Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sale Królestwa i Zgromadzeń w Polsce i na świecie


  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#101 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-17, godz. 19:54

Nie wiem czy to było, ale polecam:

http://video.google....iadkowie Jehowy

:P Już było ze dwa razy ale może być i trzeci...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#102 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2007-04-18, godz. 04:00

a kojarzy może ktoś jakieś sale królestwa z "ciekawym sąsiedztwem"?
Np. sala w cieniu kościoła albo sąsiadująca z kasynem, agencją towarzyską, nocnym klubem, itd. itp.?
ma ktoś ciekawe zdjęcia o takiej tematyce?


jak bylem w Londynie to widzialem w jednym miejscu Sale sasiadujaca bezposrednio z kosciolem chyba baptystow ale nie dam sobie glowy uciac. zdjecia nie posiadam

Użytkownik palo edytował ten post 2007-04-18, godz. 04:00


#103 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 07:14

a kojarzy może ktoś jakieś sale królestwa z "ciekawym sąsiedztwem"?
Np. sala w cieniu kościoła albo sąsiadująca z kasynem, agencją towarzyską, nocnym klubem, itd. itp.?
ma ktoś ciekawe zdjęcia o takiej tematyce?


Ciekawe sąsiedztwo ma Nadarzyn. Obok stoi kościół, gdzie na zewnątrz są głośniki i wszystko słychać co się dzieje w kościele.

#104 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-04-18, godz. 07:34

A jeśli tak, to czyżby już było po wszystkim?
I to w ... Skarbimierzu ?


Tzn.? Po czym jest w Skarbimierzu?
[db]

#105 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-04-18, godz. 21:29

w kolobrzegu milal byc burdel kolo sali . ale miasto bloklo i nie ma.... a sale maja fajne nawet dwie. ze starego UB zrobione
[font=Tahoma]

#106 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-29, godz. 18:19

Zdjęcia nowej sali zgromadzeń we Włoszech: http://www.jehovahs-...6/137122/1.ashx

.jb

#107 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-06-29, godz. 18:25

w kolobrzegu milal byc burdel kolo sali . ale miasto bloklo i nie ma.... a sale maja fajne nawet dwie. ze starego UB zrobione


Podobno w Kołobrzegu jest 2 razy więcej burdeli niż budynków - Kościołów.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#108 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-30, godz. 11:54


Betel w Japonii


Dołączona grafika


Zdjęcia Sal Królestwa oraz Domów Betel w Japonii, Australii i Nowej Zelandii można znaleźć tutaj: http://www.walkerima...om/bigtrip.html

.jb

#109 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-06-30, godz. 22:07

Osobiście nie wierzę, że są to zdjęcia Sali Królestwa.

Ja natomiast już dwukrotnie spotkałem się z takim widokiem w obrębie królewskich sal na posesjach prywatnych w Wałbrzychu i Nysie.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-06-30, godz. 22:09

Dołączona grafika

#110 Jerry

Jerry

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:Somerset UK

Napisano 2007-07-01, godz. 10:18

Sala w Chard Anglia


Dołączona grafika

Dołączona grafika
ta sama z bliska

#111 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-07-01, godz. 10:28

jak bylem w Londynie to widzialem w jednym miejscu Sale sasiadujaca bezposrednio z kosciolem chyba baptystow ale nie dam sobie glowy uciac. zdjecia nie posiadam

Ja również widziałam coś podobnego w Londynie. Jedną z Sal zauwazyłam w centrum Londynu niedaleko kasyna właśnie i dość drogiego hotelu- fotki niestety nie zrobiłam.

#112 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-02, godz. 09:29

Ja natomiast już dwukrotnie spotkałem się z takim widokiem w obrębie królewskich sal na posesjach prywatnych w Wałbrzychu i Nysie.


Sala królestwa, nie "królewska".

Rozumiem taki błąd w gazecie ale wydawało mi się, że ludzie tu piszący wiedzą o ŚJ na tyle dużo, żeby nie robić takich byków...
[db]

#113 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-07-08, godz. 00:03

Sala królestwa, nie "królewska".

Zastosowałem to określenie celowo ze względu na okoliczności.
Dołączona grafika

#114 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-07-08, godz. 00:42

W Szczecinie Sala Królestwa bliskko skrzyżowania Bolesława Śmiałego i 5-Lipca. Nie pamietam dokładnego adresu.

...

W budynku znajdują się 3 sale, a korzysta z nich łącznie 11 zborów (z tego co mi wiadomo)



Są też małe boczne salki wykorzystywane czasem przy okazji 'zbiórek do służby' choć w zasadzie są bibliotekami. Do tego dużo pomieszczeń piwnicznych, tam składowana jest literatura dla całego Szczecina gdy przyjeżdża. A na górze mieszkanka, dla gospodarza jedno, drugie dla nadzorcy obwodu. Za salą okazały parking (na który czasami zbłądzi jakaś cegiełka, wybijając jakiemuś 'bratu' szybkę w samochodzie...).

A pamiętam jak nie było tam nic... Te dni spędzone na budowie... Normalnie wracają wspomnienia... :D
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#115 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-08, godz. 12:15

Opowiedz coś więcej - czy to wszytko piszesz o tej sfotografowanej przeze mnie sali? Cos tak podejrzewałem że tam sa mieszkania. Podobno nawet ten budynek zaprojektował jeden braciszek :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#116 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-07-08, godz. 13:09

Tak, piszę o sali przy ulicy B. Śmiałego w Szczecinie.

Projektował rzeczywiście brat, nazwiska nie będę podawał, bo mógłby sobie nie życzyć. W Szczecinie, trzeba przyznać jest przynajmniej dwóch świetnych projektantów wśród ŚJ.

Niestety nie mam przy sobie żadnych zdjęć z budowy, ani późniejszych, wszystkie leżą już pewnie zakurzone u mnie w domu w Polsce.

Sale główne są tak jak piszesz trzy, w 2002 roku korzystało z nich rzeczywiście 11 zborów, Studium Strażnicy i Wykład Biblijny odbywały się także w soboty na dwóch salach, z racji tego, że 'bracia' stwierdzili, że trzy zbory na jeden dzień (mowa o niedzieli) to wystarczająca liczba.
Sale są zdolne pomieścić jednorazowo przynajmniej 150 osób, przy dostawianiu krzeseł (przy okazji np. Pamiątki), można zmieścić więcej słuchaczy. Są dwie sale na parterze i jedna na pierwszym piętrze, mieszkania są ponad nimi na piętrze drugim. Sale nie mają - jak to się zwykle zdarza w przypadku kompleksów jednopoziomowych - wspólnego holu. Każda ma swój własny, a przy nim własną szatnie, tak więc, jeżeli bracia chcą porozmawiać z kimś z sąsiedniego zboru, to muszą wychodzić na zewnątrz i wchodzić osobnym wejściem. Można oczywiście przejść wewnątrz, korzystając z wyjść ewakuacyjnych i klatki schodowej, ale porządkowym na sali zawsze zalecano, żeby na to nie zezwalali. Ogólnie obiekt wewnątrz bardzo ładnie urządzony, można powiedzieć reprezentatywny, bo poza salą na prawobrzeżu i tą, reszta z zewnątrz nie prezentuje się tak ciekawie.
Przejeżdżając tamtędy w kwietniu tego roku, zauważyłem, że obiekt został oznaczony tablicą: 'Sala Królestwa Świadków Jehowy'. Przez kilka lat tego oznaczenia nie było i niezaznajomieni z tematem przechodnie potrafili się zatrzymywać i podziwiając salę komentowali zawsze, że ktoś ma za dużo pieniędzy, że buduje sobie takie wille w centrum miasta.
Oczywiście lokalizacja w centrum, blisko ulic 5 lipca i Pocztowej sprzyjała zawsze aktom wandalizmu, przynajmniej kilka razy w roku jakiś kamień wybija szyby także na którejś z sal, raz zdarzyło się to na pierwszym piętrze w trakcie zebrania.

Co do samej budowy, to było z nią dużo problemów, samochody z materiałami nie mogły dojeżdżać na sam plac budowy, bo były za duże. Zdarzało się, że trzeba było nosić materiały od samochodu (z ul. 5 lipca, lub od strony Sprzymierzonych, tam była kiedyś na tyłach brama, którą zamurowano, bo wychodziła na prywatną posesję i były małe spięcia...). Inspektorzy budowlani mieli masę zastrzeżeń co do pierdołek, typu przyłącze prądu, i ogólnie był problem z podłączeniem kanalizacji. Na samym początku, kiedy zaczęto przygotowywać teren pod budowę fundamentów, wykopano pocisk z czasów drugiej wojny światowej, efektem czego prace saperskie i sprawdzenie terenu, opóźniły sam start budowy.

Z tego co pamiętam, to pierwsze oficjalne Pamiątki na tej sali odbyły się jeszcze przed zatwierdzeniem budynku do odbioru przez inspekcję budowlaną, istniała możliwość, że gdyby ktoś życzliwy podkablował to do inspektorów, w najgorszym wypadku przerwano by uroczystości, a w najlepszym liczono się z możliwą grzywną.

Mieszkania są dwa, każde dwupokojowe z łazienką i kuchnią, nie są duże jakieś 50-60 metrów kwadratowych powierzchni. I jak już mówiłem jedno zamieszkuje osoba pełniąca funkcję gospodarza, a drugie jest przeznaczone dla nadzorcy obwodu. Przy czym w przypadku rotacji NO następuję zmiana lokatora.

Co jeszcze można powiedzieć, nie wiem, jeśli masz jakieś pytania, w miarę mojej wiedzy, służę pomocą.

Pozdrawiam.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#117 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-08, godz. 13:36

Właściwie to tyle. A od tyłu gdzie była ta brama (o tym nie wiedziałem) to musieli przejezdzac przez teren gdzie obecnie jest jakis lokal - pub czy cus. Poza tym faktycznie niedaleko jest do nieciekawych ulic a lokal sie wyroznia to trzeba przyznac ;)

Nie wiem czy dobrze pamietam bo chyba nawet lampy dookoła sa - takie przyziemne ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#118 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-13, godz. 15:15

Zdjęcia z różnych egzotycznych miejsc: http://www.needgreaters.com

Betel w Dominikanie: link

Betel w Kostaryce: link
.jb

#119 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-09-06, godz. 12:57

Zdjęcia Sali Królestwa, która po sprzedaży została zamieniona w budynek chrześcijańskiego kościoła "Lighthouse": forum JWD
.jb

#120 Jonatan

Jonatan

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2007-09-06, godz. 16:33

:P

Zdjęcia Sali Królestwa, która po sprzedaży została zamieniona w budynek chrześcijańskiego kościoła "Lighthouse": forum JWD


A teraz zagadka dla najmodszych: popatrz i odgadnij, jakim szczegółem się różnią zdjęcia budynku przed i po sprzedaży? ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych