Skocz do zawartości


Zdjęcie

Media o Kongresach


 • Please log in to reply
282 replies to this topic

#281 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-07-24, godz. 23:03


Spotkanie Świadków JehowyOd dziś (23.07) do niedzieli (25.07) na stadionie przy ul. Oleskiej odbywać się będzie kongres pod hasłem „Trwaj przy Jehowie". Ludzie odczuwają dziś brak stabilizacji. Istnieje potrzeba, by pokazać wzór do naśladowania - mówi Tomasz Szczyrzewski, rzecznik prasowy zgromadzenia.


W planie kongresu zaplanowano wiele przemówień zaproszonych gości, wspólne modlitwy oraz sympozja.

Spotkanie jest jednym z 18 podobnych organizowanych na terenie całego kraju.
Dodajmy, że ostatnie takie zgromadzenie Świadków Jehowy miało miejsce w Opolu 2 lata temu. Organizatorzy planują, że w kongresie weźmie udział około 3000 wyznawców.

--
źródło
do tekstu dołączono pliki audioChrzest Zgromadzenia Jehowy [WIDEO I ZDJĘCIA]


2010-07-24, ostatnia aktualizacja 2010-07-24 13:39


Ponad 2600 świadków Jehowy zgromadziło się w sobotę przedpołudniem na stadiony Oderki Opole


Na opolskim stadionie trwa Wojewódzki Kongres Świadków Jehowy - "Trwaj przy Jehowie". Od piątku do niedzieli przewidziano wykłady, kazania, wystąpienia starszych Zboru. Jedną z najistotniejszych uroczystości był chrzest. Na pamiątkę chrztu w Jordanie każdy z kandydatów musiał zanurzyć głowę w specjalnie przygotowanym na tą okazję basenie.

--
źródło
do tekstu dołączono zdjęcia oraz materiał filmowyChrzest na stadionie


24.07.2010, Anna Święcicka

Stadion Miejski Oderka w Opolu od wczoraj tętni życiem, bynajmniej nie z powodu meczu. To właśnie tam spotkało się 2600 świadków Jehowy. Dzisiejszy dzień był dla nich wyjątkowy, bo poprzez chrzest dołączyło do nich prawie czterdziestu wyznawców Jehowy.

Hasłem tegorocznego zgromadzenia jest „Trzymaj się przy Jehowie.” Podczas trzydniowego spotkania Świadkowie Jehowy wysłuchując przemówień kształcą się i podnoszą swoje usposobienie duchowe.

Wytrwałość Świadków Jehowy była duża - deszcz nie zniechęcał do wsłuchiwania się w słowa, które płynęły z mównicy. Jednak najważniejszym wydarzeniem był chrzest. Wśród osób, które zdecydowały się na przystąpienie do Boga Jahwe, byli młodzi i starsi. Jak sami mówią - nieważny jest wiek, ale świadomość.

Okręgowy Kongres Świadków Jehowy w Opolu potrwa do jutra. Chrzest przyjęło dziś prawie 40 członków wspólnoty. W kongresie uczestniczy 2600 osób z całego województwa.

--
źródłoKongres Świadków Jehowy


24.07.2010, Monika Andrulewicz, Obiektyw

Ponad trzy tysiące Świadków Jehowy spotkało się w Białymstoku na trzydniowym okręgowym kongresie. Oprócz wykładów i wspólnej modlitwy do wspólnoty zostali przyjęci nowi wyznawcy.Najważniejszym wydarzeniem drugiego dnia kongresu był uroczysty chrzest. Przez zanurzenie całego ciała w wodzie do wspólnoty Świadków Jehowy wstąpiło dwudziestu dwóch nowych członków. – Chrzest jest symbolem, nie ma żadnego znaczenia rytualnego. Jest to takie publiczne usymbolizowanie swojego oddania się Bogu – tłumaczy Mariusz Semenowicz.

Co roku Świadkowie Jehowy z całego województwa spotykają się na stadionie miejskim w Białymstoku. Słuchają odczytów, przemówień, relacji z przeżyć współwyznawców. To okazja do modlitwy i kontemplacji. – Taki kongres jest źródłem wiedzy, którą zdobywamy i wprowadzamy w czyn – mówi Jacek Kozikowski. – Zacieśniamy też takie więzi braterskie, też możemy poznać innych braci, których do tej pory na przykład nie znaliśmy. Także rozszerzamy się dzięki takim zgromadzeniom – dodaje Anna Wiszyńska. Kongres zakończy się jutro.

Na świecie jest około siedmiu milionów Świadków Jehowy. W Polsce ponad sto trzydzieści tysięcy, skupionych w dwudziestu sześciu zgromadzeniach. Świadkowie Jehowy za wzór stawiają sobie chrześcijan z pierwszego wieku naszej ery.

--
źródłoŚwiadkowie Jehowy chrzcili się na stadionie (zdjęcia)Około trzydziestu osób ochrzciło się na zgromadzeniu Świadków Jehowy. - To dla mnie ogromne przeżycie - mówi Elżbieta Figat z Ostrowa Mazowieckiego.


W tym roku, tak jak od ponad 20 lat w każde wakacje, na stadion miejski przy ulicy Słonecznej w Białymstoku zjechali Świadkowie Jehowy z naszego regionu i części województwa warmińsko- mazurskiego. Głównym punktem toczącego się od piątku kongresu był uroczysty chrzest.

- W naszej wierze chrzci się ludzi, którzy są świadomi swego wyboru. To akt oddania się Bogu - podkreślał tuż przed chrztem Adam Cybulski z Olecka.

Razem z nim ochrzciło się około 30 osób. Wchodzili do wody, zanurzali się cali, a potem szybko wychodzili.

- Jan Chrzciciel w taki właśnie sposób chrzcił chrześcijan - mówiła Elżbieta Figat z Ostrowa Mazowieckiego.

Dla niej chrzest to publiczne wyznanie wiary i powód do dumy.

- Poza tym, na kongres warto przyjechać, bo można posłuchać wielu ciekawych wykładów. To wzmacnia ducha - twierdzi Figat.

--
źródło
do tekstu dołączono zdjęcia


O kongresach świadków Jehowy także w Panoramie (24.07.2010, 18:00): link


Inne wiadomości w nawiązaniu do tematu:

Hiszpania, Madryt: Krytyczne głosy w związku z ograniczeniem stałym użytkownikom dostępności do usług Miejskiego Pałacu Sportu i wykorzystaniem obiektu sportowego do innych celów – a takim jest w tym przypadku kongres świadków Jehowy. (link)

=====


Świadkowie Jehowy chrzcili się w Lublinie (zdjęcia)


(aa)

Ponad 50 osób zostało ochrzczonych podczas spotkania świadków Jehowy w Lublinie. Coroczne spotkania członków zgromadzenia odbywają się w wakacje w kilkunastu miastach w Polsce.


Okręgowy Kongres Świadków Jehowy w hali Globus na lubelskim LSM rozpoczął się w sobotę. Podczas spotkania zostało ochrzczonych ponad 50 nowych członków zgromadzenia. Chrzest odbywał się przez całkowite zanurzenie w wodzie. W sobotnim programie uczestniczyło około 5 tys. osób.

W niedzielę zaprezentowano kostiumową inscenizację o ucieczce pierwszych chrześcijan z Jerozolimy. W dwudniowym zgromadzeniu wzięli udział mieszkańcy Lublina, Białej Podlaskiej, Siedlec, Puław i Kraśnika.

W lipcu i sierpniu Świadkowie Jehowy organizują 26 okręgowych kongresów w kilkunastu miastach Polski. Program prezentowany jest nie tylko po polsku, ale też w języku angielskim, rosyjsku, a także w języku migowym.

--
źródło
do tekstu dołączono zdjęciaLublin: kongres Świadków Jehowy


2010-07-25 12:09:29, aktualizacja: 2010-07-25 12:13:08


W Lublinie odbywa się Okręgowy Kongres Świadków Jehowy "Trwaj przy Jehowie". Dziś o godzinie 13.30 rozpocznie się w hali Globus w LSM inscenizacja kostiumowa o ucieczce pierwszych chrześcijan z Jerozolimy.- W sobotę programu wysłuchało 4956 osób, z których 54 zostały ochrzczone - informują organizatorzy. - Chrzest odbył się przez całkowite zanurzenie w wodzie. Jest symbolem oddania się Bogu a zanurzenie w wodzie wskazuje, że ludzie poddawani ochrzczeniu umierają dla trybu życia koncentrującego się na własnej osobie. Wynurzenie symbolizuje, iż odtąd żyją dla spełniania woli Bożej, którą wzorem Jezusa stawiają na pierwszym miejscu w życiu.

--
źródło


Materiał filmowy Telewizji Opolskiej: link

Użytkownik jb edytował ten post 2010-07-26, godz. 23:22

.jb

#282 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-08-01, godz. 01:20


Dowiedzą się jak trwać przy JehowieOd piątku do niedzieli Świadkowie Jehowy z Bielska-Białej, Jastrzębia Zdroju, Rybnika i Śląska Cieszyńskiego biorą udział w kongresie pod hasłem "Trwaj przy Jehowie!". W Sali Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu spotkało się ok. 6000 wiernych, w tym ponad 1500 osób z powiatu cieszyńskiego.Od piątku do niedzieli Świadkowie Jehowy z Bielska-Białej, Jastrzębia Zdroju, Rybnika i Śląska Cieszyńskiego biorą udział w kongresie pod hasłem "Trwaj przy Jehowie!". W Sali Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu spotkało się ok. 6000 wiernych, w tym ponad 1500 osób z powiatu cieszyńskiego.

Hasło kongresu nawiązuje do kluczowego wersetu biblijnego z Listu Jakuba 4:8: "Zbliżcie się do Boga, a on zbliży się do was". Celem kongresu jest przekonanie uczestników, jak stawić czoła różnym zagrożeniom dla naszego usposobienia duchowego i umocnić swoją więź z Bogiem.

Program zgromadzenia obejmuje wykłady i przemówienia na temat myśli biblijnych, przyświecających poszczególnym dniom kongresu: "Mnie dobrze jest przybliżać się do Boga", "Zażyłą więź utrzymuje On z prostolinijnymi" oraz "Do Jehowy, swego Boga, macie lgnąć". Po sobotnim przemówieniu nastąpi chrzest nowych członków wyznania.

Miejscem spotkań jest Sala Zgromadzeń Świadków Jehowy w Sosnowcu ul. Mikołajczyka 84. Wstęp jest wolny.

--
źródłoTysiące uczestników zgromadzenia w Opolu


Redaktor: Jolanta Wiśniewska, 31.07.2010

Ponad 3 tys. uczestników spotkało się w Opolu podczas niedzielnego kongresu Świadków Jehowy. Hasło przewodnie kongresu brzmiało „Trwaj przy Bogu”. Jak można podsumować spotkanie?

W sobotę odbył się chrzest 40 nowych świadków Jehowy.

Zanurzenie to symboliczny akt zamknięcie wcześniejszego trybu życia. Na zgromadzeniu spotkało się 40 zborów m.in. z Kędzierzyna-Koźla, ale również Zdzieszowic, Strzelec Opolskich, Praszki, Kluczborka i Opola. W niedzielę uczestnicy oglądali przedstawienie osadzone w realiach pierwszego wieku n.e. i wydarzeń w Jerozolimie. Spotkanie było również pretekstem do wydania dwóch publikacji.

Kolejne spotkanie tzw. obwodowe odbędzie się w Skarbimierzu.

--
źródło
do tekstu dołączono materiały dźwiękoweNa kongresie świadków Jehowy zjawiło się ponad 6 tys. osób


Magdalena Nowacka, 2010-07-30 03:01:05


Trzy dni trwał kongres świadków Jehowy w dzielnicy Niwka. Ponad sześć tysięcy osób przyjechało aby modlić się, brać udział w wykładach i obejrzeć inscenizacje biblijne. Jednym z najważniejszych elementów spotkania był chrzest nowych członków.Na obecnym zjeździe w tej uroczystości wzięło udział około 45 osób. Chrzest odbywał się poprzez całkowite zanurzenie w wodzie, wypełniającej basen.

- Przed aktem chrztu zadawane są dwa pytania. Pierwsze dotyczy oddania się Jehowie, drugie świadomości przestrzeganych reguł. Decyzja o chrzcie jest bardzo indywidualna, każdy musi podjąć ją sam. Są jednak pewne zasady, które trzeba spełniać, aby zostać do niego dopuszczonym. Wśród nich wolność od nałogów. Czasem więc trwa nawet kilka lat, zanim wyznawca Jehowy zostanie ochrzczony - tłumaczy Piotr Niciak, rzecznik prasowy świadków. I podkreśla, że na akt chrztu, przychodzą także osoby, które nie wyznają tej religii. Z ciekawości.

Najstarsi , którzy przystępują do chrztu mają nawet ponad 8o lat. Najmłodsi, zwykle nie mniej niż czternaście. Wśród tych, którzy przyjęli chrzest w Sosnowcu był szesnastoletni Tomasz Błaszczyk z miejscowości niedaleko Częstochowy.

- Wychowałem się w rodzinie świadków Jehowy, dlatego nie było trudno podjąć taką decyzję. Przygotowywałem się do tej uroczystości rok. Zadałem sobie pytanie, co zrobiłbym, gdyby nastąpił teraz Armagedon (koniec świata- przy. red.) i to również obudziło we mnie chęć podjęcia takiej decyzji. Jestem bardzo szczęśliwy - podkreślał Tomasz.

Wzruszona była także Magdalena Kasprzyk, 25-latka z Będzina. Ona jednak z świadkami Jehowy zetknęła się nie w rodzinie, a przez koleżankę w pracy. - W kwietniu rok temu zaczęłam studiować biblię. Chcę służyć Jehowie i stąd decyzja o chrzcie - podkreślała.

Świadkowie Jehowy nie obchodzą urodzin ani imienin. Dopuszczalne jest świętowanie uroczystości chrztu, ale skromnie.

- Podarowanie kwiatów, uroczysty, choć bez pompy obiad. Takie rzeczy nie są zabronione - zapewniał Niciak.

--
źródło


.jb

#283 jb

jb

  ^o^

 • Moderatorzy
 • PipPipPipPip
 • 4057 Postów
 • Płeć:Female
 • Lokalizacja:Polska

Napisano 2010-08-16, godz. 00:42

Taka ciekawostka z aktualnych doniesień forum JWD: w przytoczonym tam artykule wspomina się między innymi o chrzcie dziewięcioletniego chłopca (Zachary Franklin) oraz dziesięcioletniej dziewczynki (Alex Hall).

Z tegorocznych doniesień: W Rzymie ochrzczono 120 osób (55 mężczyzn oraz 65 kobiet), będących w wieku od 11 do 83 lat. (link)
.jb
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych