Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakładanie studiów


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-05, godz. 09:22

W ostatnich tygodniach zbory otrzymaly wytyczne z Nadarzyna odnosnie nacisku na zakladanie studiow.
Mianowice nakazano starszym ustalic jedna sobote w miesiacu "dniem zakladania studiow" (tak jak niedawno byly 'dni z czasopismami'), gdzie tematem zbiorki beda wlasnie studia i sposoby na ich zakladanie. Tego dnia kazdy bedzie mial obowiazek starac sie zakladac studia. W zwiazku z tym tez przygotowano specjalne zaproszenie, ktore jest jednoczesnie zaproszeniem na zebrania:
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z tego co pamietam to juz byly tego typu akcje i jakichs wiekszych efektow z tego tytulu nie bylo, przynajmniej mi znanych. Ciekawe skad taka mobilizacja ponownie... Czyzby nie bez kozery nie podaje sie juz statystyk w NSK bo brakuje m.in. studiow? ;)

Użytkownik edd edytował ten post 2009-01-05, godz. 09:23

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#2 Emka

Emka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 164 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano 2009-01-05, godz. 09:52

O, a to ciekawe ;)

Z drugiej strony, pierwszy raz widzę zaproszenie na zebranie szkoły i służby dla "światusów". Przecież dla ludzi z zewnątrz to kompletne tureckie kazanie, naszpikowane trudnymi sformułowaniami. Poza tym na tym zebraniu bracia uczą się, jak "łowić", zatem te metody nie powinny być chyba tak po prostu obnażane "zwierzynie". Te wstępy i podstępy, "gdy ktoś mówi", mnie się to wydaje trochę mało profesjonalne :P
"When the war of the beasts brings about the world’s end
The goddess descends from the sky."

#3 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-05, godz. 11:38

O, a to ciekawe ;)

Z drugiej strony, pierwszy raz widzę zaproszenie na zebranie szkoły i służby dla "światusów". Przecież dla ludzi z zewnątrz to kompletne tureckie kazanie, naszpikowane trudnymi sformułowaniami. Poza tym na tym zebraniu bracia uczą się, jak "łowić", zatem te metody nie powinny być chyba tak po prostu obnażane "zwierzynie". Te wstępy i podstępy, "gdy ktoś mówi", mnie się to wydaje trochę mało profesjonalne :P

Były juz kiedys zaproszenia w ktorych byly podane pory zebran TSSK i NSK. To nie jest wielka nowosc. Tylko teraz na tym zebraniu masz dodadkowe "Zborowe studium Biblii" i w zwiazku z tym zabrane zostalo kilka punktow.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"

#4 ewa.lipka

ewa.lipka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 144 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2009-01-05, godz. 17:51

Zaproszenie na cotygodniowe zebrania poświęcone analizie Biblii (brakuje tu dwu kropka) wykład publiczny i studium "Strażnicy". Zapewne studjum "Strażnicy" jest to analiza Pisma Świętego. :lol:

Byłam u nich kiedyś na takim badaniu analizowaniu Biblii: listu do Rzymian od 1-go rozdziału do 8-go (nawet nie było tam to przeczytane), a ta analiza trwała 10 minut: 5 minut przemawiał brat, a drugie 5 minut wyrwane były chyba 3 wersety i już wszyscy wszystko wiedzą. :blink: Ale jak świadków w domu zaczęłam wypytywać dlaczego tak krótko to wszystko trwało, to powiedzieli, że my już to wszystko przerobiliśmy w domu, więc nie ma takiej potrzeby tego powtarzać publicznie. A cha?, ale jak zaczęłam zadawać pytania, to powiedzieli, że może innym razem, bo muszą się z tej parti pytań przygotaować, więc jednak chyba nie wystarczająco w domu sobie przeanalizowali. :)

A co do "Czego naprawdę uczy Pismo Święte", to już tu w Angli mnie ustrzelili, zapewne aby tylko się wykazać, że założyli studium Biblii. :) , a ja chętnie, ale źle się dogaduję, bo nie znam angielskiego, oni trochę znają polski, więc jakoś idzie. Może im się przynajmniej przydam do tego, żeby ich poduczyć polskiego, bo ja angielskiego nie łapię ni w ząb, oni więcej umieją polskiego niż ja angielskiego. :angry: :)
Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa

#5 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-05, godz. 18:23

:) Swiadkowie Jehowy są zainteresowani pomyślnością duchową wszystkich ludzi-sa to słowa mojego męza,który bardzo duzo czasu poświęca na tzw."słuzbę',a ma bardzo ciekawe metody .Otóz bardzo regularnie odwiedza ludzi na terenach wiejskich,gdzie przyznacie łatwiej sie głosi,bo z reguły domy są otwarte i zanim domownik się zorientuje,kto go nawiedził,to uda sie już powiedzięc chocby przemyslany wstęp.Więc po 2 krotnym odwiedzeniu domowników i poczytaniu paru akapitów z rozpowszechnianej publikacji,często raportuje sie te spotkania ,kilkuminutowe najczęściej,jako studium Biblii.W ten sposób rozmowca nawet nie wie,że już jest "studentem".Dla mnie jest to fenomen dydaktyczny :lol:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty

#6 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-05, godz. 19:14

No, ale chyba nie mozna mieć pretensji do ŚJ że zakładają studia biblijne, które a) nie są studiami i b ) nie studiuje się Biblii tylko Strażnicę i książeczki za pomocą Biblii.

Użytkownik Mario edytował ten post 2009-01-05, godz. 19:15


#7 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-01-05, godz. 19:18

Więc po 2 krotnym odwiedzeniu domowników i poczytaniu paru akapitów z rozpowszechnianej publikacji,często raportuje sie te spotkania ,kilkuminutowe najczęściej,jako studium Biblii.W ten sposób rozmowca nawet nie wie,że już jest "studentem".Dla mnie jest to fenomen dydaktyczny :lol:


Za moich czasów można było raportować studium dopiero po trzech spotkaniach.

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-05, godz. 19:20

3 spotkania i zgoda na 4-te

#9 nickolas81

nickolas81

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 206 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano 2009-01-05, godz. 19:25

Uwielbiam takie ciekawe przeliczniki. Ja kiedyś sam wpadłem na pomysł że jeśli rozpowszechnię 4 traktaty to zaraportuję 1 czasopismo, sprytnie nie?
by Nico

#10 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2009-01-05, godz. 19:39

3 spotkania i zgoda na 4-te


O zgodzie na czwarte nic nie wiem, ale możliwe, że starszy, któremu kiedyś zadałam to pytanie, udzielił mi niekompletnej odpowiedzi. Ale możliwe też, a nawet bardzo prawdopodobne, że ja już nie pamiętam dokładnie tej odpowiedzi. Być może mówił też coś o zgodzie na czwarte, niemniej o trzech spotkaniach mówił na bank :)

Uwielbiam takie ciekawe przeliczniki. Ja kiedyś sam wpadłem na pomysł że jeśli rozpowszechnię 4 traktaty to zaraportuję 1 czasopismo, sprytnie nie?


No, ale to już były Twoje prywatne kombinacje. Fakt, że WTS był dobry w przeliczankach (vide słynny dylemat, ile czasu może zająć przejście z terenu na teren, nie głosząc po drodze), ale na coś takiego, co Ty wykombinowałeś, to nawet WTS nie wpadł :)

#11 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-01-05, godz. 20:58

"Wykład publiczny i studium Strażnicy"


Moim zdaniem Organizacja po raz kolejny powtarza dokładnie ten sam błąd. Zwrot typu "studium Strażnicy" na pewno znacząco nie zwiększy zainteresowania ludzi, ponieważ już sam w sobie mocno sugeruje, że wspomniane studium nie jest studiowaniem Biblii lecz czasopisma Strażnica wydawanego przez ŚJ. A wiemy przecież jak wielu ludzi reaguje gdy widzi na ulicy lub w progu Strażnicę (lub Strażnice) w rękach głosicieli. Organizacja powinna raz na zawsze zmienić ten zwrot np. na "studium Biblii", ewentualnie "studium Biblii przy pomocy czasopisma Strażnica". Zawsze ceniłem sobie braci którzy zapowiadając drugą część niedzielnego zebrania używali lepszych zwrotów niż "studium Strażnicy".

Oczywiście nie zmienia to faktu, że to czasopismo Strażnica interpretuje Biblię a nie na odwrót i ktoś jeśli jest inteligentny szybko zorientuje się że jest to rzeczywiście studium doktryn przedstawionych w czasopiśmie Strażnica, natomiast Biblia jest tu tylko "podręczną pomocą" na poparcie tych doktryn. Wszystko jest z góry zaplanowane, jest akapit i jest pytanie do akapitu a gotowa odpowiedź jest zawarta w akapicie, nie w Biblii. Kto chce być ŚJ chcąc nie chcąc ostatecznie musi zgodzić się z każdym akapitem i udzielać odpowiedzi takiej jaka jest zawarta w akapicie. Jeśli ma wątpliwości to znaczy że "nie robi szybkich postępów".

#12 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2009-01-06, godz. 18:20

Oczywiście nie zmienia to faktu, że to czasopismo Strażnica interpretuje Biblię a nie na odwrót i ktoś jeśli jest inteligentny szybko zorientuje się że jest to rzeczywiście studium doktryn przedstawionych w czasopiśmie Strażnica, natomiast Biblia jest tu tylko "podręczną pomocą" na poparcie tych doktryn. Wszystko jest z góry zaplanowane, jest akapit i jest pytanie do akapitu a gotowa odpowiedź jest zawarta w akapicie, nie w Biblii. Kto chce być ŚJ chcąc nie chcąc ostatecznie musi zgodzić się z każdym akapitem i udzielać odpowiedzi takiej jaka jest zawarta w akapicie. Jeśli ma wątpliwości to znaczy że "nie robi szybkich postępów".


i dlatego prawidłowo nazywa się to studium strażnicy.
pozdrawiam Andrzej

#13 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-06, godz. 18:44

Organizacja powinna raz na zawsze zmienić ten zwrot np. na "studium Biblii", ewentualnie "studium Biblii przy pomocy czasopisma Strażnica". Zawsze ceniłem sobie braci którzy zapowiadając drugą część niedzielnego zebrania używali lepszych zwrotów niż "studium Strażnicy".

Zwrot "studium Biblii przy pomocy Strażnicy" był używany dość powszechnie aż do czasu kiedy przyszły konkretne wytyczne z Nadarzyna (nie pamiętam czy w liście do starszych czy w NSK), aby używać tylko i wyłącznie nazwy "studium Strażnicy".

Oczywiście nie zmienia to faktu, że to czasopismo Strażnica interpretuje Biblię a nie na odwrót i ktoś jeśli jest inteligentny szybko zorientuje się że jest to rzeczywiście studium doktryn przedstawionych w czasopiśmie Strażnica, natomiast Biblia jest tu tylko "podręczną pomocą" na poparcie tych doktryn.

No właśnie. Dlatego nazwa "studium Strażnicy" przynajmniej nie jest hipokryzją.
[db]

#14 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2009-01-06, godz. 23:03

No właśnie. Dlatego nazwa "studium Strażnicy" przynajmniej nie jest hipokryzją.


Oczywiście, ale w ten sposób Organizacja będzie odstraszać potencjalne owce. W końcu albo studiujemy Strażnicę = czasopismo ŚJ = poznajemy religię ŚJ, albo studiujemy Biblię = Słowo Boże = poznajemy Boga.

A taki miał być nacisk na Biblię. Tymczasem Organizacja sama sobie zamyka drogę do nowych wiernych poprzez zwrot "studium Strażnicy". W sumie niby nie jest to nic aż tak wielkiego, ale ktoś kto jest myślący od razu się nad tym zastanowi.

Użytkownik ble edytował ten post 2009-01-06, godz. 23:05


#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-06, godz. 23:54

Oczywiście, ale w ten sposób Organizacja będzie odstraszać potencjalne owce.

Mnie to jakoś specjalnie nie martwi.
[db]

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-01-07, godz. 05:04

jak sądzicie, co może sobie pomyśleć osoba nie znająca dotąd ŚJ gdy przeczyta sformułowanie z ulotki "przemówienie i dyskusja"? Nazywanie przytakiwań paragraf pytanie odpowiedź "dyskusją" jest conajmniej zabawne. Zainteresowany wyobrazi sobie możliwość swobodnego zabrania głosu w jakimś panelu dyskusyjnym a tu zdziwko :P

#17 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-01-07, godz. 08:15

jak sądzicie, co może sobie pomyśleć osoba nie znająca dotąd ŚJ gdy przeczyta sformułowanie z ulotki "przemówienie i dyskusja"? Nazywanie przytakiwań paragraf pytanie odpowiedź "dyskusją" jest conajmniej zabawne. Zainteresowany wyobrazi sobie możliwość swobodnego zabrania głosu w jakimś panelu dyskusyjnym a tu zdziwko :P

Powinno być napisane "przemówienie i scholastyka".
[db]

#18 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-07, godz. 09:19

Oczywiście, ale w ten sposób Organizacja będzie odstraszać potencjalne owce. W końcu albo studiujemy Strażnicę = czasopismo ŚJ = poznajemy religię ŚJ, albo studiujemy Biblię = Słowo Boże = poznajemy Boga.

A taki miał być nacisk na Biblię. Tymczasem Organizacja sama sobie zamyka drogę do nowych wiernych poprzez zwrot "studium Strażnicy". W sumie niby nie jest to nic aż tak wielkiego, ale ktoś kto jest myślący od razu się nad tym zastanowi.

no własnie, ja z moich czasów pamietam jak z naciskiem mówiono STUDIUM BIBLI ZA POMOCA STRAZNICY, choć i tak wiadomo było że będzie odwrotnie, ale choć słownie starano się stwarzac pozory że jednak studiujemy biblie...... a nie chore wymysły omylnych staruszków którym się wydaje że mają łączność z Bogiem :) i szukamy wersetów na poparcie.....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-07, godz. 09:33

mam pytanko - czy możliwe jest, że ktoś ma studium (zainteresowany) i o tym nie wie bo mu śJ nie powiedzieli że tak określają już te spotkania? I jak prawdopodobne to jest?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2009-01-07, godz. 09:41

jak sądzicie, co może sobie pomyśleć osoba nie znająca dotąd ŚJ gdy przeczyta sformułowanie z ulotki "przemówienie i dyskusja"? Nazywanie przytakiwań paragraf pytanie odpowiedź "dyskusją" jest conajmniej zabawne. Zainteresowany wyobrazi sobie możliwość swobodnego zabrania głosu w jakimś panelu dyskusyjnym a tu zdziwko :P

I do tego tylko wybrani dostaja glos od prowadzacego. A jak jakis zainteresowany cos powie bez udzielenia glosu to wszyscy na niego bykiem patrza i juz wiecej nie ma odwagi zabierac glosu :-)

mam pytanko - czy możliwe jest, że ktoś ma studium (zainteresowany) i o tym nie wie bo mu śJ nie powiedzieli że tak określają już te spotkania? I jak prawdopodobne to jest?

Jest mozliwe. Jak juz wczesniej powiedziano po 3 wizycie mozna to raportowac jako studium. I nie trzeba tu wchodzic do mieszkania, wystarczy omowic z ksiazki, czasopisma lub z glowy akapit straszakowego wydawnictwa i juz masz studium :)

Użytkownik edd edytował ten post 2009-01-07, godz. 09:43

Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych