Skocz do zawartości


Zdjęcie

niebo wg Freuda czyli czym karmi się Świadczęta


 • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 staho

staho

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 99 Postów
 • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano 2003-07-23, godz. 06:25

Mam w ręku nowiutką książkę „Ucz się od Wielkiego Nauczyciela” — lekturę dla dzieci Świadków. Oto fragment z rozdziału 10:

Czy ci niegodziwi aniołowie [którzy poszli w ślady diabła] wierzą w Boga? — Jak się dowiadujemy z Biblii, „demony wierzą, że Bóg istnieje” (Jakuba 2:19). Teraz jednak drżą przed Nim ze strachu, bo wiedzą, że poniosą karę za złe postępowanie. A co takiego zrobiły? —

No, jaki grzech mogli popełnić aniołowie? Czy chodzi o pychę? A może o owo słynne non serviam?

W Biblii czytamy, że ci aniołowie opuścili wyznaczone im miejsce w niebie i zeszli na ziemię jako ludzie. Zrobili to, ponieważ chcieli współżyć z pięknymi kobietami, czyli mieć z nimi stosunki seksualne (Rodzaju 6:1; Judy 6). Czy wiesz, co to znaczy? —

Wydaje mi się, że wiem, ale czytam dalej...

Kobieta i mężczyzna mają ze sobą stosunek seksualny, gdy przytulają si ę do siebie w bardzo szczególny sposób. Po takim zbliżeniu w brzuszku mamusi może zacząć rozwijać się dzidziuś. Ale aniołom nie wolno mieć stosunków seksualnych. Bóg pozwala na to tylko mężowi i żonie. Dzięki temu gdy urodzi się dziecko, mogą się nim oboje opiekować.

„Dzidziuś” i „brzuszek”! Czyli książka jest dla dzieci naprawdę maleńkich. Jak ważne jest, by wiedziały od najmłodszych lat, że aniołowie mają swoje pragnienia, ale nie mogą ich zaspokoić! :-D

Ilustracja w książce przedstawia dwie ładne dziewczyny (kompletnie ubrane) i czterech skrzydlatych facetów przyglądających się im z... chmurki.

Poniżej jeszcze kilka fragmentów dla tych, którzy nie pękli dotąd ze śmiechu (lub oburzenia).

Kiedy aniołowie przebrali ludzkie ciała i współżyli z kobietami, rodziły im się dzieci, które wyrastały na olbrzymów. Ci olbrzymi byli okrutni i krzywdzili ludzi. Bóg postanowił więc ich zgładzić razem ze wszystkimi niegodziwcami. [...]
Czy wiesz, co zrobili źli aniołowie, gdy przyszedł potop? — Porzucili ludzkie ciała i wrócili do nieba. Ponieważ jednak nie mogli już być aniołami Bożymi, zostali aniołami Szatana, czyli demonami. A jaki los spotkał ich dzieci, olbrzymów? — Zginęli w potopie wraz ze wszystkimi ludźmi, którzy nie słuchali Boga.
Od tamtej pory Bóg nie pozwala demonom przybierać ludzkich ciał. [...] A ponieważ zostały wyrzucone z nieba na ziemię, sieją tutaj więcej zamętu niż kiedykolwiek wcześniej. [...]
Biblia otwarcie wspomina o sprawach seksualnych. Mówi między innymi o „męskim narządzie płciowym” czyli o penisie (Kapłańska 15:1-3). Z kolei kobiecy narząd płciowy nazywa się srom. Jehowa stworzył te części ciała w szczególnym celu i mogą z nich korzystać jedynie mąż i żona.

W związku z tym wszystkim kilka pytań:
1. Po co komu takie bzdury? Czy nie jest to wyrazem jakiejś seksualnej obsesji Ciała Kierowniczego? Czy Freud nie był aby Świadkiem Jehowy?
2. Jeżeli skrzyżowanie anioła z człowiekiem to olbrzym, to czy — pardon — Bóg może mniej? Dlaczego zatem Jezus nie był super-olbrzymem? Czy komuś się coś nie pomieszało z mitologią?
3. Wiedząc o potrzebach aniołów Bóg z jednej strony zrzuca ich na ziemię, gdzie mogą się napatrzeć do woli i z bliska, a z drugiej nie pozwala im na seks. Czy nie jest to zbyt okrutne? :-P I czy nie mógł ich ciepnąć na jakąś inną planetę, a nie akurat na naszą?
4. Demonom na ziemi nie wolno. Ale aniołom w niebie też nie. Cóż to zatem za szczęście, skoro przez całą wieczność mają pozostać nie zaspokojone?
5. Skoro narządów płciowych mogą używać tylko małżonkowie, to co nieżonaci mają zrobić z moczem? (pytam z pobudek altruistycznych, mnie to już nie dotyczy :-))

#2 tom

tom

  Site Admin

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3 Postów

Napisano 2003-07-23, godz. 07:02

Może książka powinna nazywać się "Ucz się od "Wielkich Nauczycieli"?
Naprawde "dzieło"... Dam swojemu dziecku do poczytania :lol:

#3 yogiii

yogiii

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 536 Postów
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2003-07-24, godz. 14:43

Heh, przyznam że ciekawie to ująłeś Staho. Dwa razy przeczytałem Twój post i uśmiechnąłem się. Na sam początek podpowiem że Komedia jest nie z tym co cytujesz ale to co Ty dopisałeś.

Jednym zdaniem to ujmę [a propos postu] - Ślicznie że niektórzy ludzie z nadmiaru czasu zajmują się takimi PIERDOŁAMI łapiąc innych za słówka. Zadam więc pytanie:

1. Po co komu takie bzdury?

I tak na marginesie, ciekaw jestem - ile masz lat. Aha i jeszcze jedno: "aniołowie mają swoje pragnienia, ale nie mogą ich zaspokoić!" - poczytaj mój art o 75 - początek - o Adamie i Ewie (skomentuj jak będziesz mógł). To właśnie odpowie na Twoje pytanie "3. Wiedząc o potrzebach aniołów Bóg z jednej strony zrzuca ich na ziemię, gdzie mogą się napatrzeć do woli i z bliska, a z drugiej nie pozwala im na seks. Czy nie jest to zbyt okrutne? I czy nie mógł ich ciepnąć na jakąś inną planetę, a nie akurat na naszą?".

Pozdrawiam, Isaiah

#4 tom

tom

  Site Admin

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3 Postów

Napisano 2003-07-24, godz. 17:52

Szczeże mówiąc nie spodziewałem się tego typu odpowiedzi na ten temat no ale... To wiele mówi na temat jak widzą pewne sprawy ŚJ. Tylko proszę yogiii nie mów, że kiedys tam sie ochrzciłeś a teraz to już nim (ŚJ) nie jesteś.

„Po co komu takie bzdury?”
No właśnie po co? Zadaj to pytanie autorom tego „dzieła”.

Twoje pytanie dotyczące wieku staho jest z lekka nie na miejscu. Czyżbyś sugerował, że staho jest dzieckiem lub niedojrzałym facetem? Gdybyś się troszkę wysilił to w prosty sposób dowiedziałbyś się ile (dokładnie) lat ma staho. No ale Ty wolisz z grubej rury.
A może sugerujesz, że dziwactwa jakie zostały zacytowane są absolutnie normalne dla „dorosłego” człowieka. Myślę, że nowo-mowa organizacji tak weszła Ci w krew, że nie widzisz totalnych absurdów typu opisy życia seksualnego aniołów w książeczce dla dzieci. A propo czy masz dzieci? Nie oczekuje odpowiedzi.

„ludzie z nadmiaru czasu zajmują się takimi PIERDOŁAMI łapiąc innych za słówka”
Nie widzę tutaj wyrwanych z kontekstu (łapanych) słówek a całe akapity więc jeśli już to zwróć uwagę jak ŚJ łapią innych za słówka.

#5 yogiii

yogiii

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 536 Postów
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2003-07-24, godz. 18:43

>> Szczeże mówiąc nie spodziewałem się tego typu odpowiedzi na ten temat no ale...

Reply: Napisałem do Staho, nie do Ciebie.

>> Tylko proszę yogiii nie mów, że kiedys tam sie ochrzciłeś a teraz to już nim (ŚJ) nie jesteś.

Reply: Aha, Ty wiesz lepiej. Jakiś czas temu parę osób na necie poinformowałem o mojej decyzji, najbliżsi przyjaciele wiedzą co i jak … ale Tobie nic do tego. Zatem, jeśli powiedziałem że nie jestem, proszę tego w taki sposób nie negować na internecie.

>> „Po co komu takie bzdury?” No właśnie po co? Zadaj to pytanie autorom tego „dzieła”.

Reply: No właśnie, a ja mówiłem o poście Staho. „Po co komu takie bzdury?” Ludzie, jak znacie odp. to … fajnie było by ją usłyszeć.

>> Twoje pytanie dotyczące wieku staho jest z lekka nie na miejscu.

Reply: Twoje narzucone stanowisko odnośnie mojego bycia czy nie bycia ŚJ są z lekka nie na miejscu.

>> Czyżbyś sugerował, że staho jest dzieckiem lub niedojrzałym facetem?

Reply: No… trzeba było by się zastanowić nad tym, … good point Tom.

>> A może sugerujesz, że dziwactwa jakie zostały zacytowane są absolutnie normalne dla „dorosłego” człowieka.

Reply: Oh, ależ nie – książka jest co najmniej oversexual, to chyba akt desperacji WTS. „Dzidziuś” i „brzuszek”!? Kto by pomyślał, phyyy, absolutnie nie na miejscu! Co ja w ogóle gadam, tekst powinien brzmieć raczej:

„Babka i facet uprawiają sex, gdy przyjmą odpowiedni sposób pozycję. Po takim zbliżeniu w bebchach starej może zacząć rozwijać się bahor. Ale aniołom nie wolno mieć maniurek [ain’t no bitches around]. Bóg pozwala na to tylko mężowi i gościówce. Dzięki temu gdy urodzi się bejbe, mogą się nim oboje opiekować.” Czy wiesz, co zrobili źli aniołowie, gdy przyszedł potop? — When the Heat goes on the street - dzida do nieba.

Ja sądze że taki tekst byłby absurdem nie na miejscu, jednakże uwagi dotyczące słówek dzidziuś i brzuszek – pokazują jedynie poziom inteligencji krytyków w tej tematyce.

>> Myślę, że nowo-mowa organizacji tak weszła Ci w krew

Reply: Myślę, że każda krytyka WTS, jakakolwiek była by skretyniała, weszła Ci w krew.

>> że nie widzisz totalnych absurdów typu opisy życia seksualnego aniołów w książeczce dla dzieci.

Reply: Absurd? Jaki absurd?

>> A propo czy masz dzieci? Nie oczekuje odpowiedzi.

Reply: Nie mam.

>> „ludzie z nadmiaru czasu zajmują się takimi PIERDOŁAMI łapiąc innych za słówka”
Nie widzę tutaj wyrwanych z kontekstu (łapanych) słówek a całe akapity więc jeśli już to zwróć uwagę jak ŚJ łapią innych za słówka.

Reply: Ja natomiast ewidentnie widzę przyczepianie się do pierdół nie mających związku z normalnym życiem, które określiłem jako „łapanie za słówka”.

Konkluzja: Jesteście nienormalni jak piszecie takie krytyki. Sory że tak mówię, ale … weście się za coś co rozwija intelektualnie.

#6 staho

staho

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 99 Postów
 • Lokalizacja:Oświęcim

Napisano 2003-07-28, godz. 08:09

1. Yogiii, jesteś niegrzeczny

2. Książka, o której mowa, to przede wszystkim kicz. Kiczem są obrazki z ich pseudorealizmem, z nienagannymi skrzydłami aniołów, z wszystkimi uśmiechniętymi jak prosię w deszcz „dobrymi”. Kiczowaty jest tekst będący wypadkową braku polotu i kolokwialnego języka. Kiczem jest nade wszystko ukazanie najwyższego Piękna — Bożej Miłości — w ponurych barwach nakazowo-zakazowej moralności.

3. Czy zmieniając w Strażnicy niektóre słowa („łono” na „brzuszek”, „dziecko” na „dzidziuś” itd.) oraz przykłady (przenosząc je np. z pracy do szkoły) otrzymamy lekturę dla dzieci?

4. Mówienie kilkuletnim dzieciom o sromach, penisach i „stosunkach seksualnych” to wulgarne wtargnięcie w dziecięcą wrażliwość. Masz prawo tego nie dostrzegać, jeśli sam zostałeś w taki sposób zgwałcony.

5. Życie płciowe aniołów to pomysł tak idiotyczny, że nikomu poza Świadkami nie trzeba tego uzasadniać. Teraz zatem kilka zdań tylko dla ŚJ.

Sfera seksualna człowieka wynika z jego materialnej konstrukcji, ze sposobu podtrzymywania gatunku. Jest to zarazem zwykła droga do odkrywania i uczenia się miłości. Duchy czyste, czyli bez balastu ciała, są z natury od człowieka doskonalsze. Inne — duchowe! — radości, inne pokusy, inne drogi poznania. Doznania, o których mowa, po prostu ich nie dotyczą. Anioł miałby marzyć o cielesności? Czy człowiek mógłby mieć pokusę bycia materią nieożywioną?

6. Oprócz niedorzeczności zdumiewa również bezużyteczność tych głupstw. Jaki sens miałaby dla człowieka wiadomość o rodzaju diabelskich słabości? A jaki pożytek — poza spaczeniem delikatnej psychiki — może mieć z takich rewelacji dziecko?

7. Oczywiście nie wszystko w tej książce jest fałszywe. Np. na okładce jest obrazek wzorcowej, studiującej rodziny: wszyscy czytają jedną i tę samą książkę. Tak i ja postrzegam Towarzystwo: literaturę można policzyć na palcach, a nowe pozycje pojawiają się chyba tylko wtedy, gdy trzeba wprowadzić „nowe światło”.

#7 yogiii

yogiii

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 536 Postów
 • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2003-07-28, godz. 13:56

>>1. Yogiii, jesteś niegrzeczny

Fakt, przyznaję się :)

>>2. Książka, o której mowa, to przede wszystkim kicz.

Wiesz, nie przeczytałem jej jeszcze, ale z tego co cytujesz - oh... nie czepiałbym się takich rzeczy i nazywał ich kiczem. Fakt, czytając swojemu dziecku przy takich słówkach może bym parsknął śmiechem albo co - ale ... są w życiu ważniejsze rzeczy, jakieś cele które można osiągnąć itd. a nie biadolenie nad każdą książką WTS. Mają prawo wydawać książki i mogą w nich pisać co chcą. ZŁEEM to napewno nie jest, i cytaty które podałeś w żaden sposób MNIE osobiście nie gorszą.

>> "Życie płciowe aniołów to pomysł tak idiotyczny"

Nie jest to pomysł idiotyczny bo Bóg zwrócił na ten fakt uwagę i zamieścił ja w Biblii. Jeśli natomiast chodzi o porządania aniołów i ludzi to różnica między nimi jest taka że to aniołowie mogą obserwować bawiących się ludzi i przeżywających rozkosze natomiast my nie widzimy co robią istoty duchowe.

Stacho - rozwiń troszkę punkt 6, ponieważ nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi.

Pozdrawiam, Pawełek

#8 123

123

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 26 Postów

Napisano 2003-07-28, godz. 14:37

Yogiii, ani słowa więcej, proszę, błagam, zaklinam. Dobrze jest się pośmiać, podobno humor to zdrowie, ale Ty najwyraźniej chcesz nas wykończyć. Litości.

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 2617 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-12-21, godz. 16:33

Starutki temat ale.....
Ludzie ja nie czytałem tej ksiązeczki ale w zyciu nie spodziewałem sie w niej takich głupot! Sorry, ale to sie kwalifikuje jako treści nie dla dzieci i ich rozpowszechnianie wśród nieletnich powinno byc surowo zakazane!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 87 Postów

Napisano 2005-12-21, godz. 17:27

zgadzam się Artur:)
a tak na marginesie to uważacie że aniołowie w niebie, przebywając w nieskończonej miłości Bożej mieliby ochotę wyrwać jakąś laskę, żeby sięz nią zabawić?? przecież to głupie... "coż nas odłączy od miłości Twej, Panie.. "(ale nie pamiętam gdzie dokładnie to jest napisane)
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#11 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 589 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-21, godz. 19:54

no dobra, mądrale. Łatwo kogoś krytykować, łatwo krytykować WTS

powiedzcie mi, jak Wy uświadamiacie własne dzieci. Jeśli słowa o przytulaniu się, dzidziusiu i brzuszku są nie na miejscu, to jak należy mówić?

Owszem, może mowa nt. narządów płciowych, sromu i penisa jest czymś nieodpowiednim dla kilkuletniego dziecka. Ale jak i kiedy to w końcu powiedzieć?

Część krytyków WTS pozwala, by ich dzieci wychowywał telewizor albo pozwala sobie na wieloletnie zaniedbania i przypomina sobie o swojej rodzicielskiej roli, gdy dzieci kończą szkołę podstawową i mają już ukształtowany, nie zawsze prostolinijny stosunek do spraw intymnych. Ale innych (w tym wypadku WTS) krytykują.

Moim zdaniem, próba omówienia trudnego tematu przez WTS zasługuje na cztery z minusem.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#12 lotka

lotka

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 123 Postów

Napisano 2005-12-22, godz. 11:55

Nigdy nie słyszeliscie o tym, że źli aniłowie (demony) mogą np. wykorzystywać człowieka seksualnie? Nawet dziś? Oglądałam taki program w TV o kobiecie która doznawała takich rzeczy. Ludzie parający się spirytyzmem i tzw. egzorcyści mogą potwierdzić takie zjawiska. Niestety..to przerażające. :unsure:

#13 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 589 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-22, godz. 13:59

jeśli takie przypadki nie są wynikiem choroby psychicznej związanej z jednoczesnym używaniem pornografii i spirytyzmem, a więc jeśli nie jest to urojenie chorego umysłu, ale autentycznie dochodzi do rzeczywistego kontaktu fizycznego osoby duchowej z człowiekiem, tzn. że teologia stażnicowa jest nieprawdziwa w tym zakresie, w jakim wyklucza materializację demonów po potopie.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#14 Artur Schwacher

Artur Schwacher

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 2617 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-12-22, godz. 15:28

Jesli Towarzystwo chcialo omowic problem spraw damsko-meskich to powinno to zrobic przy okazji omawiania piesni nad piesniami np. A nie mieszac sprawy seksualnosci czlowieka z demonologia. Male dzieci pojmuja wszystko konkretnie a nie abstrakcyjnie, wiec moze do prowadzic do odrzucenia sfery erotycznej czlowieka jako czegos zlego i obrzydliwego (nie powiem demonicznego). Tymaczasem odwrotnie do wiekszosci znanych mi wyznan gdfzie dzieci sa wprowadzane stopniowo poprzez lekcje religi, szkolki niedzielne itp., male dzieci sa od razu wrzucone do swiata powaznych doroslych spraw co moze niekorzystnie odbijac sie na ich rozwoju psychicznym.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#15 sebol

sebol

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3836 Postów
 • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-22, godz. 18:30

Nigdy nie słyszeliscie o tym, że źli aniłowie (demony) mogą np. wykorzystywać człowieka seksualnie? Nawet dziś? Oglądałam taki program w TV o kobiecie która doznawała takich rzeczy. Ludzie parający się spirytyzmem i tzw. egzorcyści mogą potwierdzić takie zjawiska. Niestety..to przerażające. :unsure:

kurcze jak juz żyje troche lat, to jeszcze nie spotkałem człowieka bedącego napastowanym seksualnie przez jakieś tam demony, diobyły i cos tam jeszcze ! a jak już spotykałem to okazywał się "myślącym inaczej" lub był na trawie ;-) zawsze się mówi słyszałem... oglądałem ... itp. ja w takie pierdoły nie wierze ! zawsze jest jakieś logiczne wyjaśnienie
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych