Skocz do zawartości


Zdjęcie

Babcia hazardzistka


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 12:41

Babcia-hazardzistka wygrała miliony dolarów
Amerykańska prasa rozpisuje się na temat pewnej staruszki, która wygrała 10 milionów dolarów w kasynie w Atlantic City.
84-letnia Josephine Crawford od zawsze uwielbiała "jednorękich bandytów" i przychodziła do kasyna nawet 2 razy w tygodniu od 1978 r. Nigdy dotąd nie udało jej się wygrać jednorazowo więcej niż 1000 dolarów.

Babcia-hazardzistka mieszka z córką, jeździ nowiutką Hondą Civic i nie planuje żadnych większych zakupów. Zapowiedziała, że część wygranej rozda swoim dzieciom, wnukom i prawnukom, ale zostawi też coś dla siebie. Przede wszystkim pojedzie na wycieczkę do Włoch, żeby zobaczyć kraj, z którego pochodzi jej rodzina. Starsza pani marzy też o tym, by zagrać w słynnych kasynach Las Vegas.

źródło: http://wiadomosci.on...58,69,item.html
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-22, godz. 07:12

Klasyfikacja babć

Babcie łowcy krzeseł - gdy autobus się zatrzyma i otworzy drzwi, ty nawet nie zdążysz sobie tego uświadomić, a ona już siedzi.


Babcie akrobatki - widząc wolne krzesło po drugiej stronie autobusu w cudowny sposób odzyskują mobilność, wrzucają laskę pod pachę i biegną do krzesła co sił w nogach.


Borostwory - ogromne babcie w futrzanych płaszczach zajmujące z reguły 1,5 - 2 miejsc siedzących. A niejako przeciwieństwem borostworów zajmujących dwa miejsca są babcie towarzyskie, które koniecznie muszą zmieścić się koło osoby siedzącej w Manie na tzw. "półtoraku". Bardzo ciekawa jest obserwacja jak one próbują tam usiąść. Najpierw siadają bokiem na samym brzegu, potem powoli wykonują obrót o 90 stopni i wtedy dociskają drugą osobę do okna. W przypadku siedzenia na podeście cały czas trwa walka o utrzymanie tyłka na miejscu podczas zakrętów.


Babcie wilki - atakują wataha, ich szczekanie rozlega się na cały autobus i wygryzają każdego z ich siedzeń

Babcie lokomotywy - jak siedzisz w autobusie, staja nad Tobą i zaczynają sapać. Niektóre sapią tak intensywnie, ze czujesz co jadła kilka godzin temu... Szczególną odmianą jest babcia Lord Vader. Sapie w szczególnie niemiły, metaliczny sposób. Człowiek tylko czeka na moment kiedy zadusi go posługując się ciemną stroną mocy.

Babcie ankieterki - na kilka przystanków przed ich docelowym przepytują ludzi, kto kiedy wysiada i starają się odpowiednio ustawić wszystkich w przejściu.

Babcia "Last Minute" - nie wstanie przed swoim przystankiem, ale siedzi twardo do samego końca i podrywa d...sko i przebija się do wyjścia jak kula armatnia dopiero wtedy, gdy ludzie zaczynają (na jej przystanku) wsiadać do transportera.


Babcia "Dromader" - widywane niegdyś w dużych ilościach koło HIT'a w '128'. W busie najpierw ląduje ciężko jedna pełna siata, potem druga, na końcu tarabani się staruszka wciągając za sobą wyładowany wózeczek. Potem przewala się z tym wszystkim jak walec przez zatłoczony autobus. Zawartość siat stanowi zazwyczaj jakieś 20 kilogramów cukru lub tyle samo mąki, woda w pięciolitrowych butlach i inna masówka, zakupiona zapewne dla całej kamienicy. Mi by się nie chciało tachać tych kilogramów, więc uważam, że tym babciom nie należy ustępować miejsca.


Babcia "Predator" - najbardziej obrzydliwy, wredny typ. Pokonuje nieraz spore dystanse do przystanku, ale już w busie czy tramwaju nie jest w stanie przejśc tych 6 metrów do wolnego miejsca, tylko staje nad kimś młodszym i terroryzuje go. Biedni młodzi ludzie kierując się kindersztubą ustępują grzecznie i przenoszą się gdzie indziej. A to jest błąd! Takiej babci trzeba wymownym wzrokiem pokazać wolne miejsce.


Babcie - siatomioty - wsiada sobie taka jedna do autobusu (ew. tramwaju), czujnym zwinnym okiem namierzając pozycję wolnego krzesła oraz najbliższego kasownika. Po przekalkulowaniu i zrobieniu symulacji (chodzi o trójwymiarową symulację ruchu współpasażerów w najbliższych 10 sekundach nałożoną na plan przestrzenny krzesło-kasownik-własna pozycja) rzuca siatą w stronę wolnego krzesła a sama kasuje bilet. Po czym z godnością zdejmuje siaty z siedzenia, żeby rozgościć się na wcześniej zarezerwowanym miejscu. Dotychczasowy rekord dzierży babcia, która po wtoczeniu się do starego Jelcza (a profilaktycznie zrobiła to dość głośno) miotnęła przed nosem współpasażerów solidnie wyglądającą siatą z co najmniej 5 kilogramami cukru/mąki/innego popakowanego badziewia na dobre trzy metry. Byli pod wrażeniem, szczególnie, że nie potrzebowała do tego zbyt wielkiego zamachu.

źródło: znalazłem kiedyś to w necie

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-10-22, godz. 07:12

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-10-22, godz. 07:51

Starsze panie w trawmajach... Można by na ten temat licencjat z socjologii napisać :D
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#4 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-22, godz. 15:41

ehhh a ja zawsze przeżywam stres, jeżdżę 5 dni w tygodniu pół godziny w jedną stronę tramwajem.... staram sie być uprzejma, jak tylko wyhaczę wiszaca na poręczy babulkę to oczywiście zapraszam na tron ;) ale kurcze nie rozumiem jednej rzeczy.....
kilka razy zaprosiłam na tron troszku młodsze ale jednak babcie to mnie zrugały za beszczelnośc, ze one jeszcze siedzieć nie potrzebują.... no wiec zostawiłam sobie do "usadzania" tylko babulki wyglądające na prababulki... ale nie ma tak łatwo!
teraz jeżdżę i patrze na zawistny wzrok babeczek po 50tce które zabijaja mnie wzrokiem za fakt usytuowania moich czterech liter na trawajowym krześle.... tak źle i tak niedobrze, czasem mam ochote zabronic wszelkim babciom jazdy tramwajami przed 9 rano żeby pracujący i studenci mogli bez wyrzutów sumienia i bez zabijajacego sokolego wzroku dojechac bezpiecznie do celu :huh:
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#5 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-22, godz. 18:05

Marychna masz rację
ja po 50 wsiadam do tramwaju i młodzieniec ustępuje mi miejsca, to ja nawijam siedź synu jak będziesz emerytem to się nastoisz, trzeba było widzieć jego minę.

inna sprawa, mój ojciec przy wyiadaniu z trojlebusu został poturbowany przez wysiadające babcie (złamał sobie rękę)
pozdrawiam Andrzej

#6 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-22, godz. 18:09

o kurczak... złamał ręke... babcie to potrafią :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#7 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-10-22, godz. 19:15

Kochani, a pamiętacie czasy PRL-u kedy za wszystkim się nawet po nocach stało?. Więc ja pamiętam, krzypy mi nie brakowało, ale jak babcie z łokciami do kolejki wpadały, to niejesen facet wymiękał. Skąd one tyle sił czerpały - do dziś nie wiem?.

#8 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-11-03, godz. 23:59

A to nie tylko w Polsce sa takie krzepkie babcie. Swego czasu bylem na jakiejs wycieczce w okolicach Kyoto (Japonia) i jechalem zwyczajnym autobusem, takim podmiejskim. Wyjscie i jednoczesnie wejscie bylo obok kierowcy, gdzie rowniez uiszczalo sie oplate. Zrobil sie tlok. No i byla tam taka japonska babcia, mniej wiecej polowe mojego wzrostu, drobna ale niesamowicie krzepka (mlodsze generacje Japonczykow sa juz wyzsze). Jak przyszlo do wysiadania, babcia po prostu przedarla sie przez tlum z taka brutalna sila i z taka energia, jakiej nie powstydzilby sie sam Arnold. Odczulem to na sobie, jako ze stalem przed nia. Najpierw babcia przecisnela sie przeze mnie ( i przez pare innych osob) a nastepnie - poniewaz moj plecaczek ktory trzymalem w rece utkwil w cizbie, wiec jak babcia wystartowala do wyjscia to jeszcze pociagnela mnie za soba pchajac przed soba moj bagaz i jeszcze majac swoj wlasny.

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-04, godz. 00:14

hehe czyli babcie są wszędzie takie same ! takie globalne-babcie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-04, godz. 15:09

Jest jeszcze jeden gatunek babć: siatkarki. Nie siadają na krzesłach, za to stawiają na nich swoje torby/kosze/walizki i stoją nad nimi. Torba też ma prawo siedzieć. Są to na ogół młode, najwyżej czterdziestoletnie babcie.

#11 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-05, godz. 01:28

toż to nie babcia tylko kobita w kwiecie wieku.... ;)
ale fakt... najlepiej wygląda walka o krzesło w tramwaju czy busiku :D
sunie babulka i chowaj sie kto może bo łokcie idą w ruch! ;)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-05, godz. 07:00

no dobra pomstujemy tu na uczestniczki „Walki o krzesła” ale z drugiej strony chamstwo i warcholstwo ze strony mężczyzn zwłaszcza tych młodych szerzy się jak epidemia ! lezą takie młode foki, płci męskiej w ręku komóra w uchu słuchawa (podłączona do czegoś takiego jak mp3), tylko nie wiem po co bo gościu robi dyskotekę dla wszystkich uczestników wycieczki busikiem ! nad nim stoi biedna kobiecina, schorowana i umęczona przez LPR, nogi się biedactwu uginają pod ciężarem siat pełnych zakupów dla wnusia lub synusia, który właśnie siedzi wygodnie, gdzieś daleko w swoim domu i robi mistrzostwo w Play Station ! „Nasze” młode foczki nawet oka nie podniosą i nie ulitują się nad tym wiszącym nieszczęściem ! może spodnie mu przeszkadzają, bo mają jakieś takie zwisające, gdzie zamek rozporka sięga kostek ! chyba chorzy są ! bo takie spodnie muszą być na pewno czymś wypełnione ! może to choroba jąder (przerośniętych)?! lub mimowolne puszczanie kału! Chyba temu te spodnie służą ?! i może dlatego biedne nasz foczki nie mogą ruszyć d...ska i ustąpić siedziska !? dla naszych kochanym dam!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-11-05, godz. 10:10

[off top mode on]To są sytuacje wydawałoby się, oczywiste: starszym ludziom należy ustąpić, etc. A ja ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie przede mną usiadło dwóch panów-kolegów. Na następnym przystanku doszła do nich ich dobra (sądząc po tonie rozmowy) koleżanka i żaden nawet się nie ruszył, żeby ustąpić jej miejsca. Komicznie wyglądało: dwóch napakowanych byczków i drobna kobietka stojąca nad nimi (lub przewracająca się na każdym zakręcie). Ze 20 minut tak jechali, aż panowie wyszli. Uff... wreszcie usiadła ;) Co z tą kulturą?... [off top mode off]
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#14 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-05, godz. 13:55

sebolq.... racja racja, może stąd to wytrenowanie u babć ;)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-05, godz. 14:02

sebolq.... racja racja, może stąd to wytrenowanie u babć ;)


no fakt;-) cwiczenie czyni mistrza ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych