Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co w końcu wolno?


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-12-17, godz. 19:01

Kochani moi !

Pomóżcie!

Po ostatnich wypowiedziach SJ (np: Lotki) kompletni nie mam pojęcia co teraz ŚJ wolno a co nie wolno, co można a nie wypada. Kompletnie się pogłubiłem w tym bajzlu. Proponuje ustalić listę zakzów i życzeń (CK) aby wreście coś było wiadome.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-17, godz. 19:14

wolno czytac straznicę i niewolniczo stosować się do zaleceń niewolnika.
nie wolno sie wychylać, krytykować niewolnika i starszych zboru,

a poza tym obowiązuje moralność Pani Dulskiej: "wszystko można, co nie można, byle z cicha i z ostrożna"...
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#3 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-17, godz. 20:03

:lol: dokładnie
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#4 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-17, godz. 20:59

nalezy donosić na współbraci
trzeba być bezgranicznie posłuszni przewodnikom trzody ( a tak na marginesie: pamiętacie Duch 2 - motyw przewodni - guru sekty z XIXw;-) )
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#5 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-12-17, godz. 21:47

Cho-piiip-a, a czy SJ moze jeszcze oddychac? :blink:
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#6 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-17, godz. 23:29

Można czasami skorzystać z WC :D . Byle nie za często i byle to nie kolidowało z "pracą pańską" :P . A w czasie zebrania z WC korzystają chyba tylko wykolejeńcy (czyli potencjali odstępcy).
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#7 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-12-18, godz. 01:03

:lol: :lol: :lol:
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-18, godz. 06:41

Można czasami skorzystać z WC :D . Byle nie za często i byle to nie kolidowało z "pracą pańską" :P . A w czasie zebrania z WC korzystają chyba tylko wykolejeńcy (czyli potencjali odstępcy).

no właśnie bo się jeszcze kurcze prze... nowe światło i to by był problem;-) chyba, że sie ma zwyczaj czytac na tronie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 08:18

:lol: :lol: :lol:
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#10 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2005-12-18, godz. 11:23

"wszystko można, co nie można, byle z cicha i z ostrożna"...

:D Lubie Panią Dulską :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#11 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 12:53

Smutne co piszecie i bardzo zabarwione checia osmieszenia i wyszydzenia.Gdyby ktos zechcial wypowiedziec sie w tym tonie o waszych wyznaniach bylby odsadzony od czci i wiary.Osobiscie nie naleze do SJ ale nie podoba mi sie ton , czy jak kto woli Duch,waszego sposobu myslenia.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-18, godz. 14:25

a wypowiadach się osmieszająco o mojej wierze hihihi mi to egal
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-18, godz. 15:34

Zdaje się, że znów komuś trzeba przypomnieć, że to forum służy dyskusji o świadkach Jehowy, a nie o INNYCH WYZNANIACH. To jak to jest: czy ciągle mamy kadzić Brooklynowi? Wtedy będzie ok? :angry: Niech SJ zaprzestaną swoich ośmieszjących praktyk i poniechają dziwacznych poglądów, to... nie będzie się z czego śmiać.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 16:13

bez nerwów bracie jaraczu :P złośćpiękności szkodzi :P
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-18, godz. 16:42

A ja jestem przedstawicielm płci brzydkiej, więc mi nie zależy na piękności :P . Mam za to wiele innych zalet B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 18:23

o proszę..jaki skromniutki...no to może powiesz coś więcej o tych swoich zaletach :P ciekawam bardzo...
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#17 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 19:01

o proszę..jaki skromniutki...no to może powiesz coś więcej o tych swoich zaletach :P ciekawam bardzo...

ja znam jedną: poczucie humoru :rolleyes:

ale z ihabot się zgadzam w pelni: oszołomów, "dulskich" w każdej denominacji pełno :)


Pozdr;

#18 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-18, godz. 20:12

A ja jestem przedstawicielm płci brzydkiej, więc mi nie zależy na piękności :P . Mam za to wiele innych zalet B) .

no wiesz ! ja sie tam nie uważam za brzydkiego ;-) próżność a fe
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#19 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2005-12-18, godz. 20:28

A mnie ostatnio na "oneckim" czacie świadkowie Jehowy powiedzieli, że nie wolno im się ze mną zadawać, bo ja jestem diabłem wcielonym :( , ale ja myslę, że ktoś ich celowo wprowadził w błąd, bo jaki tam ze mnie diabeł? :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#20 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-18, godz. 20:53

zawsze to możesz odebrać jako komplement:P heh jeśli powiedzieli że jesteś diabłem to znaczy że cośich bardzo sfrustrowało..a nóż jakaś klapka w główce się otworzy;)
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych