Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chyba coś mam.............


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-10-02, godz. 12:17

W Strażnicy z roku 2004 dokładnie z 1 września jest takie zdanie (ja nie mam egzemplarza ale gdyby ktoś mógł wkleić wraz z kontekstem byłbym wdzięczny) jest takie skormne danie: "obojętnie co by odstępcy nie mówili, myslą oni tylko o tym, aby mordować, kraść i niszczyć".
Tak się zdarza ,że to danie wyczerpuje znamiona takie małego artykuły z KK oznazonego wdzięcznym numerem 257.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, WYZNANIOWEJ ALBO Z POWODU JEJ BEZWYZNANIOWOŚCI lub takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jest to przestępstwo ścigane z urzędu, dlatego też ktoś (najlepiej odstępca gdyż przysługuje mu wtedy uprawnienie poszkodowanego) dysponujący pisemkiem mógłby się udać do najbliższej prokuratury i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. To nic nie kosztuje, najwyżej odmówią.
Jednakże nie nam pełnej treści artykuły, więc gdyby ktoś ją udostępnił, mielibyśmy pełniejszy obraz sytuacji.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 13:11

W Strażnicy z 1 października wymienieni zostali nawet najbardziej aktywni odstępcy w Polsce z nazwiska. Do dopiero jest materiał.

#3 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-02, godz. 13:12

co poza satysfakcją (zemstą?) chcesz osiągnąć? jakiej kary byś się domagał?

Nie sądzisz chyba, że wyrok jakiegoś sądu "w jakiejś tam prowincjonalnej Polsce" skłoni WTS do innego redagowania strażnic? Wiesz bowiem chyba, że strażnice nie są redagowane w Nadarzynie?

Poza tym, tam, o ile pamiętam, zdanie 'kraść niszczyć i zabijać' jest wzięte w cudzysłów, co z prawnego punktu widzenia może oznaczać, że WTS ogólnie przypisuje odstępcom złe intencje i że nie zarzuca im wprost popełniania kradzieży ani zabójstw.

Poza tym, wytaczając procesy WTS "prześladujesz" je, czyli dostarczasz im dowodu na "prawdziwość" ich nauki.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-10-02, godz. 13:25

Przecież to proste.

Nawet najmniejszy wyrok daje nam podstawę prawną nie do obalenia, aby dochodzić
odszkodowania z tytułu zniesławienia w procesie cywilnym. Ile procesów moga wytrzymac: 100, 1000?

Nie obchodzi mnie kto to wymyslił. W Polsce zajmuje się tym Nadarzyn i kropka.
A jeśli Matuzalem mówi prawdę to czy figuruje na liście?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 13:36

Jeśli odstępców rzeczywiście wymieniono z imienia i nazwiska, to rzeczywiście warto by się tym zająć, bo to jawne złamanie ustawy o ochronie danych osobowych. Trudniej byłoby udowodnić im znieważenie odstępców, choć warto spróbować. Każdy, nawet najbardziej symboliczny wyrok ma znaczenie. Dlaczego? Bo demaskuje prawdziwe oblicze "braterskiej miłości" świadków.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-10-02, godz. 14:12

Na której stronie Matuzalemi z któego to jest roku Strażnica?
Bo coś nie można tego odszukać.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-10-02, godz. 15:13

Czy ktoś jest w stanie wkleić owe zdanie i te nazwiska? Niestety nie mam tej strażnicy:(
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 16:15

No właśnie. Wymieńcie te nazwiska albo podrzućcie jakiegoś linka. To byłoby bardzo interesujące. Nie wszyscy mają przecież dojście do literatury...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 16:56

Przykro mi chłopaki, ale tamten post był tylko ironiczny. Bo prawda jest taka, że to co wymyślił Artur ma się nijak do tego, co napisano w tamtej Strażnicy. Pomysł jest całkowicie abstrakcyjny i nie może być mowy o żadnym sensownym procesie, tymczasem w ustach Artura zabrzmiało to tak, jakby faktycznie znalazł jakieś "kwity".

Wiem, mogłem się powstrzymać... ale nie chciałem... ;]

#10 KpC

KpC

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano 2005-10-02, godz. 17:03

heh no rzeczywiście na te nazwiska to się dałem nabrać....bo jak pomyśleć to niemożliwe, ale co do tego o czym pisał Artur wydaje sie bardzo możliwe...
To jest czy nie ma???
Kto Cie potrafi zdenerwować, ten Cię potrafi kontrolować.

#11 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-10-02, godz. 17:28

Matuzalem nie będę Ci pisał jak bardzo jestem na Ciebie wściekły za to... że mnie zmusiłes do 2 godzinnego studiowania Strażnicy... nie dość że w niedzielę w wolnym czasie (którego ciągle brakuje) - kiedy powinienem odpoczywać po wczorajszym imprezowaniu... jak również po tym że musiałem sie doprosić mamy o ten egzemplarz. Bez pozdrowień!
destination: ..::SALSERO::..

#12 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 18:22

:rolleyes: ekhm... Wybacz...

#13 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-02, godz. 19:41

dobre :-) ROTFL :-) ja ani przez chwilę nie wierzylem w publikację nazwisk, ale okazuje się, że WTS tyle glupstw już w historii zrobił, że teraz w każdą rewelację ludzie uwierzą.

Jakby ktoś rzucił hasłem że strażnica nr taki a taki zapowiada koniec konkretnie na rok 2034 i rzuciłby wymyślony cytat typu: "Jehowa zniszczy szatański świat najpóźniej w roku 2034", to też dziesiątki uczestników tego forum czytałyby wymienioną strażnicę od deski do deski.

ps: swoją drogą dobrze, że nie wymieniają nazwisk, bo ktoś z nas mógłby poczuc się urażony, że go pominięto. A mówiąc "odstępcy" opisano nas wszystkich.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#14 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-02, godz. 21:34

A ja, przyznaję, byłbym skłonny uwierzyć. SJ w walce z odstępcami imają się różnych chwytów. W Trójmieście wielkokrotnie napiętnowano publicznie p. Bednarskiego, jako wysłannika szatana. I nikt się nie przejmował naruszaniem dóbr osobistych.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#15 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-10-03, godz. 16:27

W Strażnicy z roku 2004 dokładnie z 1 września jest takie zdanie (ja nie mam egzemplarza ale gdyby ktoś mógł wkleić wraz z kontekstem byłbym wdzięczny) jest takie skormne danie: "obojętnie co by odstępcy nie mówili, myslą oni tylko o tym, aby mordować, kraść i niszczyć".
Tak się zdarza ,że to danie wyczerpuje znamiona takie małego artykuły z KK oznazonego wdzięcznym numerem 257.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, WYZNANIOWEJ ALBO Z POWODU  JEJ BEZWYZNANIOWOŚCI lub  takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


A kto miałby być ewentualnym podejrzanym, oskarżonym i skazanym? Przecież nie WTS (nie wyobrażam sobie, żeby osoba prawna mogła odbywać karę pozbawienia wolności ;)). Nie członkowie zarządu, bo oni żyją sobie spokojnie w USA i nie podlegają jurysdykcji polskiego sądu?


Więc kto ;) ?


Pozdr;

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-10-03, godz. 17:52

Jak to kto: Prezes Towarzystwa w Polsce. On odpowiada, za treść rozpowszechnianej przez jego Towarzystwo prasy ,mało tgo figuruje jako jej wydawca, chyba, ze wskaże inną osobę która za to odpowiadała. Do tego ktoś to musiał tłumaczyć, nieprawdaż?

Zresztą to problem pana prokuratora aby to ustalić, ja tylko stwierdzam popełnienie przez Dwutygodnik Strażnica przestępstwa. Od reszty są organy śledcze.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2005-10-18, godz. 11:48

A ja, przyznaję, byłbym skłonny uwierzyć. SJ w walce z odstępcami imają się różnych chwytów. W Trójmieście wielkokrotnie napiętnowano publicznie p. Bednarskiego, jako wysłannika szatana. I nikt się nie przejmował naruszaniem dóbr osobistych.

A czy Bednarski był Św.J,? Bednarskiego znam dosyc dobrze i uważam,że Św.J mają rację w tym co piszą na jego temat. Pisząc swoja książkę był doskonale inspirowany przez kler. [nie jestem Św.J i nie będę]

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-18, godz. 13:06

Nie był SJ. Ale z pewnością jest wysłannikiem szatana :) :P :D . Gratuluję.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-10-18, godz. 13:18

Bednarskiego znam dosyc dobrze i uważam,że Św.J mają rację w tym co piszą na jego temat.

Co ŚJ piszą na temat Pana Bednarskiego? Chęnie poczytam.

Pisząc swoja książkę był doskonale inspirowany przez kler.

Co to zanaczy, że był "inspirowany przez kler"? i do tego "doskonale inspirowany"?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#20 tola

tola

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2005-10-18, godz. 21:16

Nie był SJ. Ale z pewnością jest wysłannikiem szatana :) :P :D . Gratuluję.

Ja nie powiedziałam,że jest wysłannikiem szatana. On jest wyslannikiem kleru rzymskiego. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych