Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film Swiadkowie Jehowy


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-02-19, godz. 11:45

WD slusznie mowisz.Polska wersja jest tam gdzie pisalem za jedyne 50plzeta.Jesli chodzi o tresc to slusznie mowisz.Trzeba miec juz pewna swiadomosc i wiedze w temacie ktora doposci dopiero do mozgu tresc tego filmu. Za chwile(juz konczą sklad) pojawi sie najnowsza wersja Kryzysu Sumienia 2006.Zawiera w wersji polskiej wszystkie dokumenty,ukazujace czarno na bialym klamstwa WTS i samego CK. I to dla mnie starzyka w prawdzie jest ogromnie smutne :o

2 sprawy: nie mam zamiaru dać zarobić tej instytucji 50zł, druga rzecz, nie powinieneś się smucić, ani dać sobie wmówić że odpowiadasz za cudze blędy.
To jest dopiero błąd :lol:
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#22 poszukiwacz

poszukiwacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 12:25

Mysle, ze wielu bedzie mile zaskoczonych wiescia, ze film "Witnesses of Jehovah" jest dostepny publicznie w Internecie. Wystarczy kliknac tutaj:

http://video.google....12&q=watchtower

Znalazlem na stronie Wikipedii o Swiadkach Jehowy:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jehovah's_Witnesses

Jesli przerywa podczas odtwarzania, wystarczy nacisnac pauze i przez to pozwolic przegladarce sciagnac wieksza porcje filmu.

Pozdrawiam serdecznie. ;)

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-08, godz. 13:44

Dziękuję poszukiwaczu za twe poszukiwania. :) Film będe musiał obejrzeć sobie kilkakrotnie, aby coś zrozumieć ponieważ słabo znam angielski, ale dobre i tyle.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 poszukiwacz

poszukiwacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 14:00

Mysle, ze gdyby skrzyknac kilku umiejetnych (!!!) tlumaczy, to mozna film podzielic na kawalki i kazdy kawalek przydzielic innej osobie do tlumaczenia. Oczywiscie beda to teksty (chyba ze ktos wie, jak zrobic dubbing), ale to juz cos.
Pozostaje jeszcze problem synchronizacji tekstu i filmu - czy ktos sie na tym zna?

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-08, godz. 15:02

mam pytanie czy są jakieś programy by nagrać zamieszczone w necie filmy? Przydała by się taka informacja ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 poszukiwacz

poszukiwacz

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 22 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 20:28

Tak, istnieje mozliwosc sciagniecia filmu. Na stronie www z filmem po prawej sa linki "Download the video". Najlepiej sciagnac program Google Video Player, a potem z jego pomoca sciagnac film na swoj komputer.

#27 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 20:30

Tak, istnieje mozliwosc sciagniecia filmu. Na stronie www z filmem po prawej sa linki "Download the video". Najlepiej sciagnac program Google Video Player, a potem z jego pomoca sciagnac film na swoj komputer.

Z emule trwa to przy szybkim łączu 3 godziny.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#28 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-03, godz. 11:09

To i ja odezwę się w temacie...
Jeśli ktoś posiada film na VHS po polsku, to można po prostu spisać teksty na komp, a później pobawić się w synchronizację.
Jeśli film jest tak dobry, jak twierdzi Kloo, może gra jest warta świeczki.

A może by pomyśleć o własnym, amatorskim nagraniu? Poruszyć kilka kwestii - np. roku 1914, podziału 1-sze i 2-gie owce, "niewolnika". Później możnaby to wpuścić w sieć. Myślę, że ciekawość, która jest pierwszym krokiem wiadomo dokąd :) mogłaby skłonić niejednego ŚJ do obejrzenia takiego materiału.

Mogę być drugim rezyserem :)

#29 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-03, godz. 11:45

Pomysł ciekawy, ale kosztował by nas trochę czasu, pieniędzy oraz nawiązania współpracy.

Ja mogę napisać scenariusz. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#30 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-03, godz. 13:16

film a czemu nie pomysł jest dobry. ;)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#31 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-04-03, godz. 13:20

Oglądałam ten film jakiś miesiąc temu. Mam go nawet jeszcze w domu wersji polskojęzycznej. Popłakałam się gdy go oglądałam. Najbardziej rozkleił mnie moment gdy chłopak popełnił samobójstwo gdy dowiedział się, że stanie przed Komitetem sądowniczym. Koszmar!!!

#32 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-08, godz. 00:09

hmmm film własnie obejżałam. powiem tak:

1. film wyemitowany został w 1986 roku jesli dobrze wydedukowalam
2. całkiem dobry pomysl na przedstawienie tematu ale moim zdaniem, co zabrzmi zapewne okrutnie, za mało w nim było omawiania konkretnych przypadków, a szkoda.... nie chodzi mi o prywatny niedosyt, prawda jest taka, że film ma odwodzic na tamten czas sj od życia w tej orgaizacji, a skutek był pewnie taki że paradoksalnie tamtejszych widzów-swiadków umacniało to w przekonaniu o obronie swojej wiary, naturalna kolej rzeczy
3. martwi fakt że w dzisiejszych czasach nie spotykam sie chociazby w naszym kraju z takimi filmami... zapewne wpływ na to ma fakt iz potworzyło sie tak wiele organizacji reilginych że tego typu filmów powstawałoby na peczki i nie miały by juz takiej sily i wydźwieku
4. moznaby sie było pokusic o wrzuceie tego filmu w necik z polskim tłumaczeniem tylko prawda jest taka że ktoś to musi zrobic, samo sie nie zrobi.... ja niestety znam jezyk angielski ale nie na tyle by móc tlumaczyc dosłownie każde zdanie ... i własnie w tym momencie człowiek załuje, że nie uczyl sie angielskiego "od niemowlaka"
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#33 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-08, godz. 19:22

Posiadam dwa filmy tej samej produkcji: 1) Świadkowie u twoich drzwi 2) Świadkowie odchodzą. Zainteresowanych nabyciem proszę o kontakt: [email protected] Wysyłam za darmo! Jeśli się spodobają, proszę o pomoc w rozreklamowaniu... P.S. Każdy na osobnym CD w formacie MPEG-4, którego starsze stacjonarne nie czytają, a z nowymi różnie bywa, więc tylko do obejrzenia na kompie :(
Dołączona grafika

#34 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-04-10, godz. 19:49

Zaczynam tłumaczyć ten film. Chce go zrobić jak Bóg przykazał z napisami.
Jak skończe chciałabym się z kimś skonsultować czy wogóle to ma ręce i nogi.

A czy wogóle jest jeszcze taka ogólna potrzeba, żeby to tłumaczyć?

#35 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-04-11, godz. 12:07

Zaczynam tłumaczyć ten film. Chce go zrobić jak Bóg przykazał z napisami.
Jak skończe chciałabym się z kimś skonsultować czy wogóle to ma ręce i nogi.

A czy wogóle jest jeszcze taka ogólna potrzeba, żeby to tłumaczyć?


Jest taka potrzeba. Powodzenia życzę w tłumaczeniu.

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-14, godz. 00:50

Filmy są już do ściągnięcia. Podziękowania dla jb za udostępnienie on-line.

http://watchtower.or...woich_drzwi.mp4

http://watchtower.or...ie_odchodza.mp4

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-04-14, godz. 01:05

Dołączona grafika

#37 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-14, godz. 09:18

Filmy technicznie i jako opowieść pewnych sytuacji są trochę słabe, ale merytorycznie co do nauki Biblijnej są bombowe...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-05-14, godz. 19:52

Jest taka potrzeba. Powodzenia życzę w tłumaczeniu.

Czy ktoś mógłby udostępnić mi oryginalną kasetę z tym filmem? Chodzi o polskojęzyczną wersję "Świadkowie Jehowy" z 1986 r. Mam tylko kopię VHS, więc szkoda pogorszonej jakości przerabiać na VCD. Po przekonwertowaniu odeślę na swój koszt i w ciągu tygodnia będzie gotowy tak jak poprzednie w mp4. [email protected]

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-05-14, godz. 19:53

Dołączona grafika

#39 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2007-05-14, godz. 21:51

Mam już przepisanego polskiego lektora do tego filmu na podstawie właśnie tej polskiej wersji filmu (plik tekstowy). Trzeba to tylko zsynchronizować (np. programem SubEdit) z filmem dostępnym w necie i gotowe. Chciałbym to zrobić pod szyldem Brooklynu więc skoro są chętni to chętnie wyślę. To już w sumie 70% roboty.

Pozdrawiam
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#40 Kot

Kot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 122 Postów

Napisano 2007-05-15, godz. 06:09

Mam już przepisanego polskiego lektora do tego filmu na podstawie właśnie tej polskiej wersji filmu (plik tekstowy). Trzeba to tylko zsynchronizować (np. programem SubEdit) z filmem dostępnym w necie i gotowe. Chciałbym to zrobić pod szyldem Brooklynu więc skoro są chętni to chętnie wyślę. To już w sumie 70% roboty.

Pozdrawiam



Ja jestem na 20 minucie filmu ale tłumaczę go od razu w programie. Bardzo przepraszam, że tak powoli idzie ale mam mnóstwo innych zajęć. Mimo tego będę tłumaczyć dalej.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych