Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pseudototalitarny system


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-01-15, godz. 12:59

Towarzystwo Strażnica i rządzące nim ciało kierownicze stworzyło jeden z najdziwniejszych i najśmieszniejszych systemów władzy na świecie. Z jeden strony system spełniajacy warunki systemu totalitarnego a z drugiej popełniono błędy które sprawiają, ze tak naprawdę władza Strażnicy staje się z dnia na dzień coraz większą iluzją. Czego żywym dowodem są przebywają na tym forum świadkowie. Ale po kolei

Aby jakis ustrój mógł byc nazwany totalitarnym potrzebne jest spełnienie kilku warunków. Oto one:

1. jedna ideologia
2. jedna partia
3. kult jednostki, wodza
4. aparat przymusu politycznego i represji
5. gospodarka centralnie sterowana
6.brak wolnych mediów, media w rekach wladzy.

Sprawdźmy więc jak to wygląda

1. Ideologia jest jedna. Jest nią oparty w mniejszym i większym stopniu na Bibli zbiór zasad religijnych. Podstawą tej ideologi jest istnienie grupy ludzi którzy mają monopol na wyjaśnianie Bibli i mają przewodzic działalności Świadków Jehowy. Dlatego należy ich słuchać i stosować się do wskazówek.
I tu mamy pierwszy błąd. Primo: Nawet po przeróbce Bibli, nadal jest księga o miłości co ogranicza Ciało Kierownicze w postepowaniu i to dość mocno. Secundo: Biblie każdy ma w domu więc Ci Świadkowie którzy czytają Biblię sami dla siebie bez pytań podsuwanych przez Towarzystwo będą postępować biblijnie a to nie zawsze oznacza pełne podporzadkowanie się niewolnikowi.
2. Istnieje jedna organizacja. I jeden niewolnik. Tylko przynależność do tej organizacji jest wyznacznikiem pozycji jednostki. Osoby z poza to albo potencjalni przyszli członkowie albo zdrajcy i rozpustnicy którzy zginą w Armagedonie.
3. Pytanie podstawowe: Czy istnieje kult CK? A tak istnieje. I to dwojaki. Z jednej strony osoby stanowiące to nieszanone gremium należą do klasy niewolnika, Są wybrańcami Bożymi, wybranymi tymi którzy będą wraz z Bogiem współrządzić. To już budzi szacunek i podziw. Zreszta z przeprowadzonego eksperymentu wynika jednoznacznie, że pomazańcy cieszą się dużym autorytetem i są słuchani nawet jesli głoszą herezje. (jeden z formułowiczów podawał się za namaszczonego na czatach). I tutaj mamy kolejną słabość: tzw syndrom płk Kwiatkowskiego. Typowy dla ustrojów totalitarnych. Jak ktoś oglądał film to wie o co chodzi. Druga sprawa to przypisywanie sobie przez CK pozycji jedynego i prawdziwego łącznika między Bogiem a ludźmi, któremu trzeba ufać jak Jezusowi. Dlatego należy ich słuchać. Ostatnio niesmiało zaczynają się pojawiać elementy kultu bezpośreniego. Ostatnio wpadła mi w ręce Strażnica z roku 2003 i tam w życiorysie były kwiatki:
"spełniło się najwieksze marzenie mojego życia - zobaczyłam siedzibe Towarzystwa na Brooklynie" oraz "wizyty pomazańców (Knorr) niosły niezwykłe ukojenie oraz silnie motywowały" (cytaty mogą byc niedokładne).
4. Istnieje rozbudowany system represji psychicznych. Od publicznej nagany po wyrzucenie poza nawias społeczny. Los odstępcy jest naprawdę godny współczucia i ma służyc jako przykład dla innych. Innymi słowy rządzi typowy dla systemów totalitarnych strach. Każde wystąpienie przeciwko niewolnikowi traktowane powinno być jako odstępstwo i podlega niajcięższej karze.
Mamy dwa aparta przymusui represji: jawny i niejawny czyli policje polityczną. Oboma posługuje się Strażnica. Jawnym są starsi zboru. I tutaj kolejny bład: WTS tak się zagalopował, że dał starszym za dużą władzę. Tym samym pozbawił się praktycznie wpływu na Świadków Jehowy. Jak to mozliwe? Mozliwe. Wszystko zależy od starszych. Albo będa tacy którzy są ścisle posłusznymi wykonawcami rozkazów z góry albo tacy którzy potrafią myśleć. I w zależność od tego będzie albo zbór konserwatywny albo liberalny. Oznacza to, że sytuacja Świadka Jehowy zależy od zboru w którym się znajduje. I niczego nie zmienia tutaj kontrole ze strony nadzorców podróżujących gdyż w przypadku zboru konserwatywnego na skargi odpowiedź będzie jedna: wszystko jest o.k, a zbór liberalny skarżyć się nie będzie bo niby na co? Dopóki nie będzie za głośno mówił przeciwko niewolnikowi taki zbór moze spokojnie egzystować. Jest tylko jedna dziedzina w której działa policja polityczna SJ czy KłS. Jest nia kwestia krwi. I tutaj Towarzystwo popełniło błąd i to kolejny. Nie przewidziało iż elita majaca dostęp do wiedzy która jest niedostepna dla szeregowych świadków szybko zbuntuje się przeciwko systemowi i założy ruch opozycyjny. Tak powstało AJWRB.
Fakt istnienia KŁS jest dla mnie zupełnie niezrozumiały. Dlaczego ta sprawa jest aż tak ważna. Dlaczego to jest tak rygorystycznie przestrzegane. Dlaczego starsi muszą zawiadamiac KłS gdy któryś brat wyladuje w szpitalu? Ale to temat na odzielny wątek.
5. Gospodarke mozna pominąc choć to oczywiste ,że WTS trzyma kase i stawia sobie pałace tak jak w każdym systemie totalitarnym.
6. Media i propaganda. I to jest ostatni i najwaźniejszy bład. Ludziom XXI wieku otoczonym przez telewizjei interent gazetki wychodzace co dwa tygodnie i sporoadyczne ksiązki nie wystarczają, Coraz częściej sięgaja oni po inne źródła informacji niż "Strażnica". Nie wierzą w też w zapewnienia jakoby czytanie regularne "przebudżcie się" miało zastapic pięcioletnie studia wyższe (cytat autentyczny - powiedział mi to SJ na studium biblijnym). Dlatego też zadne rozpaczliwe atykuły na temat tego ,ze bycie pionierem jest lepsze niz studia ani kongresy nawołujace do słuchania niewolnika niczego juz nie zmienią. Wpływy WTS słabną i to coraz silniej. I to na całe szczęście.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-15, godz. 14:13

tez sie cieszę, chciałabym doczekać się takich czasów, aby mojej rodzinie spadły klapki z oczu i żeby potrafili sluzyć Bogu i byc chrześcijaninami ale bez pośrednika omylnego slepego i kulawego "niewolnika".......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#3 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-15, godz. 18:42

Ten system sprawdzał się dziesiątki lat, ponad sto. A teraz zaczyna szwankować.

Zreformować systemu się nie da, bo trzeba by oddać władzę.

Można jedynie konserwować system, odcinając ludzi od internetu.

Jedyny ratunek dla WTS to ogłoszenie dogmatu o szkodliwości internetu.
Potem na wzór ustępstw przy krwi można dać dyspensę na pocztę elektroniczną dot. spraw osobistych oraz na zastosowania komercyjne.

Wprowadzić system zezwoleń na korzystanie z internetu.

I prewencyjnie wykluczać za posiadanie modemu bez zgody starszych.

Innej drogi dla WTS nie widzę.

To była darmowa porada marketingowa :D
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#4 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-08, godz. 18:06

Sebastian - prorok jaki czy co :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2008-09-08, godz. 20:28

no i to falszywy.... :P
[font=Tahoma]

#6 teodora_67

teodora_67

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów

Napisano 2008-09-09, godz. 06:35

tez sie cieszę, chciałabym doczekać się takich czasów, aby mojej rodzinie spadły klapki z oczu i żeby potrafili sluzyć Bogu i byc chrześcijaninami ale bez pośrednika omylnego slepego i kulawego "niewolnika".......

I ja marzę o tym, żeby się wszyscy zreformowali, ale chyba długo pomarzę. Na razie niby coś centrala próbuje zmieniać, ale jak zwykle, nie zaczynają od siebie.

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-09-13, godz. 21:26

Sebastian - prorok jaki czy co :)

Czyżby wprowadzili strażnicowe koncesje na internet a ja nic nie wiem?! :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych