Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskomfort wynikający z czytania Strażnicy


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Filipowicz

Filipowicz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 12:50

Mam pytanie do byłych ŚJ

Nie odczuwaliście dyskonfortu wynikajacego z czytania Strażnicy?Trzeba przyznać, że przypomina ona gazety codzienne w rodzaju "Faktu". Nie przeszkadzał Wam ten dość niski poziom informacji tam zawartych?

#2 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 14:46

Cześć
Na początku jak się uczyłam to wszystko mi sie podobało, ale wtedy byłam dzieckiem.Gdy juz dorosłam to najbardziej lubiłam pytania czytelników ale do pewnego momentu .Gdy już wszystko co wydali przestudiujesz to zaczyna brakować ci treści w tym co pisali pamiętam jak czytałam Barclaya to dopiero była lektura strażnica się chowała .Znasz odpowiedż zanim przeczytasz więc nie warto czytac i uświadamiasz sobie czym cie karmią ale mam to już za soba .Niektóre artykuły jednak były ciekawe i nie wszystko co wydali było kiepskie , podoba misie to ,że jest dostosowane do róznych ludzi , różnie uzdolnionych .

#3 Filipowicz

Filipowicz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 14:54

a jak dla mnie "Strzażnica" i inne wydawnictwa ŚJ to druczki na poziomie Faktu. W dodatku nie wiadomo kto napisał......

#4 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 15:05

Kiedyś przeszkadzało, potem, jak byłam zaangażowana religijnie - "budowało" ;) (za to im bardziej byłam "zbudowana" Strażnicą, tym bardziej "leżały" studia), a teraz mam to samo, co bellastar - 2 akapity i ... muszę odchorować ;)


Pozdro ;

#5 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-09, godz. 15:20

a ja czytając strażnicę, czuję się, jakby mnie agent ubezpieczeniowy chciał naciągnąć i nakłonić do kupienia jakiegoś ubezpieczenia, dobrze wiedząc, że jego firma jest na skraju bankructwa
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#6 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 16:41

ja tam wole poczytac STRAZNICE niz posluchac np radia maryja ,mniej basni w tej pierwszej
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#7 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 17:43

Są ciekawsze pozycje niz Strażnica i Radio Maryja. Po co czytać coś co nic w nasze życie nie wnosi.
Strażnice czytałam tylko na poczatku, później już nie albo jakiś artykuł tylko który mi się podobał. A juz to co miało być studiowane to uwazałam że szkoda czasu i tak usłyszę na zebraniu.
Był taki okres że strażnice odstraszały mnie strasznie, czasem miałam nawet wyrzuty sumienia, że nie czytam pokarmu od Boga ale nie mogłam poprostu.
Ma

#8 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-09, godz. 17:44

akurat Radio Maryja nie ma nic do rzeczy. Gdyby nawet przyjąć Twoją tezę (tu baśnie i tam baśnie) to znaczyłoby, że nie warto czytać strażnicowych baśni.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#9 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 17:58

radia maryja katolik sluchac nie musi - SJ swoja straznice wrecz przeciwnie :)

#10 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-09, godz. 18:03

fakt
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-09, godz. 18:07

A ja jestem maniakiem uzależnionym od czytania, czytam praktycznie wszystko co wpadnie mi w ręce. Dodać do tego mój zachwyt, gdy odkryłem "prawdę, co wyzwala" i można sobie wyobrazić efekt. Przeczytałem w ciągu, bodajże trzech tygodni Przebudźcie się! i Strażnicę z przed trzech lat, uważnie (jak się okazuje nie aż tak uważnie) studiując i podkreślając materiały do studium strażnicy. Dosłownie nic innego nie robiłem tylko czytałem, czytałem i czytałem. Taki byłem zachwycony poznaniem prawdy. Właściwie tylko jeden dział mi się nie podobał od samego początku - życiorysy i doświadczenia innych głosicieli. Zamieszczane tam artykuły pisane były tym samym "piórem", w taki sam sposób, niezależnie czy to opowiadała o sobie kobieta z Afryki, czy mężczyzna ze Stanów Zjednoczonych. Dosłownie wydawało mi się, że te historyjki wymyśla i zamieszcza jedna ta sama osoba. Mówiąc wprost, relacje te były bez duszy, przesłodzone strażnicowym poddaństwem.

Teraz jak mam zajrzeć do takiej gazetki to aż mnie trzęsie. Dlatego zaglądam do nich tak rzadko jak się tylko da.

pzdr. :rolleyes:

ps. george27 ja też nie lubię Radia Maryja, ale tu jest forum o świadkach, więc staramy się skupić na tej instytucji religijnej.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-09, godz. 22:48

Generalnie wyznaję zasadę, że życie jest zbyt krótkie, aby przeczytać wszystkie wartościowe książki. Weźmy choćby takiego Prousta... Dlatego nie ma sensu tracić czasu na miałkę papkę zapodawaną przez tzw. niewolnika.

O poziomie językowym czy edytorskim wolę się nie wypowiadać, bo cierpnie mi skóra. Jako fachowiec po prostu omijam tego typu publikacje szeroooookim łukiem B) .

O poziomie merytorycznym, praniu mózgu, powielaniu błędów itp., itd. było już tyle powiedziane w innych postach, że nie będę po raz kolejny pisał tego samego.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#13 agent terenowy:)

agent terenowy:)

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 284 Postów

Napisano 2006-01-22, godz. 14:38

A ja tam wolę fakt, bo np. artykuły do studium w Strażnicy są na poziomie bajek dla dzieci.
Kto przyjmuje pomazańca jako pomazańca, otrzyma nagrodę pomazańca. (por. Mat 10, 41).

#14 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-23, godz. 10:58

A ja tam wolę fakt, bo np. artykuły do studium w Strażnicy są na poziomie bajek dla dzieci.


WTS wymyślilo nowy rodzaj powtórki: na końcu Przebudźcie się (nie wiem, czy kazdego, czy tylko tego, który ja czytałam) jest pięć obrazków i trzeba powiedzieć, w którym artykule one wystepują, no i opisać własnymi słowami, co się na nich widzi. Na jednym była uśmiechnięta pani, na drugim otwarta Biblia, a na reszcie nie pamiętam co, ale też coś w tym stylu ;)

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 13:30

HAHAHA :D Obrazki! No tego jeszcze nie było. Niewolnik bezczelnie wskazuje paluchem za jakich tłuków ma swój ludek wierny i poddany :D . Czego można sie jeszcze spodziewać? Może jakieś piosenki w stylu Fasolek lub zespołu Gawęda, oczywiście odpowiednio podrasowane...? :D Na koniec konkurs, a w nagrodę — po lizaczku :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-23, godz. 13:54

a asekurowali się przynajmniej napisem, że to "dla dzieci do lat 5"? czy wszystkich wyznawców uważają za tak opoziomowanych?

#17 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-23, godz. 14:41

Niewolnik bezczelnie wskazuje paluchem za jakich tłuków ma swój ludek wierny i poddany

haha, zapomniałam dodać, że na tym obrazku, gdzie była Biblia, był też palec wskazujący jakiś werset :D

a asekurowali się przynajmniej napisem, że to "dla dzieci do lat 5"? czy wszystkich wyznawców uważają za tak opoziomowanych?


powtórka była niestety dla wszystkich ;)

#18 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-06, godz. 11:21

W odpowiedzi na pytanie zasadnicze

JAK CODZIENNIE CZYTASZ (JESZ ) KASZKE MANNE TO CI SIĘ ULEJE.

To jest prawdziwy dyskomfort ( bycie ochaftowanym )
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#19 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-06, godz. 15:51

Jesli chodzi o "dozylny pokarm Strazniczej Wiezy", to moge z radoscia pochwalic sie, ze jakies 10 lat temu wyrwalem igle wkraplajaca pokarmik do organizmu. Ten pokarm troche dziwnie dziala na system immunologiczny i prace przysadki mozgowej kazdego organizmu. Nie wspominam juz o butli z pokarmem i przewodem, ktora masz nonstop na karku i nie mozesz wyjsc ze "szpitala". ;)

Cos takiego, jak stary dobry film "Sexmisja". Wiec powiedzmy haslo i wychodzmy na powierzchnie. ;)

Pozdrawiam, takze milosnikow "Sexmisji".

#20 stanislawcz

stanislawcz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2007-06-25, godz. 15:35

a jak dla mnie "Strzażnica" i inne wydawnictwa ŚJ to druczki na poziomie Faktu. W dodatku nie wiadomo kto napisał......



Twoje porównanie tekstów zamieszczanych w Strażnicy S.J z publikacjami brukowca jakim jest Fakt świadczy,że Twoja percepcja umysłowa nie jest najwyższych lotów, albo w pełni świadomości chcesz"dowalić ŚJ. Jeśli na tym forum mamy się spierać, to spierajmy się w oparciu o f a k t y, a nie o pomówienia i kłamstwa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych