Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mundial


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 danielqwerty

danielqwerty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 67 Postów
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano 2006-06-06, godz. 11:55

Jak pewnie każdy wie za pare dni zaczynają się mistrzostwa. W kraju można zauważyć wiele gadżetow z tym związanych, i własnie chciałem się dowiedzieć jaki stosunek do tego mają Świadkowie Jehowy. Czy kibicują Polskiej reprezentacji jak każdy inny czy od tego też się odzielają?? czy uznają barwy biało czerwone jako kibicowskie symbole, co z hymnem śpiewanym przed meczem i róznymi pieśniami zagrzewającymi do boju?? Pytam, bo jestem zagorzałym fanem piłki nożnej i chciałbym sie dowiedzieć jakie Oni mają do tego podejscie.
Strumień ostry jak nóż
spowija nutami policzki
jak wąż - Szatan to gra
na fortepianie życia...
wije sie łzami po twarzy
odwodząc serce od szczęścia
szyderczo - w Twych oczach
w grzech mnie otulił...

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-06, godz. 12:23

większość zachowuję się podobnie jak reszta społeczeństwa, czyli kibicuje naszym patałachom! ale i tak uwazam ze szkoda nerwów więc nie będę oglądał ! oszczędze sobie stresa hehe
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-06, godz. 12:29


większość zachowuję się podobnie jak reszta społeczeństwa, czyli kibicuje

Ale w jaki sposób kibicuje? Przebierają się w barwy narodowe (a przy innych okazjach - w barwy klubowe), przychodzą na stadiony z flagami czy transparentami? Zawsze mi się wydawało, że kibicowanie w wydaniu świadków Jehowy to raczej taki cichy doping w zaciszu domowej kanapy, przed telewizorem. Czyżby było inaczej?
.jb

#4 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-06, godz. 12:39

Nie, nie... Ja nie znam kiboli-świadków, którzy stroiliby się w barwy narodowe. Może i zdarzają się takie przypadki, ale z oczywistych względów, raczej są incydentalne...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#5 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-06-06, godz. 12:46

Ja bylem na ostatnim, rozgrywanym w kraju, meczu polskiej reprezentacji. Czyli niestety... w Chorzowie na meczu z Kolumbia :angry: . Szalika ani czapki w barwach narodowych nie mialem i wygladalem przez to troche inaczej niz wiekszosc kibicow. Ale gardlo zdzieralem wzorowo. Tylko nie gwizdalem, bo po pierwsze nie umiem a po drugie takie zachowanie na pozegnalnym meczu naszych chlopcow wydawalo mi sie mocno niestosowne. Moze to i patalachy ale przeciez to nasze patalachy.
A teraz zaopatrze sie w skrzynke piwa i w piatek zaczynam pilkarskie swieto. Obym tylko nie musial w sobote leczyc kaca po porazce ;)
A wracajac d otematu: SJ, ktorych znam, w wiekszosci slabo lub srednio sie interesuja futbolem a spiewanie hymnu czy ubieranie sie na mecz w barwy bialo-czerwone w ogole nie wchodzi w gre. No coz, nie od dzis wiadomo, ze SJ sa po prostu... rozni. Jednych gorszy kibicowanie druzynie narodowej a inni robia to z wielkim entuzjazmem.

#6 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-06, godz. 12:46

Ale w jaki sposób kibicuje? Przebierają się w barwy narodowe (a przy innych okazjach - w barwy klubowe), przychodzą na stadiony z flagami czy transparentami? Zawsze mi się wydawało, że kibicowanie w wydaniu świadków Jehowy to raczej taki cichy doping w zaciszu domowej kanapy, przed telewizorem. Czyżby było inaczej?


Dokładnie tak jak piszesz. Kanapa, piwko i TV :-) Tylko broń Boże żadnego wstawania do hymnu itp. Pamiętam tłumaczenia niektórych, że oglądają mecz nie dla "niezdrowych emocji" tylko jako rozrywkę, dla piękna gry ;-)

A procent zainteresowanych futbolem pewnie taki sam jak wszędzie indziej.
[db]

#7 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-06-06, godz. 12:48

<db> (nie moge znalezc klamerek na klawiaturze): Ale kibicujesz Polakom czy Niemcom? Przyznaj sie...

#8 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-06, godz. 12:49

Moze to i patalachy ale przeciez to nasze patalachy.

Był kiedyś taki artykuł w Strażnicy w którym było powiedziane, że rozsądna dawka dumy ze swojego kraju, narodu czy miasta nie jest niczym nagannym, skoro nawet apostoł Paweł się szczycił, że pochodzi z jakiegoś tam miasta. Więc wydaje mi się, że za kibicowanie nie podpadające pod oddawanie czci sztandarom i innym symboom narodowym, za trzymanie kciuków za "naszych" dzisiaj już nikt nikomu słowa nie powie.

<db> (nie moge znalezc klamerek na klawiaturze): Ale kibicujesz Polakom czy Niemcom? Przyznaj sie...


Polakom! Mirkowi Klose i Łukaszowi Podolskiemu ;-)

A serio to ja zawsze za Niemcami... chyba że grają z Polską, no to wtedy jednak serce nie sługa. Pragmatycznie to mam nadzieję, że Polska wyjdzie z grupy a Niemcy dojdą do finału.
[db]

#9 danielqwerty

danielqwerty

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 67 Postów
  • Lokalizacja:Świętokrzyskie

Napisano 2006-06-06, godz. 12:52

Czyli jeśli dobrze rozumiem w przypadku gdy takowy SJ interesuje sie futbolem nic nie stoi na przeszkodzie kibicowaniu reprezentacji :) chociaż jak myśle z zazdrością patrzy na poubieranych na biało czerwono kibiców :P dzięki za fajne wypowiedzi :)
Bądźmy prawdziwymi kibicami , 9 czerwca to nasz dzień :D ole!
Strumień ostry jak nóż
spowija nutami policzki
jak wąż - Szatan to gra
na fortepianie życia...
wije sie łzami po twarzy
odwodząc serce od szczęścia
szyderczo - w Twych oczach
w grzech mnie otulił...

#10 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-06-06, godz. 16:42

Ale w jaki sposób kibicuje? Przebierają się w barwy narodowe (a przy innych okazjach - w barwy klubowe), przychodzą na stadiony z flagami czy transparentami? Zawsze mi się wydawało, że kibicowanie w wydaniu świadków Jehowy to raczej taki cichy doping w zaciszu domowej kanapy, przed telewizorem. Czyżby było inaczej?

Fly odpowiedział czyli bierno czynne kibicowanie ;-) pamiętam kiedys na TVP2 był taki cykl programów o religiach i tam własnie redaktorka zadała pytanie bardzo ważnemu strasznemu bratu za kim kibicuje? a ten w dwóch słowach "oczywiście naszym" ;-)

ja osobiście nie spotkałem się z zakazem ze strony WTS co do kibicowania drużynom sportowym lub też brania osobistego udziału w imprezach tego typu ! (oczywście hymn, barwy narodowe odpadają)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#11 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 06:09

Na meczu z Ekwadorem była grupa ŚJ ze zboru z Krakowa, jak tylko dostanę zdjęcia to wkleję, to zobaczymy czy byli w barwach narodowych.
destination: ..::SALSERO::..

#12 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-29, godz. 13:55

Ciekawostka: świadkowie bywają nie tylko kibicami, ale nawet sponsorami klubów piłkarskich.

51-letni Chmiel jest wielkim fanem piłki nożnej. Jak podaje lokalny tygodnik „Kronika Tygodnia”, w początkach działalności firmy często przerywał pracę przy meblach i rozgrywał mecz z pracownikami. Do dzisiaj sponsoruje lokalny klub piłkarski Victoria Łukowa.

--
notka z rankingu "Wprost", link


.jb

#13 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-07-29, godz. 14:18

Wow. :blink: JB muszę przyznać, że jestem w nie małym szoku. :blink: W moim zborze było by to do nie pomyślenia. Tzn. sponsorowanie drużyny piłkarskiej. Ale być może na niskim szczeblu rozgrywek patrzy się na taką działalność z przymróżeniem oka.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-29, godz. 14:39

Tadeusz Chmiel ma jakieś przywileje w zborze? Może po prostu nie ma jak go ukarać.

Bo na wykluczenie to za mało, a jak nie ma funkcji w zborze, to co można mu zrobić?



Druga sprawa to pragmatyzm: po co zwracać mu uwagę? I narażać się, że jeżeli się obrazi,

to przestanie sponsorować Nadarzyn a większą pulę środków przeznaczy na sponsoring sportowy?



Jest też trzecie rozwiązanie: może to po prostu działalność BRW a nie samego Tadka?

Spółki akcyjnej nie można ani wykluczyć ani ograniczyć, bo niby jak?



Czy jest jakikolwiek zakaz organizacyjny mówiący czego nie można w działalności gospodarczej?

Domyślam się, że gdyby Chmiel przekazał dużą gotówkę Owsiakowi a na przelewie napisał "na urządzenia służące transfuzji pełnej krwi" to wtedy by go ukarali. Ale w powyższym przypadku, nie widzę podstaw.

#15 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 08:58

Tadeusz Chmiel ma jakieś przywileje w zborze? Może po prostu nie ma jak go ukarać.


Z tego co wiem, to nie pełni. Jest zwykłym szeregowym ("letnim") ŚJ a z uwagi na sumki dawane na WTS wszyscy przymykają oko.

Bo na wykluczenie to za mało, a jak nie ma funkcji w zborze, to co można mu zrobić?


Dokładnie tak.
[db]

#16 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-06-05, godz. 17:11

"Sportowa" ciekawostka dotycząca jednego z członków Ciała Kierowniczego: Gerrit Lösch miał kiedyś stwierdzić, że oglądanie rozgrywek NFL (National Football League, Narodowa Liga Futbolowa) jest nie do przyjęcia dla członków rodziny Betel. Niemniej jednak wśród braci była to ceniona forma rozrywki. Dlatego też ta opinia Löscha zaowocowała później krążącymi w Betel żartami, w których skrót NFL był rozwijany jako "Not For Lösch" (czyli "Nie Dla Löscha").
--
źródło
.jb

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-06-05, godz. 19:37

Ciekawe czy świadkowie poświęcą obecnym meczom światusów czas ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 szperacz

szperacz
  • Gadu-Gadu:12358377
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2008-06-05, godz. 20:08

Ciekawe czy świadkowie poświęcą obecnym meczom światusów czas ;)


Poświęcą, poświęcą, ale oficjalnie nie będą się do tego przyznawać.

#19 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2008-06-05, godz. 20:10

Ciekawe czy świadkowie poświęcą obecnym meczom światusów czas ;)

kiedyś TVP miała taki cykl o mniejszościach religijnych i był odcinek poświęcony SJ ;-) … starszy zboru zapytany komu kibicuje ;-) powiedział, że oczywiście NASZYM ;-) więc polscy SJ – kibice i fani piły - będą kibicować w niedziele „NASZYM” ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2008-06-05, godz. 20:12

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#20 garnish74

garnish74

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 16 Postów

Napisano 2008-06-05, godz. 20:11

Ciekawe czy świadkowie poświęcą obecnym meczom światusów czas ;)

Różni są ŚJ , różnych znam podobnie jak w innych wyznaniach i wierzeniach...
Znam takich co jak nikt ich nie zna ubieraja bialo-czerwone stroje i baaardzo glosno kibicuja ale pewnie jakby ktos mial ich widziec z ich zboru to...
No i znowu pojawia sie to rozdwojenie zycia SJ...znam wielu fajnych ludzi i mozna sensownie szczerze porozmawiac ale niekiedy rece opadaja jak WTS krzywi i robi balagan w glowach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych