Skocz do zawartości


Zdjęcie

Datki, pieniadze i kapital lecz nie w niebie


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-19, godz. 10:52

Poniewaz zawodowo zajmuje sie klonowaniem pieniedzy :)
totez czasem czytam musze se poczytac co slychac u konkurencji :)

A tam o dziwo zagoscili, jedyni prawdziwi kaznodzieje spod znaku Straznicy :)

Oczywiscie nie z pieniedzmi prywatnymi :) (choc tak je traktuja) ... ale z pieniedzmi z dobrowolnych datkow bo wystepuja jak Towarzystwo Straznica (wg.nazwy Angielskiej)

Widac nie ma juz potrzeb teokratycznych, i na przyklad kazdy zbor w potrzebie ma juz skromna sale, nie trzeba dawac na utrzymanie pionierow specjalnych bo widac juz maja duzo... itd.

Teraz nastal MONEY TIME :),
nie dziwie ze ze u takiego materialisty jak ja ..jest taki czas :) ale w WTS ???.

Ilez to razy w Straznicach , ksiazkach , Przebudzcie sie, i innych tego typu "manipulatorach" pisalo jak to Jehowa brzydzi sie zwiazkami Religi tego swiata z biznesem tego swiata :) Jak to cudnie opisano w ksiazce OBJAWIENIE :)
Jak to niemorlanie wyzyskiwanie swoich wyznawcow ..ze ohh i ahh :)

Ze nie podam koronnego przykladu czesto wystepujacego w "manipulatorach" jak Jezus rzekl..." sprzedaj wszystko co masz i gromadz sobie skarby w niebie.."

I Jak takie teorie sie rozbijaja o codziennosc i zycie ...

i nie byloby w tym nic dziwnego ze ktos chce pomnozyc swoj majatek, tylko dlaczego pisac i tloc do glow owieczek jedno, a robic drugie , chyba tez wg zasady Jezusa niech nie wie lewica co czyni prawica :)

Urodzilo sie tez pytanie...dlaczego to jest utrzymywane w tajemnicy ?
Zeby sie owieczki nie dowiedzialy i zaczely myslec, ze cos nie halo w temacie materializm ?

A tak, niech szare owieczki (w tym czarne), dalej daja datki i zyja w niewiedzy.

Zrzut ekranu ze sprawodzania finansowego Funduszu inwestycyjnego którego wlascicielami w 5,51% jest WTS.
Strona pierwsza - jakby ktos chcial wyszukac oryginalu i zeby nie mowiono ze to historia wyssana z palca :)

Dołączona grafika

Skan strony 53 czesc I w ktorej przedstawiono wlascicieli "Kalifornijskiego funduszu wolnego od podatku" - wolnego od podatku, zgodnie z zasada co Cezara, Cezarowi :lol:
Dołączona grafika

Skan strony 53 czesc II w ktorym zaznaczylem naszych kochanych umilowanych braci i siostry :) gromadzacych skarby w niebie.
Dołączona grafika

Ciekawa jest tez strona 32 gdzie jest wyraznie powiedziane ze pieniadze zainwestowane w fundusz moga niestety przepasc :)

Dlaczego nie ma tego komunikatu wydrukowanego przy skrzynce na Dobrowolne datki?
Zasada wszak ta sama - "daj pieniadze nam i nie interesuj sie gdzie moga przepasc" :P
Dołączona grafika

No coz wypada zyczyc naszym umilownaym braciom tylko jednego "Oby Jehowa pomnazal procenty"...
tylko kurde jak to jest, przecie caly swiat jest w mocy zlego, zwlascza finase i religia, to w koncu kto pomnaza te procenty Szatan czy Jehowa.?

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2005-12-19, godz. 11:02

No tak.

Ciekawi mnie tylko jaka drobna sumka została zainwestowana w ten fundusz?

Mozna się tego dowiedzieć?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-19, godz. 21:58

mnie rowniez.jaka to kwota i ile daje realnego przychodu rocznie :o
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#4 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-20, godz. 19:18

inwestowanie w fundusze nie jest mnie w stanie zszokować, skoro wiem, że WTS inwestuje w fabrykę broni.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#5 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-20, godz. 19:25

inwestowanie w fundusze nie jest mnie w stanie zszokować, skoro wiem, że WTS inwestuje w fabrykę broni.


Niezupelnie to tak wyglada.

#6 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2005-12-20, godz. 19:26

spotkałam się kiedyśze stwierdzeniem że WTS uważa iż potrzebna jest broń, bo Bóg ześle armię aniołów która połączy sięz wojskami ONZ i wyłucze w szczególności katolików...
.......
:ph34r: :unsure:
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-20, godz. 20:25

A jak Matuzalemie?? Cos tamkiedys widzialem o inwestycji w super silniki odrzutowe :o Jesli maja nadwyzki plynnosci to tez z checia przyjme
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-20, godz. 20:38

ano wygląda tak, że mieli akcje fakbryki broni, ale już chyba je sprzedali.

SJ tłumaczą, że spółka została założona przez parę osób fizycznych, będących aqrat ŚJ i produkowała towary dozwolone przez Biblię, a akcjonariusze mieli ochotę wspierać WTS (prawo dysponowania własnymi pieniędzmi jest bezdyskusyjne) ale potem spółka zmieniła właściciela, a nowy właściciel zaczął łamać prawo Boże i wtedy bracia z WTS postanowili się odciąć i pozbyć tych akcji.

Nawet w tym mało wiarygodnym tłumaczeniu nie ma zaprzeczenia sprzedaniu, czyli tak czy inaczej, zarobili na zbrojeniach.

Jest to niekonsekwecja, bo skoro wg ŚJ "przedmiotów balwochwalczego kultu" nie można sprzedać ale trzeba je zniszczyć, to chyba oczywiste, że należy zniszczyć posiadaną broń (i przez analogię, umorzyć akcje albo _bezpłatnie_ zrzec się praw do akcji spółki zbrojeniowej).
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-20, godz. 21:15

W tym zestawieniu bilansowym, nie jest powiedziane jaka kwota zostala zainwestowana przez WTS.
Wiadomo ze fundusz zarzadza aktywami o wysokosci 1,980 mln$ (jeden miliard dziewiecsetosiemdziesiat milionow $)
Roczna stopa wzrostu to 4,2%
Roczny wzrost aktywow to 216 mln $

Tak szacunkowo wartosc tych 5,51% musialyby wynosic ok 95 mln$.
Mozna tez zwrocici sie z oficjalnym pytaniem o udostepnienie bilansu pod adresem:

Financial Operations Officer
Olusegun T. Lawal
90 Park Ave.
New York, NY 10016


A jak to bylo Matuzalem ?

#10 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-20, godz. 21:17

Nie dajmy sie zwariowac,Stajesz sie podobny do oskarzycieli Jezusa, iz ma demona.Mysle ze nie szukajmy tanich sensacji aby tylko przykryc swoje czesto nie mniejsze grzeszki. Twoja mlodosc ma swoje prawa i najlepiej po latach stwierdzisz czy to bylo madre czy nie.Chcesz sie wyszumiec szum ile sil, ale pamietaj o slowach Kaznodzieji.

Jesli macie jakies rzeczywiste przekrety finansowe WTS-u to beda mile widziane ale badzcie rzeczowi. Jak Ray Franz napisal Prawda wytrzyma najwiekszy atak krytyki. Takze do dziela mlodziezy :lol:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#11 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-20, godz. 21:25

Nie wiem do kogo Kloo to pisales :)
Ale my nie szukamy przeretow WTS :) jak cie takie tematy interesuja to polecam gazete Fakt tudziez Superexpres
My sobie piszemy o tym ze WTS inwestuje pieniadze z dobrowolnych datkow i osiaga z tego zyski (bez przekretow) a nie informuje o tym tych od ktorych pieniadze bierze.

#12 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-20, godz. 21:47

Wlasnie o to michodzi tylko czasem slow brak :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#13 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-12-22, godz. 11:47

Wedlug takiego krotkiego rozeznania internetowego.
To sprawa "fabryki broni" :) wygladala nastepujaco:
Zalozono spolke o nazwie RAND CAM Engine Corp. w ktorej udzialy mialy odpowiednio:
50%- Towarzystwo Straznica ( i to bardzo wazne ze WTS, a nie prywatne osoby)
34 % McCann James
16 % inni czlonkowie nie wymienieni z nazwy

Spolka ta nie byla notowana na gieldzie, stad tez nie ma szczegolwego sprawodzania , ktore jest obowiazkowe dla spolek notowanych na gieldzie.

Ale to nie ta firma zajmowale sie zbrojeniami :) tylko firma ktora powstala z polaczenia RAND CAM Engine Corp. i REG Technologies Inc.
Z udzalu kapitalowego tych firm powstala firma REGI U.S. Inc. ,
ktora to firma jest juz spolka notowana na gieldzie.

Wyciag ze strony I sprawozdania firmy REGI U.S. Inc. ktore firma przedstawia instytucji czego na wzor naszej Komisji Papierow Wartosciowych.
Dołączona grafika

Wyrazna wzmianka ze jednym ze wspolzalozycieli (inwestorow) jest WTS a nie prywatne osoby (to jest wazne info)
Dołączona grafika

no i udzial procentowy WTS w firmie REGI U.S. Inc.
Dołączona grafika




Taka ciekawostka jest to ze dyrektor firmy REGI U.S. jest tez wspolwlascicielem firmy REG Technologies - czyli sam jest wlasciclem siebie :)
Taka uwaga tez mi sie nasunela, ze juz wiem dlaczego WTS naprodukowal korporacji i spolek , jakze to ulatwia manipulowanie miedzy innymi finansami, operacjami gieldowymi to daje tez wiele innych "bonusow" przy unikaniu placenia podatkow, no ale to juz jakby na inne forum :)

Firma REGI U.S. Inc produkuje natomiast silniki (nie odrzutowe) , male przebojowe silniczki ktore idelanie pasuja do rakiet i pociskow przenoszonych przez samoloty. Wedlug sprawozdan swietnie sie spisywaly w I wojnie w Zatoce i nastapilo wielkie zainteresowanie produktem oraz wysoki zysk :) Zysk w ktorym partycypowalo WTS.

Nie sadze zeby rozmyslnie WTS inwestowalo w zaklad ktory produkuje czesci rakiet, dlatego pisanie o "fabryce broni" tez jest przesada.
Ale jednego zawsze sie domagalem "przedstawicie sprawozdania finansowe, zebysmy my, czlonkowie najwspanialszej organizacie wiedzieli co i jak, ale wychodzi ze WTS az tak naiwne nie jest, zeby pokazywac gdzie co w trawie piszczy :)

Oczywiscie wredni "odstepcy" wyniuchali interes i trzeba bylo sie wycofac,
co gorzej doszlo to do uszu braci i musiano jakos zareagowac,
podobno jest jakies pismo oficjalne z WTS do zborow w ameryce z ktorego wynika ze " Tak inwestowalismy , ale nic o tym nie wiedzielismy bo to nie MY , ale jacys bracia "
I dlatego pisalem ze te informacie u gory sa wazne bo to dowodzi mataczenia i oklamywania przez WTS, wiernych braci.
Po co ?
Lotka pewnie wie :)

#14 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2005-12-22, godz. 13:33

Czy ktos odwazy sie zapytac o to WTS ?? Stawiam dobrą kolację :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#15 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-12-22, godz. 14:01

a ja pochwalam dzialania WTSu :D mam dwie ręcę to nimi kręcę, skoro WTS ma w cholere kasiory, to ją inwestuje celem pomnażania - a że "frajerzy" o tym się nie dowiedzą to pewne. Gorszą sprawą by było gdyby ktoś prywatnie zarabial na tym obracając kasiorą WTSu a nie dzieląc się z nimi.

Ja jakbym tam był i się dorwał do takiego żłoba robiłbym dokładnie to samo - knul bym jak pomnożyć kasiorę a nie tylko ją wydawać.
destination: ..::SALSERO::..

#16 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-12-22, godz. 14:15

Dementorze, ja bym rozumiał, gdyby WTS zainwestował w fabrykę mebli, cukrownię, w produkcję telefonów komórkowych itp. neutralne sprawy, ale kwestia silników do pocisków, to "lekka" przesada.

Na pocieszenie powiem Ci, że jak Watykan zainwestował kasę w fabrykę prezerwatyw, to też była afera i też musieli się wycofać i też wcale nie wycofali się przez umorzenie akcji, ale przez ich potajemne sprzedanie.

Tyle że WTS, wg własnej ideologii, powinno być bardziej moralne do Babilonu Wielkiego.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#17 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-12-22, godz. 14:30

Sebastian... przecież nie masz ciemnego umyslu... ideologia którą WTS prezentuje to jedno... a interesy to drugie... (prawdopodobnie gdzie indziej - czyt KRK jest tak samo - vide przykład fabryki prezerwatyw) ale nie o to tu chodzi... chodzi o to że z dnia na dzień nabieram coraz większego zadowolenia że mnie tam już nie ma :D aczkolwiek... jakbym siedzial na Broklynie, czy nawet w Nadarzynie to pewnie bym dobre interesy kręcił ;) tak sądzę ;) dopóki bym nie podpadł komuś kto by chciał działę czy coś i by znalazł zaraz haczyka co by mnie wykluczyć :D

Ludziki czy Wy naprawdę nie widzicie że WTS to tak naprawdę świetnie prosperujacy biznes??? namiastkę w postaci holdingu Rydzyka mamy w Polsce - z tym że u nas zawistne ludziki, którym w większości przypadkow się w życiu nie powiodło piętnujką Rydzykowy żłób z zazdrości że trzepie taką kasiorę i ze zmanipulował miliony ludzi, a WTS daje przykładzik jak należy prowadzić interesy - a i tak ciemna część podległego im społeczeństwa i tak w to nie uwierzy - bo to plotki odstępców itp. Tak to sie można ustawić w doczesnym świecie :D
destination: ..::SALSERO::..

#18 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 19:59

A propos stanu posiadania WTS w linku znajduja sie wyceny niektorych nieruchomosci :) do ogladania potrzebujemy: Kalkulatora oraz kartki z olowkiem. Wychodzi calkiem niezla sumka :) Wasza sumka drodzy bracia :) jestescie fundatorami - nie myslic ze wspolwlascicielami , bo nie jestescie takimi :)

http://www.freeminds...wtinnewyork.htm

#19 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-02-03, godz. 20:40

Prawda jest taka, ze jak Komus chce sie udawac to może prywatnie zrobic niezłe sianko....... Starsze siostry i bracia mają słabość do młodych gorliwych... i jak taki młody gorliwy jeszcze chce się z tymi staruszkami w prace pańską umawiać i odwiedza ich i im słodzi to staruchy zamiast do skrzyneczki wspierają takich młodych gorliwych czasem nawet mieszkania zapisują a ile fajnych staroci dają...... znałam kiedyś takiego jednego , zrobił zawrotną kariere finansową w naszym zborze a nie pracował zawodowo, nagle okazało się że jest właścicielem 8 mieszkań po starszych ciotkach :) I nawet mi ich nie żal za to ze są tak naiwni :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#20 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-06-06, godz. 17:38

Ależ skoro WTS jest właścicielem fabryki broni, to jak to nagłośnić by reszta ŚJ się obudziła?. Bo oni przecież nie uwierzą , że to jest prawda!.

Jak jednemu z ŚJ pokazałem że byli Oni w ONZ-cie. To powoedzał, że to fałszywka. Bo nigdy nic z ONZ nie mieli wspólnego jhako Towarzystwo.

I jak tu prowadzić jakikolwiek dialog?.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych