Skocz do zawartości


Zdjęcie

GDZIE SĄ ŚWIADKOWIE????


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-05-12, godz. 08:45

Przeważnie pozwoli abyśmy zachorowali i nie mieli siły dalej gonić za swoimi sprawami.

Czesiu, dlaczego myślisz, że dobry, miłosierny Bóg w tej dodanej wolnej chwili dotknąłby nas chorobą? :( A może jeszcze strzeli w tyłek piorunem, żebyśmy się za bardzo nie zrelaksowali i nie popadli w malancholię :P .
Ja jestem pewna, że każdy z nas ma dodaną taką chwilę. Choćby wtedy, gdy siadamy w lesie na wewnątrz jeszcze zmarzniętej ziemi, a na zewnątrz pokrytej zawilcami...pies nas wtedy liże po twarzy, bo nie wie dlaczego po policzkach płyną nam łzy, pomimo, ze uśmiechamy sie sami do siebie...

Pozdrawiam cieplutko


Dosia

PS.
Myslę, że głosiciele poznikali ze skwerków i dworców, bo właśnie wykorzystują dodaną im chwilę :)

D.

#22 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-05-12, godz. 15:18

Ta pani zachowała się jak najbardziej zgodnie z... procedurą. Wszyscy ŚJ są zachęcani do taktownego wspominania o datkach, jednak większość ma opory i po prostu rozdają za darmo.


To kto właściwie wykłada kasę na tę literaturę, bo ja jakaś niedoinformowana jestem :unsure:

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 15:40

Dosiu, wielkie koncerny notowane na giełdach zachodnich, których WTS jest udziałowcem. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-12, godz. 17:51

rozdają za darmo, a ponieważ czują wyrzut sumienia, że nie słuchali niewolnika (i nie prosili o datki) więc dają z własnej kieszeni. Czyli zamiast czytelnika, literaturę finansuje darmowy dystrybutor.

#25 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-12, godz. 19:01

super biznes.Musze synowi dac wskazowki ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#26 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-12, godz. 19:24

Ale do dziś nie wiem jak powinienem się zachować. Pewnie powinienem coś jej dać!?.

Wojtek37
Ja w takiej sytuacji, jak jestem proszony o datki wyjaśniam, że badam naukę śJ ale się z nią nie zgadzam i dopóki mam wątpliwości co do prawdziwości tej nauki to nie mogę jej z czystym sumieniem wspierać w żaden sposób.

Lecz zapomiałem dodać iż owa Pani nie dała mi Strażnicy, bo nie chcailem dać datku!. I co o tym myślicie?.

#27 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-05-12, godz. 20:08

rozdają za darmo, a ponieważ czują wyrzut sumienia, że nie słuchali niewolnika (i nie prosili o datki) więc dają z własnej kieszeni. Czyli zamiast czytelnika, literaturę finansuje darmowy dystrybutor

Lecz zapomiałem dodać iż owa Pani nie dała mi Strażnicy, bo nie chcailem dać datku!. I co o tym myślicie?.


Wojtusiu, i ty się jej dziwisz? Może ostatnie złotówki z renty na tę strażnice wydała...a własciwie, to dlaczego "wielkie koncerny notowane na giełdach zachodnich, których WTS jest udziałowcem" jej nie dopłaciły :angry: ?????

Kochani coś ściemniacie z tą kasą...to ja już wole dawać na tace :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#28 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-12, godz. 20:26

Lecz zapomiałem dodać iż owa Pani nie dała mi Strażnicy, bo nie chcailem dać datku!. I co o tym myślicie?.

Być może Wojtku trafiłeś na jakąś "wyjątkową" fanatyczkę. Kiedyś, jeszcze za moich czasów było powiedziane na zebraniu "ustami niewolnika", że naszeg publikacje są "zbyt cenne", aby je tak po prostu rozdawać. Należy zawsze upomnieć się o datek - mówił starszy zboru. W rzeczywistości sprawa wygląda inaczej. Przeciętny świadek się cieszy, że wogóle "coś" udostępnił, a wielu brało publikacje z wielką "łaską", tak jakby na odczepnego, więc głupio jeszcze o pieniądze się pytać.

Ja się nigdy nie pytałem o pieniądze. Ale i tak raz ktoś mi wręczył datek. Gdy mu wręczyłem publikację sam człowiek się zapytał "ile to kosztuje". To mu wyjaśniłem, że jak chce to może dać dobrowolny datek, ponieważ cena nie jest ustalona. Nie pamiętam ile dał, ale było to 2 lub 5 złotych, ale chyba prędzej 2 złote.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#29 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-05-13, godz. 00:33

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:38


#30 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2006-05-23, godz. 20:12

motyw prosty nikt nie kradnie ,daja od serca i sie uzbierało. byłoby tak wszedzie ale...
chodzi o to by jak najwiecej nieprawa mamona oswiecic , no i ktos widocznie chce by to hasalo jak trzeba [Bog]

#31 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2006-05-23, godz. 20:15

odnosnie gloszenai lubie ostanio z racji ze glosze wiecej przebierac sie w cywilnwe lachy
i udawac turyste [gloszenei nieoficjalne ] super rozmowy chyba na jakis czas tak zostanie umnie.

#32 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-04, godz. 14:05

Między 9 a 16 na placach " na rogach ulic " Ks.Prz.7.-9-16

Nawet w Piśmie Świętym o tym jusz pisali.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#33 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-04, godz. 15:07

Mi się wydaje że śJ maja wyczucie na ludzi którzy ich szukają i nie ida w takie miejsca gdzie oni chodzą :D Ile razy ja chciałem ich znalezc i mi sie nie udaje.Chodze po miescie i żadnego nie widze.Moja mama ich widzi często ale z nimi nie rozmawia bo nie jest do tego przygotowana, ale z chęcią bierze od nich Strażnice i mi przynosi.Mówiła mi w których godzinach i gdzie ich widziała, chodziłem i nic! Kiedyś jak tym sie nie interesowałem, to tez ich często widziałem ale Strażnic nie brałem. Chyba wyczuwają "mocniejszych z Babilonu Wielkiego" :D :D :D Spróbuje tez zajsc na dworzec. W Białymstoku oni zawsze po parku chodza, siedza na ławeczkach ale ostatnio poprostu NIEMA!

#34 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-06-04, godz. 15:32

Mi się wydaje że śJ maja wyczucie na ludzi którzy ich szukają i nie ida w takie miejsca gdzie oni chodzą :D  Ile razy ja chciałem ich znalezc i mi sie nie udaje.Chodze po miescie i żadnego nie widze.Moja mama ich widzi często ale z nimi nie rozmawia bo nie jest do tego przygotowana, ale z chęcią bierze od nich Strażnice i mi przynosi.Mówiła mi w których godzinach i gdzie ich widziała, chodziłem i nic! Kiedyś jak tym sie nie interesowałem, to tez ich często widziałem ale Strażnic nie brałem. Chyba wyczuwają "mocniejszych z Babilonu Wielkiego" :D  :D  :D  Spróbuje tez zajsc na dworzec. W Białymstoku oni zawsze po parku chodza, siedza na ławeczkach ale ostatnio poprostu NIEMA!

To naprawde masz pecha, bo u nas ostatnio widzialem stojace "slupy soli ze straznica na brzuchu".

Moze pomoze wyuczona na pamiec modlitwa ala "Brooklyn". Moze to ich przywola ?
;) ;) Musisz trafic w ten sam rezonans.

Pozdrawiam i zycze dobrych "lapanek".

#35 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-04, godz. 15:46

U mnie ostatnio pod Aldim stoją codziennie a przedwczoraj widziałem ich na S-Bahnie i nawet do mnie do domu zapukali. Wyszukują polskie nazwiska i pukają, spryciarze.
[db]

#36 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-06-04, godz. 19:14

Na dworcu w Gdyni daaawno świadków nie widziałam, ale raczej bywam tam w godzinach popołudniowych i wieczornych, więc może dlatego..?? :P
A za tę szufladę Strażnic, Przebudźcie i innych publikacji nie zapłaciłam ani gorsza, nie licząc tego, co kupiłam na allegro od odstępców :D
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#37 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-06-04, godz. 19:15

Gdzie sa swiadkowie???
Okolo pol roku temu, gdy codziennie dojezdzalam do Krakowa naszymi super liniami kolejowymi :), na Dworcu Glownym mozna bylo zobaczyc ciekawa sytuacje. Glosiciele ze "straszakami" wedrowali wzdluz stojacych na peronie pociagow i pukali do okien. Gdy ktos byl chetny im to okno otworzyc, wkladali po kilka najnowszych publikacji i z szerokim usmiechem podchodzili do kolejnego okna. Najczesciej bez chocby slowa wyjasnienia. :)
Oprocz tego Dworzec Glowny to w Krakowie miejsce najczesciej, wg moich obserwacji, obstawione przez pojedyncze osoby trzymajace pliki czasopism i zaczepiajace co po niektorych podroznych.
Pozdrawiam.
Asia

#38 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-06-04, godz. 19:20

pewnie jacyś stachanowcy... chcieli wpisać do owocu 1000 czasopism...

ciekawe po co oni to robią? przecież Nadarzyn nie organizuje promocji i nikomu za ten rozpowszechniony tysiączek nie da stanowiska starszego w promocji? ;)

#39 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-06-04, godz. 19:23

No co jak co ale niektore aukcje na allegro poprostu mnie rozwalaja :) to pewnie tez dla tego 1000 w sprawozdaniu :)

#40 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-06-04, godz. 19:57

na allegro to raczej handluje albo handlowała brać odstępcza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych