Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań do SJ


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#41 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-08, godz. 17:06

masz wiele zaufania do CK i tak postepujesz, wg swojej wiary.


Tak, mam wiele zaufania do Ciała Kierowniczego.

Ograniczmy może narazie naszą polemikę do jednego aspektu sprawy, bo można sie pogubić. Tak więc:

zabijano za spożywanie krwi.    Kapłańska 7:26,27  I nie wolno wam jeść żadnej krwi - czy to z ptaka, czy z czworonożnego zwierzęcia - w żadnym z miejsc, gdzie mieszkacie. Kazda dusza, która spożywa jakąkolwiek krew, dusza ta zostanie zgładzona spośród swego ludu' ".    Zabijało się za to czy nie? A przecież żołnierze Saula byli chwalcami Jehowy i podlegali temu przepisowi Prawa Mojżeszowego. I jakoś uniknęli kary. Ale ma to związek z poniższym precedensem.      QUOTE    QUOTE    Jeśli zachodziła nagła potrzeba, Izraelita mógł zjeść padłe, niewykrwawione zwierzę (zob. Kpł 17:15), a konsekwencją tego było jedynie ceremonialne oczyszczenie się obejmujące kąpiel i wypranie odzieży. Dlaczego więc Towarzystwo utrzymuje, iż musimy wykluczać tych, którzy wyrażają zgodę na transfuzję krwi w celu ratowania życia?       To samo co wyżej. Poza tym spójrz na wersety wczesniejsze z tego rozdziału.      No właśnie, to samo co powyżej. To był precedens, jaki Bóg podał na wypadek gdyby zaszły jakieś szczególne okoliczności. Lekceważące i bezbożne podejście do kwestii świętości krwi było karane śmiercią. Natomiast jak w każdej życiowej sytuacji zawsze zdarzało się coś wyjątkowego, i Jehowa miłosiernie wziął to pod uwagę. Kiedy np. jakiś Żyd znalazł się w skrajnej sytuacji zagrażającej jego życiu z wycieńczenia lub głodu, to zapis z Kapłańskiej 17:15 umożliwiał mu ratowanie życia przez zjedzenie tego, co znalazł - w tym wypadku niewykrwawionej padliny. Po ceremonialnym oczyszczeniu się nie podlegał już karze śmierci. Naruszył prawo, ale w grę weszły nadzwyczajne okoliczności, gdyż zycie jest ważniejsze od Prawa, na co zwrócił uwagę Jezus jedząc kłosy w sabat czy uzdrawiając w święta chorych.



Nie sądzę, żeby Prawo zezwalało na jedzenie padliny. Bo nie zezwala, prawda? Po prostu w pewnych przypadkach nie stosowano kary śmierci. Ale nie wydaje mi się, ze mogło to oznaczac pozwolenie i aprobate Jehowy.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#42 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-08, godz. 22:55

azariaszu!
Piszesz:
No... widać, że ten tekst tak średnio rozumiesz.
Przykro mi, niestety nie piszesz jak Ty go rozumiesz!
Czekam na Twoją interpretację.
Pamiętaj o słowach z Przysłów 16:18, "Pycha poprzedza upadek, a duch wyniosły - potknięcie."
Życzę ci abyś był chociaż połowę z tego okresu co ja jestem Świadkiem Jehowy.

#43 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-09, godz. 21:31

Gdzie w tym tekście widzisz, że ja powinienem się poprawić?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#44 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-13, godz. 08:59

Azariaszu z tego jednego tekstu wynika jeden prosty wniosek
skoro przy zagrożeniu zycia ludzkiego Bóg nie zezwalał na karę smierci
to logiczny wniosek mówi: w przypadku transfuzji mozna ją przyjąć, nie ma
a) wykluczenia, B) ogłoszenia samowykluczenia ba nawet nie ma pozbawienia przywilejów w zborze co najwyżej krótkie oświadczenie o tym, ze nadal się pozostało wierzacym. (takie oczyszczenie). Taki jest pogląd biblijny.
Oczywiscie nie ma mowy o zadnych oświadczeniach czy KŁS-ie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#45 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-13, godz. 21:27

Powtórzonego Prawa 14:21

21 „Nie wolno wam jeść mięsa z żadnej padliny.(...)

Sługom bożym nie wolno było jeść padliny. Nie mówię tu o tym, jakie sankcje za to groziły, lub jakie nie groziły, bo to sprawa dla mnie drugorzędna. Nie wolno było jeść i tyle.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#46 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-13, godz. 21:55

;) polecam Hioba 21 do 28 ;) Moze by niektórym imie zmienic na Elifaz.... ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#47 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2006-04-13, godz. 22:54

Dołączona grafika
Tak przy okazji tego tematu, to zawsze zastanawiałem się, jakimi moralnymi miernikami kierował się Stwórca zabraniający pod każdym pozorem korzystanie z krwi, projektując zwierzątko, którego podstawowym pożywieniem jest wysysanie jej z innych stworzeń.


Ciekawym sposobem odżywiania u zwierząt jest wysysanie krwi ze swojej ofiary. Taką techniką odżywiania posługuje się odmiana nietoperzy którą nazywamy wampirami. Nietoperzy wampirów występują trzy gatunki jest to wampir zwyczajny, wampir białoskrzydły i wampir sierścionogi. Wampir zwyczajny najczęściej żeruje w odległości od pięciu do ośmiu kilometrów od swojej dziennej ostoi. Nietoperz ten lata bezgłośnie, no wysokości jednego metra nad ziemią. Często też jego trasy wiodą wzdłuż koryt rzecznych. Poszukuje głównie zwierząt domowych takich jak koni, bydła, osłów, kóz, świń, kur i indyków. Po zlokalizowaniu ofiary nietoperz wampir siada cicho na ziemię w jej pobliżu i zaczyna zbliżać się do niej skokami. Spośród nietoperzy tylko wampiry potrafią skakać i mogą to czynić zarówno do przodu, jak i na boki oraz do tyłu. Jest to użyteczna umiejętność, szczególnie wtedy, gdy nietoperz musi ratować się ucieczką, po tym jak obudzi się jego „krwiodawca” i kiedy opity krwią ma trudności, aby wzbić się do lotu. Po dotarciu do zwierzęcia nietoperz liże wybrane miejsce jego ciała, które zaatakuje, a później swymi zębami „goli” porastające je włosy lub pióra. Rejonem ataku nietoperzy jest zazwyczaj miejsce dobrze ukrwione o cienkiej skórze – zwykle jest to szyja, uszy lub nogi. W końcu nietoperz odgryza mały kawałek skóry i robi to tak delikatnie i sprawnie, że gospodarz rzadko kiedy budzi się ze snu. Krew jest spijana za pomocą języka i transportowana przez „rurkę”, która powstaje poprzez zawinięcie się języka ponad głębokim rowkiem w dolnej wardze. Przepływ krwi jest wspomagany przez substancje zapobiegające jej krzepnięciu, które znajdują się w ślinie nietoperza. Wampir potrafi wypić w ciągu nocy 20 mililitrów krwi. Stanowi to około 40% jego masy ciała.
Sciaga.pl


Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#48 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 09:59

polecam Hioba 21 do 28  Moze by niektórym imie zmienic na Elifaz....



Ja to nawet myślę, ze mozna by to imię w nazwę całego forum wstawić...
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#49 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-14, godz. 12:17

polecam Hioba 21 do 28  Moze by niektórym imie zmienic na Elifaz....


Ja to nawet myślę, ze mozna by to imię w nazwę całego forum wstawić...

Może to Forum ma już nazwę?
Może nawet jakbyś chciał zaproponować zmianę, to nie w tym dziale!?
A może jak nie masz kompletnie nic do powiedzenia na temat, po prostu nic nie pisz!

#50 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 12:30

QUOTE (azariasz @ 2006-04-14 09:59)  QUOTE    polecam Hioba 21 do 28  Moze by niektórym imie zmienic na Elifaz....      Ja to nawet myślę, ze mozna by to imię w nazwę całego forum wstawić...    Może to Forum ma już nazwę?  Może nawet jakbyś chciał zaproponować zmianę, to nie w tym dziale!?  A może jak nie masz kompletnie nic do powiedzenia na temat, po prostu nic nie pisz!



Może tem, komu polecono zmianę imienia ma już imię? Może jeśli proponuje mu się zmianę imienia to nie w tym dziale? Może tutaj za off-topic atakuje się tylko, tych, którzy nie trzymają się "jedynej słusznej linii" opluwania organizacji Bożej?
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#51 anonim

anonim

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 17 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 21:57

hehe

azariasz na twoim miejscu odpuścił bym sobie rozmowy na tym forum...

pzdr

#52 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 22:18

Chyba sobie odpuszczę...
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#53 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-14, godz. 22:34

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :blink: :blink: :blink:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych