Skocz do zawartości


Zdjęcie

opinia "świadka"


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-05, godz. 21:47

jesteście żałośni,pełni gniewu i nieuzdrowionych emocji,polecam jakiegoś psychoanalityka nie musi być dobry wtstarczy aby przepisał wam jakieś środki na uspokojenie rozchwianej emocjionalnie duszy.
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#2 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-05, godz. 22:11

Kochany Świadku, powiedz mi, a jakimi Ty emocjami kierowałeś się pisząc własny post?
I drugie mam pytanie, kiedy pisałeś post to byłeś już po czy przed? :P
Życzę Ci zrównoważenia ozdrowieńczych emocji z poczuciem humoru. :)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#3 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-05, godz. 23:47

no cóż nie można zachować zimnej krwii kiedy czyta się tyle"dziwnych"wiadomości czesto pisanych w poczuciu krzywdy i zranienia,a wówczas człowiek zdolny jest do wielu niegrzecznych rzeczy.
Jesteście po prostu wyuczeni pewnych schematów w myśleniu o świadkach i piszecie te swoje posty pod to dyktando nie znając szczegółów.
Wykazałem to dobitnie na waszym czacie gdzie nie było za kszty argumentów na temat krwii,a jedynie samo uprzedzenie w 100%
Jeśli to ma być godne zaufania żródło informacji to biedne społeczeństwo jest skazane na fanatyków z tegoż forum,czego serdecznie współczuję!
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#4 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2005-11-06, godz. 00:53

no cóż nie można zachować zimnej krwii kiedy czyta się tyle"dziwnych"wiadomości czesto pisanych w poczuciu krzywdy i zranienia,a wówczas człowiek zdolny jest do wielu niegrzecznych rzeczy.
Jesteście po prostu wyuczeni pewnych schematów w myśleniu o świadkach i piszecie te swoje posty pod to dyktando nie znając szczegółów.
Wykazałem to dobitnie na waszym czacie gdzie nie było za kszty argumentów na temat krwii,a jedynie samo uprzedzenie w 100%
Jeśli to ma być godne zaufania żródło informacji to biedne społeczeństwo jest skazane na fanatyków z tegoż forum,czego serdecznie współczuję!

Hahaha, jej bez tu mi takich, to nie dział Humor:)

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-06, godz. 11:18

Jesteście po prostu wyuczeni pewnych schematów w myśleniu o świadkach i piszecie te swoje posty pod to dyktando nie znając szczegółów.

Ło Jezu, świat chyba naprawdę się kończy, skoro SJ rugają kogokolwiek za posługiwanie się schematami :D . A co do znajomności/nieznajmości szczegółów, to trzeba chyba być slepym albo skrajnie zaślepionym, żeby wysnuć taki wniosek na podstawie zamieszczanych tu postów, w których roi się od PRAWDZIWYCH szczegółów.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-06, godz. 14:37

jesteście żałośni,pełni gniewu i nieuzdrowionych emocji,polecam jakiegoś psychoanalityka nie musi być dobry wtstarczy aby przepisał wam jakieś środki na uspokojenie rozchwianej emocjionalnie duszy.

Cóż podpisał bym się pod twoimi słowami gdybym sam nie zaglądał do tego co pisze towarzystwo z brooklynu i do źródeł które ono podaje... Mają oni fantazję przyznaję... :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-07, godz. 11:42

Drogi Swiadku wez sobie cos na przeczyszczenie !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 ariadna

ariadna

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 66 Postów

Napisano 2005-11-07, godz. 13:13

no cóż nie można zachować zimnej krwii kiedy czyta się tyle"dziwnych"wiadomości czesto pisanych w poczuciu krzywdy i zranienia...


Jeśli odwiedzanie tego forum tak ci burzy krew, nie zaglądaj tutaj – proste. Wspomniałeś coś o fanatyzmie? Spójrz w lustro, w nim ujrzysz fanatyka. Bredzisz coś o wyuczonych schematach? Hmm...przyganiał kocioł garnkowi. Troszczysz się o społeczeństwo, posądzając nas o dezinformację? No tak, nie ma to jak „prawdy” wprost z kanału, wszak WTS jest krynicą wszelkiej mądrości... :D
Dobra, a teraz poważnie. Co chcesz osiągnąć swoimi postami? Odnoszę wrażenie, że to forum jest wentylem, przez który uchodzą Twoje frustracje, zawiedzione nadzieje i rozczarowanie, czyli dokładnie to, o co posądzasz tutejszych uczestników. W ten sposób nie pogadamy...
Jednak pisz, świadek, pisz, świetnie się bawię czytając Twoje posty :P

#9 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-11-08, godz. 21:36

Świadek

Piszesz:

jesteście żałośni,pełni gniewu i nieuzdrowionych emocji,polecam jakiegoś psychoanalityka nie musi być dobry wtstarczy aby przepisał wam jakieś środki na uspokojenie rozchwianej emocjionalnie duszy.”

Jako jeden z piszących tu dziękuję ci za radę. Chyba najlepszym psychoanalitykiem i psychiatrą jest zgodnie z zaleceniem CK doświadczony śJ, jak o tym świadczy poniższy tekst:

„Pewna mieszkanka Zagrzebia, będąca psychiatrą, szukała rozwiązania własnych problemów emocjonalnych. W tym celu odwiedziła swojego kolegę, znanego lekarza. Jakże była zaskoczona, gdy podał jej numer telefonu do Biura Oddziału Świadków Jehowy w tym mieście, a także nazwisko znajomego głosiciela. Powiedział przy tym: "Ci ludzie chyba potrafią ci pomóc. Gdybym cię odesłał do kościoła, znalazłabyś tam jedynie martwe posągi. Panuje tam mroczna cisza. Nie sądzę, by ci to coś dało. Kierowałem już swoich pacjentów do Świadków Jehowy i uważam, że również dla ciebie będzie to najlepsze wyjście".” (Strażnica z 15 września 2005, s.9)

Niestety w czasie ostatniego spotkania z panem Kazimierzem R. lubiącym się przedstawiać jako Kazio pogrzebowy, wytrzymał ze mną tylko 1 godzinę, bo za bardzo chciałem, aby to co mówi potwierdzał cytatami z Biblii i do tego zmusiłem go do przyznania, że w Księdze Rodzaju w 3 rozdziale Bóg z powodu grzechu człowieka przeklął literalną ziemię, a nie jakieś urojone ludzkie rządy. Niestety chyba po tej rozmowie to pan Kazimierz musiał udać się do psychoanalityka, bo wyszedł zdenerwowany. Więc skoro najlepszy psychiatra wśród szczecińskich śJ mi nie pomógł, to chyba nie ma dla mnie szans, abym został śJ i wyleczył się z pisania prawdy o śJ. A do tego moja pokaźna kolekcja Strażnic, Przebudźcie się, NSK, oraz wielu pozycji książkowych, (mam nawet własne papierowe wydanie „Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę” i wcześniejszą wersję „Uważajcie ...”) przeszkadza mi stracić obiektywizm co do CK i tego co piszą (bo jak można nie być obiektywnym, kiedy w tej samej książce, na tej samej stronie, w tym samym akapicie tylko z różną datą wydania czyta się na ten sam temat sprzeczne ze sobą nauczanie, bez zaznaczenia, że właśnie błysnęło jaśniejsze światło i to po raz szósty)

Piszesz:

„no cóż nie można zachować zimnej krwii kiedy czyta się tyle"dziwnych"wiadomości czesto pisanych w poczuciu krzywdy i zranienia,a wówczas człowiek zdolny jest do wielu niegrzecznych rzeczy.

Jedynie czym wyrządziło mi krzywdę CK, to zaliczenie mnie w poczet wielkiej nierządnicy. Poczułem się na tyle pokrzywdzony, że nie chcąc być takim ignorantem, jak wielu śJ którzy atakują KRK nie mając zielonego pojęcia o tym kościele, postarałem się przebadać nauczanie śJ, stąd moja pokaźna kolekcja publikacji WTS. Żebyś ty wiedział ile trzeba zimnej krwi, aby przeczytać to wszystko i nie zgłupieć, kiedy tak naprawdę nie wiadomo, które nauki nadal obowiązują, a które to tylko kłamstwa jakie kiedyś nierozważnie pisał „niewolnik wierny i rozumny”, bo ogłaszając nowszą naukę, nigdy nie pisze, że stara przestaje obowiązywać, a często wraca potem do starej interpretacji, sprzecznej z tym co właśnie obowiązywało. I jak tu później nie wypisywać tych „dziwnych wiadomości” zaczerpniętych z „kanału” jakim jest „niewolnik”? Nie dziw się też tym wszystkim, którzy po latach bytności w „organizacji” teraz, kiedy zobaczyli co wciskali innym jako „pokarm duchowy pochodzący od Jehowy”, muszą odreagować. Naprawdę po takim przeżyciu „człowiek zdolny jest do wielu niegrzecznych rzeczy”

Pozostałość z twoich postów pozwolę sobie znacząco przemilczeć.
Czesiek

#10 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-11-09, godz. 08:18

nie sądzę ze jest sens mu odpowiadać ani polemizować... wyładował swoje frustracje - i już go tu nie zobaczymy...
destination: ..::SALSERO::..

#11 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-11-10, godz. 16:31

Ad Czesiek
rozwiń poniższy wątek;

,,Kazio pogrzebowy, wytrzymał ze mną tylko 1 godzinę, bo za bardzo chciałem, aby to co mówi potwierdzał cytatami z Biblii i do tego zmusiłem go do przyznania, że w Księdze Rodzaju w 3 rozdziale Bóg z powodu grzechu człowieka przeklął literalną ziemię, a nie jakieś urojone ludzkie rządy".

ben-salem

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-11-11, godz. 19:51

"Jedynie czym wyrządziło mi krzywdę CK, to zaliczenie mnie w poczet wielkiej nierządnicy. Poczułem się na tyle pokrzywdzony, że nie chcąc być takim ignorantem, jak wielu śJ którzy atakują KRK nie mając zielonego pojęcia o tym kościele, postarałem się przebadać nauczanie śJ, stąd moja pokaźna kolekcja publikacji WTS. Żebyś ty wiedział ile trzeba zimnej krwi, aby przeczytać to wszystko i nie zgłupieć..."

Szczerze to jak przeczytałem już jedną broszurę to mnie odrzuciło a pomyśleć że by badać to trzeba to czytać i dziwić się nie przestaję jak oni mogą to tyle studiować i nie doszukać się sprzeczności... :blink:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-11, godz. 20:17

;)
gdzieś przeczytałem że bardzo ważne jest podejście do problemu.
Zazdrosny mąż będzie widział wszędzie zdrady swej kochanej żony i nic tego nie zmieni,podobnie jest z wami wszędzie widzicie to co jest złe w świadkach Jehowy,może dla równowagi powiecie za co ich cenicie.
Zauwazanie pozytywnych cech w nielubianych ludziach świadczy o naszym obiektywiżmie i wcale nie zachęcam was do polubienia Strażnicy ale do mniej skrajnego podejścia.
Niektóre posty jednak pokazują że nie stać niektórych na trzeźwe myślenie :D
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-11, godz. 20:27

no są pozytywne strony ! ale one raczej wynikają z osobowości poszczególnych ludzi. Jak w każdej grupie są normalni ludzie, ale są i też padalcy! i na pewno nie powiązane jest to z iście szatańskimi wymysłami dziadów z WTS!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-11, godz. 20:34

U katolików u protestantów u prawosławnych itd.wszędzie znajdziesz "czarne owce"dlaczego nie piszecie o ks.Rydzyku,Jankowskim o radiu Maryja,o homoseksualistach w klasztorach o pedofilii wśród księży,a przecież nie są to bajki,osobiście znam wielu porządnych katolików"moralnych"ale wcale nie besztam nikogo na stronach internetowych,po prostu nie mogę zrozumieć waszej zapalczywości.
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-11-11, godz. 20:48

Świadek - ponieważ jest to strona tylko i wyłącznie o świadkach Jehowy, a nie o religii. Jak chcesz to możesz bronić swojej organizacji i przekonań podając odpowiednie argumenty.

pzdr.
:P

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-11, godz. 20:55

Proszę bardzo!!
Organizacji uratowała wielu od chańbiącego życia,pełnego grzechu i rozpaczy.
Alkoholicy,złodzieje,bandyci.prostytutki itp. zmienili się na ludzi praworządnych i "religijnych"zmienili obyczaje,zachowanie.
Nie udaje się to większości instytucji poństwowych i religijnych w Polsce.

Przyznasz mi rację czy znów jestem jakis nawiedzony? :lol:
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-11-11, godz. 20:58

bo na te tematy gdzie indziej piszą ;-) a ja lubię pisać o pedofilach wśród jehowitów, o kasiorze i kłamstwach WTS itd…;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-11, godz. 21:07

Ty Seból polemizuj z tym co napisałem DOBRZE?
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim

#20 świadek

świadek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 27 Postów
  • Lokalizacja:mikroświatek

Napisano 2005-11-11, godz. 21:11

Proszę bardzo!!
Organizacji uratowała wielu od chańbiącego życia,pełnego grzechu i rozpaczy.
Alkoholicy,złodzieje,bandyci.prostytutki itp. zmienili się na ludzi praworządnych i "religijnych"zmienili obyczaje,zachowanie.
Nie udaje się to większości instytucji poństwowych i religijnych w Polsce.

Przyznasz mi rację czy znów jestem jakis nawiedzony? :lol:

Co nie jest to prawdą?
nie ma nic pewnego,gdyby było świat nie byłby takim




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych