Skocz do zawartości


Zdjęcie

Babilon-Tajemnica


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Chakmach

Chakmach

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów

Napisano 2008-02-13, godz. 13:09

Tak jak obiecałem hi fi odpowiadam na materiał który zasłałes mi w linku i odpowiadam. Cytat twój brzmi:

""Ktokolwiek chce być zbawiony, musi przede wszystkim wyznawać katolicką wiarę, której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, bez wątpienia zginie na wieczność."

Przeanalizujmy te wypowiedź:


BABILON- TAJEMNICA


Kościół rzymsko- katolicki przyjął i uczy w książce z imprimatur papieskim:

"Rzym utraci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta. Demony powietrzne wraz z Antychrystem będą czynić wielkie znaki na ziemii i na niebie"(Arnaud de Lassus, Sekrety Matki Bożej z La Salette o czasach ostatecznych, wyd Antyk Marcin Dybowski, Komorów 1997,s.34). Tekst i objawienie przyjął sam Jan Paweł II co było szokiem dla wielu księzy.Objawienie to zacytowane dostało imprimatur papieskie w roku 1873 i kolejno w 1879.

Słowa, które są pogrubionym drukiem pasują do słów apostoła Pawła z 2 Tes. 2:3-7
"Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia,"
(4) który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. (5) Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? (6) Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. (7) Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, (8) wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. (9) Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów,

Nie dziwi to że ktoś taki zasiadł ponieważ ten ktoś zabrał tytuł Boga Jedynego "Ojciec Swięty"(Jan 17:11). Teraz ten człowiek podaje sie w ten sposób za Boga. Jakże to więc mamy ufac temu kościołowi? czy prowadzi jak piszesz nas do zbawienia , czy na zagładę?

Stosunek tego kościoła do Słowa Boga jest taki:

"Musimy zatem przyznać, ze samo Pismo święte jest niewystarczającym przewodnikiem i reguła wiary...gdyż nawet w sprawach najważniejszych nie jest samo przez się jasne i zrozumiałe oraz dlatego, ze nie zawiera wszystkich prawd do zbawienia koniecznych"(Kardynał J. Gibbons, dz.cyt.,str.90).
Cóz za bluźnierstwo przeciw synowi Boga. Jezus powiedział bowiem ja jestem droga i prawdą i zyciem. I że to on jest pełnym zbawieniem.W cytacie Kardynała widać jak traktuje się Słowo Boga żywego. Niektórych jednak to nie zniechęca. Dlaczego? Dlatego ze te słowa Kardynała tez są natchnione,ale przez kogos innego niz Bóg. O tym czytamy w 1 Tymoteusza 4:1. Zobaczmy jak zwalczał ów kościół słowo Boga i co otym mówi proroctwo :

"Dekret wydany w Tuluzie w 1229 roku ustanowił trybunał inkwizucyjny, wymierzony przeciwko wszystkim tym, którzy będą czytać Biblię w języku pospólstwa. Był to-czytamy-edykt ognia, rozlewu krwi i zniszczenia...nakazywał on całkowite zniszczenie domów, miejsc schronienia, a nawet podziemnych kryjówek ludzi, których podejrzewano o posiadanie Pisma Świętego". Dekret ten obowiazywał 5 wieków. "niezliczone kary, w wyniku których krew świętych płyneła jak woda"(L. Gaussen, The Canon of the Holy Scriptures"

A oto co prorokował Jan

"A na jej czole wypisane imię-Tajemnica -Wielki Babilon. Matka nierządnic...I ujrzałem kobietę[kościół] pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa (Obj. 17:5,6).

Dlaczego NIewiasta ta nierządnica to Kościół?. Jest wielkim miastem(Obj. 17:18). Ma władze nad królami więc sama nie jest królem. Nie chodziło więc o sam Rzym ale tez jego poganski charakter który później przyjął inna formę Kultu. Rzym z poganskimi naukami nazywany był Babilonem.

"Zniszczenie Babilonu/Rzymu to z pewnością główny temat rozdz 12-22[Objawienia]"(Katolicki Komentarz Biblijny, Vocatio, W-wa 2001,pod. red. N. Chrostowskiego). Po przemianie Rzym zmienił się a dzis jego centrum nazywa sie po łacinie Vates czyli Watykan- co sie tłumaczy na 'Przepowiadający przyszłosć". Tak więc przez przyjęcie Objawień z La Salette przepowiedział sobie że będzie siedzibą Antychrysta.

Użytkownik Chakmach edytował ten post 2008-02-13, godz. 13:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych