Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium III.


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 11:18

O Cześku mowa, a Czesiek tu. To, co tu udowadniasz, stwierdza jedynie, że cytowanie wersetów nie zawsze jest adekwatne do treści. Skąd ci przyszło do głowy, że to my się mylimy, a wszyscy inni mówią całą prawdę i tylko prawdę. Czyżby rezultat ich postępowania to potwierdzał? :huh:

Wychodziloby na to ze zgodnie z zasada "ekumenii" wszyscy maja racje ?
Pomimo ze kazdy mowi cos innego ?

Ciekawe jest to ze wyznawca pewnej religii podpisujacy sie :

"Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.; "

jednoczesnie nie zadaje sobie pytania jak mozliwa jest wspolpraca "jego" prawdziwej religii z wyznawcami religii zaprzeczajacych chrzescijanstwu ?

Przyklady :
papiez w meczecie :
http://www.ceo.org.p...l=1887&id=30915

oraz:
http://pl.wikipedia....i/Jan_Paweł_II

"Był m.in. pierwszym papieżem, który odwiedził Wielką Brytanię (od roku 1534 Kościół Anglii nie uznaje władzy zwierzchniej Stolicy Apostolskiej). "

"wizyta w Synagodze Większej w Rzymie 13 kwietnia 1986 roku – pierwsza papieska wizyta w synagodze praktycznie od początku chrześcijaństwa,
pielgrzymka do Ziemi Świętej (20-26 marca 2000), w czasie której modlił się przed Ścianą Płaczu. "

itp itp
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-13, godz. 14:28

Stefanie, pytasz, dlaczego Kościół Kat. współpracuje z innymi religiami.

Dlatego, że każdy kto wierzy w ofiarę okupu, złożoną przez Jezusa Chrystusa, jest naszym bratem lub siostrą. Nawet jeśli zamiast 100% prawdy wyznaje "tylko" 80%, to najważniejsze jest, że wierzy w Jezusa (Jana 3:16)

A dlaczego JP2 był w meczecie? Napewno nie po to, aby ogłosić światu, że "nie ma Bogów prócz Allaha, a Mahomet jest Jego prorokiem" ;)

Stefanie, proszę, doczytaj w googlach, czym się różni protestanckie podejście do ekumenizmu od podejścia katolickiego, a potem pogadamy dalej na ten temat.

#3 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:09

Dlatego, że każdy kto wierzy w ofiarę okupu, złożoną przez Jezusa Chrystusa, jest naszym bratem lub siostrą. Nawet jeśli zamiast 100% prawdy wyznaje "tylko" 80%, to najważniejsze jest, że wierzy w Jezusa (Jana 3:16)

Moj kon ( gdybym go mial ) padl by ze smiechu gdybym mu zacytowal nastepujacy werset biblijny



Ef 4:5 BT "Wielu jest Panow, wiele wiar, woele chrztow."


A moz jednemu z nas cos sie pomylilo ? bo wedlug twoich bredni tak powinien ten werset brzmiec jak powyzej , ale pisarz biblijny pomylkowo
napisal



Ef 4:5 BT "Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest."

ale ta forma tego wersetu do twojej lekumenii nie pasuje .

Zreszta Wy wyznajecie zasade :

[b]"cytaty cyniom cłowieka łocytanym",



:lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#4 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:10

A dlaczego JP2 był w meczecie? Napewno nie po to, aby ogłosić światu, że "nie ma Bogów prócz Allaha, a Mahomet jest Jego prorokiem" ;)

Oswiec wiec nas dlaczego tam byl :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 18:16

Stefanie, proszę, doczytaj w googlach, czym się różni protestanckie podejście do ekumenizmu od podejścia katolickiego, a potem pogadamy dalej na ten temat.

Ach wiec nawet ekumenii jest kilka wydan ?

A wydawalo mi sie ze ekumenia to :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekumenia
"Ekumenizm (z gr. oikumene), ruch na rzecz jedności Kościoła, zwany też ruchem ekumenicznym (przede wszystkim w kościołach protestanckich oraz Kościele Rzymskokatolickim)."

Zaiste ciekawa ta jednosc :lol: u jednych jedna u drugich tez jedna ale inna :lol:

Nie bede mogl zasnac tak mnie brzuch boli i to nie z powodu zjedzenia slimakow ale ze smichu na mysl o tych roznych jednosciach

No wiec pogadajmy dalej o tych jednosciach ;)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-05-13, godz. 18:40

Stefanie, proszę, doczytaj w googlach, czym się różni protestanckie podejście do ekumenizmu od podejścia katolickiego, a potem pogadamy dalej na ten temat.

Ach wiec nawet ekumenii jest kilka wydan ?

A wydawalo mi sie ze ekumenia to :

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekumenia
"Ekumenizm (z gr. oikumene), ruch na rzecz jedności Kościoła, zwany też ruchem ekumenicznym (przede wszystkim w kościołach protestanckich oraz Kościele Rzymskokatolickim)."

Zaiste ciekawa ta jednosc :lol: u jednych jedna u drugich tez jedna ale inna :lol:

Nie bede mogl zasnac tak mnie brzuch boli i to nie z powodu zjedzenia slimakow ale ze smichu na mysl o tych roznych jednosciach

No wiec pogadajmy dalej o tych jednosciach ;)

Homme Curieux
Czy ty zastanawiasz się nad tym co cytujesz?

od kiedy " ruch na rzecz jedności Kościoła oznacza, że kościoły należące do tego ruchu już tworzą jeden Kościół?
Ja wiem, ze takie przedstawianie ideii ekumenizmu jest bardzo pomocne śJ w wywyższaniu "organizacji" śJ, tylko czy opierając autorytet "organizacji" na kłamstwie przypadkiem nie wskazujesz na to, jakie jest jej pochodzenie? Bo przecież wiesz, kto jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Czesiek

#7 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-13, godz. 19:14

od kiedy " ruch na rzecz jedności Kościoła oznacza, że kościoły należące do tego ruchu już tworzą jeden Kościół?

A wiec wynika z tego ze :

"ruch na rzecz jedności Kościoła" nie oznacza dazenia do jednosci ?

a moze to znaczy ze KK przyjmie czesc wierzen protestantow , protestanci czesc wierzen katolikow , starocerkiewni zgola brody i porzuca ikony aby protestantow nie razic a muzulmanie uwierza w boga w trojcy jednorodzonego ?

a moze pôwinnismy przeniesc ten watek o ekumenii do "kawalow" ?

:lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#8 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-16, godz. 17:51

"ruch na rzecz jedności Kościoła" nie oznacza dazenia do jednosci ?

Zwróć uwagę na słowo "ruch". Jedności jeszcze nie osiągnięto, to jest tylko dążenie.

a moze to znaczy ze KK przyjmie czesc wierzen protestantow , protestanci czesc wierzen katolikow , starocerkiewni zgola brody i porzuca ikony aby protestantow nie razic a muzulmanie uwierza w boga w trojcy jednorodzonego ?

Ruch ekumeniczny nie dąży do jedności organizacyjnej z muzułmanami, bo oni nie są chrześcijanami. Co do przyjmowania nawzajem swoich wierzeń - fajnie by było, gdyby tak było, ale nie wierzę, że tak się kiedyś stanie. Wszyscy chrześcijanie powinni przyjąć dokładnie te wierzenia, które są prawdziwe.

Natomiast skutkiem ekumenizmu, który już mamy, jest ustanie wrogości między chrześcijanami różnych wyznań. Wiesz, co to jest wrogość - to to, co czujesz do katolików. Zasługą np. wspólnoty w Taize jest zniwelowanie tej wrogości. Potrafimy się wspólnie modlić, nawet pomimo różnic doktrynalnych.

Być może kiedyś się uda nawet powstrzymać "wojny religijne" w Irlandii. Ewangelia ma wielką moc przemieniania ludzi i wierzę, że jest to możliwe. Bo większość chrześcijan, w odróżnieniu od Świadków, próbuje zmieniać świat na lepsze, zamiast tylko mówić jak faryzeusz: "ale tamci są źli, dobrze, że ja taki nie jestem".

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-16, godz. 18:10

Stefanie, obśmiewasz coś, czego nie rozumiesz.



"Jeden Pan" (oczywiste, nie ma "Jezusa katolickiego" ani "Jezusa protestanckiego, jest jeden Pan Jezus)

"Jedna wiara" Zajrzyj do Listu do Hebrajczyków i dowiesz się czym jest wiara (jest stanem serca i umysłu, dot. silnego przekonania nt. rzeczy niepoznawalnych zmysłowo).

"Jeden chrzest" kościoły chrześcijańskie uznają nawzajem ważność chrztu udzielanego przez różne wyznania.

wiele wyznań wierzy w tego samego Jezusa, dlatego mówimy o jednej wierze, ale o wielu wyznaniach (organizacjach).

Podkreślam, że w cytowanym wersecie nie ma słów:
"jedna organizacja" ale jest mowa o "jednej wierze"

#10 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-16, godz. 22:00

A dlaczego JP2 był w meczecie? Napewno nie po to, aby ogłosić światu, że "nie ma Bogów prócz Allaha, a Mahomet jest Jego prorokiem" wink.gif

Oswiec wiec nas dlaczego tam byl laugh.gif


Miłuj blizniego swego jak samego siebie. Ze wszystkimi trzeba zyć w zgodzie.Szanując ich religie i ich wiare.Jeżeli będziemy odtracac tych ludzi to i oni bedą nas odtracac.Nie chodzi o to aby oni sie przyłaczyli do nas, tylko o miłość wzajemną, aby wszyscy byli braćmi nie zwazając na religie i poglądy różne.Chyba zrozumiałe.

#11 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-17, godz. 04:10

A mógłby mi ktoś wytłumaczyć na czym tak naprawdę polega ekumenizm? Przecież w zborach jest wiele skrajnych poglądów. Weźmy dla przykładu zbór katolicki i adwentystyczny. Przecież niemożliwym jest wypracowanie wspólnej płaszczyzny dla tych dwóch religii. Czy Katolicy zgodziliby się odrzucić "Kult Stworzenia"? Raczej nie, tak samo jak Adwentyści raczej by się na ten kult nie zgodzili. Choć kto wie. Trójcę, około 40 lat temu przyjęli jako oficjalną doktrynę. :blink:

Chodzi mi o wypowiedź, kogoś, kto naprawdę w tym się orientuje.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-17, godz. 04:24

Takim klasycznym przykładem ekumenizmu między religiami, jest to co się działo w Polsce przedwojennej i tak np. była jedna wioska, w której wyznawano 3 wielkie religie: Katolicyzm, Prawosławie, Judaizm. Były 3 kościoły (budowle) gdzie się modlono, ale jako społeczność byli oni jednością. Obchodzono razem święta, szanowano się nawzajem, dochodziło nawet do mieszanych małżeństw, ale wszystko to miało podłoże, a mianowicie TOLERANCJA i POSZANOWANIE INNYCH PRZEKONAŃ (czyli tego co brakuje np. SJ). Szkoda, że te czasy już dawno minęły, ale fakt pozostaje faktem i z tego my Polacy możemy być dumni, bo to nasza historia, wydała wiele takich przykładów ekumenizmu! i własnie dlatego JP2 odwiedział kościoly i świątynie innych religii - bo był wychowany w duchu TOLERANCJI i POSZANOWANIA INNYCH PRZEKONAŃ, bo wiedział że tylko ten sposób postepowania, może przyczynic sie do pokoju i zgody ludzi!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-17, godz. 06:59

To, o czym Ty piszesz, to tolerancja. Ekumenizm to trochę więcej. Ekumeniczna jest wspólnota (klasztor, zakon) w Taize. Modlą się tam zarówno katolicy jak i protestanci.

#14 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-05-17, godz. 07:44

Ekomenizm czym on dziś jest?
Po deklaracji Dominus Iesus Ratzingera w której stwierdza sięże tylko kkk ma prawo nazywać się prawdziwym kościołem nasuwa mi sie tylko jedna myśl prawie jak u SJ
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-17, godz. 09:34

wcale nie bronie KK ale każda religia i sekta okresla się jako prawdziwa ;-) wiec może coś nie tak z tą religią i wiarą jest !

a może istnieje jakaś religia lub sekta, która tak nie twierdzi ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-05-17, godz. 11:02

Jeśli mogę wtrącić..
Ja uważam, że tylko Pismo Św. jest prawdziwe.
Jest naszym drogowskazem.


Każdej religii, czy organizacjii rel. można coś zarzucić.
Nie chodzi o to, żeby wszystko kwestionować.
To byłoby najprostrze.

Do czego prowadzi kwestionowanie wszystkich wyznań?
Najprędzej do ateizmu.

A ateizm nie jest zdrowy, moim skromnym zdaniem.
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-17, godz. 12:15

a czy wiara w Boga - musi byc ograniczona co do przynależności do określonej sekty lub religi? bo to co piszesz to rozumuje tak: jeżeli się nie nalezy do określonego kościoła lub sekty to się jest ateistą!

no i dlaczego ateizm jest nie zdrowy ! ? ateistą był np. Lem, Kuroń ale byli oni wielkimi ludzmi !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-05-17, godz. 15:57

Nie uważam, że wiara w Boga musi wynikać z przynależności do jakiejś religii.

Myślę tylko sobie, że świadkowi Jehowy przez lata wbija się do głowy,
że tylko ich organizacja jest prawdziwa, ajeśli taki ś. odchodzi,
to nie bardzo może się odnaleźć w świecie,
który do tej pory uważał za zły i wrogi.

Dalej uważam, że ateizm nie jest zdrowy.
Palenie też nie jest zdrowe, a jednak nie przeszkadza to
w byciu wielkim/dobrym człowiekiem.

serdeczne :)
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#19 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-05-22, godz. 08:51

Sebol,
Jaki Ty przystojny jesteś! :D
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-18, godz. 12:07

homme_curieux mam pytanie czy głosicie w innych świątyniach (np. muzułmańskich, buddyjskich, katolickich) o Bogu jak to jest ukazane w NT na Aeropagu?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych