Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#321 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-07, godz. 15:54

Jak zrozumiałem, część tych obrazków staje się "demoniczna" dopiero po przyłożeniu do nich lustra. Śmieszne.
Bo że niektóre są dziwne - ok, ale ten efekt lusterka - duże naciąganie.

Nieźle się ubawiłem. Specyfika oblicz różnych ludzkich i nieludzkich istot które ludzie wymyślają, często polega na ich (prawie) symetrii. Nic dziwnego, że jeśli przyłożymy lusterko do bliżej nieokreślonego kształtu, to w wielu przypadkach wyjdzie nam jakieś oblicze. Robiliśmy to już w dzieciństwie dla zabawy. Ale ktoś kto kogo innego oskarża na tej podstawie o demonizm musi naprawdę gorąco tego pragnąć. Szkoda gadać. Sam patrze krytycznie na WTS, ale jak widzę takie pomówienia, to ręce opadają. Masz racje Dik co do twoich uwag.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#322 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2007-10-07, godz. 15:59

Zgadzam się z Dikeyem... Zaczyna to przypominać "pracę" Russela nad piramidą... pomnóż długość przez serokość podziel przez kwadrat odległości między...... A na pewno ci coś wyjdzie...

woks
"W nadziei radośni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#323 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-07, godz. 19:58

Jak zrozumiałem, część tych obrazków staje się "demoniczna" dopiero po przyłożeniu do nich lustra. Śmieszne.
Bo że niektóre są dziwne - ok, ale ten efekt lusterka - duże naciąganie.

A mnie ciekawi jakiemu oszołomowi chciało się "przed lustrem" przeglądać tysiące obrazków, wnikać w nie, badać przez lupę? Jak się do lustra przystawi chrześcijański krzyż, w taki sposób jak się przystawia książkę, to w odbiciu wyjdzie satanistyczny. To dopiero jest przekaz podprogowy. :lol:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#324 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-07, godz. 21:02

A mnie ciekawi jakiemu oszołomowi chciało się "przed lustrem" przeglądać tysiące obrazków, wnikać w nie, badać przez lupę?

No właśnie Marcinie. Ale jak widać są emocje i poglądy które ludzi doprowadzają do takiego stanu. Aż strach pomyśleć gdyby człowiek wpadł w takie ręce.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#325 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-07, godz. 21:18

Zgadzam się z Dikeyem...

Ja również w tym przypadku.
Dołączona grafika

#326 Jarosław_P

Jarosław_P

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 219 Postów
  • Lokalizacja:Cork - Ireland

Napisano 2007-10-07, godz. 21:33

A mnie ciekawi jakiemu oszołomowi chciało się "przed lustrem" przeglądać tysiące obrazków, wnikać w nie, badać przez lupę? ....


Wiesz co, ludzie mają różne zboczenia... ;)
Z braku zajęcia w wolnym czasie niektórzy są zdolni do wszystkiego..

Pozdrawiam.
"Mostem między przekonaniami oddzielonymi największą przepaścią jest szlachetność"
Aleksander Świętochowski

#327 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2007-10-08, godz. 13:09

A mnie ciekawi jakiemu oszołomowi chciało się "przed lustrem" przeglądać tysiące obrazków, wnikać w nie, badać przez lupę? Jak się do lustra przystawi chrześcijański krzyż, w taki sposób jak się przystawia książkę, to w odbiciu wyjdzie satanistyczny. To dopiero jest przekaz podprogowy. :lol:

Pewno zaczął od zdjęcia swojego psa. Ja zaeksperymentowałam ze zdjęciem Mufki w lusterku :blink: strach sie bać! Co ja w domu trzymam!! Żałuję, że nie mam skanera, bo byście się po nocach zrywali, i w koncu uwierzyli w skuteczność przekazu podprogowego :lol: .
A swoją drogą, to problem (jeśli to w ogóle jest problem) nie polega na tym, czy przekaz podprogowy działa, czy też nie(moim skromnym zdaniem G... działa), tylko na tym, że jednak w kilku okreslonych przypadkach, ktoś wierzący, że działa eksperymentował, tak jak ja z tym lusterkiem. Oczywiście nie mam na myśli ciasteczkowego potwora, ale jest kilka rysunków w strażnicowych książeczkach dających powód do podejrzeń ;) .
Chętnie bym je tutaj umieściła, ale po pierwsze, wiele razy były juz umieszczane w tym wątku, po drugie nie bardzo wiem jak, a po trzecie boję sie grożnego administratora, bo on krzyczy jak ktoś coś źle zrobi (kiedyś nakrzyczał na mnie jak umieściłam zdjęcie mojego psa...podobno było za duże, a co ja na to poradze, jak pies wazy 48 kg.??? :angry:)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#328 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-08, godz. 13:26

Opowiem Wam coś co mnie jednak zaintrygowało. otóż przeglądając pewne forum i czytając tylko posty. Nagle zacząłem nucić w umyśle piosenkę "Wenus Mras" Lady Panku. I tak sobie ją dlaej nuciłem przeglądając inne fora. jednak nagle spytałem siebie dlaczego to robię. I wiecie co wróciłem do wcześniejszych stron, gdzie jedna z forumowiczek miała taki podpis (stopkę redakcyjną pod postami). Podpis zawierający słowa tej piosenki. Ja ich wcale nie czytałem. A jednak zacząłem je nucić. Nie wiem dlaczego. Może rzeczywiście jest coś w tym postrzeganiu poza główną świadomością. Jak by go nie zwać, chyba coś takiego istnieje. Sam nie wiem.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#329 Nilrem0

Nilrem0

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 454 Postów
  • Lokalizacja:KIELCE

Napisano 2007-10-08, godz. 13:47

Jak by go nie zwać, chyba coś takiego istnieje. Sam nie wiem.


Istnieć istnieje, ale co dalej .... :rolleyes:
To w co wierzysz nie jest prawdą, jest tylko tym w co wierzysz a umysł pozwoli Ci tego doświadczyć. Zrobi wszystko aby to na czym się koncentrujesz, o czym ciągle myślisz stało się możliwe do doświadczenia.

#330 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-10-08, godz. 14:16

Opowiem Wam coś co mnie jednak zaintrygowało. otóż przeglądając pewne forum i czytając tylko posty. Nagle zacząłem nucić w umyśle piosenkę "Wenus Mras" Lady Panku. I tak sobie ją dlaej nuciłem przeglądając inne fora. jednak nagle spytałem siebie dlaczego to robię. I wiecie co wróciłem do wcześniejszych stron, gdzie jedna z forumowiczek miała taki podpis (stopkę redakcyjną pod postami). Podpis zawierający słowa tej piosenki.


Sygnatura na forum ani żaden inny tekst, który można przeczytać gołym okiem, to nie jest przekaz podprogowy.
[db]

#331 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-10-08, godz. 17:39

Nie upieram się. Piszę tylko to co sam u siebie zauważyłem.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#332 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-08, godz. 19:58

Jak by go nie zwać, chyba coś takiego istnieje. Sam nie wiem.


moim zdaniem, zauważyłeś ten tekst podświadomie bo byłeś na niego przygotowany.
pozdrawiam Andrzej

#333 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-14, godz. 13:27

Dziwi mnie, że jeszcze nikt na tym forum nie poświęcił chwili na przedyskutowanie tego szokującego newsa jakim jest odkrycie ukrytego przekazu o konotacjach satanistycznych w publikacjach Towarzystwa.

Zagadnienie to poruszono w tegorocznej nowości książkowej pt. Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa LINK

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-14, godz. 13:33

Dołączona grafika

#334 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-10-14, godz. 15:15

czy jest to gdzieś do pobrania on-line w sieci?? :ph34r:
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#335 P.K.Dick

P.K.Dick

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1296 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:space1999

Napisano 2007-10-14, godz. 15:42

Pobieranie tego z sieci może zbrukać twoje sumienie A.Kloo ;)

Widzę odstępców i wstręt mnie ogarnia, bo mowy Twojej nie strzegą. Psalm 119:158 B.T.



#336 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-10-14, godz. 17:20

Pobieranie tego z sieci może zbrukać twoje sumienie A.Kloo ;)


nie powinieneś tego nawt dotykać ;) a ty chcesz czytać?
pozdrawiam Andrzej

#337 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-14, godz. 19:04

czy jest to gdzieś do pobrania on-line w sieci?? :ph34r:

Wydawnictwo udostępniło tylko jedną stronę książki. Możliwe, że ktoś skorzysta z metody "proponowanej" przez DiKey'a, aby ją upowszechnić.
Dołączona grafika

#338 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-10-14, godz. 19:53

:rolleyes: więc muszę zamówić :)
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.

#339 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-10-16, godz. 15:55

Zagadnienie to poruszono w tegorocznej nowości książkowej pt. Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa


Przypadkowo kupiłem tą pozycję parę dni temu. I jestem trochę... zniesmaczony. Pozycja jest z gatunku Żydo-masono-cyklisto-Świadkowie Jehowy-FICTION (o cyklistach nie ma - szukałem - na próżno).

Autor wśród wielu historyjek opowiada o jakiejś wizji F. Franza, której doznał poprzez medium spirytystyczne, o tym że Świadkowie Jehowy są w kartelu razem z raelianami, celtyckimi druidami oraz satanistami (serio!) i że są sterowani przez rząd USA. Oczywiście źródeł tych odkryć w książce nie znajdziemy. Za to jak miło się czyta takie sensacje.

Jest też wątek spirytystycznych obrazków w publikacjach WT, ze szególną uwagą poświęconą DEMONICZNYM LITEROM:
A, E i S!
Czekałem, aż przytoczy przykład żmiji w kształcie litery S w którejś z publikacji Strażnicy, niestety się zawiodłem.

Ale co tam - ciekawa książka. Można postawić na półce zaraz obok Harry'ego Pottera ;)

Użytkownik Matuzalem edytował ten post 2007-10-16, godz. 15:56


#340 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-16, godz. 16:13

Można postawić na półce zaraz obok Harry'ego Pottera ;)

Ile części jego przygód przeczytałeś?

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-10-16, godz. 16:14

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych