Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o ilustracje


  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Piotrek nie

Piotrek nie

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów

Napisano 2005-08-03, godz. 13:08

Witam! Cchiałbym poruszyć temat estetyki. Wydaje mi się, że sekciarski charakter ŚJ da się udowodnić za pomocą "sztuki", którą prezentują w swych broszurkach. Jak mnie drażnią te przesłodzonbe ilustracje! Skąd oni wzięli ten styl? Tóż to czysta propaganda! Wydaje mi się, że jest niej coś szkodliego, zionie z niej fałsz. Mógłbym nic nie czytać z takiej broszurki, a sam obrazek uśmiechniętej rodzinki przy pracy spowodowałby, że wyrzuciłbym ją precz. Czy to naprawde opłacalne, taka wulgarna w swej naiwności twórczość? Nawet propaganda radziecka ma dla mnie więcej uroku;-). Ale poważnie- jestem ciekawy, skąd się to wzięło i dlaczego to tak wygląda jak wygląda? Nie stać ich na nic lepszego? Ludzie rzeczywiście lecą na takie obrazki? Jak to jest?

#2 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-08-04, godz. 10:26

Witam

Jakiś czas temu(kilka lat? ) TV podała, że ambasada Chińska zrobiła wystawę o swoim kraju.....zdjęcia przedstawiały naprawdę piękne miejsce....a ludziom żyło się tam jak w r....ups
pozdr
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-08-04, godz. 21:03

A mnie akurat nie dziwi właśnie taka wyszukana estetyka :) . Po pierwsze należy wziąć pod uwagę poziom intelektualny statystycznego odbiorcy tych rycin; jaki on jest — wiadomo ;) . Nie oszukujmy się, jeśli ktoś jest człowiekiem średnio myślącym, nie uwierzy w bajeczki opowiadane przez niewolnika.

Po drugie — nie podejrzewam, aby zwłoki kierownicze zachwycały się dokonaniami surrealistów :D . Ten wybór jest w pełni świadomy i stanowi żywą ilustrację kulturowego poziomu centrali.

Po trzecie — należy przypuszczać, że za prostacką formą kryje się taktyka prefidii. Ilustracje nie muszą być wyszukane, lecz dobitne i zapadające w pamięć. Dotyczy to również młodych odbiorców, najbardziej podatnych na bodźce wzrokowe. To kolejne ogniwo indoktrynacji.

Po czwarte — bardzo dobrze, że ilustracje są, takie jakie są :) . To skutecznie zniechęca ludzi inteligentnych. Mój wykładowca z UG powiedział kiedyś podczas zajęć, że dziękuje bardzo za raj oferowany przez świadków Jehowy — bez kin, teatrów, bibliotek i muzeów, ale za to z owocami i zwierzątkami, które się nie gryzą między sobą :D .

Dziękujemy Ci, Niewolniku nierozumny, za moc wrażeń estetycznych :D :D :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2005-08-05, godz. 08:36

Ilustracje..ale także i język publikacji Strażnicy jest poniżej krytyki!!!Kiedyś był okres kiedy na bieżąco śledziłem co wymyśliło CK w kolejnych "Strażnicach",ale po pewnym czasie miałem tego serdrcznie dosyć..Forma wypowiedzi,argumenty,przykłady-czasem tak dziecinne,żę aż śmiać mi się chciało..Współczuję wszystkim,którzy zostali wychowani na tego typu publikacjach..Aż wstyd brać coś takiego do ręki..
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-05-09, godz. 11:33

Piękne wysłodzone obrazy.

http://www.youtube.c...c...ted&search=
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-08-25, godz. 09:40

Piękne wysłodzone obrazy.

http://www.youtube.c...c...ted&search=


Chyba dodam link do "ulubionych", będę mogła się "pokrzepiać" w chwilach zwątpienia :rolleyes:
A tak poważnie, to myślę sobie że te obrazki także służą psychomanipulacji. Dzięki nim utwierdza się członków organizacji, że uczestniczą w czymś wyjątkowym, niedostępnym dla zwykłych zjadaczy chleba... Zastanawia mnie to, że za każdym razem, gdy moja bliska koleżanka będąca świadkiem Jehowy, opowiada o jakichś problemach nękających jej znajomych (również świadków), to konkluzja zazwyczaj jest taka, że przyczyną nieszczęść zazwyczaj jest członek rodziny (ojciec, mąż, córka, etc), który nie żyje w "prawdzie". Mam wrażenie, że świadkowie tak bardzo przesiąknięci są tymi iluzorycznymi obrazkami, przedstawiającymi samo szczęście, że nie widzą własnych ludzkich ułomności. "Piekło to inni", jak rzekłby Sartre...
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#7 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-08-25, godz. 15:46

Witam! Cchiałbym poruszyć temat estetyki. Wydaje mi się, że sekciarski charakter ŚJ da się udowodnić za pomocą "sztuki", którą prezentują w swych broszurkach. Jak mnie drażnią te przesłodzonbe ilustracje! Skąd oni wzięli ten styl? Tóż to czysta propaganda! Wydaje mi się, że jest niej coś szkodliego, zionie z niej fałsz. Mógłbym nic nie czytać z takiej broszurki, a sam obrazek uśmiechniętej rodzinki przy pracy spowodowałby, że wyrzuciłbym ją precz. Czy to naprawde opłacalne, taka wulgarna w swej naiwności twórczość? Nawet propaganda radziecka ma dla mnie więcej uroku;-). Ale poważnie- jestem ciekawy, skąd się to wzięło i dlaczego to tak wygląda jak wygląda? Nie stać ich na nic lepszego? Ludzie rzeczywiście lecą na takie obrazki? Jak to jest?



a czemu ludzie kupują "jelenie na rykowisku" i makatki z napisem np.: "zimna woda zdrowia doda" ?

#8 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-08-25, godz. 18:00

a czemu ludzie kupują "jelenie na rykowisku" i makatki z napisem np.: "zimna woda zdrowia doda" ?


dlatego też niektórzy dają się zwieść "Strażnicy" i "Przebudźcie się"
pozdrawiam Andrzej

#9 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-08-25, godz. 19:03

a czemu ludzie kupują "jelenie na rykowisku" i makatki z napisem np.: "zimna woda zdrowia doda" ?



Naiwna sztuka ludowa... Rzeczywiście, obrazki świadków Jehowy idealnie pasują do tego kanonu :)
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#10 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2007-08-26, godz. 06:37

>> Mógłbym nic nie czytać z takiej broszurki, a sam obrazek uśmiechniętej rodzinki przy pracy spowodowałby, że wyrzuciłbym ją precz. Czy to naprawde opłacalne, taka wulgarna w swej naiwności twórczość? Nawet propaganda radziecka ma dla mnie więcej uroku;-). Ale poważnie- jestem ciekawy, skąd się to wzięło i dlaczego to tak wygląda jak wygląda? Nie stać ich na nic lepszego?

Wszystko zależy od tych ludzi którzy się tam uśmiechają. Znam takie osoby dla których zwrot ?fajny jesteś? ma zupełnie inny odcień znaczeniowy niż dzisiejszy już chyba stereotypowo używany zwrot w sensie ironicznym. Lubię miłych i uśmiechniętych ludzi, nie oceniam ich intencji. Co ciekawe, Twój rozpoczęty temat staje się raczej powodem do dyskusji o Twojej reakcji a nie o Świadkach Jehowy. Znam takie osoby które autentycznie uważają że uśmiech jako taki jest oznaką słabości bądź fałszywości osoby. Sam byłem smętniarzem przez kilka dobrych lat i każdej osobie, która mogła do mnie podejść na zebraniu, mogłem w myśli powiedzieć: "pheh, uśmiecha się a odwala takie numery w życiu". Po tych wszystkich latach nie mam absolutnie ochoty kogokolwiek zmuszać do wielbienia obrazków ze strażnicy czy do fanatycznego uwielbienia każdego kto się do nas uśmiecha...

...jednak jestem wdzięczny za to że mam swoją dziewczynę która była na tyle silna żeby przez tyle lat się do mnie uśmiechać będąc jednocześnie wolną od tego całego ?mądrościowego cwaniactwa? i narzekania. Proste słowa, wszystko pokryte działaniem i pracą. Dzięki temu się zmieniłem. Żadna mądrościowa gadka by mnie tak nie zmieniła.

Dyskusje w stylu: "o rany, stali mi przed drzwiami i się uśmiechnęli - nienawidzę" są bardzo banalne, bo trudniej jest odwzajemnić się szczerym uśmiechem i nauczyć innych szczerze się uśmiechać. To wymaga niestety siły.

Można też przypiąć sobie na to nalepkę "intelektualisty" i napisać: "należy wziąć pod uwagę poziom intelektualny statystycznego odbiorcy tych rycin; jaki on jest ? wiadomo. Nie oszukujmy się, jeśli ktoś jest człowiekiem średnio myślącym, nie uwierzy w bajeczki opowiadane przez niewolnika."

Brzmi jakbym nie miał wyboru. Przypomina mi to trochę ten film Equilibrium czy jakoś tak. Nos do góry, doktorat w kieszeni a jak mamy do czynienia z prostymi uczuciami i prostymi rysunkami to wtedy jest to niecny cel.

Odnośnie jeszcze:

>> Forma wypowiedzi,argumenty,przykłady-czasem tak dziecinne,żę aż śmiać mi się chciało.

Szczerze przyznam że jak po pracy mam jeszcze czytać wieczorami actionscript 2/3 coś o php to absolutnie nie mam potem ochoty z kimkolwiek wdawać się w rozmowy na te tematy. Jak kogoś podnieca to że za każdym razem może się encyklopedycznie wysłowić w towarzystwie, to jest to jego sprawa. Uwielbiam proste i szczere rozmowy - wtedy odpoczywam. Uwielbiam też bardzo dzieci i dużo się od nich nauczyłem.

Pozdrawiam, Yogiii

Użytkownik yogiii edytował ten post 2007-08-26, godz. 07:11


#11 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-08-26, godz. 07:45

Dyskusje w stylu: "o rany, stali mi przed drzwiami i się uśmiechnęli - nienawidzę" są bardzo banalne, bo trudniej jest odwzajemnić się szczerym uśmiechem i nauczyć innych szczerze się uśmiechać. To wymaga niestety siły.



Zgadzam się i właśnie świadkowie powinni posiąść sztukę szczerego uśmiechu. Jakoś nie mam wrażenia, żeby świadkowie szczerze uśmiechali się do filistynów czy innych babilończyków... Wszystko jest wystudiowane i sztuczne - sztuczny uśmiech, sztuczne (wcześniej przećwiczone) rozmowy, standartowe pytania... Obrazu dopełnia przekonanie o własnej wyjątkowości, zaznaczane gdzie się da, czy w rozmowie czy na "słodkich" ilustracjach. Przekaz tych obrazków jest dla mnie oczywisty - bombardowanie miłością - tylko w tej organizacji zaznasz miłości, zrozumienia i wsparcia... Tylko my jesteśmy uczciwi i szczęśliwi...
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-02-20, godz. 21:45

Przekaz tych obrazków jest dla mnie oczywisty - bombardowanie miłością - tylko w tej organizacji zaznasz miłości, zrozumienia i wsparcia...

Co do bombardowania miłością – poniżej całkiem nieźle to zilustrowano:


Dołączona grafika

(Odp. dla Pawła: z publikacji "Czego naprawdę uczy Biblia?")
.jb

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-02-21, godz. 06:47

Aaa pamiętam ten obrazek :) W jakiej to on publikacji się znajduje jb? Pamiętam, że też nad tym rysunkiem się zatrzymałem i lampeczka mi się włączyła...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2008-02-21, godz. 14:24

Aaa pamiętam ten obrazek :) W jakiej to on publikacji się znajduje jb? Pamiętam, że też nad tym rysunkiem się zatrzymałem i lampeczka mi się włączyła...



facet ma urodziny i się dopchać nie można z życzeniami :rolleyes:
albo provident i zadowoleni klienci

Użytkownik dawid1234 edytował ten post 2008-02-21, godz. 14:26


#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-21, godz. 17:54

facet ma urodziny i się dopchać nie można z życzeniami :rolleyes:
albo provident i zadowoleni klienci

Nie, to nie urodziny, to też nie sprzedawca który zadowolił swoich klientów, czy też jakiś inny pogański światowy chłopak. Tak po prostu wyglądają wyznawcy "religii, która cieszy się uznaniem Boga" jak to zobrazowano właśnie w książce "Czego naprawdę uczy Biblia" w rozdziale 15 zatytuowanym "Religia, która cieszy się uznaniem Boga".
Stąd mam pytanie do śJ, czy w waszych zborach tak wygląda codzienność, czy też wasze zbory nie cieszą się uznaniem Boga?
Czesiek

#16 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-02-21, godz. 18:09

<_< wystarczy wejść na sale zwłaszcza w taki pochmurny dzień jak dzisiaj :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2008-02-21, godz. 18:14

<_< wystarczy wejść na sale zwłaszcza w taki pochmurny dzień jak dzisiaj :)

Nie chodzę aby mnie nie wyproszono i abym moimi głośnymi uwagami nie gorszył innych (nie umiem się opanować jak słyszę kłamstwa wypowiadane w imieniu Boga). Więc może opisz jak to wygląda.
Czesiek

#18 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2008-02-21, godz. 19:49

facet ma urodziny i się dopchać nie można z życzeniami :rolleyes:
albo provident i zadowoleni klienci


Facet wygrał w totka 6tke po 12tu kulminacjach. Przecież to nie może być nic innego. 

#19 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-02-21, godz. 20:01

:rolleyes: również od roku :) to było stwierdzenie do naszych gorliwych braci
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#20 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-01-06, godz. 09:45

:lol: Ja mam takiego" pogodnego i radosnego "gościa w domu.No,ale on nie musi udawać wobec swojej kananejki,która kategorycznie mówi "nie" na próby ponownego zwerbowania.Powiem z całą odpowiedzialnościa,te usmiechy i "łagodny" głos,to jedna wielka mistyfikacja,na którą jeszcze sie nabierają "spragnieni pokoju i sprawiedliwości".Mnie to też kiedys urzekło ,niestety.Ale przebudzenie było bolesne,kurcze blade :angry:
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych