Skocz do zawartości


Zdjęcie

religia ŚJ oparta na nienawiści ????


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-26, godz. 06:45

Zdecydowalem sie na dosc kontrowersyjny temat... ale przeanalizujcie prosze kilka spraw...

1. Wiele na tym forum bylo powiedziane jakiej "milosci" dowiadcza sie bedac clonkiem "Towarzystwa Kolportażu Strażnica"

2. Jeszcze więcej powiedziano jakiej głębokiej miłości bliźniego doświadczają ci, którzy nie chcą już roznosić gazetek... oraz ci, ktorym tego zabroniono z uwagi na to, że mieli zbyt wiele pytań do Wielkiego Drukarza...

3. Ci którzy mieli do czynienia z TKS wiedzą jakie głebokie uczucie jest okazywane bliźnim na praktycznie każdym zebraniu...

zastanawiające jest znajdywanie wad w otaczającym świecie, separowanie kolporterów od normalności, życia, wykształcenia itp i wzbudzenie i podsycanie nienawiści do otaczającego świata - budowanie na tym rzeszy roznosicieli i trzymanie ich w delikatnie mówiąc dziwnym stanie psychiczno emocjonalnym...

oczywiscie nie namawiam w żaden sposób do jakiegokolwiek negowania lub też zwalczania świadków bo wtedy (podobnie jak z Żydami) dajemy im jedynie wodę na młyn...

Kiedy zaś okażemy wiele miłości bliźniego płynącej od nas (oczywiście szczerze) to cieżko będzie powiedzieć... "ja jestem ten dobry, bo oni mnie biją..." kiedy nikt nie bije może się okazać, że nie można z siebie robić męczennika...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-26, godz. 07:12

No to jest prawda ! Religia SJ zbudowana jest na nienawiści! z nienawiścią wiąże się nieufność do odmienności! Czytając wypowiedzi Jacka w wątku : http://watchtower.or...=ST&f=36&t=2012 wyczytałem, że nawet będąc SJ nie można ufać innym braciom i siostrom w wierze !!! zatem, cała ta wiara zbudowana jest na nieufności, a od nieufności niedaleko już do nienawiści ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 maniek

maniek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów

Napisano 2007-11-08, godz. 23:34

Ja akurat wśród do ŚJ mam zaufanie nawet nieznajomych.
"Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią" Robert E. Pirsig

#4 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-11-09, godz. 07:07

Ja akurat wśród do ŚJ mam zaufanie nawet nieznajomych.

cz masz zaufanie do nieznajomych nie świadków?
pozdrawiam Andrzej

#5 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-09, godz. 07:17

Maniek ma polamana gramatyke to jak ja z niemieckim, dokladnie tak samo...hihii tez nie zrozumialem tejmysli.

a odnosnie wątku. nie uzylbym slowa nienawisc.... mnie to oczywisicie ciezko przezgardlo przechodzi ale
bo bylych braci raczej zywione jest uczucie wspolczucia na zasadzie ... oj jaki on biedny bo pobladzil. kwestia niewitania sie czy nierozmawiania nie ma zwiazku z nienawiscia. oczywiscie gdy ktos odchodzi lub zostajewykluczony a ma jakies prywatne sprawy niezlatwione to nie mozna wykluczycze jakis SJ boedzie wkurzony czy nawet posunie sie dalej : do nienawisci.

ludzie ze swiata. no tu slowa nienawisc to juz wogole by nie urzyl... trodno budowac u glosicieli zaangarzowanie do gloszenia na bazie nienawisci. bo to by toche bylo jak w Kargulach i Pawlakach.. oj jak ja ich ninawidze , jak sie tak z kilka godzin u nich naglosze to ich ninawidze jeszcze bardziej , dlatgo w sobote pojde na zborke i umowiesie na caly dzien gloszenia!!! smieszne

a co do nieufnosci do braci.. topomylka spotkalem sie w literaturze z pojeciem zebybyc ostroznym w roznych sprawach np. pozyczanie pieniedzy, czy w doborze towarzystwa w zborze,itd ale niechec???
odsylam to lektory artykulow do studium o rozszezaniu swych serc.
[font=Tahoma]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych