Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wydawnictwo A PROPOS: Książki o prześladowaniach ŚJ


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-08-18, godz. 11:08

Strona już od pewnego czasu jest obecna w sieci, ale może nie wszyscy mieli okazję się z nią zapoznać:

http://www.wydawnictwo-apropos.pl

Najwyraźniej oferta wydawnictwa została opracowana z myślą o domowych i zborowych biblioteczkach teokratycznych.
.jb

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-18, godz. 11:36

ciekawe, czy wydawnictwo publikuje coś krytycznego wobec WTS albo neutralnego?

Deklarują zainteresowanie psychologią, ciekawe jak bardzo poprawna strażnicowo musi być treść książki aby wydawnictwo ją wydało? Wystarczy jeden akt strzelisty np. o ponadczasowości kazania na górze czy też trzeba by koniecznie pochwalić jeszcze spółkę z Nowego Jorku i jej rolę wychowawczą dla społeczności ŚJ?

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-18, godz. 17:51

No, no, trochę tego natrzaskali. Oficyna zupełnie nieznana na rynku. Całkiem możliwe, że tworzą ją SJ albo są współwłaścicielami. Jeśli tak, to odpowiedź na pytanie o obiektywizm jest chyba oczywista :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-18, godz. 18:36

Ciekawe, co jest napisane w książce "Hiobowie XX wieku"?

Kiedyś zauważyłem tą książkę na półce starszego zboru, który "wychował mnie duchowo", więc poprosiłem go o jej pożyczenie. Odpowiedział mi, że nie pożyczy, bo to jest literatura dostępna tylko dla starszych zboru. Spytałem: dlaczego? Odrzekł, że zabierając się za niektóre lektury trzeba być dojrzałym duchowo.
Trochę mnie to zaskoczyło, bo zdążyłem ją troszkę przejrzeć i jedynie czego się dopatrzyłem to samych pozytywów dotyczących historii BPŚ i śJ.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 novanna

novanna

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 404 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano 2009-03-12, godz. 18:37

Ciekawe, co jest napisane w książce "Hiobowie XX wieku"?

Kiedyś zauważyłem tą książkę na półce starszego zboru, który "wychował mnie duchowo", więc poprosiłem go o jej pożyczenie. Odpowiedział mi, że nie pożyczy, bo to jest literatura dostępna tylko dla starszych zboru. Spytałem: dlaczego?

no co ty? u nas w zborze była dostępna dla wszystkich. kosztowała kilkanaście złotych. mam ją. to zbior doswiadczeń braci...nie widzę nic szczególnego, czego nie mogłabym ja zrozumiec w tej ksiażce. ot. taki rocznik świadków jehowy, tylko bardziej drastyczny

Użytkownik novanna edytował ten post 2009-03-12, godz. 18:39


#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-03-12, godz. 19:17

ktoś już ściągnął sobie 'krucjatę przeciwko chrześcijaństwu'? Z uwagi na czas wydania, książka MUSI zawierać jakieś fałszywe proroctwo albo co najmniej nieaktualne już nauki niewolnika.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2009-03-12, godz. 19:32


#7 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-03-12, godz. 19:31

Ale i tak przebojem wydawnictwa jest breloczek do kluczy za jedyne 4,50 :)
Oferta skierowana do wielkiej rzeszy czytelnikow wydawnictwa Apropos, czekam na krawaty w wiezyczki, skarpetki z prezem WTS.
Nie powiem nie, dla poscieli z przygodami SJ na czarnym ladzie :)
Mozna by jeszcze kupe zaoferowac ..w koncu jest scisle okreslony target :)


eeee noooo .... zajrzalem w glab ... i jest jeszcze lepiej niz myslalem :)

Z największą przyjemnością pragniemy zaprezentować nowe czasopismo Wydawnictwa A PROPOS zatytułowane KSZTAŁTY
KSZTAŁTY są kwartalnikiem, w którym będziemy regularnie, w każdym numerze, przedstawiać zagadnienia związane z prześladowaniami Świadków Jehowy pod reżimami XX wieku. Będą to wywiady z badaczami, historykami i pracownikami naukowymi, którzy otwarcie dzisiaj mówią, że Świadkowie Jehowy tworzyli społeczność szczególnie gnębioną przez dyktatorów XX wieku, i którzy nieugięcie trwali w obliczu zaciekłych prześladowań. Obok tych cennych wypowiedzi ludzi postronnych, będziemy także publikować doświadczenia naocznych świadków minionych lat.

Skoro sie reklamuja ze chca zamieszczac cenne wypowiedzi osob postronnych ..to jest dobra gratka napisac pare zdan o wspolpracy SJ z Hitlerem w pierszym okresie jego dzialanosci :) ...itd itd ... Sprawdzimy bezstronnosc owego czaspisma ...

Piora w dlon ...Ci co umieja ... i nie robia bledow jak ja :)

Użytkownik Voldemort edytował ten post 2009-03-12, godz. 19:38


#8 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-18, godz. 20:11

Posiadam 3 książki tego wydawnictwa 1)"Hiobowie XX wieku" - ciekawostką jest zachowanie oryginalnego słownictwa bohaterów i tak pojawiają się często takie kwiatki jak np "światus". 2)"Nigdy więcej wojny" - momentami nawet wzruszająca opowieść o młodym Greku cierpiącym za neutralność. Jednak jest to opowieść momentami bardzo przesłodzona. 3)"Więzieni za wiarę. ŚJ w KL Auschwitz." Dość obiektywny dokument. Zawiera kilka ciekawostek. Tłumaczenia oryginalnych listów więźniów do rodzin. Dla mnie znamienne było stwierdzenie autorki dokumentu, że nawet w takich warunkach świadkowie Jehowy i badacze Pisma Świętego trzymali się od siebie z daleka. No cóż, toć to prawdziwi chrześcijanie byli...

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#9 andreaZZ

andreaZZ

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1069 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2009-03-18, godz. 21:50

http://www.brooklyn....amp;book_id=100 To dobre sobie- książka o przeżyciach śJ w czasie drugiej wojny światowej- wydana... na rok przed jej rozpoczęciem. Duch święty może wszystko!

"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym"
[Siddhartha Gautama]

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-03-19, godz. 06:57

http://www.brooklyn....amp;book_id=100 To dobre sobie- książka o przeżyciach śJ w czasie drugiej wojny światowej- wydana... na rok przed jej rozpoczęciem. Duch święty może wszystko!

Jeśli mówisz o tym:


Krucjata przeciwko Chrześcijaństwu

Franz Zürcher

Jest to reprint książki wydanej w 1938 roku. Została napisana przez Świadka Jehowy i odważnie demaskowała w tamtych czasach zbrodniczą działalność nazistów. Książka pokazuje z jak okrutnymi prześladowaniami spotkali się Świadkowie Jehowy w czasie hitlerowskich rządów. Jest świadectwem wiary i odwagi wielu Świadków, którym za wiarę przyszło zapłacić życiem.

jest to możliwe, gdyż wcale nie musi opowiadać o czasach wojny, ale o czasach prześladowń śJ w Niemczech przed rozpoczęciem wojny.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych