Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gloszacy katolicy! Od domu do domu...


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-04, godz. 20:34

Dzis po poludniu zapukalo do mnie dwoch panow. Przedstawili sie jako... katolicy z miejscowej parafii, ktorzy pargna sie podzielic swiadectwem. Zaprosilem ich do domu i grzecznie wysluchalem. Wygladalo nasze spotkanie tak: przez pol godziny jeden nudno opowidal jak bezcelowe zycie prowadzil przez 50 lat zanim Pan sie nad nim ulitowal i juz nie pragnie pieniedzy (sic!). Drugi nic nie mowil, az na nim wymusilem, podobne w tresci choc w ciekawsze, prawdziwe opowiadanie jak wiara pomaga mu kiedy pokonuje przeciwnosci. ma m.in. niepelnosprawne dziecko. Czegojednak chca ode mnie? "Niczego, chcielismy tylko to panu powiedziec..." Jest mi milo, ze katolicy chodza od domu do domu. Widac z metoda sie przeprosili... A teraz statystyka. W moim bloku jest 40 mieszkan. W ilu ich przyjeto? Tylko w moim... Mysle ze ci panowie wiedza juz jak jest trudno w sluzbie SJ. Druga czesc spotkania polegala na dyskusji biblijnej...mieli biblie, ale nie chcieli wyjac, bo to dluga rozmowa, a oni maja rodziny (cytuje autenetyki). Nie beda tez rozmawiac na tematy, ktore pozostawiaja teoelogom i filozofom. W miedzy czasie opowiedzialem tym Panom o mojej siostrze, ktora majac 5 lat korzystala juz z Biblii szukajac sama ksiag i czytajac. Panowie stwierdzili, ze to nietypowie dziecko, niesamowite. U SJ nie jest to niesamowite, raczej pospolite. Jednak plynie stad wniosek, ze trudno zyc zgodnie z prawda, skoro nie korzysta sie ze Slowa Bozego 50 lat zycia. Nawet jesli to dziecko jest w religii na ktorej wieszacie psy, to trzeba przyznac, ze ma szanse popelnic mniej bledow zyciowych JESLI skorzysta z zasad Bozych. Ma wieksza szanse, bo je zna od malenka. natomiast obaj panowie byli przykladami, ze byli w ciemnosci nawet bedac w Kosc. Katolickim. Teraz uwazaja ze zostali oswieceni. Czyli nie wystarcy byc katolikiem, nawet wewnatrz KK. Prawda jest dla wybranych, choc chyba tez nie do konca jest dostepna, poniewaz o tym, ze KK odrzucil jedno z BOZYCH przykazan jeden z nich dowiedzial sie ode mnie, a drugi bez zmruzenia okiem przyznal ze wiedzial juz o tym. Jednak ZADEN nie podjal sie wyjasnienia dlaczego. "Szkoda czasu". Trzeba przynac ze maja racje.
Inna sprawa, ze zeby glosic, chocby jak SJ, a maja na to ochote katolicy, oj maja..trzeba miec dwie rzeczy: wiare i wiedze... no jak sie nie ma wiedzy to choc mocna, slepa wiare. A ci panowie, przyznali, ze nie maja wiary (sic!). Trzeba tez wiedziec do czego sie dazy.
Zaiteresowanym podam adres parafii, zeby mogli sprawdzic, czy ksieza wysylaja wiernych na misje (tak to nazwali).
Czekam na nasladowcow. Moze zechcecie skorzystac z zebran szkoly teokratycznej, przyda sie....
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2004-12-04, godz. 22:40

A co byś odpowiedział jakby ktoś na tym forum w taki sam drwiący sposób opowiedziałby o wizycie twoich braci w domach katolików. Czemu drwisz? Czy uwazasz,że świadkowie Jehowy wszyscy są tacy mądrzy i tak sprawnie potrafia korzystac z Biblii i prowadzić rozmowę, ze nie mozna nic im zarzucic? Jestes następny na tym forum,który zamiast miłość do ludzi przejawiać, o czym przecież wszędzie głośno,ze św. Jehowy ją maja, to drwisz z nich.Przeciez ci ludzie przyszli do ciebie podzielic sie swoja wiara, miłościa do Boga. Może robili to nieudolnie ale czy to znaczy że mozna z nich drwić? Zastanów sie trochę dobry człowieku a dopiero potem pisz.
Ma

#3 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2004-12-05, godz. 11:16

Dzis po poludniu zapukalo do mnie dwoch panow. Przedstawili sie jako... katolicy z miejscowej parafii, ktorzy pargna sie podzielic swiadectwem. Zaprosilem ich do domu i grzecznie wysluchalem. Wygladalo nasze spotkanie tak: przez pol godziny jeden nudno opowidal jak bezcelowe zycie prowadzil przez 50 lat zanim Pan sie nad nim ulitowal i juz nie pragnie pieniedzy (sic!).


W pewną niedzielę zapukali do mnie pan i pani. Pięknie ubrani ze wspaniałym wyuczonym na pamięć wstępem na ustach. Zaprosiłem ich do domu, gdzie przez pół godziny opowiadali jak wspaniale być śJ i jak strasznie błądzili dawniej, gdy jeszcze nie znali "prawdy". W końcu jednak Jehowa ulitował się nad nimi i teraz pragną mu służyć odrzucając Szatana Diabła i jego pokusy takie jak sława i bogactwa.

Drugi nic nie mowil, az na nim wymusilem, podobne w tresci choc w ciekawsze, prawdziwe opowiadanie jak wiara pomaga mu kiedy pokonuje przeciwnosci. ma m.in. niepelnosprawne dziecko


Szatan Diabeł zwodzi go i pomaga mu opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem, a ten myśląc, że to Bóg nigdy nie pozna "prawdy". Jakie to przykre.

Niczego, chcielismy tylko to panu powiedziec..." Jest mi milo, ze katolicy chodza od domu do domu. Widac z metoda sie przeprosili... A teraz statystyka. W moim bloku jest 40 mieszkan. W ilu ich przyjeto? Tylko w moim... Mysle ze ci panowie wiedza juz jak jest trudno w sluzbie SJ


Oj tak, wszędzie wokół kozły i światusy...

Druga czesc spotkania polegala na dyskusji biblijnej...mieli biblie, ale nie chcieli wyjac, bo to dluga rozmowa, a oni maja rodziny (cytuje autenetyki). Nie beda tez rozmawiac na tematy, ktore pozostawiaja teoelogom i filozofom. W miedzy czasie opowiedzialem tym Panom o mojej siostrze, ktora majac 5 lat korzystala juz z Biblii szukajac sama ksiag i czytajac. Panowie stwierdzili, ze to nietypowie dziecko, niesamowite. U SJ nie jest to niesamowite, raczej pospolite. Jednak plynie stad wniosek, ze trudno zyc zgodnie z prawda, skoro nie korzysta sie ze Slowa Bozego 50 lat zycia. Nawet jesli to dziecko jest w religii na ktorej wieszacie psy, to trzeba przyznac, ze ma szanse popelnic mniej bledow zyciowych JESLI skorzysta z zasad Bozych.


Tak to bardzo źle, źe katolicy wieszają psy na śJ. Natomiast jest dobrze, że śJ wieszają psy na katolikach, bo służy to planowi bożemu. Ja taki kozioł i pies i wogole katol mając 7,5 roku czytałem Biblię bez przymusu ze strony rodziców czy zboru. Ksiądz dał mi Biblię (za darmola - pewnie po to by mnie zwieść) i na złość Szatanowi przeczytałem, ale na ucieche temuż samemu osobnikowi nie wywnioskowałem (może za mały za głupi byłem), ze w 1914 przyszedł już Chrystus. (Dodam tylko, ze opuściłem listy pawła bo byy za trudne i nie było opowiadań jak np. w Ewangeliach czy w ST)

. natomiast obaj panowie byli przykladami, ze byli w ciemnosci nawet bedac w Kosc. Katolickim. Teraz uwazaja ze zostali oswieceni. Czyli nie wystarcy byc katolikiem, nawet wewnatrz KK. Prawda jest dla wybranych, choc chyba tez nie do konca jest dostepna, poniewaz o tym, ze KK odrzucil jedno z BOZYCH przykazan jeden z nich dowiedzial sie ode mnie, a drugi bez zmruzenia okiem przyznal ze wiedzial juz o tym


Pamiętam rozmawiałem raz z śJ o przykazaniach i gdy nie mogli mnie już zagiąć, zmienili temat na Trójce i zaczęli mi taśmowo sypać wersetami. Jeden czytał, a drugi patrzył na mnie w ten straszliwy sposób, który oczywiście oznacza: "No i co koźle?". Widząc beznadzieję dalszego dialogu odpuściłem i poprosiłem o Strażnicę.
Dobrze wiesz kolego, że z wami się poprostu nie da dyskutować, bo i tak wiecie najlepiej. Przykładowe stwierdzenia śJ:
"JP II zlecił zabójstwo szefa banku Amrosiano"
"Pius XII jakby coś powiedział katolikom to ci obaliliby jak raz Hitlera"
"To nic, że Kościół i jego instytucje wyratowały te 700 tys. Żydów, powinni uratować więcej"
"Inkwizycja i konkwista pochłonęły 100mln ofiar "(ofiary inkwizycji szacuje się na ok. 80-120 tys, a w 1492 w Am. Pld mieszkało ok. 2,2 mln ludzi)
"Hitler był katolikiem"
"katolik bo KAT-olik"
I oczywiście niemozliwa jest polemika, bo Strażnica zawsze wie lepiej. Czasami śJ nawet Strażnicę przebijają, bo niektóre z tych wynaturzeń to wymysly pojednyczych głosicieli, którymi mamią ludzi właśnie o niskim poziomie wiedzy biblijnej i historycznej.

Jednak ZADEN nie podjal sie wyjasnienia dlaczego. "Szkoda czasu". Trzeba przynac ze maja racje.
Inna sprawa, ze zeby glosic, chocby jak SJ, a maja na to ochote katolicy, oj maja..trzeba miec dwie rzeczy: wiare i wiedze... no jak sie nie ma wiedzy to choc mocna, slepa wiare. A ci panowie, przyznali, ze nie maja wiary (sic!). Trzeba tez wiedziec do czego sie dazy.


Żeby głosić trzeba mieć wiedzę z tym się zgodzę.

Zaiteresowanym podam adres parafii, zeby mogli sprawdzic, czy ksieza wysylaja wiernych na misje (tak to nazwali).
Czekam na nasladowcow. Moze zechcecie skorzystac z zebran szkoly teokratycznej, przyda sie....


Starsi też wysylają nawet dużo dużo częściej. Druga sprawa zapewniam cie, że są ciekawsze rzeczy niz pozorowane scenki i nabijanie się ze światusów.

Pzdr

#4 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-05, godz. 20:53

Uderz w stol...
Ja tylko pokazalem wam, ze kpicie ze SJ, a jednoczesnie nieudolnie probujecie nasladowac, a tu od razu rachunek sumienia i drwiny! Ja podziwiam tych ludzi i nawet im to powiedzialem, bo wsrod was sa jak "sol ziemi" i jak "zrodla swiatla". Ale niestety nie dla SJ. Od nich sie moga uczyc. Ale jeszcze raz powtarzam - podziwiam ich odwage, ze ruszyli siedzenia z domu. Zaden z WAS odwazniaki na to sie nie zdobedzie!
Nie uzylem tez zadnego okreslenia typu swiatusy itp. Poza tym ciesze sie ze Pan ktory juz 20 lat czyta Biblie, wlasnie ode mnie dowiedzial sie jak brzmi BOZYCH 10 slow, przykazan. Jak wartosciowe moze byc jedno spotkanie osoby, ktora traktuje Biblie jako slowo Boze. A jak budujace moglo by byc spotkanie SJ. Bardziej niz 20 lat spotkan neokatechumenalnych.
Odsuncie na chwile uprzedzenia. Jesli mielibyscie watpliwosci - ja je mialem, nie atakowalem tych Panow, spotkanie bylo mile - a ktos przyznalby sie do oglaszania, zafalszowanego slowa Bozego. Przyznalby sie, ze o tym wiedzial, ze katechizm zmienil jedyne slowa wypisane palcem Bozym - moglibyscie byc w takiej religii? Nie zaleznie jakby sie nazywala?
Dlaczego cenie SJ? Maja odwage i do gloszenia i do przyznania sie do bledow, z ktorych tak drwicie.

Aha i gwoli wyjasnienia - nie jestem SJ. Obserwuje was wszytskich i czytam ta strone, bo wiem, ze wybor ktorego dokonam bedzie moj i skutki moje. Wasza reakcja naprawde zbliza mnie do podjecia decyzji. Dzieki!
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#5 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-05, godz. 21:00

A co byś odpowiedział jakby ktoś na tym forum w taki sam drwiący sposób opowiedziałby o wizycie twoich braci w domach katolików.

Non stop to tu czytam, ale podoba mi sie twoja reakcja. Pewnie tak samo sie czuja SJ, ktorzy to czytaja.
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#6 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-05, godz. 21:05

Czy uwazasz,że świadkowie Jehowy wszyscy są tacy mądrzy i tak sprawnie potrafia korzystac z Biblii i prowadzić rozmowę, ze nie mozna nic im zarzucic?

Przeciez ci ludzie przyszli do ciebie podzielic sie swoja wiara, miłościa do Boga.

MA przeczytaj ponizej post Grodzika :)

NAPRAWDE CENIE TYCH LUDZI, choc moze napisalem to z usmiechem chodzilo mi o zabawne odwrocenie sytuacji, nie zas ocene ludzi. Mysle, ze oni maja cos czego nie ma 99% katolikow, cos co pobudzilo ich do rozmawiania z ludzmi. To jest, przyznasz, w tym swiecie niesamowite! Nacieli sie na trudna rozmowe, na trudne dla nich pytania - zdarza sie. Mowili jak umieli - chwala im za to. A jednak zaloze sie ze juz nie wroca... I szkoda...
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#7 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-05, godz. 21:22

Dlaczego cenie SJ? Maja odwage i do gloszenia i do przyznania sie do bledow, z ktorych tak drwicie.

Do norbi 29

Chętnie wymienię z tobą uwagi na temat "odwagi przyznawania się do błedów" przez ŚW na przykladzie no, choćby przynależności do ONZ

Tematu oczywiście nie chciałbym zawężać. Pozdrawiam gorąco. Piszę oszczędnie, bo już późno a ja muszę wcześnie wstać. Obiecuję że, się poprawię. CZekam na odpowiedź.

Jeszcze raz pozdrawiam

Odważny, odwagą, w odwadze wobec "odwagi przyznawania się do błedów" przez ŚW

#8 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-05, godz. 22:14

nuda... jak powtorki sa w telewizji to wylaczam....

a jednak nie zmieniajmy tematu usuniecia BOZYCH SLOW. Polozmy to na wadze i zwazmy. Bledna decyzja przystapienia do odnogi ONZ czy poprawianie Boga?

MENE, MENE, TEKEL I PARSIN...
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#9 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2004-12-06, godz. 15:01

Norbi:

Ja tylko pokazalem wam, ze kpicie ze SJ, a jednoczesnie nieudolnie probujecie nasladowac, a tu od razu rachunek sumienia i drwiny


Nie tylko śJ łażą od domu do domu w Ameryce robi to wiele sekt.

Nie uzylem tez zadnego okreslenia typu swiatusy itp. Poza tym ciesze sie ze Pan ktory juz 20 lat czyta Biblie, wlasnie ode mnie dowiedzial sie jak brzmi BOZYCH 10 slow, przykazan


Miał chyba strony powyrywane w Ks. Wyjscia no cóż...

Odsuncie na chwile uprzedzenia. Jesli mielibyscie watpliwosci - ja je mialem, nie atakowalem tych Panow, spotkanie bylo mile - a ktos przyznalby sie do oglaszania, zafalszowanego slowa Bozego. Przyznalby sie, ze o tym wiedzial, ze katechizm zmienil jedyne slowa wypisane palcem Bozym - moglibyscie byc w takiej religii? Nie zaleznie jakby sie nazywala?


Zapoznaj się z tym co katolicy mówią na temat tego przykazania, a nie śJ i wtedy oceniaj.

MA przeczytaj ponizej post Grodzika


Kultura wymaga ustosunkowania się, a nie wypowiadania się w trzeciej osobie o kimś kto odpowiedział na twe górnolotne kpiny.

polarm:

Twoim zdaniem śJ to jedyne wyznanie, które przyznaje się do błędów w postepowaniu??

pzdr

#10 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-06, godz. 17:10

Zapoznaj się z tym co katolicy mówią na temat tego przykazania, a nie śJ i wtedy oceniaj.

zapoznalem sie bo juz dwoch u mnie bylo... nic nie mowia bo nic nie wiedza!
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#11 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-06, godz. 17:18

Do Norbi 29

Błędna decyzja przystąpienia do ONZ ? kto tak powiedział ? Czy ktoś kogoś za to przeprosił ? Podaj mi kiedy i gdzie Strażnica stwierdziła że to był błąd ? Zgodnie z oświadczeniem NGO od początku do końca było wiadomo czemu miało służyć takie członkostwo i jakie zobowiązania przyjmuje na siebie wstępujący. Powiedz o w/w członkostwie szeregowemu ŚJ i sprawdź czy ci nie uwierzy , a epitet „odstępcy” trafi w ciebie jak pocisk magnum.
Poza tym hola drogi Panie jak to możliwe aby najwspanialsza organizacja na świecie, jako jedyna, ciesząca się rzeczywistym błogosławieństwem „Jehowy” (cytat z rozmowy z pewnym starszym) mogła się mylić.
Powtarzam moją prośbę, wskaż mi proszę jakieś publikacje w których, przeczytałbym zwykłe ludzkie przepraszam i proszę o wybaczenie; za zwodnicze doktryny, śmierć niewinnych dzieci czy otumanionych fałszem dorosłych.
Bo ostatnio przeczytałem jedynie o kolejnej próbie z której „niewolnik” wyszedł zwycięsko, jednego "złamanego" słowa przepraszam chociażby dla swoich współwyznawców.

Do Grodzika

Właściwie to samo co do Norbi 29
„…wskaż mi proszę jakieś publikacje w których, przeczytałbym zwykłe ludzkie przepraszam i proszę o wybaczenie…”
Nie wiem jak inne kościoły ale , KK w osobie chociażby Jana Pawła II przeprosiła już chyba za wszystko. Z tego co wiem jedynie zmarły już HENSHEL dążył do zniesienia (może ograniczenia) zakazów związanych z krwią to go bracia od władzy odsunęli.

To samo również pytanie: …”jak to możliwe aby najwspanialsza organizacja na świecie, jako jedyna, ciesząca się rzeczywistym błogosławieństwem „Jehowy” (cytat z rozmowy z pewnym starszym) mogła się mylić ? …”

Pozdrawiam

#12 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-06, godz. 17:34

Jesli sie organizacja nie moze mylic - organizacja to ludzie a ludzie sie myla - to ten starszy sie pewnie ktoregos dnia zniecheci bo sie organizacja wreszcie pomyli i go to dotknie. Ja nie wiem jak mozna tak mowic, nawet apostolowie sie mylili to glupota.

"Błędna decyzja przystąpienia do ONZ ? kto tak powiedział ?" - ten, kto ten prolem zna, np. moi znajomi z Nadarzyna. Nie wiem dlaczego jest to dla was istotny problem, czytam tu o tym i zastanawiam sie, probuje zrozumiec. Przeciez to jasne ze to bylo nieprzemyslane. Jednoczesnie porownywanie nalezenia do organizacji pozarzadowych do Inkwizycji, stosow i mordowania niewinnych ludzi to przesada. A zreszta nawet: papiez przeprosil i co? Koscioly na zachodzie swieca pustkami, u nas rowniez pustoszeja, wiec raczej to byl rzut na tasme. Jak by przeprosili w XVI wieku, to bylo by cos.
Udalo sie juz skazac dwie siostry zakonne (w Holandii), ktore podjudzaly do ludobojstwa w Ruandzie, twa proces ksiedza. W tym kraju zaufanie do kosciola spadlo definitywnie po tych wydarzeniach. Ale kiedy ktos za to przeprosi? Za 500 lat? Smieszne...
Jesli cie to boli ze SJ zapisali sie do organizacji, ktora nie szkodzila a raczej pomagala, jednoczesnie dali ci argument na niescislosc ich teologii i sie z niej wypisali, nie wiedzac pewnie sami co lepsze - to ja cie PRZEPRASZAM.
Ale powaznie to naprawde czy widzicie skale problemu?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#13 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2004-12-06, godz. 17:39

Norbi

zapoznalem sie bo juz dwoch u mnie bylo... nic nie mowia bo nic nie wiedza!


Owszem mówię jednak o stanowisku Koscioła, które zalicza ten fragment do I przykazania. Spróbuj porównać ten fragment do Kpł 26, 2 gdzie powiedziane jest, że bależy czcić przybytek pana w tym wypadku świątynię z arką przymierza. Jak nawet ilustracje straznicy przedstawiają na Arce są rzeźby aniołów, a światynie jak wiadomo z Biblii (nie pamiętam wersetów) zdobią płaskorzeźby. Mało tego w Arce znajdowała się manna i laska Aarona.

To taki telegraficzny skrót, ale chciałbym też podkreślić, że doktryna katolicka nie zakłada modlwenia się do obrazów, a mają one pomóc w modlitwie do Chrystusa czy prosbie o wstawiennictwio św.

To tyle

Polarm

Nie wiem jak inne kościoły ale , KK w osobie chociażby Jana Pawła II przeprosiła już chyba za wszystko.


Owszem śJ uwazają, że jak oni za coś tam przeproszą to jest git, a jak katole przeproszą to się nie liczy.

pzdr

#14 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2004-12-06, godz. 17:45

Polarm:

Do Grodzika

Właściwie to samo co do Norbi 29


Nie rozumiem co chcesz od Grodzika... Jego poglądy wydają mi się jakoś mało (nawet bardzo mało) strażnicowe :) więc nie wiem dlaczego miałby odpowiadać na te pytania :)

norbi:

zapoznalem sie bo juz dwoch u mnie bylo... nic nie mowia bo nic nie wiedza!


sarkazm z tej wypowiedzi bije na odległość...
nie każdy ma wiedzę... nie należy ich potępiać za to... żeby bronić trzeba jednak poświęcić dość trochę czasu...

dzięki odpowiedniej literaturze ŚJ potrafią tak zakręcić kogoś nieoczytanego, że moga uwierzyć nawet w to, że na podstawie Biblii, rok 1914 jest "niewidzialnym" przyjściem Jezusa... co prawdą nie jest - manipulacja

norbi:

ze katechizm zmienil jedyne slowa wypisane palcem Bozym - moglibyscie byc w takiej religii?

gdzie? podaj rozdział, akapit, wiersz...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#15 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-06, godz. 17:57

Najpierw Grodzik kaze mi porownac co mowi kosciol,a kosciol to ludzie, wiec porownalem i okazalo sie nic nie mowia. Potem Lantis zarzuca mi ze probowalem i ze to moja wina ze katolicy nie maja wiedzy. No nie maja, nic nie wiedza o swojej wierze i nalezy to zmienic (mowie ogolnie wy macie, nie obrazcie sie mi tu). Ludzie bez wiedzy sa podatni na machinacje. Myslalem ze trafilem na troche innych ludzi, ale coz... Ja zadalem pytanie, nikt jeszcze mi nie odpowiedzial. Drwicie ze SJ musza myslec jak straznica a jednoczesnie nie podejmujecie sie obrony. Przeciez to ci moi goscie byli zdziwieni tym w co wierza...!
Ksiega kaplanska kaze wyzezbic postacie a Ksiega Wyjsca zabrania sie do takich postaci modlic lub inaczej je czcic. Biblia sobie nie zaprzecza. Mowisz ze Kosciol nie kaze sie modlic do obrazow, jasne... A wedrujace po domach obrazy, Matka Boska Czestochowska itp to dokladne wypelnienie drugiego przykazania. Grodzik zblizasz mnie do SJ, naprawde.
LANTIS -
norbi:

QUOTE

gdzie? podaj rozdział, akapit, wiersz...

Nie wiem gdzie. Ja tylko na pamiec straznicy sie ucze... ;) A ty nie wiesz gdzie jest 10 przykazan w katechizmie?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#16 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2004-12-06, godz. 18:11

Ja ci coś zarzucam? :blink:

Nie wiem gdzie. Ja tylko na pamiec straznicy sie ucze... wink.gif

:lol:

Piszesz "katechizm zmienił jedyne słowa..." więc chciałbym wiedzieć gdzie je zmienił, a skoro się na katechizm powołujesz to powinieneś wiedzieć gdzie...
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#17 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-06, godz. 18:28

nie mam katechizmu w domu liczylem na inteligencje. Zmienil tam gdzie mowa jest o 10 przykazaniach. potrafisz poszukac?
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42

#18 Grodzik

Grodzik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 71 Postów
  • Lokalizacja:Babilon Wielki

Napisano 2004-12-06, godz. 18:48

Ksiega kaplanska kaze wyzezbic postacie a Ksiega Wyjsca zabrania sie do takich postaci modlic lub inaczej je czcic. Biblia sobie nie zaprzecza. Mowisz ze Kosciol nie kaze sie modlic do obrazow, jasne... A wedrujace po domach obrazy, Matka Boska Czestochowska itp to dokladne wypelnienie drugiego przykazania.


To symbole. Nic więcej. Kazdy katolik ktory przypisuje im jakies moce nadprzyrodzone grzeszy.

Grodzik zblizasz mnie do SJ, naprawde.


Przecież wiesz dobrze, że już podjąłes decyzję, że śJ zostaniesz, więc przestań się zgrywać. Myślisz, że uważam za cel życia żebyś nie został sJ?? Mam cie przekonywać?? Nie ma zamiaru, bo przez Neta nikogo się nie przekona. Możesz sobie wzbijać się w chwałę i sławić swą wyższośc nad katolami, ale mnie to jakoś nie bodzie osobiście.

Jak by przeprosili w XVI wieku, to bylo by cos.
Udalo sie juz skazac dwie siostry zakonne (w Holandii), ktore podjudzaly do ludobojstwa w Ruandzie, twa proces ksiedza. W tym kraju zaufanie do kosciola spadlo definitywnie po tych wydarzeniach. Ale kiedy ktos za to przeprosi? Za 500 lat? Smieszne...


śJ to zaledwie 100 letnia sekta więc mają mniej na sumieniu czaisz to?? Co do pustek w kościołach to z tego co wiek we Francji zaczyna się powolny powrót do Kościoła, a w USA jest wręcz boom katolicki. W zasadzie nie interesuje mnie to za bardzo dość powiedzieć, że frekwencja w zborach niemieckich jest też ponoć 50-60 %. Podaj mi źródło o tych zakonnicach, bo ja w mediach nigdzie tego nie znalazłem, a to ciekawa sprawa. Co do ostatniego słowa śmieszna jest Strażnica jak pisze o historii świata.

pzdr

#19 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2004-12-06, godz. 19:33

Do Norbi 29

Jeśli kochany człowieku , bracie chrześcijaninie, zamierzasz rozwinąć pewną skalę problemu to wybacz ale, na tej skali powinieneś umieścić… no nie wiem jak już można prościej: zwykłe perfidne kłamstwo i obłudę tych którzy z całą świadomością najpierw do pewnej organizacji wstąpili, zobowiązali się do promowania jej idei, (oczywiście szeregowych członków o tym nie poinformowano – czego się obawiano?) jednocześnie na całe gardło ogłasza ją jako „obrzydliwość” Występują zaś z tej organizacji nieomal w ciągu kilku dni od momentu kiedy pojawił się o tym artykuł w prasie bodajże Angielskiej.
Czy o tym wiedziałeś?
Czy można skłamać mniej lub bardziej? Co jest bardziej nie chrześcijańskie okłamywanie siebie? A może innych?

Piszesz tak:
„Nie wiem dlaczego jest to dla was istotny problem, czytam tu o tym i zastanawiam sie, probuje zrozumiec”
Jeśli trudno ci to zrozumieć to wybacz ale możliwe że, już bardzo wiele rzeczy nie pojmiesz.
Prościej już nie można: czy ty nie widzisz że oni z premedytacją nie to że Skłamali, oni świadomie kłamali przez wiele lat i dalej by tak było, gdyby nie prasa. Czy ci ludzie dostrzegali swój błąd?

P.S.
Przez moje życie przewinęło się trochę „nadarzyniaków” Jest tam też pewien Norbi.
Myślę że znaleźlibyśmy wspólnych znajomych. Jak chcesz, ja chętnie sięgnę do swoich wspomnień.

Na razie pozdrawiam

#20 norbi29

norbi29

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2004-12-06, godz. 19:47

GRODZIK jestes the best!

Nie wiem czy zostane katolikiem, ale moja zona jest katolikiem. Pokazalem jej twoj post i mam ci cos przekazac: Myles sie dzis? Katolicy w czestochowie grzesza? Oki Jutro pokaze ten post mojej babci, zeby nie bylo ze to ja znowu cos sam wymyslilem ;) dzieki stary.
A propos wzrostu: we Francji rzeczywiscie jest powolny, chyba nawet bardzo bo go nikt nie zauwazyl, OPROCZ GRODZIKA ;), a w USA jest boom. Nawet BOOM, BOOM BOOOOM... nie rozsmieszaj mnie. W USA szczegolnie po aferach molestowania przez ksiezy jest WIELKIE BANKRUCTWO IDEI I FINANSOW (patrz zbankrutowana diecezja bostonska). Wyjmij sobie belke z oka...

Do POLARM

Ja widze blad i nawet za niego Przeprosilem, tak wam zalezalo. Ale czy naprawde to jest problem czy tez sztuczny problem. Ciagle wracam do porownania z wykresleniem jednego przykazania. jakos trudno Wam powiedziec przepraszam... No chyba ze obiecacie ze za 500 lat. Please...
Obłudniku!
Najpierw wyjmij belkę z własnego oka, a wtedy będziesz wyraźnie widział, jak wyjąć słomkę, która jest w oku twego brata. Łuk. 6:42




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych