Skocz do zawartości


Zdjęcie

kwestia krwi, ale nie transfuzji


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-06-25, godz. 12:15

czy Św.J uznają coś takiego jak komunia? w sensie przyjmowania ciała pod postacia chleba i krwi pod postacią wina? bo chyba Jezus coś mówi w biblii coś na temat picia wina jako krwi..podczas ostatniej wieczerzy o ile mi wiadomo

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-26, godz. 12:15

Świadkowie Jehowy raz w roku obchodzą tzw. 'Pamiątkę' -święto będące wspomnieniem Ostatniej Wieczerzy. Podczas 'Pamiątki' w ramach 'posiłku współuczestnictwa' zebrani przekazują sobie chleb i wino, które mają symbolizować ciało i krew Chrystusa. Jednakże prawo spożywania tych emblematów (chleba i wina) przysługuje jedynie nielicznym:


"Ilu uczestniczy? Jezus powiedział, że tylko „mała trzódka” otrzyma w nagrodę Królestwo niebiańskie (Łuk. 12:32, NW). Pełna jej liczba miała wynieść 144 000 (Obj. 14:1-3). Wybór członków tego grona zaczął się w roku 33 n.e. A zatem obecnie tylko niewielu powinno spożywać chleb i wino. "


źródło: "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism"


.jb

#3 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-06-26, godz. 15:51

32 Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.
hm..no jak dla mnie to tutaj nie ma nic na temat tego ze to się do wybranych odnosi...a raczej do tego że trzódka jest mała, w obliczu wszechmogącego i jego wielkości...a poza tym nie moge znaleźć tego (Obj 14:1-3) bo ta biblia z której korzystam nie zawiera czegoś takiego....a korzystam z http://www.biblia.po...l/PS/Biblia.htm ... co jest nie tak??

#4 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-27, godz. 11:03

32 Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.
hm..no jak dla mnie to tutaj nie ma nic na temat tego ze to się do wybranych odnosi...a raczej do tego że trzódka jest mała, w obliczu wszechmogącego i jego wielkości...


Taka jest Twoja interpretacja, ale jak widać interpretacja świadków jest zupełnie inna, bowiem informację o 'małej trzódce' odnoszą do wersetów z Objawienia świętego Jana (które są także do znalezienia na stronie, do której link podałeś):



I widziałem, a oto Baranek stał na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy mieli wypisane jego imię na czole i imię jego Ojca. I usłyszałem głos z nieba jakby szum wielu wód i jakby łoskot potężnego grzmotu; a głos, który usłyszałem, brzmiał jak dźwięki harfiarzy, grających na swoich harfach. I śpiewali nową pieśń przed tronem i przed czterema postaciami i przed starszymi; i nikt się tej pieśni nie mógł nauczyć, jak tylko owe sto czterdzieści cztery tysiące tych, którzy zostali wykupieni z ziemi.


Biblia Warszawska


.jb

#5 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-06-27, godz. 17:20

hm...no ale to tak jak pójdziemy tym tropem, to jak zaczniemy odnosić jedną rzecz w biblii do innej też z biblii to w końcu trafimy na jakieś sprzecznosci prawda? a czy mógłbyś/mogłabyś mi pomóc znaleźć ten fragment?

#6 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-28, godz. 06:58

Z uwagi na kontrowersyjność interesującej Cię kwestii bardzo liczne opracowania starają się do niej ustosunkować. Proponuję zatem zapoznać się z kilkoma pomocnymi materiałami, które nieco bardziej obszernie podchodzą do tego zagadnienia -ich lista poniżej:

J. Lewandowski "Czemu tylko pomazańcy mogą spożywać emblematy?" [link]

J. Zabiełło "Podział klasowy Świadków Jehowy" [link]

W. Bednarski "W obronie wiary", rozdziały: "Niebo i 144 tysiące" [link] oraz "Eucharystia" [link]

"Strażnica", nr 17 z 1 września 2004 [link]


-------------------

Natomiast jeżeli chodzi o kłopoty ze znalezieniem wersetów (Ap 14:1 -3), to nie mam pojęcia, skąd ten problem, ale możesz zerknąć na przykład tutaj: [link] -link prowadzi do strony z całym rozdziałem 14 Apokalipsy.
.jb

#7 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-06-28, godz. 13:43

oo dzięki..problem wynikał stąd, że tam było Obj...a ja nie wiedziałem że Apokalipsa to to samo hehe głupi jestem po prostu:D a zastanawia mnie jedno hehe ta liczba 144tys...bo skoro ta liczba została wyznaczona i jest podana jako liczba całkowita, w sensie nie przybliżona albo coś takiego...to mam pytanie...ilu jest świadków jehowy na świecie?

#8 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-06-29, godz. 06:22

ilu jest świadków jehowy na świecie?

Ostatnie sprawozdanie podsumowujące rok 2004 podało zbiorczą liczbę głosicieli wynoszącą 6 513 132 osób.

Pełne zestawienie można zobaczyć tutaj: [link]
Szersza dyskusja na ten temat wywiązała się tutaj: [link]
.jb

#9 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-06-30, godz. 02:50

6 milionów to sporo...a zbawionych ma być 144 tys...jakie są reguły tej ruletki?

#10 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-06-30, godz. 05:55

Banalnie Proste

144 tysięcy to niewolnik, który idzie sobie do nieba i bedzie sprawował wraz z Bogiem rządy
a reszta to drugie owce ,które siedzą sobie i czekają na raj na Ziemi

ot co.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#11 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-07-01, godz. 15:28

Jeszcze powinienieś dodać, że w praktyce każdy sam przydziela się do pasującej mu grupy. Nie ma żadnych , że tak powiem, zewnętrznych kryteriów przydzielania ludzi do jednej, albo do drugiej gupy. :D

Wszystkim tym, którzy chcieliby mi tu zaprzeczyć, zaprawdę powiadam, iż niektórzy raz spożywają, a innym razem nie. :D I nikt ich z tego nie rozlicza. :D

Poza tym, dodam, że ŚJ nie uważają, jakoby chleb i wino, które jedni spożywają, a drudzy tylko oglądają, zamieniało się w krew lub ciało. Uznają to za symbole ciała i krwi Chrystusa, a nie za literalne ciało i literalną krew.
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#12 metalowa_glowa

metalowa_glowa

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 75 Postów

Napisano 2005-07-06, godz. 14:48

to na tej samej zasadzie jest krzyż, którego świadkowie nie uznają(chociaż wcześniej uznawali) krzyż jest symbolem męki chrystusa..bo to bolało..dziwi mnie to..a jak tak każdy sam siebie przyznaje do tej grupy spozywajacej dary chrystusa, to czy czasem nie bedzie wiecej niz 144 tys..niewolników tak? yyy...zdaje się że słyszałem coś na temat wolnej woli czy coś..a tu się pojawia określenie niewolnik?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych