Skocz do zawartości


Zdjęcie

ubranie


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 juewa

juewa

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2007-10-27, godz. 15:01

Czy struj zdobi czlowieka. Jako nowy uzytkownik chcialabym sie dowiedziec dlaczego i czy to prawda ze strojem obowiazkowym swiadkow jehowa jest krawat i biala koszula oczywiscie dotyczy to Braci.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-10-27, godz. 17:22

Tak to prawda. Mężczyzna nie używający krawata białej koszuli i marynarki nie może być zbawiony. Mówi o tym List do Herezjan 1:2

#3 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-27, godz. 17:30

lol, próbuję sobie wyobrazić jak wyglądała biała koszula i krawat 2 tysiące lat temu :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-10-27, godz. 17:38

Tak to prawda. Mężczyzna nie używający krawata białej koszuli i marynarki nie może być zbawiony. Mówi o tym List do Herezjan 1:2

Zanim ktoś mnie "poprawi", wyjaśniam, że moją intencją było zwrócenie uwagi na to, że potępiający wszelkie tradycje ŚJ tworzą własne tradycje, których od tradycji chrześcijaństwa różni jedynie użyte słownictwo. Bo nie nazywają tego tradycją, ale np. "zalecaniami teokratycznymi". Czym, jeśli nie tradycją ludzką jest nakaz przychodzenia na zebrania w marynarce i krawacie? Bo napewno Biblia nie zawiera słowa "krawat" ani "marynarka".





PS: w Karpaczu kilka lat temu (nie wiem czy od 2002 coś się zmieniło) równoprawnie traktowano koszule białe i kolorowe (niechętnie patrząc na kolory czarny i brązowy), czyli koszula NIE musiała być biała, ale brak krawata i marynarki był zauważany i "korygowany".

#5 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-27, godz. 18:50

(Być może ta odpowiedź przyda się stawiającym pierwsze kroki w temacie świadków Jehowy)

chcialabym sie dowiedziec dlaczego i czy to prawda ze strojem obowiazkowym swiadkow jehowa jest krawat i biala koszula oczywiscie dotyczy to Braci.

Podczas służby polowej (tak określa się głoszenie od domu do domu) świadków Jehowy obowiązuje estetyczny, wizytowy strój – dla mężczyzn jest to garnitur, koszula (niekoniecznie biała, ale nie może być ekstrawagancka) i krawat, a dla kobiet elegancka sukienka lub garsonka z dłuższą spódnicą. Podobny strój świadkowie Jehowy zakładają na swoje zebrania w Salach Królestwa (Sala Królestwa to miejsce spotkań świadków Jehowy) oraz doroczne letnie zgromadzenia (kongresy odbywające się najczęściej na stadionach, można o nich przeczytać tutaj: link).

Dlaczego świadkowie Jehowy ubierają się w ten sposób? Aby wzbudzić zaufanie i zrobić jak najlepsze wrażenie na osobach, które odwiedzają i które zachęcają do przyjęcia literatury (czyli czasopism "Strażnica" i "Przebudźcie się!" oraz innych publikacji świadków Jehowy), a także do przybycia na odbywający się w Sali Królestwa wykład publiczny.


Ponadto przez strój świadkowie Jehowy chcą również zwracać na siebie pozytywną uwagę osób postronnych – poniżej mówiący o tym cytat:


Podobnie jak serdeczny uśmiech poprawia wyraz naszej twarzy, tak też schludny wygląd zewnętrzny przydaje chwały głoszonemu przez nas orędziu i reprezentowanej przez nas organizacji.
Niektóre osoby obserwujące nas podczas tegorocznych zgromadzeń okręgowych pod hasłem "Oddajcie chwałę Bogu" mogą zapragnąć się dowiedzieć, dlaczego jesteśmy inni, i w końcu oświadczyć: "Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy (i widzieliśmy), że z wami jest Bóg" (Zach 8:23).

źródło: NSK, kwiecień 2003


Kilka innych dyskusji poruszających temat ubioru oraz wyglądu zewnętrznego można znaleźć tutaj: link1, link2, link3, link4, link5
.jb

#6 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-27, godz. 22:49

Podobnie jak serdeczny uśmiech poprawia wyraz naszej twarzy, tak też schludny wygląd zewnętrzny przydaje chwały głoszonemu przez nas orędziu i reprezentowanej przez nas organizacji.
Niektóre osoby obserwujące nas podczas tegorocznych zgromadzeń okręgowych pod hasłem "Oddajcie chwałę Bogu" mogą zapragnąć się dowiedzieć, dlaczego jesteśmy inni, i w końcu oświadczyć: "Pójdziemy z wami, bo słyszeliśmy (i widzieliśmy), że z wami jest Bóg" (Zach 8:23).

źródło: NSK, kwiecień 2003

"Na początku była Organizacja, a Organizacja była u Boga i Organizacja była bogiem." (Ewangelia wg Herezjana 1,1)
Dołączona grafika

#7 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-28, godz. 08:18

otóz i sedno sprawy......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#8 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-10-28, godz. 16:16

ŚJ nie mają oficjalnego stroju. Krawat i koszula nie obowiązują np w niektórych krajach afrykańskich. Strój ma być schludny, czysty i w miarę elegancki. Problemem jest to, że w zborach zazwyczaj panuje jedyna właściwa interpretacja tych kryteriów i nie dopuszcza się indywidualnego poglądu na tą sprawę.

#9 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-28, godz. 16:35

no te czasy to juz chyba minely.. nie wiem na ile jestescie obyci czy zaktualizowani ale najwazniejszym powodem, ktory SJ maja na uwadze przy przyzwoitym ubiorze jest zbozne oddanie, lub jak kto woli okazanie glebokiego szacunku osbie Stworcy, ktory jest "gospodarzem" kazdego zgromadzenia SJ. Oczywiscie powody, ktore wypisala JB sa tez prawdziwe.

Sj klada wybitne znaczenie na czystosc nie tylko duchowa ale i fizyczna, pamietajac ze ta czystosc moze miec rozne oblicza. Tak wiec nie kazdego stac na HUgo Boss*a. nawet jesli ma marynarke z ciucheksu lub koszule (np Bialą) z lumpeksu to najwazniejsze by byla czysta.. itd itp
[font=Tahoma]

#10 v

v

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2007-10-28, godz. 20:49

Czystość nie jest priorytetem. Lepszy jest bistorowy garniturek z lat 70tych niekoniecznie pierwszej czystości, niż eleganckie buty, ciemne dzinsy, modna koszula i sztruksowa marynarka prosto ze sklepu

#11 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-10-29, godz. 07:45

Czystość nie jest priorytetem. Lepszy jest bistorowy garniturek z lat 70tych niekoniecznie pierwszej czystości, niż eleganckie buty, ciemne dzinsy, modna koszula i sztruksowa marynarka prosto ze sklepu

v- otóż to właśnie. To przejaw talmudyzn\mu w organizacji. Musi być marynarka (byle jaka), krawat (byle jaki i nie musi być dopasowany do niczego) oraz spodnie "materiałowe". Czyli np. taki zestaw: niebieskie, dawno nieprasowane spodnie, żółta koszula (która kiedyś była biała), krawat w misie i zielona marynarka a do tego sandały jest OK, a przedstawiony przez ciebie powyżej - jest nie do przyjęcia, ponieważ nie zawiera obowiązkowych elementów.

#12 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-29, godz. 09:35

Czystość nie jest priorytetem. Lepszy jest bistorowy garniturek z lat 70tych niekoniecznie pierwszej czystości, niż eleganckie buty, ciemne dzinsy, modna koszula i sztruksowa marynarka prosto ze sklepu


Dokładnie. Szczególnie widoczne u starszych wiekiem - mężczyzn i kobiet.
Mundurek jest w każdym środowisku znakiem rozpoznawczym. W wojsku, policji, służbie zdrowia, straży pożarnej, sprzątaczek, biznesmenów, etc.
Na Sali Królestwa bez problemu rozpoznaje się obcego - w dzinasach i tshircie :)
Jakiś czas temu uśmiałem się jak przyjechali do nas znajomi (bracia) na zebranie. Kolega jechał ze szkoły i był po "cywilnemu". Oczywiście walili do niego nieśmiało na "pan", a do jego żony bez problemu na "siostro" :D
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#13 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-10-29, godz. 10:19

I tak jeszcze lepsi są mormoni w swoich białych koszulach, czarnych krawatach, w tramkach i z plecakiem...
[db]

#14 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-29, godz. 10:46

Kolega jechał ze szkoły i był po "cywilnemu". Oczywiście walili do niego nieśmiało na "pan", a do jego żony bez problemu na "siostro" :D

"Po tym wszystkim poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was gala." (Herezjana 13,35)

I tak jeszcze lepsi są mormoni w swoich białych koszulach, czarnych krawatach, w tramkach i z plecakiem...

"Kto pierwszy ten lepszy!" ;)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-29, godz. 10:50

Dołączona grafika

#15 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-29, godz. 13:33

z tym jednym to sie musze zgodzic. ja tez kiedys myslalem ze marynarka i yeansy to jak gowno w lesie (okolica ladna ale smierdzi).
a juz od lat mysle ze to wszystko zalezy od smaku. jedni go maja a inni nie.
moze byc i lumpeks jesli jest dobrze dobrany.. i tu bez prrzesady, no z misiami na krawatach to juz musi byc egzotyka zborowa.....
osobiscie golfowo wole Hechtera. garniturowo Bossa, a a kurtkowo po prostu C&A.
albo ja zawsze nalezalem do nie takiego zboru co trzeba albo nie zauwazalem takich mankamentow.... u nas wiekszosc ubierala sie w lumpexie a wygladali dobrze... bo nawet do lumpeksu trzeba miec smak.
[font=Tahoma]

#16 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-29, godz. 14:06

v- otóż to właśnie. To przejaw talmudyzn\mu w organizacji. Musi być marynarka (byle jaka), krawat (byle jaki i nie musi być dopasowany do niczego) oraz spodnie "materiałowe". Czyli np. taki zestaw: niebieskie, dawno nieprasowane spodnie, żółta koszula (która kiedyś była biała), krawat w misie i zielona marynarka a do tego sandały jest OK, a przedstawiony przez ciebie powyżej - jest nie do przyjęcia, ponieważ nie zawiera obowiązkowych elementów.

Absolutnie masz racje. Zresztą pochodzimy z tych samych stron. Od last mnie to śmieszyło. :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#17 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-29, godz. 14:48

nie wiem z jakiej bialorusi czy suwalszczyzny pochodzicie ale widac my slazacy, choc biedni ale gustu mamy wiecej
[font=Tahoma]

#18 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-10-29, godz. 15:35

nie wiem z jakiej bialorusi czy suwalszczyzny pochodzicie ale widac my slazacy, choc biedni ale gustu mamy wiecej

Akurat... To co piszę dotyczy Śląska jak najbardziej (np. Katowic). Myślę że region nie ma tu nic do rzeczy. Wszędzie są ludzie pozbawieni gustu.

#19 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-29, godz. 15:54

no wystarczy popatrzec co maja na sobie ludzie idacy do kosciola.... a to tak na przekretke napisalem
[font=Tahoma]

#20 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2007-10-29, godz. 18:06

Moim zdaniem garnitur i krawat do tego czysta wyprasowana koszula są oznaka dbałosci o siebie. Dla mnie to oczywista rzecz by na zebranie iść w garniturze. A ze czuje się w nim jak pajac to inna sprawa. W sumie czy to złe aby na zebranie iść w garniturze?? W dresie bym sie nie odwarzył chociaż lubie chodzić w dresach tyle ze ludzie dziwnie na mnie patrzą jak mówie dziękuje prosze i miło mi... nie wiem dlaczego....
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych