Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spotkanie statutowe


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

Ankieta: Czy kiedykolwiek byłeś na spotkaniu statutowym w Nadarzynie?

Czy kiedykolwiek byłeś na spotkaniu statutowym w Nadarzynie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-29, godz. 15:47

Przed chwilą, kolega z czatu znany niektóym jako balsam duszy; poinformował mnie, że był na kilku spotkaniach statutowych, gdzie było 800 osób (z tym ,ze dyskutowali i głosowali statutowi członkowie związku w liczbie kilkudziesięciu). Pozostali byli obserwatorami. Ponieważ pierwszy raz wreszcie się dowiedziałem jak to wygląda, a z rozmów z ex nigdy nie wynikła sprawa aby ktoś w tym show uczestniczył, więc zadaje to pytanie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 11:38

Kto był i czy moze opisac co się tam działo?

(ile osób, kto przemawiał nad czym głosowano, kogo zaproszono itp)
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-05-30, godz. 12:13

Ja nie byłem, chociaż znałem 2-3 osoby, które bywały regularnie. Niestety o samych szczegółach niechętnie mówili.

Podejrzewam jednak, że Twoje informacje są sprzed 2004 roku.


Nasza Służba Królestwa, maj 2004, s.3
W minionych latach w wielu krajach zarejestrowano pewną liczbę naszych korporacji prawnych. W związku z tym Ciało Kierownicze podało nowe wskazówki w sprawie programu dorocznego zgromadzenia statutowego. Z wyjątkiem Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania na spotkaniach statutowych wszystkich innych korporacji, w tym także zarządu Strażnicy - Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego, Zarejestrowanego Związku Świadków Jehowy w Polsce, nie będzie już specjalnego programu duchowego. Oznacza to, że w przyszłości na doroczne zgromadzenie statutowe nie będą zapraszani goście.

Zatem wyglądało to tak, że oprócz członków Związku zapraszano nadzorców podróżujących, wieloletnich starszych, pionierów specjalnych itp. zasłużonych ŚJ. Ale nie byli oni obecni na naradach statutowych, tylko korzystali z "programu duchowego", czyli kilku okolicznościowych przemówień. Od roku 2004 się to urwało. Jeżeli więc Twój "informator" nie jest członkiem Związku, to mógł być jedynie na takim "programie duchowym" z okazji zebrania statutowego i nic więcej.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 12:25

No to mamy jasność. Fakt powiedział, ze był na kilku......

Oczywiście, związek wyznaniowy nie jest korporacją bo u nas takiego czegoś nie ma; z drugiej strony by to oznaczało, ze struktóra wszystkich związków wyznaniowych SJ na swiecie jest podobna? Trzeba by dotrzeć do dokumentów rejestracyjnych SJ w innych krajach......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 12:26

No i w dalszym ciągu czekamy na głos tej osoby, któa bywała na takim show :D
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-05-30, godz. 13:43

No i w dalszym ciągu czekamy na głos tej osoby, któa bywała na takim show


myśle że nie potrzebnie użyłeś słowa "show" postanowienia statutu trzeba wypełnić , tyle co wiem są to ludzie poważni i w podeszłym wieku i nie ma co sie z nich naigrywac
Ja osobiście znałem kilkoro a obecnie jednego ,co wiem że w zeszłym roku był obecny na tym spodkaniu ,bo rozmawiałem z nim - jest to człowiek historia ale już ani słowa wiecej

#7 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 14:22

Dwie sprawy.

Po pierwsze jest to spotkanie członków związku wyznaniowego nie zadnej korporacji. Prawo polskie nie zna takiego pojecia, (okreslenie korporacje na samorząd prawnicy itd jest słowem zwyczajowo przyjętym) jest to twór prawa anglo-saskiego.Ta forma jest często używana do prowadzenia przeciębiorstw lub stowarzyszeń zarządzających majątkiem. Statut takich grup to coś pośredniego między spółką akcyjna a spółką z o.o.

Po drugie: Napisze to już teraz.

Członkami związku wyznaniowego są duchowni. I ten związke duchownych posiada. A to oznacza, ze wszyscy duchowni a więc: starsi zboru (bo komitet sądowniczy to spowiedz więc są duchownymi bo tylko duchowny ma prawo odmówić zeznań), kaznodzieje (bo mają wpis w ksiązece wojskowej ,że są zwolnieni od odbywania służby wojskowej jako duchowni związku wyznaniowego SJ w Polsce (zobaczcie wypis z uchwały w dziale Prawo - tam jest powiedziane ,że to członkowie są!) oraz te osoby, któe jako duchownych ubezpieczono w ZUSie.


WSZYSTKIE WYŻEJ WYMIENIONE OSOBY MAJĄ PRAWO WEDŁUG STATUTU DO BRANIA UDZIAŁU WPOSIEDZENIU STATUTOWYM, GŁOSOWANIA I BYCIA WYBIERANYM! A KORZYSTAJĄ Z TEGO? NIE! BO O TYM NIE WIEDZĄ!
A MAJĄ TO PRAWO ZA ZGODĄ NIEWOLNIKA I SAMEGO CK BO STATUT MUSIAŁ BYĆ ZAAKCEPTOWANY!!!!

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#8 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-05-30, godz. 14:24

No i w dalszym ciągu czekamy na głos tej osoby, któa bywała na takim show :D

Show? Byłam na zebraniu stowarzyszenia, którego jestem członkiem, jak chcesz to mogę ci opowiedzieć. Każde zgromadzenie: związku wyznaniowego, stowarzyszenia, związku zawodowego wygląda tak samo: głosowanie w sprawie przyjęcia bilansu, udzielenia absolutorium zarządowi, ew. komisji rewizyjnej, ew. wybranie nowych członków zarządu czy komisji rewizyjnej ... ble ble ble ... same nudy ...

No nie, u nas było wesoło, bo byłam w komisji skrutacyjnej. Jak chcesz, mogę ci powiedzieć, jak wygląda praca członka komisji skrutacyjnej ... :lol:

#9 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 14:26

Ewa, ja wiem jak wyglada coś takiego w normalnych warunkach.......

Ale jak to wygląda w warunkach teokratycznych? I ja sie to ma do nauczania SJ? Czy są jakieś listy, jakie sprawy poruszać? itd, itd
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#10 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-05-30, godz. 14:44


WSZYSTKIE WYŻEJ WYMIENIONE OSOBY MAJĄ PRAWO WEDŁUG STATUTU DO BRANIA UDZIAŁU WPOSIEDZENIU STATUTOWYM, GŁOSOWANIA I BYCIA WYBIERANYM! A KORZYSTAJĄ Z TEGO? NIE! BO O TYM NIE WIEDZĄ!
A MAJĄ TO PRAWO ZA ZGODĄ NIEWOLNIKA I SAMEGO CK BO STATUT MUSIAŁ BYĆ ZAAKCEPTOWANY!!!!

Art. 4 ust. 3 Statutu. A co, dla odmiany napiszę sobie na zielono :lol:


Artur, please, doczytaj, a potem bierz się za pisanie postów. I please, nie machaj uchwałami, bo one: 1/ nie stanowią prawa, 2/ Sąd Najwyższy lubi je zmieniać.


Pozdr;

#11 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-30, godz. 14:50

Ewa, nie ja pisze, ze kaznodzieje są członkami związku wyznaniowego SJ w Polsce.
Robi to zarząd, więc przyjmuje te osoby do grona członków. jestem przekonany ,że w razie wystapienia przed sądem odnośnie tajmenicy, tez wystawią podpisane przez dwie osoby z zarządu zaświadczenie,,że to jest duchowny - członek związku wyznaniowego to co dopier od wtedy zacznie nim być?

Do tej pory SN tej uchwały nie zmienił, a tak się składa ,ze w razie koniecznej interpretacji tego konkretnego przepisu to powołuje sie wtedy na wyjaśniajacą go uchwałę SN. A innej definicji w prawie nie ma póki co.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#12 stamaim

stamaim

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 246 Postów

Napisano 2006-12-20, godz. 21:53

Nasza Służba Królestwa, maj 2004, s.3
W minionych latach w wielu krajach zarejestrowano pewną liczbę naszych korporacji prawnych. W związku z tym Ciało Kierownicze podało nowe wskazówki w sprawie programu dorocznego zgromadzenia statutowego. Z wyjątkiem Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania na spotkaniach statutowych wszystkich innych korporacji, w tym także zarządu Strażnicy - Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego, Zarejestrowanego Związku Świadków Jehowy w Polsce, nie będzie już specjalnego programu duchowego. Oznacza to, że w przyszłości na doroczne zgromadzenie statutowe nie będą zapraszani goście.

Znam parę osób, które brały w tym udział. Podobno nic ciekawego. Trwa to to parę godzin, wybiera się prezesa, członków zarządu, zazwyczaj tych samych - bracia nie są łasi na stanowiska, nikt nie chce być na siłę nowym prezesem. :)
Znajomi, którzy byli, mówili, że więcej nie pojadą, bo to naprawdę nudy. :)
Pozdrawiam.
"Jeżeli Boga nie ma,
to nie wszystko człowiekowi wolno.
Jest stróżem brata swego
i nie wolno mu brata swego zasmucać,
opowiadając, że Boga nie ma."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych