Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katoliczka


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 replies to this topic

#1 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 18:05

Witam :P

Jestem katoliczką i bym chciała nią być,poznawałam religie ŚJ i właśnie tam jest mówione o biblii całkiem i nic więcej nie tak jak w katolicyźmie wszystko prawie stworzone przez księdza np.katechizm

chce się dowiedzieć czy musze się odpisać zkościoła jak tak to w jaki sposób
Użytkownik zawieszony.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-15, godz. 18:07

przede wszystkim poczytaj sobie to forum a dowiedz się, że zgodność nauki ŚJ z Biblią jest pozorna...

#3 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-15, godz. 18:09

Nie musisz sie znikąd wypisywać, jeśli podjęłaś już decyzję.
Nie wiem tylko, czy akurat najlepszą...
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#4 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 19:09

ta decyzja jest przemyślana 4 lata myślałam i studiowałam to i owo...ale jakbym cos źle robiła narazie negtywów to prosze pisać...może czego ś sie nie dopatrzałam
Użytkownik zawieszony.

#5 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-15, godz. 19:21

Wystarczy, jeśli poczytasz Tematykę Ogólną na tym forum... polecam jeszcze stronkę http://brooklyn.org.pl i http://watchtower.org.pl -> wystarczy jeśli przejrzysz materiały. Nie bój się ich, są rzetelne
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#6 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 19:27

ok dzięki
Użytkownik zawieszony.

#7 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 20:17

ok dzięki

Nie wierze ze po 4 latach studium pytasz o zdnanie odstepcow , to blef :(
i to kiepski :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#8 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-15, godz. 22:34

nie blef po prostu chce wiedzieć jak duzo ludzi ich nie lubi

moi rodzice buntowali mnie od małego
to jest moja decyzja PAMIETAJCIE
i przemyślana tylko może tu czegoś sie dowiem bo tam gdzie chce iść są nmili ludzie a może w twojej miejscowości nie
Użytkownik zawieszony.

#9 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 23:11

jesli chcesz się unieszczesliwuc to jestes na dobrej drodze, zważ na jakie ustępstwa bedziesz musiała sie zgodzic, ilu twoich znajomych sie w pewnym momencie odwróci,a i na ile jestes silna psychicznie gdy starsi bedą cię łajac za błachy bład który mozesz popełnic bycie ŚJ nie jest wcale takie łatwe i naprawdę odradzam ci to.
ŚJ są naprawde mili a jak kazdy ci tu powie oni poprostu łapia osoby które sa słabe psychicznie.
Wybór jednak zostawiam tobie ale kazdy na tym forum raczej ci to bedzie odradzał
Pozdrawiam cię Rafcio

#10 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 08:13

:angry:

wiem kazdy mi juz odradza dlatego że ich nie lubią ... nie wiem na jakich warunkach będą chcieli mnie przyjąć jeżeli coś mi rozkaża wierz t to i owo na pewno nie przejde bo nic nie ma być narzucone niewiem jak jest dowiem się w najblizszym czasie...ale nikt mi nie bedzie rozkazywał...tak napewno się przyjaciele odemnie odwrócą ale to jest ciezka próba...ja szanuje wszystkie religie i na pewno ja bym sie od nikogo nie odwrócił...zobacz ile jest bitw o religie ale tak nie powinno być ... ale kościół NIE ZAUWAŻYLIŚCIE że narzuca duzo księża sami stworzyli katechizm w Biblii tam nie ma jedynie "Ojcze Nasz" i "10 Przykazań" a reszta to księża sobie stworzyli atak ma nie być mamy się modlić do Boga i Jezusa...a do Maryji ona nie żyje ona tak zmartwychwstanie i będzie widziałam Boga ale narazie jest nie żywa...tak samo juz posąg Jana PawłaII powstał i wszyscy się do niego modlą ale on też umarł i w Biblii jest napisane że umarli nie wieszą nie słysz nie widzą ... a jest zaprzeczenie "Jezus powturnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych" dopiero przyjdzie...a księża mówią że idzie się do piekłsa albo do nieba po jakimś czasie i sie modla do papieża JPII ale on nie jest w niebie może dopiero być
Użytkownik zawieszony.

#11 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-16, godz. 08:41

Nikt Ci nie każe chodzic do koscioła i słuchac co mądrego mów ksiądz, masz racje z tym iz księża wszystko stwozyli, ale czy ty potrzebujesz księdza by się modlic ???? chyba nie ja wieże w boga i modlę się do niego w każdej chwili i nie potrzebuje obrazków krzyzy itp.
I jak widzisz z JP II ludzie robia świętogo nikt więcej, a co do twojej decyzji zrobisz jak zechcesz odradzamy ci nie dlatego że ich nikt nie lubi na to składa się wiele innych powodów o których sie dowiesz będąc na tym forum taka jeszcze porada nie mów im że jestes na czyms takim zaraz ci to odradza i powiedza że to dzieło szatana :D i że ludzie tutaj nie posiadaja wiedzy na ten temat (myslę inaczej)

#12 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 09:20

tak dla nich wiem że TV nie można oglądać

tak nie musze chodzić do kościoła ale kim bedę nie ma takiego czegoś jak katolik nie praktykujący...Jezus kazał rozgłaszać dobrą nowinę i uczyć się od ludzi innych to noe wystarczy że ktoś czyta biblie i się do niej stosuje a może źle rozumie trzeba być wspólnocie
Użytkownik zawieszony.

#13 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 13:39

DO RAFAŁ66

Uważaj co piszesz bo skoro nie jest łatwo to jak wiesz Jezus powiedział: "w moim imieniu będą was prześladować" więc nie prześladujmy ich bo ich upewniamy co do prawdziwości ich religii. Jeśli tobie jest łatwo to jesteś na złej drodze.

#14 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 14:03

Jezus powiedział: "w moim imieniu będą was prześladować"

No własnie, a skąd wiecie ze te słowa odnoszą się do śJ? Czy nas Katolików nie przesladują?

#15 quster

quster

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-16, godz. 14:30

Tomasz O nie zapominaj o prawosławnych, zielonoświątkowcach, adwentystach, mormonach, tybetańczykach, i wielu innych :D

To oczywiste że wszyscy są prześladowani, ale pytanie dlaczego?

Wśrod SJ, Katolików, i innych są osoby, które są prześladowane z powodu Jezusa Chrystusa. To oczywiste.

Wogole nie ma o czym rozmawiać bo sprowadza się to do licytacji u kogo jest więcej meczenników.

#16 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 14:56

No własnie u kogo?

#17 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 15:02

Z powodu Jezusa, to chyba najbardziej prześladowano Żydów...
:(

#18 quster

quster

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 47 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-16, godz. 15:13

Tez prawda

#19 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 15:50

Ja nie mówie o narodowości.Tylko o religii

#20 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-16, godz. 22:25

Czarna20
Skąd bierzesz swoje informacje na temat wierzeń kościoła katolickiego? Bo jak na katoliczkę twoja wiedza o KK jest żenująca. (To tak po przeczytaniu twoich wszystkich wypowiedzi na forum)

Piszesz:
„widać jak katolicy są tu tolerancyjni!!! nic tolerancji dla ŚJ dlaczego???to normalni ludzie tak jak wy... oni również mogą was zazwać sektą a tego nie robią są bardziej tolerancyjni od was dlaczego???”
Czy twój chłopak nie zapoznał ciebie jeszcze z pojęciem „Babilon wielki”? termin ten chyba najlepiej wyraża „tolerancję” śJ – wszystkie religie służą szatanowi i są „wielką nierządnicą” zwaną „Babilonem wielkim”. A może przypadkiem przeoczył tą naukę? O innych „tolerancyjnych” określeniach, jakimi śJ raczą katolików i „odstępców” możesz poczytać w Tematyce ogólnej w wątku „słownik świadko-polski”.

Piszesz:
„czytam sobie to i czytam jak bym czytałam bajeczke jakąś piekło niebo
...czytajcie uważniej biblie a znajdziecie odpowiedz ... piekła nie ma
koniec nadejdzie ale nie znamy ani godziny ani dnia przyjdzie jak złodziej
nikt się nie będzie tego spodziewał...i nie można ustalić roku można tylko przypuszczać...”
oraz:
„Witam ja też mam ukochanego śj ale nie przeszadz mu to ze jestem katoliczka...przez ok.2lat poznawałam jego religie i chyba jest b.dobra bo oni opieraja się na Biblii”

W Tematyce ogólnej jest wątek „Pytania do świadków Jehowy”. Zamieściłem tam kilka pytań do śJ i oczekuję na nie odpowiedzi opartej na Biblii. Czarna20 skoro już 2 lata studiujesz z nimi Biblię, to może sama udzielisz na nie odpowiedzi, możesz też poprosić swego chłopaka o pomoc w znalezieniu odpowiednich tekstów z Biblii mówiących to samo, co głosi nauka śJ.
Myślę, że twoja odpowiedź na te pytania będzie lepszym pokazaniem, że śJ opierają się na Biblii niż twoje zapewnienia, że tak ponoć jest. Czekam na twoje odpowiedzi na te pytania.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych