Skocz do zawartości


Zdjęcie

Organizacja w liczbach: Statystyka 2007


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-15, godz. 20:14


Aktualne sprawozdanie z wyników ogólnoświatowej działalności świadków Jehowy jest już dostępne:

http://www.watchtowe.../2007report.pdf


--
źródło: forum JWD
.jb

#2 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-12-15, godz. 20:52

... i 347 nowych pomazancow wobec 2006.
Polska: 0% przyrostu.
Przyrost ogolny 3,1% to wiecej niz w zeszlym roku.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#3 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-12-16, godz. 09:21

Ciekawe wykresy do tej statystyki:
http://jwfacts.com/i.../statistics.htm

Użytkownik brooklyn_hunter edytował ten post 2007-12-16, godz. 09:21

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-16, godz. 20:53

Poniżej kolejne szczegóły.


Ogólne dane dotyczące świata:

Liczba oddziałów: 113

Liczba krajów: 236

Liczba zborów: 101,376

Liczba obecnych na Pamiątce: 17,672,443

Liczba spożywających emblematy: 9,105

Najwyższa liczba głosicieli: 6,957,852

Przeciętna liczba głosicieli: 6,691,790

Procent wzrostu w stosunku do roku 2006: 3,1

Liczba ochrzczonych: 298,304

Przeciętna liczba pionierów pomocnicznych: 312,741

Przeciętna liczba pionierów: 659,391

Liczba godzin spędzonych w służbie polowej: 1,431,761,554

Przeciętna liczba studiów biblijnych: 6,561,426



Dane dotyczące Polski:

Liczba ludności: 38,125,479

Najwyższa liczba głosicieli w roku 2007: 128,235

Liczba mieszkańców na głosiciela: 297

Przeciętna liczba głosicieli w roku 2007: 126,967

Procent wzrostu w stosunku do roku 2006: 0

Przeciętna liczba głosicieli w roku 2006: 126,827

Liczba ochrzczonych w roku 2007: 3,811

Przeciętna liczba pionierów pomocnicznych: 4,666

Przeciętna liczba pionierów: 5,822

Liczba zborów: 1,803

Ogółem godzin: 16,458,050

Przeciętna liczba studiów biblijnych: 44,679

Liczba obecnych na Pamiątce: 218,539


--
Statystyka 2006 do wglądu tutaj: link
.jb

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-17, godz. 17:24

Liczba obecnych na Pamiątce:

2002 - 232 766
2003 - 234 403

2006 - 221 004
2007 - 218 539 (ubyło w stosunku do 2006 -2465, w stosunku do 2003 -15864)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-27, godz. 14:43

Jeśli dobrze liczę to przeciętny (razem z pionierami) ŚJ-wy poświęcił miesięcznie 17 godzin na głoszenie.
No to jedak półtora MILIARDA godzin brzmi dostojniej :)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#7 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 15:04

Jeśli dobrze liczę to przeciętny (razem z pionierami) ŚJ-wy poświęcił miesięcznie 17 godzin na głoszenie.
No to jedak półtora MILIARDA godzin brzmi dostojniej :)


Chyba żle... mi wyszło 9h miesięcznie ponieważ podzieliłem godziny na 2... bo generalnie głoszenie i studium odbywa sie parami... Z czego wynika, że przeciętny ŚJ głosi 20 minut dziennie. Niestety to wogóle nie oddaje rzeczywistości, bo to tylko liczby i statystyka...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#8 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-27, godz. 15:11

Jeśli dobrze liczę to przeciętny (razem z pionierami) ŚJ-wy poświęcił miesięcznie 17 godzin na głoszenie.
No to jedak półtora MILIARDA godzin brzmi dostojniej :)

jeszcze lepiej brzmi to, ze aby pozyskać jednego głosiciela potrzeba był 7158 godzin głoszenia, założenia 32,8 studiów książki i rozpowszechnienia milionów publikacji.
Czesiek

#9 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-12-27, godz. 15:29

Chyba żle... mi wyszło 9h miesięcznie ponieważ podzieliłem godziny na 2... bo generalnie głoszenie i studium odbywa sie parami... Z czego wynika, że przeciętny ŚJ głosi 20 minut dziennie. Niestety to wogóle nie oddaje rzeczywistości, bo to tylko liczby i statystyka...


No też się zastanawiałem czy dzielić ale doszedłem do wniosku, że 1,5 miliarda godzin poświęciło 6 mln głosicieli więc każdy z nich poświęcił około 17 godz. miesięcznie.
Nie liczę ile godzin netto poświęcono - bo poświęcono na głoszenie około 700 000 000 godzin - tylko ile wypada statystycznie na głowę.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-12-29, godz. 05:30

Pytanko w ramach uściślenia jeśli dwóch głosicieli głosi razem przez 2 godziny to suma głoszenia wyniesie 2 czy 4 godziny?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-29, godz. 05:32

Pytanko w ramach uściślenia jeśli dwóch głosicieli głosi razem przez 2 godziny to suma głoszenia wyniesie 2 czy 4 godziny?

Każdy sam zdaje owoc, więc ilść godzin spędzonych na głoszeniu automatycznie podwaja się
Czesiek

#12 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-29, godz. 10:58

Nie wiem czy dobrze interpretuję liczby 659.391 (przeciętna pionierów ogółem) i 312.741 przeciętna pionierów pomocniczych, ale ja to rozumiem, że pomocniczych jest 312.741, a stałych 346.650 co razem daje 659.391; o ile pamięć mnie nie myli, a CK ŚJ nie zaniżyło kolejny raz kwantum to pomocniczy głosi 12x50h a stały 12x70h, więc około 510 milionów godzin to godziny pionierów, a na zwykłego, nie pionierującego głosiciela wypada ok. 13 h/miesiąc (wyszło mi 12,73 ale pionierzy głoszą poniżej 510mln godz., bo nie każdy wyrobi plan, w Polsce wg NSK wykonanie ok. 98%).

Z tych godzin "głoszenia" nie wszystkie godziny są spędzane na głoszeniu od domu do domu, bo każde "przeciętne studium" to 48h siedzenia w domu i nauczania osoby zainteresowanej na podstawie książki. Średnio każdy głosiciel (bez podziału na pionierów i nie-pionierów) prowadzi 1,02 studium, ale załóżmy że nie-pionier ma 0,75 studium, a pionier około 3 studiów. Oznaczałoby to że zwykły głosiciel głosi od domu do domu ok. 10h a kolejne 3h poświęca na prowadzenie studium z osobą zainteresowaną.

Uwzględnijmy także, że ŚJ mają dzieci i że 4 godziny studium biblijnego rodzic może (a przynajmniej mógł do 2002 roku) legalnie wpisać do owocu. Nie pamiętam, czy 4h na każde dziecko czy na wszystkie dzieci łącznie (czy ojciec 6 dzieci może wpisać 4h czy 24h), nie wiem także, czy prawo do tych 4h ma tylko jedno z rodziców czy oboje. Wielu ŚJ (emeryci renciści młodzież, kawalerowie, panny) nie ma małych dzieci, ale gdyby nawet przyjąć ze jak w Karpaczu na 60 głosicieli było 15 dzieci z którymi można prowadzić studium, dałoby to 1,5 miliona dzieci.

Co prawda godziny na studiowanie z dziećmi zostały już uwzględnione powyżej (bo studia z dziećmi wliczają się do ogólnej liczby studiów), ale ostatecznie można wyciągnąć nastepujace wnioski:

1) Przeciętny głosiciel nie będący pionierem poświęca na głoszenie nie 17h, ale 13h, a z tego 10h chodzi od domu do domu, a 3h poświęca na studia biblijne

2) Pozyskanie jednego nowego głosiciela (innego niż własne dziecko) wymaga nie ok. 7200 godzin głoszenia, ale więcej, ponad 9.000 a może nawet prawie 10.000 godzin głoszenia

3) Uwzględniając że znaczna część "studiów", to religijne pouczanie własnych dzieci, można przyjąć że prawie połowa zwykłych głosicieli nie będących pionierami nie prowadzi ani jednego studium biblijnego z osobą inną niż własne dziecko

4) można w ogóle nie chodzić od domu do domu, prowadzić jedno studium z własnym dzieckiem, raportować 4h na miesiąc i być uznawanym za "regularnego głosiciela". Nie mam danych ilu rodziców tak robi, ale mogą to być w skali świata setki tysięcy albo conajmniej dziesiątki tysięcy.

5) Znana jest mi praktyka sztucznego zawyżania liczby głosicieli przez pionierów stałych.
Otóż taki pionier zaprasza osobę wcale nie głoszącą od domu do domu na prowadzone przez siebie studium biblijne. Jeśli chodzą do zainteresowanego regularnie (albo zainteresowany przychodzi na studium do takiej osoby) to nieaktywny głosiciel może spokojnie zaraportować 4h na miesiąc. Obrotny pionier może też prowadząc 3 studia zabierać ze sobą na studium rotacyjnie 12 nie-głoszących głosicieli i każdy z nich będzie miał wtedy 1h do zaraportowania, przez co 12 głosicieli nieaktywnych stanie się głosicielami aktywnymi a miejscowi bracia starsi otrzymają pochwałę od nadzorcy podróżującego.

6) Wystarczy zdać 15 minut miesięcznie czyli 4h rocznie, aby być regularnym, czynnym głosicielem. Często wystarcza "głoszenie nieoficjalne" bez chodzenia od domu do domu. Praktyka życiowa jest taka że często "głoszenie nieoficjalne" polega na wysłuchiwaniu przez kilka minut jęków i stękań sąsiadki, że "chleb podrożał, bo wsrętne Kaczory/Platforma/Lewica (wstawcie sobie nazwę aktualnie rządzących) rządzą nieudolnie", po których głosiciel zapewnia sąsiadkę, że wkrótce nastanie Królestwo Boże które usunie rząd Donalda Tuska ;) czy innego pasjonata kotów ;) i już mamy 15 minut "głoszenia nieoficjalnego".

7) Z uwagi na punkty 4,5,6 rzeczywista liczba głosicieli po odjęciu "głosicieli w ogóle nie głoszących od domu do domu" może wynosić nie 6,7 miliona ale np. 6 albo i 5 milionów. Pradziwej liczby rzeczywiście głoszących ŚJ nie zna nikt. Patrząc z drugiej strony, jeśli istnieją "nie-głoszący głosiciele", to przeciętny nie-pionierujący ale rzeczywiście głoszący głosiciel może głosić średnio ok. 11 h czy nawet 13h od domu do domu + 3h przesiadywać na studium biblijnym.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-12-29, godz. 12:55


#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-12-29, godz. 12:54

A ,że jedna godzina wypda na dwóch głosicieli (bo głosi sie parami - studium tez bywa parowe to mamy 5h i 1.5h.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-29, godz. 12:58

Jeśli przypadające na głosiciela 3 godz. studium liczą sobie dwie osoby, to mnie wychodzi 7h głoszenia od domu do domu na osobę (3,5h "netto" jak to ujął PA) oraz 6 godzin studium biblijnego (3h "netto).

#15 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-12-29, godz. 13:05

A ,że jedna godzina wypda na dwóch głosicieli (bo głosi sie parami - studium tez bywa parowe to mamy 5h i 1.5h.

Czyli jak zacznę głosić o 16 a skończę o 18, to głosiłem godzinę, tak?

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-12-29, godz. 13:09

Nie. Ja zacząłes głosić od 16-18 to głosiłeś 2h Ale osoba, która z Tobą głosiła też zapisze 2h. W sumie będą zapisane 4h. A faktycznie chodzenie i głoszenie było 2.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-29, godz. 13:11

Chodzi o to, że jeśli Ty i Twoja żona pójdziecie odwiedziny ponowne na 1 godzinę (np. od 16 do 17) to w sprawozdaniu rocznym pojawią się dwie godziny (Twoja i Twojej żony), mimo że jakiś tam Pan Kowalski słuchał Was tylko przez jedną godzinę.

#18 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-12-29, godz. 13:14

Nie. Ja zacząłes głosić od 16-18 to głosiłeś 2h Ale osoba, która z Tobą głosiła też zapisze 2h. W sumie będą zapisane 4h. A faktycznie chodzenie i głoszenie było 2.

No i co z tego? Statystyka godzin to podsumowanie ile czasu spędzili wszyscy GŁOSICIELE na GŁOSZENIU a nie SŁUCHACZE na SŁUCHANIU. Więc wszystko jest OK. Nie szukajcie dziury w całym.

Użytkownik Fly edytował ten post 2007-12-29, godz. 13:15


#19 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-12-29, godz. 13:19

:rolleyes: takie samo sprawozdanie jest podstawą rozliczeń każdego handlowca w firmie :lol:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#20 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-12-29, godz. 13:45

OK, Fly, czepiamy się jeśli chodzi o dzielenie na pół...

A co powiesz o tym, że wielu "aktywnych głosicieli" zachowuje status głosiciela "czynnego" tylko dlatego że czyta własnym dzieciom książkę z obrazkami? Albo dlatego że pionier zabrał ich na studium z zainteresowanym? A oni od wielu lat ani razu z własnej inicjatyy nie zapukali do czyiś drzwi ani nie zagadnęli obcej osoby na tematy religijne? Co powiesz o "kreatywnej statystyce" ujmującej 15 minutowych głosicieli?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych