Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan A i Plan B


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-27, godz. 12:47

Gdyby ktoś jednak zechciał wysłać list do Nadarzyna to podaje tutaj listę pytań, któe zamierzam zadać Nadarzynowi.

Czy prawdą jest ,ze SJ posiadają duchownych w świetle prawa polskiego? Jeśli nie, to jakim prawem wystawiane sa zwolnienia od wojska (takie jakie otrzymują duchowni innych wyznań) i ubezpieczono członków rodziny Betel jako duchownych?
Jesli tak, to dlaczego nie zostało to zgłoszone odpowiednim władzom? I jak się to ma do nauczania niewolnika wiernego i roztropnego? I kto jest duchownym: starszy zboru czy już sługa pomocniczy? Czy duchowny w świetle prawa polskiego jest członkiem związku wyznaniowego SJ w POlsce?

Cokolwiek by nie odpowiedział Nadarzyn to ma problem.
A jeśli ktoś umie trzymać język za zębami to mogę mu wysłać wariant B (niespodzianka) i sam zrozumie jaka się przed nami otwiera perspektywa.

Zeby otrzymać wariant B wysli PM na mój nick. Nie wysyłam do osób będących aktywnymi SJ takich jak homek.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-27, godz. 13:08

Heh, brzmi nieźle. Kto wie, może Nadarzyn już pracuje nad rozgryzieniem planu A...? Jeśli tak, pozdrówki dla braciszków :rolleyes: i dużo zdrowia, bo faktycznie wygląda to na kłopot.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-27, godz. 13:12

Rozgryzienie planu A prowadzi nieuchronie do planu B.
Nie ma innej mozliwości. hihihi
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-27, godz. 13:55

moim zdaniem, plan B jest mało realistyczny. Z prawnego punktu widzenia, jest to być może i dobre (nie znam się, nie jestem prawnikiem).

Ale po pierwsze, nie jest możliwe utrzymanie tajemnicy w dużej grupie osób:
jak tajemnicę zna jedna osoba, to jest to tajemnica, jak wtajemniczysz drugą osobę, to jest już tylko pół tajemnicy. A jak dowie się trzecia osoba, to dowie się cała Polska...

Po drugie, nie każdy z zaproszonych zechce się w to bawić...

Po trzecie, gdyby się nawet udało, to skutki tych działań mogą być kłopotliwe...

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-27, godz. 15:17

Po pierwsze: Osoby do których dotrze ta informacja nie są zainteresowane informowaniem Nadarzyna. Nie ulegajmy tutaj jakieś teroii spiskowej. Wbrew pozorom z moich informacji wynika iz to forum nie jest traktowane az tak powaznie przez spec służby.

Po drugie: Nie trzeba angażować się osobiście.

Po trzecie: Żadnych kłopotów nie będzie. Licze na zdrowy rozsądek.

Poza tym ten plan gwarantuje rozwiązanie problemu przy własciwie żadnych stratach, przy zachowaniu pełnej wolności wyboru, zupełnie legalnie.

jest o co powalczyć.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-28, godz. 08:59

Czy możesz Arturze obiecać opublikowanie odpowiedzi na forum? Nawet jeśli CIę nie zadowoli?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-28, godz. 09:04

Oczywiście, zresztą nie tylko ja jestem ciekawy tej odpowiedzi.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-06, godz. 17:18

list gotowy, w sobotę będzie w Nadarzynie.
Treść:

Szanowni panowie!


Jestem młodym prawnikiem i postanowiłem poznać waszą społeczność i wasze nauki. Kierowany zawodową ciekawością sprawdziłem wasz związek wyznaniowy pod względem jego sytuacji prawnej. Natrafiłem jednak na kilka punktów niejasnych a nawet budzących mój niepokój związany z legalnością waszych poczynań. Prosiłbym wiec o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy prawdą jest,ze SJ posiadają duchownych w świetle prawa polskiego?
2. Jeśli nie, to jakim prawem wystawiane sa zwolnienia od wojska (takie jakie otrzymują duchowni innych wyznań) i ubezpieczono członków rodziny Betel jako duchownych?
3. Jeśli tak, to, dlaczego nie zostało to zgłoszone odpowiednim władzom? Nowelizacja ustawy o gwarancjach sumienia i wyznania z 1997 nakłada obowiązek zmiany statutu i umieszczenia tam informacji o duchownych, sposobie ich powoływania i odwoływania oraz kompetencjach.
4. Kto jest duchownym: starszy zboru czy już sługa pomocniczy?
5. Czy duchowny SJ w świetle prawa polskiego jest członkiem związku wyznaniowego SJ w Polsce?


Z góry dziękuje za odpowiedź.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-10, godz. 15:04

Mamy mały problem.........

List nie został dostarczony, ponieważ jego doręczyciel (nasz kolega z forum)został pobity podczas transportu przez "chuliganów". Lepiej by było gdyby okazało się, że to byli zwykli chuligani.
List zostanie doręczony zaraz po świetach.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-04-10, godz. 15:18

A nie prościej byłoby wysłać zwykłym listem poleconym?
Jakby listonosz dostał po zębach, to nie byłoby tak szkoda, bo przecież to jest wkalkulowane w jego zawód, a tak nasz kolega pewnie teraz przeklina dzień, w którym zechciał być umyślnym do Nadarzyna...

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#11 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-10, godz. 15:31

Wydawalo mi sie ze juz na I roku prawa ucza o tworzeniu pism i ich dostarczaniu, zalecane jest wysylanie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru co udowadnia ze list zostal dostarczony :)
Takie proste idee a takie skuteczne :)

#12 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-10, godz. 16:02

Któż jest owym kolegą z forum? Jeśli nie można ujawnić, to choćby na PM niech ktoś poda... :unsure:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#13 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2006-04-12, godz. 11:26

A dziadek zawsze mi mówił ze doręczyciel to podła robota... Swoją droga to pozdrowienia i wyrazy uznania dla tej osoby... :)
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#14 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-04-13, godz. 09:49

A zostało to zgłoszone na Policję? Czy list został przejęty? :unsure:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-22, godz. 22:17

Dołączona grafika


List jak widac dotarł. Odebrał go pan Henryk Stawowski, pełniący obowiązki, jak stwierdził sekretarza zarządu.

Oto jego uwagi:

Widać że słabo zna się na prawie,( to o mnie) bo jeśli interesuje się wskazanymi kwestiami to powinien wiedzieć, że organizacja ŚJ idąc w ślad za nazwą, to znaczy zarejestrowany związek wyznania świadków Jehowy wskazuje wyraźnie, iż jako taka, ta organizacja ma duchownych, kaznodziejów, tak jak inne wyznania na przykład KrK czy inne wyznania i nic w tym nie ma dziwnego. (sic!)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-22, godz. 22:23

W tej chwili przygotowywane jest nastepne pismo. bardziej formalne, bo poprzednie nie spełniało wymogów formalnych. ;)

Jego treść zostanie przed wysłaniem podana do wiadomości publicznej...
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#17 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-23, godz. 08:04

no własnie Artur, o tym też moglibysmy pisac na "naszym" forum...... :) Po co "wróg" ma wiedzieć co planujesz :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#18 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-06-02, godz. 21:10

Szczerze powiem, że nie wiem na ile (to co poniżej) wpisuje się w temat.

Napotkanego niedawno ŚJ zapytałem:czy są u was duchowni?
Odpowiedź: nie ma.
Kiedy poruszyłem kwestię zwalnianych z wojska, to w sumie nie na temat, ale mój rozmówca odpowiedział mniej więcej tak:
„… proszę pana, ja jestem pionierem pełnoczasowym i jestem ubezpieczony jako duchowny oczywiście… bo tak musi być, ale ja duchownym nie jestem, bo u nas duchownych nie ma, choć ja mam legitymację ubezpieczonego jako duchowny…”

To była bardzo krótka rozmowa na ulicy, a między innymi dlatego, że chcąc wyjaśnić bliżej rzecz dla mnie niejasną, że można być i jednocześnie nie być duchownym, zadałem takie właśnie pytanie i jak on to widzi w świetle prawa. Poprosiłem też o dłuższą rozmowę, lecz niestety pan ten stwierdził, że nie widzi takiej potrzeby i odszedł.

#19 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-09-13, godz. 13:20

Szczerze powiem, że nie wiem na ile (to co poniżej) wpisuje się w temat.

Napotkanego niedawno ŚJ zapytałem:czy są u was duchowni?
Odpowiedź: nie ma.
Kiedy poruszyłem kwestię zwalnianych z wojska, to w sumie nie na temat, ale mój rozmówca odpowiedział mniej więcej tak:
„… proszę pana, ja jestem pionierem pełnoczasowym i jestem ubezpieczony jako duchowny oczywiście… bo tak musi być, ale ja duchownym nie jestem, bo u nas duchownych nie ma, choć ja mam legitymację ubezpieczonego jako duchowny…”

To była bardzo krótka rozmowa na ulicy, a między innymi dlatego, że chcąc wyjaśnić bliżej rzecz dla mnie niejasną, że można być i jednocześnie nie być duchownym, zadałem takie właśnie pytanie i jak on to widzi w świetle prawa. Poprosiłem też o dłuższą rozmowę, lecz niestety pan ten stwierdził, że nie widzi takiej potrzeby i odszedł.

I śJ stwierdził , że nie widzi takiej potrzeby i odszedł - moim zdaniem , to świadczy o złym wychowaniu i brak manier . Pozornie bardzo grzeczni ale tylko pozornie , ale jak zadajemy pytania , które śJ nie pasują , muszą już iść i nie widzą potrzeby dalszej rozmowy . Czyżby mieli coś do ukrycia ?

#20 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-13, godz. 15:19

No bo z jednej strony jestem duchownym ale tak naprawde to nie jestem

No bo armagedon miał przyjść w roku 75 ale tak naprawde to dnia i godziny nikt nie zna

No bo pokolenie które pamiętało rok 1914 miało nie przeminąć aż przyjdzie armagedon, ale tak naprawde to Jezus jednak miał na myśli co innego mówiąc te słowa

No bo bylismy zapisani do Onz, ale tak naprawde jak sie sprawa rypła to się wypisaliśmy i teraz stoimy na stanowisku że nigdy tam zapisani nie bylismy a jeśli ktoś twierdzi inaczej to jest podjudzony przez szatana

itd itd itd
nie potrafiłam uwierzyć.......




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych