rutheforda trze¼wego inaczej jaki¶ Russel, skoro on i Jezusa z Bogiem poprawia?

#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2004-07-08, godz. 11:06

A czemu siê dziwisz. A có¿ to dla Rutheforda trze¼wego inaczej jaki¶ Russel, skoro on i Jezusa z Bogiem poprawia?


No ja sie nie dziwie. To wszak ¦J a nie my musimy sobie jako¶ radziæ ze spu¶cizn± ''intelektualn±'' Rutherforda.

#5 uciekinier

uciekinier

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 99 Postów

Napisano 2004-07-12, godz. 13:55

Je¶li tak jest jak mówicie to mo¿e zacznijmy mordowaæ, kra¶æ, oszukiwaæ, k³amaæ, gwa³ciæ itp. A na ³o¿u ¶mierci ksi±dz da nam rozgrzeszenie i po sprawie? (wiecie przecie¿ ¿e: czym skorupka za m³odu nasi±knie tym na staro¶æ tr±ci) Pamiêtajmy tylko ¿e zawsze mo¿emy mieæ pecha i umrzeæ nagle.
uciekinier

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2004-07-13, godz. 07:04

Wniosek: Je¿eli na prawdê ¦wiadkom zale¿y na tym, by mo¿liwie wiele osób dost±pi³o tego Raju, to od natychmiast winni zaprzestaæ g³oszenia od domu do domu przek³adaj±c problem na czasy po Armageddonie.


Widzisz. Takiego samego zdania by³ K. Russell, ale facet zmar³ a nastêpny pomazaniec (bimbrownik Rutherford) zla³ jego koncepcjê.

:)))))) Ja wymy¶li³am jeszcze lepiej :) Wiadomo, ¿e ci którzy umr± przed Armagedonem dostana szansê i zmartwychwstan± "na próbê" wg oczywi¶cie wierzeñ ¦J, wiêc ¦J robiliby s³usznie, gdyby po prostu tych, którzy nie chc± s³uchaæ o Królestwie Bo¿ym zabijali :) W ten oto sposób wspania³omyslnie gwarantowaliby im zmartwychwstanie po Armagedonie. A wtedy wiadomo, ¿e ju¿ ³atwiej bêdzie uwierzyæ niz przed........
Pozdrawiam all
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#7 sylas

sylas

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 32 Postów
  • Lokalizacja:Poznañ

Napisano 2004-07-16, godz. 09:04

"Je¶li tak jest jak mówicie to mo¿e zacznijmy mordowaæ, kra¶æ, oszukiwaæ, k³amaæ, gwa³ciæ itp. A na ³o¿u ¶mierci ksi±dz da nam rozgrzeszenie i po sprawie? (wiecie przecie¿ ¿e: czym skorupka za m³odu nasi±knie tym na staro¶æ tr±ci) Pamiêtajmy tylko ¿e zawsze mo¿emy mieæ pecha i umrzeæ nagle. "

Po pierwsze to ksi±dz nie udziela rozgrzeszenia tylko Bóg. A po drugie to my¶lisz, ¿e wy³±cznie ¶j maj± gwarancjê zbawienia? I jeszcze jedno dlaczego pisz±c:" zacznijmy kra¶æ, zabijaæ" i td. my¶lisz Wy tzn. katolicy?? Czy uwa¿asz, ¿e w¶ród katolików nie ma osób, które szczerze wierz± Bogu i przestrzegaj± Jego przykazañ? Nie broñ za wszelk± cenê i nie b±d¼ uparty!

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-28, godz. 09:08

Jehowo, broñ nas przed takim "nowym ¶wiat³em"...

ten kawa³ek o mordowaniu, w celu zapewnienia ludziom zbawienia, rozbawi³ mnie :D ale tylko na krótko...

wiele jest przecie¿ ugrupowañ fundamentalistycznych, tak w islamie, jak i w chrze¶cijañstwie, które to, co przypisa³a¶ ¦J dla ¿artu, realizuj± naprawdê... :-(
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-28, godz. 09:29

Dobrze siê sta³o, ¿e ten kawa³ek ujrza³ ¶wiat³o dzienne.
To bardzo cenny argument w dyskusji z Sj, bo na podstawie ich doktryny obala ich doktrynê.(rêcê opadaj± w tym momencie mi).
TAK NA MARGINESIE: ZNAM GRUPE LUDZI, KTÓRZY NIGDY NIE SPOTKALI G£OSICIELA I NIE WIDZIELI STRA¯NICY NA OCZY!!!!
Czy mam przez to rozmieæ, ¿e s± w lepszej sytuacji ni¿ ja? To nie uczciwe. Zreszt± powiedzmy to sobie szczerze: to ich dzie³o g³oszenia wygl±da ³adnie tylko w Stra¿nicy i w rocznikach. Na ulicy nie ma ich a¿ tylu, s± ulice w moim miasteczku (8.000 - 100 osobowy zbór) gdzie chodz± raz do roku. Wiem co mówie, gdy¿ jestem wyczulony na nich( jak chyba ka¿dy na tym forum). W Poznaniu na g³ównej ulicy tj ¶w Marcinie g³osiciela widzia³em raz w ci±gu 7 lat. A du¿o siê pieszo poruszam po Poznaniu, robiê czasem kilka kilometrów dziennie. Jaki tego wniosek?
Spotkanie SJ zamknê³o mi drogê do Zmartwychwstania :(
Wiêc skoro prawie ca³y zbór mia³ udzia³ w próbie mojego nawrócenia (romawia³em chyba z ka¿dym) i im siê nie uda³o :( , to czy zostan± za to ukarani przez Jehowê? Bo gdyby mnie nie spotkali to bym zmartwychwsta³ i siê wtedy przekona³, a tak maj± moj± krew na rêkach, bo zawiedli.
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-28, godz. 09:52

Arturze, co¶ nie tak w Twoim rozumowaniu. Przecie¿ z ich punktu widzenia, to oni Ciebie jednak spotkali i poinformowali, ¿e mo¿esz ¿yæ wiecznie. Czyli oni maj± czyste sumienie, a ty jeste¶ "zatwardzia³y", bo ich nauki nie przyj±³e¶.
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-09-28, godz. 10:18

O tym, ¿e mogê ¿yæ wiecznie to ja juz wiedzia³em ;)
Oni nie umieli mnie przekonaæ, do innych dogmatów gdy¿ ich nauka ma b³êdy. Albo oni nie potrafi± nie przekonaæ, iêæ s± kiepskimi nauzycielami czyli to ich wina. I kropka. :angry:
To jest forum o ¦wiadkach Jehowy. Ta religia mo¿e i ma tam swoje plusy. Rozchodzi siê jednak o to aby te plusy nie przes³oni³y nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-28, godz. 10:23

wg ich doktryny, wystarczy ¿e próbowali. Oni cytuj± Ezechiela, ¿e prorok by³³by ukarany, gdyby nie ostrzega³.

Poza tym, oni s± (subiektywnie i b³êdnie) przekonani, ¿e ich argumentacja jest tak przekonuj±ca, ¿e powinna ka¿dego szczerego cz³owieka powaliæ na kolana. Do nich nie dociera, ¿e te "przekonuj±ce" argumenty s± niewarte papieru, na którym zosta³y zapisane. Oni my¶l±, ¿e to my jeste¶my "zatwardziali" i ju¿...
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.

#13 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-04, godz. 12:13

:) Ja wymy¶li³am jeszcze lepiej :) Wiadomo, ¿e ci którzy umr± przed Armagedonem dostana szansê i zmartwychwstan± "na próbê" wg oczywi¶cie wierzeñ ¦J, wiêc ¦J robiliby s³usznie, gdyby po prostu tych, którzy nie chc± s³uchaæ o Królestwie Bo¿ym  zabijali :)
W ten oto sposób wspania³omyslnie gwarantowaliby im zmartwychwstanie po Armagedonie. A wtedy wiadomo, ¿e ju¿ ³atwiej bêdzie uwierzyæ niz przed


tyle, ¿e ¦J musieliby zabijaæ zamiast g³oszenia, zanim siê dowiedz±, czy domownik chcia³ pos³uchaæ. Bo je¶li bêd± pierw g³osiæ, a potem zabijaæ tych, co nie pos³uchali, wtedy pozabijaj± tych, którzy i tak ju¿ siê opowiedzieli przeciwko. I taka osoba nie do¶æ ¿e zostanie zabita to jeszcze bez nadziei na zmartwychwstanie.
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych