Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grudniowa NSK


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-17, godz. 20:01

iz bedziemy rozpowszechniac wspaniala a juz troche zapomniana ksiazke,, Bedziesz mogl zyc wiecznie w raj na ziemi,, Czy ja dobrze pamietam iz zawiera ona sporo nieaktualnych swiatel prawdy Bozej?? Czy ktos pamieta co dzis w niej jest nie tak ?? :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-17, godz. 21:00

no chyba sobie zartujesz? nie chce mi sie w to wierzyć!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-12-17, godz. 21:30

Sebol
czyżbyś zapomniał, że nie ważna jest treść, ale liczą się tylko dobrowolne datki?
Czesiek

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-17, godz. 21:50

To nie zart.Prosze Was o pomoc :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-12-17, godz. 21:50

Po zwróceniu uwagi na liczne wydarzenia, które miały znamionować okres następujący po roku 1914, Jezus powiedział: "To pokolenie żadną miara nie przeminie, aż się wszystko to wydarzy [włącznie z końcem tego systemu]" (Mateusza 24:34). Które pokolenie miał na myśli? Pokolenie, które już żyło w roku 1914. Żyjący jeszcze członkowie tego pokolenia są już bardzo starzy. A przecież przynajmniej niektórzy z nich mają być pewni, że wkrótce nastąpi w Armagedonie koniec zła i wszystkich złych ludzi." [Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, s.154, wyd. 1989 r.]

Mi też coś się w to nie chce wierzyć... Kloo, możesz zacytować ten tekst w NSK który o tym mówi?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#6 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-17, godz. 21:57

W ogloszeniach na koncu mowi o ksiazkach rozpowszechnianych w najblizszych miesiacqach. Nie mam teraz skanera
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#7 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2005-12-17, godz. 22:01

Toż to szok :blink:

Koniec świata... :lol:
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#8 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-17, godz. 22:07

A takze zacheta aby oprozniac archiwa nieprzebrane w zborowych biblioteczkach,bo lepiej jakby poszly do ludzi. Powiedzialem ze z tym to ostroznie bo sporo tam starego swiatla z ktorego trzeba by sie niepotrzebnie tlumaczyc :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-17, godz. 23:31

Rany, toż ta kniga poszła już dawno w odstawkę!!! Pamiętam ofijalne zalecenia, w których dyskretnie namawiano, żeby dać sobie z nią spokój... Nic z tego nie kumam :unsure:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 MadHamish

MadHamish

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 139 Postów
  • Lokalizacja:z dziada pradziada

Napisano 2005-12-18, godz. 01:26

I wy sadzicie, ze jak ktos czyta taka ksiazke pierwszy raz, to zauwazy cos takiego? SJ sa chyba lepszymi psychologami... ;)

Pozdrawiam,
Mad :D
Przepraszam bardzo, czy to ja napisałam? Nie wiem, czy się z tym zgadzam...:-)

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-18, godz. 06:36

...albo oszustami, chyba że jest to Powrót do przeszłości!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-18, godz. 11:50

A niebawem pewnie pojawią się zalecenia, żeby w ramach domowego studium samodzielnie usuwać rozdział o pokoleniu 1914. Metoda dowolna — można zamazać niewygodne kawałki markerem lub korektorem albo po prostu usunąć całość poprzez wyrwanie. :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-18, godz. 13:23

A jednak wydaje mi sie ze to najlepsza ksiazka jaka do tej pory wydali SJ, zwiezle , latwo, bogato ilustrowane,
no ze nauki poszly w las ...nieszkodzi..:),
ale wydaje sie ze po nudnych jak flaki z olejem nastepnych pozycjach okazalo sie ze powrot do starych makretingowych metod moze sie okazac zbawienny :) znaczy sie przyspozy wiecej datkow :)

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2005-12-18, godz. 14:21

no to się bedą musieli nagimnastykowac ;-) wszedzie tam gdzie stare swiatło bedzie OCENUZROWANE ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2005-12-18, godz. 15:13

Tylko powinni rozdawać po dwa egzemplarze tej książki
jeden w którym mieszkańcy sodomy zmartwychwstaną, oraz najnowszy (1990,1991) w którym mieszkańcy sodomy nie dostąpią zmartwychwstania, aby czytelnicy mieli do wyboru w jakie światło mają wierzyć.

Ale to nie jedyny staroć jaki NSK ostatnio zaleca rozpowszechniać, ciekawe, kiedy powrócą do Wykładów
Czesiek

#16 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2006-01-10, godz. 09:14

no to się bedą musieli nagimnastykowac ;-) wszedzie tam gdzie stare swiatło bedzie OCENUZROWANE ;-)


Nie ma problemu... dostaną zakreślacze... czarne i wszystko co nie potrzebne lub stare wymarzą... a w razie czego wmówią narodowi ze zrobili to aby nie zasmiecać głowy czytelnikowi zbednymi fragmentami i zeby całą swoją uwage skupił na tym co do czytania...
żałosne... a na powaznie to musze poszukać u mnie w chałupie starego wydania... napewno mam i jakiegoś nowszego i sprawdze tą sodome... bo mało co z krzesełka nie spadłem... :blink:
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#17 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-10, godz. 09:48

E [potem i tak się wyłgają ze wszystki8ego jak w rozmowie z Liberałem :)" Nie to niemożliwe że tak jest napisane przeciez sj nie wierzą w to ;) wiec na pewno jest tak jak mówimy " ;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#18 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-10, godz. 13:45

A może by tak przydało się wprowadzić nowy przepis teokratyczny o standardowym niszczeniu literatury np. po pięciu lub siedmiu latach? Ileż problemów byłoby mniej...

argumentacja "biblijna":

1) nie wlewa się nowego wina do starych bukłaków

2) Jehowie składano ofiary całopalne, a co 7 lat był rok sabatowy (można dać tej literaturze odpocząć i złożyć ją Jehowie na całopalenie)

3) Jezus głosił 3.5 roku a po kolejnych 3.5 nawrócono Korneliusza

I proszę mi nie pisać, że argumentacja biblijna naciągana. Przecież większość dogmatów u ŚJ nie ma mocniejszego uzasadnienia biblijnego niż powyższy nowy dogmat o potrzebie niszczenia starej literatury.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#19 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-10, godz. 13:51

A ile by mozna zaoszczedzic z przemialu i powtornego przerobu, nie byloby w Nadarzynie braku srodkow :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#20 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-10, godz. 14:03

Proponuję na wszystkich publikacjach WTS — na wzór produktów spożywczych — umieszczać etykietki: UWAGA! POKARM DUCHOWY NALEŻY SPOŻYĆ DO... (tu odpowiednia data). A później odpowiednia utylaizacja na wieki wieków ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych