Skocz do zawartości


Zdjęcie

szukam kontaktu z ex-ŚJ


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 13:40

Pilnie poszukuje kontaktu z byłymi ŚJ z Torunia lub województwa kujawsko- pomorskiego. Jeśli jest na tej liście ktoś taki to bardzo prosiłbym o jakiś kontakt.

Pozdrawiam serdecznie

Franco

#2 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2006-01-06, godz. 13:53

...a może być ex sj z Bydgoszczy :)) zapraszam do rozmowy
Pozdrawiam,
[email protected]

#3 franco

franco

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 24 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 19:12

Oczywiście że może być. Już wyjaśniam o co chodzi. Otóż jakieś 3 miesiace temu poznałem pewną dziewczynę, która jest świadkiem. Od razu też zauważyłem, że dziewczyna poczuła do mnie głęboką sympatię i bardzo zależy mi na tym aby ją wyciagnąć z tej sekty. Próbuje póki co dyskutować z nią na gruncie Biblii, widzę że odniosło to już pewien skutek, bo na moje bardzo dociekliwe pytania i "czepianie się szczegółów" w wielu punktach nie potrafiła dać jasnej odpowiedzi. Zresztą w pewien sposób już chyba awansowałem w jej oczach bo chce mnie umówić na rozmowę i wyjaśnianie wątpliwości z jedną starszą ze zboru. Problem jednak w tym że moja wiedza biblijna nie jest aż tak bardzo dogłebna, bo studiują Ją zaledwie 3 miesiące. Prośba moja jest zatem taka: w jaki sposób najlepiej podważyć pewne kwestie w nauczaniu świadków jakimi cytatmi się najlepiej posłużyć w tej rozmowie, aby podważyć ich nauczanie. Myślę, że jako ex- ŚJ będziesz mógł mi pomóc.

Aha i jeszcze jedna kwestia może dysponujesz starymi publikacjami ŚJ, które zaprzeczają ich obecnym i wcześniejszym naukom. Jeśli tak to byłbym bardzo wdzięczny za ich udostępnienie i wszelką okazaną pomoc. Ja mieszkam w Toruniu, więc jeśli masz czas to moglibyśmy się nawet spotkać. Dla mnie to w zasadzie żaden problem żeby podjechać do Bydgoszczy.

Pozdrawiam zatem serdecznie i czekam na odpowiedź

Franco ;)

#4 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-01-08, godz. 22:48

a kto to jest starsza zboru? ;)

franco: kobiety u ŚJ nie mogą pełnić funkcji :) poza pionierem - osobą poświecającą multum czasu na głoszenie.
destination: ..::SALSERO::..

#5 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-08, godz. 23:33

ja myślę, że to chodzi o starszą wiekiem, doświadczoną głosicielkę, może pionierkę.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#6 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-09, godz. 00:31

Albo żonę starszego, lub po prostu franco pomylił się w pisowni.

pzdr. :rolleyes:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych