Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stanowisko SJ


 • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 pawel r

pawel r

  Niepoprawne stworzenie Boga

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 4853 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2003-07-17, godz. 08:26

Jakie jest stanowisko SJ po tym jak sie wydalo ze 10 lat byli "zapisani pod sztandarem ONZ" chodzi mi krotko i na temat a przydalyby sie tez linki co nie zwalnia tu z odpowiedzi ... z goru dzieki ...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#2 Liberal

Liberal

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1146 Postów
 • Gadu-Gadu:3381793
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-01-31, godz. 13:53

W odpowiedzi na prywatny list jednego ze ŚJ polskie Biuro Oddziału napisało co następuje:

"Czy Towarzystwo Strażnica było związane z Organizacją Narodów
Zjednoczonych?

Towarzystwo przez całe lata korzystało z materiałów na temat zdrowia,
problemów społecznych i ekologicznych udostępnianych przez bibliotekę ONZ. W
roku 1991 dostęp do tych źródeł został uwarunkowany rejestracją w
Departamencie Informacji Publicznych (DPI) jako organizacja pozarządowa
(NGO). Dokumenty rejestracji nie zawierały żadnego stwierdzenia, które
byłoby sprzeczne z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami. Co więcej,
organizacje pozarządowe zostały poinformowane przez ONZ, że 'związek z
Departamentem Informacji Publicznych nie oznacza włączenia do struktur ONZ,
ani nie uprawnia tych organizacji lub ich członków do żadnych przywilejów,
ochrony czy specjalnego statusu'.

Jednakże dokumenty precyzujące warunki stowarzyszenia organizacji
pozarządowych - przynajmniej w ostatniej wersji - zawierają pewne
sformułowania, na które nie możemy się zgodzić. Kiedy sie o tym
dowiedzieliśmy, natychmiast wycofaliśmy swoją rejestrację.

Mamy nadzieję, że te informacje (...) umocnią zaufanie do Jehowy i Jego
ziemskiej organizacji."


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 Liberal

Liberal

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1146 Postów
 • Gadu-Gadu:3381793
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-01-31, godz. 14:47

W Sieci są też dostepne inne listy Strażnicy na ten temat; wrzucam kilka tłumaczeń:

http://www.jehovahs-.../6/21575/1.ashx

ŚWIADKOWIE JEHOWY
AM STEINFELS, 65618 SELTERS,
OT NIEDERSELTERS - TELEFON (O 64 83)
41-0 POSTANSCHRIFT: 65617 SELTERS

28 stycznia 2002

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Drodzy Bracia,

Ostatnio docierają do nas nieprawdziwe informacje, które donoszą o tak zwanym członkostwie Towarzystwa w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest oczywiste, że Świadkowie Jehowy i używane przez nich korporacje prawne nigdy nie były częścią Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ponieważ możecie stanąć wobec pytań o tą sprawę, podajemy odpowiedź, jakiej już wcześniej udzieliło w tej kwestii Biuro Główne:

"Celem naszej rejestracji w Departamencie Informacji Publicznej (DPI) w charakterze organizacji pozarządowej (NGO) w 1991 roku miało być ułatwienie nam dostępu do zgromadzonych w bibliotece Organizacji Narodów Zjednoczonych materiałów dotyczących zdrowia, ekologii i problemów społecznych. Korzystaliśmy z tej biblioteki na długo przed rokiem 1991, ale w tamtym roku aby móc robić to dalej, stało się konieczne zarejestrowanie się jako NGO. Dokumenty rejestracyjne w Organizacji Narodów Zjednoczonych, które posiadamy w naszych aktach, nie powodowały konfliktu z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami. Ponadto, organizacje NGO zostały poinformowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, że 'związek z Departamentem Informacji Publicznych nie oznacza włączenia do struktur ONZ, ani nie uprawnia tych organizacji lub ich członków do żadnych przywilejów, ochrony czy specjalnego statusu'. Jednakże kryteria stawiane stowarzyszeniom NGO - zwłaszcza w ich ostatniej wersji zawierają język, pod którym nie możemy się podpisać. Kiedy to sobie uświadomiliśmy, natychmiast wycofaliśmy swoją rejestrację. Jesteśmy wdzięczni, że zwrócono naszą uwagę na tą sprawę".

Jesteśmy przekonani, że oświadczenie to okaże się pomocne w udzielaniu odpowiedzi na nieprawdziwe komentarze przeciwników. Takie próby sprzeciwu, zniesławiające lud Boży i odpowiedzialnych braci zdarzały się już w 1-szym stuleciu, i zostały przepowiedziane zwłaszcza na dni ostatnie (2 Tymoteusza 3:13; 3 Jana 9,10). Jednak my jesteśmy szczęśliwi pokładając pełne zaufanie w głowie zboru, Jezusie Chrystusie, i braciach namaszczonych duchem świętym (Efezjan 5:23; Objawienie 2:1).

Przesyłamy wyrazy miłości i pragnienia stawiania Królestwa na pierwszym miejscu.

Wasi bracia
Religijna Społeczność Świadków Jehowy w Niemczech


http://www.freeminds...11120001&Ref=AR

STOWARZYSZENIE ŚWIADKÓW JEHOWY

ESTORIL, PORTUGAL
SCC 8 października 2001

Drogi Bracie:

Kilka dni temu otrzymaliśmy Twój list, w którym piszesz, że zmartwiło Cię coś, co przeczytałeś w opublikowanej w Internecie broszurze Organizacji Narodów Zjednoczonych na temat nowojorskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego - Strażnica. Z przyjemnością dostarczamy Ci kilku komentarzy w tej sprawie.

Na początek pragniemy, abyś wiedział, że wysoko sobie cenimy Twoje odczucia w tej sprawie oraz to, że chcesz, aby imię Jehowy i Jego ziemskiej organizacji było czyste i święte.

Jeśli chodzi o odpowiedź na Twoje pytanie chcielibyśmy zacytować pewien wyjątek ze wspomnianej broszury, który wyjaśnia, co oznacza bycie NGO (organizacją pozarządową). W broszurze czytamy, co następuje:

"Czym jest NGO? Organizacją pozarządową (NGO) jest każda niedochodowa, dobrowolnie działająca grupa obywateli, która zorganizowana jest na poziomie lokalnym, narodowym lub międzynarodowym (...) NGO wypełniają różnorakie służebne i humanitarne funkcje; przedkładają rządowi to, co niepokoi obywateli. (...) Niektóre zorganizowane są wokół określonych zagadnień, takich jak prawa człowieka, środowisko czy zdrowie. Ich powiązania z biurami i przedstawicielstwami systemu Narodów Zjednoczonych różnią się w zależności od ich celów, zasad i priorytetów".

Jak wspomniano powyżej, cele rejestracji NGO w DPI są różne. Niektóre z nich są zarejestrowane jako organizacje zajmujące się prawami człowieka, jak to ma miejsce w przypadku nowojorskiego Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego - Strażnica, (zwróć uwagę, że Towarzystwo jest wymienione jako NGO broniąca praw człowieka), Jednakże nie oznacza to, że ma ono niebiblijne powiązania z ONZ. Jak powiedziano powyżej, rodzaj stosunków, jakie NGO utrzymuje z biurami i przedstawicielstwami ONZ jest różne z zależności od organizacji oraz jej własnych celów.

Łatwiej to zrozumieć na przykładzie działań, jakie podejmuje Towarzystwo w obronie praw człowieka naszych braci z krajów, gdzie dochodzi do pogwałcenia tych praw, dostarczając im opiekę medyczną, pożywienie i innego rodzaju wsparcie (jak miało to miejsce w Ruandzie i innych krajach, a ostatnio w Gruzji, w której naszych braci pozbawiono elementarnych praw człowieka). Dlatego konieczne było, aby Towarzystwo zarejestrowało się w ONZ jako organizacja praw człowieka. Jest to jedyny sposób, w jaki możemy pomagać naszym braciom, a przy tym wielokrotnie wykorzystywany podczas próśb o spotkania z wysoko postawionymi członkami rządów, ambasadorami itd. Niemniej wcale nie znaczy to, że Towarzystwo jest w jakikolwiek sposób politycznie powiązane z ONZ czy udziela poparcia jego politycznym decyzjom. W żadnym wypadku! Lud Jehowy wciąż pozostaje neutralny politycznie. Posługujemy się jedynie prawe, które zostało nam dane - jak to ujął Paweł - "abyśmy mogli dalej wieść spokojne i ciche życie w pełni zbożnego oddania i powagi" - 1 Tym. 2:1 ,2.

W czasach biblijnych apostoł Paweł wykorzystał swoje obywatelstwo (prawo dane mu przez państwo, które nie żądało od niego politycznego zaangażowania się w sprawy państwowe) jako argumentu podczas przesłuchań w sądach państwowych, dając w ten sposób dobre świadectwo (Dzieje 25:11). W ten sam sposób nowojorskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe - Strażnica robi użytek z pozycji, jakiej ONZ udziela niektórym pozarządowym organizacjom, bez sprzeniewierzania się chrześcijańskiej neutralności. Postępując tak, Organizacja jest w stanie 'bronić oraz prawnie ugruntowywać dobrą nowinę' - Fil. 1:7.

Podobna rzecz ma miejsce na przykład ze związkami zawodowymi. Chrześcijanin może, jeśli uzna to za słuszne, zapisać się do związku zawodowego, który broniłby jego praw pracownika oraz mógłby opłacać składki związkowe dające korzyści w przypadku obrony przez związek jego praw, które byłyby łamane. Jednakże, nawet jeśli chrześcijanin mógłby czerpać określone korzyści z przynależności do związku zawodowego, sam nie będzie angażował się w działalność związkową, ani nie przyjmie żadnego stanowiska w związku, a także nie da się wplątać w żadną działalność polityczną, która pogwałciłaby jego dobre, wyszkolone na podstawie Biblii sumienie. Ta sama zasada znajduje zastosowanie w sprawie, o którą pytasz. Bracia wykorzystują jedynie prawa dane im przez ONZ w wyniku zarejestrowania się w charakterze NGO broniącej praw człowieka. W taki sposób mogą oni lepiej wspierać interesy naszych braci i uważać, że ich głos będzie słyszalny wśród wysokich urzędników rządowych (jak czynił to Paweł) i bez jakiegokolwiek powiązania czy udzielania jakiegoś rodzaju poparcia "bestii" z Objawienia.

Doceniamy Twoją troskę, jednak możesz być pewny, że nowojorskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe - Strażnica zachowuje swoją ścisłą neutralność w kwestiach politycznych, nie dając się jednocześnie wplątać w sprawy sprzeczne z Biblią ani udzielać jakiegokolwiek poparcia "bestii".

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie, Bracie, pomocne oraz że wyjaśniają wszystko, co w tej sprawie Cię martwiło. Wyczerpując temat, kończymy ten list i korzystając ze sposobności przesyłamy Ci wyrazy chrześcijańskiej miłości.

Twoi Bracia,

Stowarzyszenie Świadków Jehowy


Więcej materiałów znajdziesz na:
http://www.randytv.c...itednations.htm
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 Liberal

Liberal

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1146 Postów
 • Gadu-Gadu:3381793
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-02-01, godz. 09:16

Pierwszy list, jakie Biuro Główne w Brooklynie wystosowało do Biur Oddziałów na całym świecie; na tej bazie poszczególni ŚJ otrzymywali odpowiedzi w tej sprawie.

http://www.randytv.c...tresponseun.htm

WORLD HEADQUARTERS OF JEHOVAH'S WITNESSES
25 Columbia Heights, Brooklyn, NY 11201-2483 - Tel. 718 560-5000
XXXX 1 listopad 2001 Nr XXXXX

Via CompuServe

Komitet Oddziału w
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Drodzy Bracia:
Z powodu publikowanych przez naszych przeciwników twierdzeń, że posiadamy ukryte powiązania z Organizacją Narodów Zjednoczonych, wiele naszych oddziałów domaga się w tej sprawie wyjaśnień, więc odpowiadamy. Ten okólnik zastępuje i odpowiada na ten, który wcześniej wysyłaliśmy do wszystkich oddziałów. Każdemu, kto w ramach obszaru Waszego oddziału domagałby się wyjaśnień, możecie odpowiedzieć zgodnie z tym, co poniżej stwierdzono:

Naszym celem rejestracji się w Departamencie Informacji Publicznej (DPI) jako pozarządowa organizacja (NGO) w roku 1991 była chęć uzyskania dostępu do materiałów analitycznych na temat zdrowia, ekologii i problemów socjalnych znajdujących się w bibliotekach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Korzystaliśmy z ich biblioteki na wiele lat przed rokiem 1991, ale w tym roku stało się konieczne zarejestrować się jako NGO aby móc dalej mieć ten dostęp. Dokumenty rejestracyjne ONZ, które wypełniliśmy i które posiadamy w swych archiwach, nie posiadają żadnych stwierdzeń, które by wchodziły w konflikt z naszymi chrześcijańskimi wierzeniami. Więcej, organizacje pozarządowe są informowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych, że "przynależność NGO do DPI nie oznacza włączenia jej do systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani nie daje stowarzyszonym organizacjom lub ich pracownikom żadnych przywilejów, ochrony czy specjalnego statusu".

Kryteria jakie musi spełniać organizacja pozarządowa ONZ, przynajmniej w swojej ostatniej wersji - wciąż zawiera język pod którym nie możemy się podpisać. Gdy sobie z tego zdaliśmy sprawę, natychmiast wystąpiliśmy o wyrejestrowanie. Jesteśmy wdzięczni za zwrócenie nam że uwagi na tą sprawę.

Ufamy, że to co wyżej napisaliśmy, będzie pomocne w odparciu prób podejmowanych przez naszych przeciwników w celu naszego zdyskredytowania.

Wasi bracia,
Prezes Komitetu

kopia dla: Administration Offices Desks Legal Department
Office of Public Information


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#5 Liberal

Liberal

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 1146 Postów
 • Gadu-Gadu:3381793
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2004-02-01, godz. 09:26

List pana Paula Hoeffela z Departamentu Informacji Publicznych odnośnie wykreślenia Watchtower z rejestru NGO stowarzyszonych przy DPI:

http://www.randytv.c...ecret/unfax.jpg

11 października 2001.

Do wszystkich zainteresowanych.

Ostatnio sekcja d/s organizacji pozarządowych otrzymywała liczne zapytania w sprawie przynależności Strażnicy - Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego z siedzibą w Nowym Jorku do Departamentu Informacji Publicznej (DPI). Organizacja ta złożyła wniosek o przystąpienie do DPI w roku 1991 i została przyjęta w roku 1992. Akceptując swoją przynależność do DPI, organizacja zgodziła się akceptować wymagane do tego kryteria, włącznie ze wsparciem i okazywaniem szacunku dla zasad Karty Narodów Zjednoczonych, akceptowaniem zobowiązań i środków jakimi prowadzone są efektywne programy informacyjne w okręgach wyborczych i dla szerokiej publiczności na temat działań ONZ.

W październiku 2001 Strażnica - Towarzystwo Biblijne i Traktatowe zgłosiło wniosek o przerwanie swej przynależności do DPI. Zgodnie z tym wnioskiem, dnia 9 października 2001 podjęła DPI decyzję o wykluczeniu Strażnicy - Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego ze swych szeregów.

Z uszanowaniem

Paul Hoeffel
szef biura prasowego Sekcji
d/s organizacji pozarządowych ONZ


Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#6 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 464 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2004-06-01, godz. 22:48

Na holenderskiej stronie ukazał się list z tamtejszego biura oddziału Towarzystwa Strażnica wyjaśniajacy, że warunki przynależności WTS do ONZ nie zmieniły się, mimo iż tak sugerowano to w liscie z 2001 roku.
Pozatym to własnie Duch Święty pomógł im to zrozumieć, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Apollosa, który został pouczony przez Pryscyllę i Akwilasa, iż jego nauczanie nie było w pełni właściwe.

W tym miejscu warto dodać, iz w roku 2001 tenże Duch przybrał postać czasopisma THE GUARDIAN, które jako pierwsze ten skandal rozdmuchało.


http://home.wanadoo....fa/bvw52004.jpg

Próbę tłumaczenia tego listu na język angielski można znaleźć tu:

http://www.infolink-...en30Mai20042045

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych