Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rejonizacja w zborach


  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2005-09-11, godz. 12:56

Na zebraniu odczytano list z Biura Oddziału o REJONIZACJI w zborach.

Czyli chodzi o to, że na terenie zboru jakiego mieszkasz do tego zboru powinieneś należeć.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-17, godz. 16:43

a jak komuś z jakiegoś powodu byłoby wygodniej należeć gdzie indziej? Np. kwestia pracy i powrotu autobusem? Czeka jak głupi 2h na autobus, no to mógłby gdzie indziej chodzić na zebrania. Opiekuje się matką, no to może od razu w tamtej miejscowości pójść na głoszenie. Itd. Przypadków tyle, ilu ludzi.

I co? Nie wolno? Taka osoba ma mieć trudności?

Powinni się cieszyć, że w ogóle ktoś chce do nich nalezeć, a nie jakieś trudności robią.

#3 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-11, godz. 19:58

Powinni się cieszyć, że w ogóle ktoś chce do nich nalezeć, a nie jakieś trudności robią.

"Oni" sie nie ciesza ze w ogole ktos chce do nich chodzic :)

"Oni" nie organizuja "imprez" gitarowych zeby sciagnac mlodziez :)

"Oni" nie robia nikomu trudnosci :)

"Im" zalezy aby posrod nich przebywali tacy ludzie jak "oni" , ludzie ktorzy kochaja Jehowe i pragna a nie musza Bogu sluzyc .

A juz naprawde nie zalezy im na tym aby chodzili do nich tacy jak przedmowca

Chociaz ludzie sie zmieniaja :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-11, godz. 20:31

Stefan jak zwykle wykazał się brakiem umiejętności czytania tekstu

Potępiałem bezduszną biurokrację, która może być uciążliwa dla tych, którzy wierzą w nauki ŚJ, a Stefan zaczyna starą śpiewkę, że są tacy co nie muszą ale pragną służyć Jehowie. I udaje, że nie zauważył, że to sama organizacja przez swoje zbiurokratyzowanie powoduje, że ŚJ którzy pragnęliby służyć Bogu, muszą służyć biurokratom z lokalnego grona starszych, którzy okradają ich z czasu, który można by poświęcić na służenie Bogu.

Ale cóż, nie każdy kto ma maturę, umie czytać ze zrozumieniem...

#5 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 09:14

mimo biurokracji - jest zawsze możliwosć takiego się dogadania by należeć do zboru do ktorego nam łatwiej bywać na zebraniach
destination: ..::SALSERO::..

#6 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 10:39

Stefan jak zwykle wykazał się brakiem umiejętności czytania tekstu

Potępiałem bezduszną biurokrację, która może być uciążliwa dla tych, którzy wierzą w nauki ŚJ, a Stefan zaczyna starą śpiewkę, że są tacy co nie muszą ale pragną służyć Jehowie. I udaje, że nie zauważył, że to sama organizacja przez swoje zbiurokratyzowanie powoduje, że ŚJ którzy pragnęliby służyć Bogu, muszą służyć biurokratom z lokalnego grona starszych, którzy okradają ich z czasu, który można by poświęcić na służenie Bogu.

Ale cóż, nie każdy kto ma maturę, umie czytać ze zrozumieniem...

Bredzisz :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-12, godz. 13:29

Powinni się cieszyć, że w ogóle ktoś chce do nich nalezeć, a nie jakieś trudności robią.

"Oni" sie nie ciesza ze w ogole ktos chce do nich chodzic :)

"Oni" nie organizuja "imprez" gitarowych zeby sciagnac mlodziez :)

"Oni" nie robia nikomu trudnosci :)

"Im" zalezy aby posrod nich przebywali tacy ludzie jak "oni" , ludzie ktorzy kochaja Jehowe i pragna a nie musza Bogu sluzyc .

A juz naprawde nie zalezy im na tym aby chodzili do nich tacy jak przedmowca

Chociaz ludzie sie zmieniaja :)

ale przyznasz HC, że z frekwencją to u Was kiepsko na tych zebraniach ! zwłaszcza jeżeli chodzi o zebranie ksiązki i TSSK i NSK !!! nawet 50% członków czesto nie osiąga się !!!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-12, godz. 14:09

gdy czytam, że HC zarzuca komuś "bredzenie", to przypomina się sytuacja, gdy w 2000 roku Andrzej Lepper prosił wyborców, aby "nie wybierali pospolitego chama" na najwyższe stanowisko w państwie...

A odnośnie uwagi Dementora: przyznaję, jest możliwość "dogadania się"...
Ciekawostką socjologiczną jest jednak to, że system totalitarny zawsze stosuje metody biurokratyczne. Oczywiście, jeśli komuś się chce, to wzorem Michała Drzymały, możnaby coś wymyślić. Może meldunek tymczasowy u ciotki?

A jak myślicie, czy Bóg Jehowa sprawdza adnotacje meldunkowe, zanim wysłucha czyjąś modlitwę?...

Ups... sorry... zapomniałem, że spotkania ŚJ nie są spotkaniami modlitewnymi...

#9 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 14:46

Powinni się cieszyć, że w ogóle ktoś chce do nich nalezeć, a nie jakieś trudności robią.

"Oni" sie nie ciesza ze w ogole ktos chce do nich chodzic :)

"Oni" nie organizuja "imprez" gitarowych zeby sciagnac mlodziez :)

"Oni" nie robia nikomu trudnosci :)

"Im" zalezy aby posrod nich przebywali tacy ludzie jak "oni" , ludzie ktorzy kochaja Jehowe i pragna a nie musza Bogu sluzyc .

A juz naprawde nie zalezy im na tym aby chodzili do nich tacy jak przedmowca

Chociaz ludzie sie zmieniaja :)

ale przyznasz HC, że z frekwencją to u Was kiepsko na tych zebraniach ! zwłaszcza jeżeli chodzi o zebranie ksiązki i TSSK i NSK !!! nawet 50% członków czesto nie osiąga się !!!

W Polsce niektorzy "zachlystuja" sie tzw "wolnoscia" i z powodu biedy albo nadmiernego umilowania pieniedzy nie przychodza niekiedy na zebrania

I tutaj zdarza sie ze ktos nie przyjdzie i zdarza sie ze ktos nie przychodzi regularnie :(

ale wydaje mi sie ze ludzie na "zachodzie" juz sobie uswiadomili ze "raju" tutaj tez nie ma i jedyna nadzieja dla ludzkosci na trwaly pokoj i bezpieczenstwo jest tylko Rzad Bozy :)

Stad byc moze wieksza frekwencja niz w Polsce ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-12, godz. 14:49

. Może meldunek tymczasowy u ciotki?

Ja nie mieszkam na terenie mojego zboru :lol:

a twoj post to stek bzdur :(

wymysl cos bardziej inteligentnego od "slupkow nagrobnych jako przedmiotu kultu SJ " :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-12, godz. 17:14

czytaj uważnie.
Komentowaliśmy informację podaną przez ehomo i dot. Polski.
Twoje "argumenty", że we Francji jest inaczej, są więc mało poważne.

A poza tym, każdy system totalitarny ma nad ludźmi tylko taką władzę, jaką ludzie mu dadzą. Jak ktoś się postawi, to przecie go nie wykluczą tylko za to, że chodzi gdzie indziej. Absurdem jest jednak samo stawianie takich biurokratycznych nakazów i zakazów.

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-12, godz. 20:10

hmm SJ zarzucają dużym kościołom historycznym, że im kościoły pustoszeją ! z drugiej strony chełpią się, że ich sale są zawsze pełne! zawsze mnie to drazniło i nie zgadzało z rzeczywistością! juz kilka lat temu jeszcze podczas mojej bytności w zborze, dało się zauważyć tendencje "olewania" zwłaszcza "zwykłych" zebrań! a i sytuacja na "niedzielnych" zebraniach nie przedstawiała sie za dobrze! i tak dla porównania na 100 głosicieli, frekwencja wynosiła niespełna 100 a w polotach 120 - dodac należy, że na tych zebraniach przebywały dzieci, osoby zainteresowane i ich dzieci ;-) więc nie glosiciele ;-) a gdzie podziała się reszta ? ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-12, godz. 20:28

http://mywebtimes.co...splay&id=259984

:)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 20:29

To fakt z tymi zebraniami. Te niedzielne u mnie cieszyły się dużą popularnością. Mój zbór był duży i liczył około 130 osób i muszę przyznać, że na niedzielnych zawsze ponad setka była. Jednak w tygodniu zdarzało się, że przychodziło 40-50 osób. :blink:

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-14, godz. 05:30

Absurdem jest jednak samo stawianie takich biurokratycznych nakazów i zakazów.

Nie Absurdem, lecz niewygodna rzecza jest jest nalezec do parafii w Krakowie mieszkajac w Zielonej Gorze .......

Nie Absurdem, lecz niewygodna rzecza jest jest nalezec do zboru SJ w Krakowie mieszkajac w Zielonej Gorze .......

Stad rejonizacja :lol:

w pewnym poscie wyczytalem jednak ze katolicy lubia nalezec do innych parafii niz ta ich zamieszkania bo i wyspowiadac sie latwiej i ksiadz mniej bierze ...... :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-14, godz. 06:24

ile ludzi, tyle sytuacji. Czasami to, co określiłeś jako niewygodne, jest nie tylko wygodne ale i najlepsze z punktu widzenia właściwej alokacji czasu i innych zasobów.

Jednak system totalitarny boi się że utraci całkowitą kontrolę nad ludźmi.
Zacznie się od problemów z liczeniem wiernych (nie można sprawdzić czy brat lub siostra naprawdę chodzą na zebrania gdzieś tam), a potem...
i te lęki biurokratyczne są powodem do utrudniania ludziom życia...

kiedys w PRL był zwyczaj "meldowania" starszym nawet o wyjezdzie na 2 tygodniowe wczasy.
A jak jest teraz?
Czy ta rejonizacja nie jest tesknota za tym co było i mineło w organizacji?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych