Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyimi swiadkami mają być chrześcijanie?


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#41 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-05, godz. 15:42

O czym uczy Biblia - proszę bardzo - rozniosłem poczatek tej ksiązeczki


Hrhrhr :D Artur? Roznosisz książkę Czego uczy Biblia? Głosicielem zostałeś?!

I ostatnia sprawa - kiedy wreśzcie zobaczę choć ślad dowodu mna to rzekome wyrzucenie imienia JHWH z NT?


Czy śladem takiego dowodu będzie pokazanie, że w tym samym okresie co domniemane usunięcie tetragramu z NT, ta sama grupa ludzi zajmowała się procesem usuwania go ze Septuaginty?

#42 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-05, godz. 20:44

A możesz to udowodnić?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#43 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-06, godz. 10:13

A możesz to udowodnić?


Powiedzmy, że pytam czysto teoretycznie - gdyby można było coś takiego wykazać, to czy byłbyś skłonny uznać, że jest to jakiś dowód, poszlaka, albo jak to nazwałeś chociaż "ślad dowodu"?

#44 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-06, godz. 11:01

teoretycznie - musiałbys udowodnić ,że byli to... Żydzi. Bo o ile z chrzescijanskich pism mogli to uczynić spiskowcy to z żydowskich wersji?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#45 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-06, godz. 11:18

A jeśli moglibyśmy wykazać, że zarówno Żydzi jak i chrześcijanie byli zaangażowani w ten proces?

Wystarczyłoby?

#46 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-06, godz. 11:27

Pokaż dowody to ci odpowiem
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#47 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-06, godz. 11:54

Pokaż dowody to ci odpowiem


Nie, Arturze. Wpierw odpowiedz mi, czy uznasz to za dowód (albo poszlakę, czy jak to ująłeś "ślad dowodu"), jeśli ktoś Ci pokaże, że żydowscy i chrześcijańscy kopiści usuwali z LXX tetragram?

#48 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-08-06, godz. 12:48

Jesli pokaże, dowód na to ,że usuwali.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#49 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-08-06, godz. 19:17

Jesli pokaże, dowód na to ,że usuwali.


Cieszy mnie Twoje pozytywne podejście :)

Pozwól, że w najbliższym czasie wrócę do tego tematu i postaram się zaspokoić Twoją ciekawość ;)

#50 Kasztanowa

Kasztanowa

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 413 Postów

Napisano 2009-08-06, godz. 21:52

Nie mogę znaleźć tego wątku ale wpadł mi dziś w oko szyderczy post w którym autor wyśmiewa się ze Świadków Jehowy oczerniając ich iż mieli by zignorować słoowa Jezusa Chrystusa, który powiedział "będziecie moimi świadkami". Drogi autorze - otóż słowa przez Ciebie przytoczone Jezus wystosował do uczniów obecnych przy nim przed wniebowstąpieniem. Sugerowanie że ŚJ mieli by przyjąć nazwę Świadkowie Jezusa wynika z kompletnej nieznajomości Pisma Świętego. Nazwa ŚJ bowiem została wybrana po analizie Księgi Izajasza 43:10 - „Wy jesteście moimi świadkami — brzmi wypowiedź Jehowy — moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego."

Podobnie niestety wygląda wiarygodność wielu innych postów tutaj co dyskwalifikuje to forum jako źródło wiarogodnych i cennych informacji. Szkoda więc że ludzie którzy za cel postawili sobie uziemić sposób interpretacji Pisma Świętego przez ŚJ sami nie pofatygowali się by dobrze je zrozumieć...


Swiadkowie Jehowy trzymaja sie jak pijany plotu tego jednego wersetu z Izajasza,ignorując caly Nowy Testament,co tez dobitnie swiadczy o ich wybiorczej "strażnicowej"wiedzy.Ciekawe,jak mozna inaczej jeszcze zrozumiec slowa Ap.Pawla w Liscie Do Filipian:2:10,gdzie mowi"aby na Imię Jezusa zgięlo sie wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych"łacząc je ze slowami Aniola,ktory powstrzymal Jana przed oddaniem mu pokłonu w Objawieniu 22:9:[...]Bogu samemu oddaj pokłon".Przeciez Objawienie było dane Janowi przez Jezusa,ktory tylko posluzyl sie swoim poslańcem.To ja sie pytam,komu miał oddać poklon Jan,jako ziemskie stworzenie,o ktorym wczesniej napisał Pawel?A pozatym,w czyim Imieniu mamy zbawienie,w Jehowy,czy Jezusa?Generalnie jest tak,ze Swiadkowie Jehowy mają za nic Osobę Jezusa Chrystusa i zawsze beda chcieli "cierpiec"dla Imienia Jehowy,choc przesladowania mialy spotykać chrzescijan tylko dla Imienia Jezusa Chrystusa,co ma dzisiaj miejsce w wielu miejscach na swiecie.
Ps.Gratuluje wyboru nicka :D
Umysł jest jak spadochron,działa wtedy,gdy jest otwarty




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych