Skocz do zawartości


Zdjęcie

bezkrwawe zaświadczenia


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-12, godz. 19:50

Ja, ....., oświadczam, jestem świadkiem Jehowy i chcę przestrzegać biblijnego nakazu powstrzymywania się od krwi (Dz 15:28,29), ale z uwagi na szybko dokonywane zmiany doktrynalne, nie wiem dokładnie, co w konkretnym dniu oznaczają słowa "powstrzymujcie się od krwi".

Personel służby zdrowia proszę o kontakt telefoniczny z Biurem Oddziału w Nadarzynie tel. (022) xxx xx xx, gdzie można uzyskać aktualną informację, co dzisiaj jest dozwolone (choć jeszcze wczoraj mogło być zabronione)

........................
(imię i nazwisko)

Gdyby opublikować takie zaświadczenie, iluż problemów pozbyli by się starsi zboru ;)
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#2 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-12, godz. 19:55

hehehehe, niezłe.

Tylko trzeba by zmienic albo zlikwidować ten obrazek z przekreśloną jednostką krwi, bo może wprowadzać nieptrzebne zamieszanie.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-12, godz. 20:10

Centrala powinna uruchomić jakiś serwis typu "New light of the blood question" i tam z prędkością światła publikować "nowe zrozumienie" :) . Wówczas na zaświadczeniu powinna się zanleźć notatka:

"W razie nagłej sytuacji losowej, w której wymagane może być podanie mi krwi lub jej składników, uprasza się personel medyczny o skorzystanie z wityrny internetowej www.new_light_of_the_blood_quesion.gov i wyciągnięcie wniosków zgodnych z chrześcijańskim sumieniem".
B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-14, godz. 04:19

albo zaświadczenie z nr telefonu do „Błękitnego Swiatla” – 0700…a tam nowe światło wciśnij „1” , chcesz umrzec wciśnij „X”...
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-14, godz. 04:21

albo komunikat: „wybrany abonent wlasnie wymarl, czekamy na dostawe nowego ciala, uprasza się czekać cierpliwie i czasem tam nie umierać!”
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-14, godz. 08:34

hehe dobre naprawdę mogliby z tego skorzystać :D
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#7 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2005-12-23, godz. 12:13

"Take Blood" link -żartobliwy projekt oświadczenia dla byłych świadków Jehowy
.jb

#8 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-23, godz. 15:41

Polska wersja:

Dołączona grafika
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#9 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-23, godz. 16:25

mam pytanie, na marginesie wątku...

czy spotkaliście się z ex-ŚJ, którzy obecnie są krwiodawcami?
czy taka postawa jest czymś bardziej powszechnym, czy raczej wyjątkowym?

przymierzam się do takiego czegoś, ale nie mam wiedzy nt bezpieczeństwa i w ogóle. Np. czy trzeba kupować strzykawki jednorazowe za swoje pieniądze czy są fundowane przez służbę zdrowia? czy trzeba się gdzieś zapisywać, przebadać czy wystarczy z marszu wejść do stacji krwiodawstwa i oddać krew?

kiedyś na takich co wchodzą z marszu, patrzono krzywo (może pijak? może potrzebuje zwolnienie lekarskie?) ale od czasu gdy pracodawcy prywatni przestali honorować takie kwitki, wyżej opisane kombinatorstwo wyszło z mody.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#10 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2005-12-23, godz. 17:05

Poczytaj tutaj:

www.krewniacy.pl

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#11 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 00:13

DO Sebastian Andryszczak

Zmiany doktrynalne. No chyba tekst biblii jest cały czas taki sam co nie? Czy może się myle? W XVIII (czyt. osiemnastym) wieku księża zabraniali wydobywać ropę bo bóg stworzył ją po to żeby czarci mieli czym w piecach piekielnych palić. I ja w to głęboko wierze i samochodem nie jeżdże :) :) :) a przynajmiej moja babcia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych