Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grzechy główne SJ?


  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-30, godz. 18:45

interesujące by było, usystematyzowanie "grzechów głównych" SJ

zapodaje pierwszy:

1. Transfuzja - kategoryczny sprzeciw wobec tej metody leczenia!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-30, godz. 18:57

1. Grzech pierwszy: ZBRODNIA
Zakaz transfuzji krwi - zbrodnicza doktryna

2.Grzech drugi: NIEUCTWO
Czyli głupimi się łatwiej rządzi

3. Grzech trzeci: SATANIZM?
albo pytania o niektóre dziwne nauki

4. Grzech czwarty: IZOLACJONIZM
albo o neutralności chrześcijańskiej

5. Grzech piąty: NIETOLERANCJA
albo o rasizmie religijnym

6.Grzech szósty: TOTALITARYZM
czyli o rządach w Organizacji.

7. Grzech siódmy: SPISEK
czyli o przypadkach ukrywania przez Towarzystwo Strażnica przypadków pedofili w swoich szeregach.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-30, godz. 19:59

:lol:
Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-30, godz. 20:10

Moim zdaniem jest tylko jeden grzech główny Organizacji.

AUTORYTATYWNY sposób zarządzania szeregowymi.

Z niego wywodzi się cała reszta grzechów i dramatów.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-30, godz. 21:26

Nie, grzechem, od którego się zaczęło, były kłamstwa religijne. Kiedy przepowiednie adwentystów nie spełniały się, kombinowali dalej, byleby nie przyznać się do błędu. Autorytaryzm jest w takim wypadku koniecznością - w końcu mało kto z własnej woli uwierzy w nieprawdę, zatem trzeba owieczki zdyscyplinować i zabronić myśleć.

#6 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-31, godz. 07:19

Podstawowa róźnica między autorytaryzmem a totalitaryzmem jest taka , że w totalitaryzmie władza miesza się do praktycznie wszystkich dziedzin życia. Ja osobiście skłaniam się ku poglądowi iż więcej u SJ nieudolnego totalitaryzmu.

Skoro zaczęło się od kłamstwa, a wiemy kto jest ojcem kłamstwa to sprawa jest prosta.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#7 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-03-31, godz. 19:30

mądrość wschodnia którą przekazał mi ojciec:
"kłamstwem obejdziesz czły świat ale nie wrócisz"
pozdrawiam Andrzej

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-01, godz. 06:04

ciekawy grzech zapodał Artur RASIZM RELIGIJNY ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 07:26

A jak niby mam to nazwać? System kastowy?

I nietykalni - pomazańcy(arystokracja)
II SJ(obywatele civitas Jehowa)
III Światusy prosty lud bez żadnych praw obywatelskich; dyskryminowany.
IV Odstępcy - wyjęci z pod prawa.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 07:37

IV Odstępcy - wyjęci z pod prawa.

Raczej

Odstępcy - ci, którzy wyparli się wiary w to, co dla ich byłych braci pozostaje nadal święte i prawdziwe, i którym okazuje się ze ich postępowanie nie jest akceptowane przez tych, którzy pozostali w tym, co dla nich jest Prawda...
Innymi słowami:
Jak można byłoby nazwać zachowanie się chrześcijanina „skaczącego” z radości na widok człowieka, który wyrzekł się tego, co dla niego w życiu najważniejsze?
Jak można nazwać członka pewnej rodziny „skaczącego” w ramiona sąsiada szkalującego na prawo i lewo jego własną rodzinę?

Tak samo będzie on zawsze odstępcą od.................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#11 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 07:44

1. Grzech pierwszy: ZBRODNIA
Zakaz transfuzji krwi - zbrodnicza doktryna

W moim przypadku brak transfuzji przyspieszyl moje dojscie do zdrowia. Transfuzja zwana jest rowniez przeszczepem tkanki ,
W przypadku pewnego czlowieka zwanego" Ojcem Swietym" transfuzja ( ponoc bezpieczna :-) ) raczej mu zaszkodzila niz pomogla :-(

http://www.rzeczposp...atek1_a_13.html
"Ale po tygodniu okazało się, że musi wrócić do kliniki z powodu bardzo wysokiej gorączki, której przyczyn początkowo nie potrafiono zdiagnozować. Okazało się, że spowodował ją cytomegalowirus, który dostał się do organizmu wraz z transfuzją krwi. "

a wiec moze to byla "Zbrodnia na Papiezu?"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 07:54

2.Grzech drugi: NIEUCTWO
Czyli głupimi się łatwiej rządzi

Polemika na ten temat byłaby głupotą wiec zaprószę zainteresowanych do odwiedzenia dwóch witryn internetowych

http://www.abwehra.org/news.php
Oraz
http://www.watchtowe...nguages/polish/

Czy twórcy tej drugiej ( Świadkowie Jehowy) bardzo odbiegają w swojej inteligencji od twórcy tej pierwszej?

Jakie będą wyniki porównania programu szkolenia Świadków Jehowy oferowanego im przez WTS w stosunku do programu oferowanego przez twórców szkalujących ten program?
A może trudno dokonać porównania, bo ci ostatni nie oferują żadnego programu?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 07:55

oj, homek, homek

CZy odstępca jest Woim wrogiem?

Czy jesli tak dałbyś mu jesc i pić?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#14 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 07:57

3. Grzech trzeci: SATANIZM?
albo pytania o niektóre dziwne nauki

O ile pamietam z lektury Biblii to oskarzano o to rowniez Jezusa

Mt 12:24 Br "Lecz faryzeusze, słysząc to, mówili: On wypędza złe duchy tylko przez Belzebuba, księcia demonów."


Mt 12:27 Br "A jeśli Ja wyrzucam złe duchy przez Belzebuba, to przez kogo wyrzucają je wasi synowie? Tak więc oni będą waszymi sędziami."

a wiec nic nowego <_<
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 08:00

nie, no dziękuje za reklame. Oby tak dalej.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 08:03

4. Grzech czwarty: IZOLACJONIZM
albo o neutralności chrześcijańskiej

Może się mylę, ale zamiast mówić o grzechu Izolacjonizmu należałoby mówić o cnocie gdyż twórca chrześcijaństwa wyraźnie powiedział, iż jego prawdziwi naśladowcy :

15:19 BT "Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi."


Rz 12:2 BT "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe."

Wynika z tego ze to właśnie Izolacjoniści są prawdziwymi chrześcijanami
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-01, godz. 08:11

No piękne stwierdzenie homek! Ponieważ cały świat jest zły według was i rządzi nim szatan najlepiej odciąć się od niego wtedy będzie się prawdziwym chrześcijaninem.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 08:16

5. Grzech piąty: NIETOLERANCJA
albo o rasizmie religijnym

Nietolerancja

Istnieją rożne formy nietolerancji

Dla przykładu:

1/Idzie człowiek ulica i beka, puszcza gazy i.......................... ( omijam go z daleka), czyli jestem tolerancyjny, bo nie zabraniam mu tego robić za pomocą żadnych metod przymusu bez lub pośredniego
2/ Przychodzi człowiek do mnie do domu i beka i puszcza gazy i ( wypraszam go z domu)
Czy to znaczy ze jestem grzesznikiem Grzechu piątego: NIETOLERANCJI?

Identycznie SJ tolerują inne wyznania, ale nie tolerują głoszenia ich na własnych zebraniach i własnych domach
Każdy Świadek w każdym momencie ma prawo do wysłuchania innej nauki i jeśli mu się ona bardziej spodoba to bez żadnych problemów może zmienić „barwy” Oczywiście wtedy SJ mogą być nietolerancyjni w stosunku do jego nowej wiary i nie będą sobie życzyć o niej rozmawiać dla przykładu, nie będą mówić mu również „dzień dobry”, bo cóż to jest według nich za „dobry” ten dzień, który może skończyć się dla niego śmiercią powiązaną z brakiem nadziej na życie wieczne?

Pozdrawianie go takim słowem, całowanie go z radości na jego widok lub potrząśniecie jego prawicy ( znak pokoju i zgody) byłoby dopiero hipokryzja ( Hipokryta jedno myśli, co innego robi)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#19 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 08:18

6.Grzech szósty: TOTALITARYZM
czyli o rządach w Organizacji.

Totalitaryzm

Jeśli rządy Boga są totalitaryzmem to ja jestem za totalitaryzmem, bo „d...Kracja” jakoś wychodzi ludziom bokiem
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-01, godz. 08:24

7. Grzech siódmy: SPISEK
czyli o przypadkach ukrywania przez Towarzystwo Strażnica przypadków pedofili w swoich szeregach.

Przypadki pedofilii są znane SJ wśród byłych SJ i Świadkowie Jehowy szczycą się ze są jedna z nielicznych grup religijnych wykluczających takie indywidua spośród siebie.Jest możliwe ze pośród SJ są nadal ludzie o podobnych upodobaniach, którzy kryją się ze swoimi sklonnosciami
Jestem pewien jednak ze Organizacja ( nie mylić Organizacji z jakimś jej członkiem/członkami, którzy dzisiaj nim/i jest/są nie toleruje takich osobników
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych