Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poszukuje książek W.Barcleya


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-01-04, godz. 20:00

Witam
Czy ktoś z was ma dostęp lub wie gdzie można kupić książki biblisty W.Barcleya.Wszędzie szukałam w moich stronach ,ale u nas nie ma wielu antykwariatów i nie mam pojęcia gdzie to mozna dostać .
Mam jeszce pytanie jakie ksiązki na temat Biblii i tematów z nią związanych polecilibyście , bo dla was mają one jakąś wartość ? Czekam na odpowiedź.

#2 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-04, godz. 20:50

Z tego co wiem, te komentarze jest niezmiernie trudno dostać. Czasami widuje je na aukcjach na Allegro. Natomiast jeśli jesteś z Wawy, to możesz spróbować w kaplicy baptystów na ul. Waliców. Kiedyś mieli tam spore zapasy, jak jest teraz - nie wiem. Jeśli jesteś spoza stolicy, to pewnie w sieci jest gdzieś stronka tego zboru, możesz skontaktować się drogą elektroniczną. Ze swej strony polecałbym gorąco "W cieniu Wszechmogącego" Jima Eliota (książka biograficzna). Jeśli chodzi o biblistykę, to trudno powiedzieć, to szeroki temat. Musiałabyś sprecyzować o co konkretnie chodzi (komentarze, problemy doktrynalne, krytyka tekstu).

#3 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-01-05, godz. 09:04

strona Kościoła Chrześcijan Baptystów
http://www.dlajezusa.pl/
komentarze wydawane były przez : Wydawnictwo "Słowo Prawdy" i to ostatni tom w 1981 roku.

A W. Barclay swego czasu był przytaczany przez Strażnicę jako znawca greki, ciekawe ilu śJ przeczytało choć jeden z jego komentarzy!!!
Czesiek

#4 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-01-06, godz. 13:03

Ad W. Barclay

Mogę zapewnić, przynajmniej w Szczecinie pare osób z SJ przeczytało kilka komentarzy tego autora. Co do jednego z SJ mogę powiedzieć, że posiada cały komplet do NT oraz
,,Ważniejsze Słowa..." edycja z 1988r.

ben-salem

#5 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 15:15

Dziękuje Wam wszystkim za odpowiedź, mam nadzieje ,ze uda mi się je dostać .
Czytałam go wiele lat temu i pamiętam taka książkę Ważniejsze słowa NT wtedy też na strażnicy był jakiś podobny temat gdzie z niego cytowano ale książka i tak była bardziej odkrywcza zwłaszcza dla "nowicjusza w prawdzie ''Obecnie moja szefowa czytała ew.Jana Barclaya i była zachwycona i co ciekawe ona Ś.J pow.,że chętnie przeczyta inne jak mam a gorliwa pionierka filar zboru choć wie ,ze strażnica sie na niego powoływała nie będzie tego czytac, bo to stół demonów .
W moim zborze ,w którm bywam fanatyzm sięga zenitu (może dlatego ,ze to mała mieścina )Byłam Świadkiem 15 lat i szczerze i otwarcie na temat religii mogłam rozmawiać tylko z kilkoma osobami już świadkami nie są .Zdarzył mi sie spotkać starszego zboru z Bielska -Białej i to jedyny wyjątek jalo starszy ,że dało się z nim rozmawiać tak normalnie (ale może dlatego ,ze nie byłam pod jego kuratelą)Ach rozpisałm się Pozdrawiam

#6 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 15:28

Tak czy siak, warto przeczytać. Barclay pisze pięknie, po prostu pięknie. I co ważne, nie są to jedynie teoretyczne rozważania, wyczuwa się tam bardzo mocno Ducha Chrystusowego. W pewnym momencie mojego chrześcijańskiego życia, była to zdecydowanie lektura numer 1. Zresztą, być może oglądałaś film "Jezus z Nazaretu". Zdaje się, że Barclay mocno się udzielał przy jego tworzeniu.

#7 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-05-20, godz. 09:53

Chyba cały Nowy Testament z komentarzami William'a Barclay'a jest na stronie : http://daniel2005.pl/ /w zakładce "Komentarze do ksiąg NT"
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#8 dawid1234

dawid1234

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 370 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:dolny śląsk

Napisano 2007-05-20, godz. 12:55

Ad W. Barclay

Mogę zapewnić, przynajmniej w Szczecinie pare osób z SJ przeczytało kilka komentarzy tego autora. Co do jednego z SJ mogę powiedzieć, że posiada cały komplet do NT oraz
,,Ważniejsze Słowa..." edycja z 1988r.

ben-salem



wszystko przez Mirka?

#9 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-05-20, godz. 16:30

Ben Salem to Mirek - więc wiesz.... - wie co mówi....

hahhaha

pozdrawiam

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych