Skocz do zawartości


Zdjęcie

11 Wrzesnia 2001 u Świadkow Jehowy


  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 eliminator

eliminator

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 08:35

Witam wszystkich.Nie wiem czy ten temat byl juz kiedys podejmowany ale jestem bardzo ciekawy reakcji Swiadkow na te wydarzenia z przed 5 lat tzn jak komentowano te wydarzenia,jakie byly reakcje na goraco wsrod SJ.Dniem kiedy bylismy obserwatorami tamtych wydarzen byl wtorek,zapewne tego dnia odbywaly sie rozne zebrania,studium ksiazki,zebrania szkoly teokratycznej i jesli pamietacie gorace komentarze waszych bylych braci to bardzo bym prosil o podzielenie sie informacjami.

#2 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 08:49

Coś mi się zdaje, że kiedyś o tym rozmawialiśmy, ale może się mylę... Co prawda mogę tylko przypuszczać, ale można domniemać, że wszelkie ataki terrorystyczne to przejaw spełniania się proroctw i zwiastun rychłego końca tego systemu rzeczy. Może faktycznie ktoś pamięta, co jeszcze ciekawego mówiono?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#3 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 09:34

Nie było żadnych konkretnych komentarzy. Przynajmniej w moim zborze. Pamiętam, że wieczorem bylo zebranie bez większych emocji chyba tylko jakiś brat w przemówieniu nawiązał do czasów końca i ewentualnie w modlitwie i to wszystko. Później było Przebudźcie się wydane jak to bracia z Brooklynu pomagali ofiarom.

#4 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 09:48

U mnie w zborze także było tylko nawiązanie w końcowej modlitwie. Nadzorca zboru prosił o ochronę dla CK, i całej centrali która znajduje się tak blisko tej tragedii. No a generalnie to czuć było napięcie, że a nuż to właśnie teraz wszystko się ruszy, że może armagiedon do drzwi puka. Ale gdzie tego dnia nie było go czuć?

Użytkownik [db] edytował ten post 2006-09-12, godz. 09:49

[db]

#5 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 10:57

http://prawda.neostr...l/911ips_pl.wmv

#6 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 11:36

:ph34r: Jesli ktoś z was ogladal obrazki sublinimalne,zapewne zastanawiał sie,jak to sie stało,ze na okladce angielskojezycznej straznicy z roku bodajze 1987{?} pojawiła sie ilustracja przedstawiajaca owe wieże z lec acym do niej obiektem ludzaco przypominający samolot?Jakby nie patrzec na ten fakt,jest to niewątpliwie jedyne spełnione "proroctwo WTSu.Mnie zastanawia jeszcze jeden niewatpliwie interesujaca teoria,ktora ma wiele potwierdzonych faktow,zze za tymi "zamachami" tak naprawde nie stala AL Kaida,ale pewne daleko zakonspirowane sluzby mające niewątpliwe konotacje z masoneria trzymajacą w swoich szponach caly swiat,zarówno pod wzgledem finansowym politycznym i gospodarczym.A gra jest o ogromne sumy petrodolarów.Co o tym sadzicie?gdyby to była prawda,to o czym by to tak naprawde swiadczyło? B)

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 12:02

:ph34r: Jesli ktoś z was ogladal obrazki sublinimalne,zapewne zastanawiał sie,jak to sie stało,ze na okladce angielskojezycznej straznicy z roku bodajze 1987{?} pojawiła sie ilustracja przedstawiajaca owe wieże z lec acym do niej obiektem ludzaco przypominający samolot?


Zbieg okoliczności.

Jakby nie patrzec na ten fakt,jest to niewątpliwie jedyne spełnione "proroctwo WTSu.


Proroctwo to jest, kiedy ktoś mówi, że coś się stanie i to się dzieje. To, że do czegoś tam (plamki na rysunku, albo mętnej i dwuznacznej przepowiedni mogącej w gruncie rzeczy oznaczać wszystko i nic - piję do niejakiego Nostradamusa ofcourse) można dopasować post factum jakieś znaczenie, nie czyni z tego proroctwa.

Motyw podobnego zamachu pojawił się też w kilku książkach sensacyjnych co dowodzi, że pewne pomysły są po prostu oczywiste i zgodnie z prawem wielkich liczb, jeśli jakimś problemem (jak tu dop.......ć uncle Samowi) zajmuje się odpowiednio duża liczba ludzi, to na każde możliwe rozwiązanie wpadnie jeszcze ktoś inny, kto będzie podobnie rozumował. Historia pokazuje, że wiele wynalazków powstawało praktycznie w tym samym czasie, równolegle w różnych krańcach świata, a ich wynalazcy działali zupełnie niezależnie od siebie.

Mnie zastanawia jeszcze jeden niewatpliwie interesujaca teoria,ktora ma wiele potwierdzonych faktow,zze za tymi "zamachami" tak naprawde nie stala AL Kaida,ale pewne daleko zakonspirowane sluzby mające niewątpliwe konotacje z masoneria trzymajacą w swoich szponach caly swiat,zarówno pod wzgledem finansowym politycznym i gospodarczym.A gra jest o ogromne sumy petrodolarów.Co o tym sadzicie?


To nie ma co sądzić. Taka organizacja istnieje. Spotykają się u mnie w garażu. Żydzi, masoni, cykliści, numerolodzy, kabaliści, papież, antypapież, Adam Michnik i Leszek Balcerowicz. Teraz, jak ich zdemaskowałaś, pewnie się przeniosą i będę musiał szukać nowego najemcy.
[db]

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 12:33

Wystarczy sobie poczytać kilka "proroctw" oszołomów różnej maści (jest tego kwiatu masa na sieci), żeby dowiedzieć się, iż w najbliższym czasie zostaną zmiecione z powierzchni Ziemi m.in. Kapitol, Biał Dom, Wieża Eifla, Big Ben czy Bazylika św. Piotra. Do tego jeszcze można wyczytać o "wielkim płaczu, strasznej liczbie cierpiących" itp., itd.
Żyjemy w takich, a nie innych czasach i wszystko się może zdarzyć. W zasadzie każdy z nas w ciągu 3 minut może napisać takie "proroctwo", co jeszcze oczywiście nie znaczy, że jest prorokiem :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 12:54

Db,ja nie utożsamiam sie z tymi rewelacjami.Niedawno spotkalam sie z tym gdzies w prasie i przypomniała mi sie tamta ilustracja i jeszcze jedna z ksiażki pt."Wspaniały finał objawienia bliski",bo akurat tam tez 2 wieze leza .Nie wmawiaj mi,ze bawie sie tego typu rewelacjami,za stara jestem na to,natomiast interesuje sie wszystkimi sprawami dotyczacymi WTSu,wiem,zze wiele tajemnic pozostało do odsłonięcia.Jestem pewna,ze niektóre z nich zszokuja nawet tych najtwardszych cynikow.Ważne dla mnie jest to,że juz zadne "proroctwa"CK nie wprowadza mnie w stan przerazenia,bo mam ich w "glebokim"powazaniu.Mysle,że inne osoby wypowiedzą sie w tym temacie bez nuty szyderstwa odnosnie mojej skromnej osoby.Niemniej serdecznie pozdrawiam i takich. :P

#10 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 14:06

Nie wmawiaj mi,ze bawie sie tego typu rewelacjami,za stara jestem na to


wiem,zze wiele tajemnic pozostało do odsłonięcia.Jestem pewna,ze niektóre z nich zszokuja nawet tych najtwardszych cynikow.


IMHO zaprzeczasz sama sobie.

Ważne dla mnie jest to,że juz zadne "proroctwa"CK nie wprowadza mnie w stan przerazenia


Mnie też, ale nie o tym mowa. Chyba nie zrozumiałaś, więc spróbuję jaśniejszym językiem:

Aby coś móc nazwać proroctwem, musi być spełniony jeden podstawowy warunek: to coś musi być ogłoszone jako proroctwo przed spełnieniem (lub niespełnieniem) się prorokowanego zdarzenia. I te ilustracje tego warunku nie spełniają. Nikt nie prorokował, że samolot uderzy w WTC, to przypadkowa koincydencja odkryta post factum.

ŚJ mają na koncie wiele fałszywych proroctw, ale nie prorokowali zamachów na WTC.

Mysle,że inne osoby wypowiedzą sie w tym temacie bez nuty szyderstwa odnosnie mojej skromnej osoby.


Proszę o wskazanie, gdzie w mojej wypowiedzi znajduje się "szyderstwo odnośnie twojej skromnej osoby". W przypadku niemożności wskazania, domagam się przeprosin. Nie lubię być bezpodstawnie oskarżany o takie rzeczy jak szyderstwo.
[db]

#11 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 14:19

Bujaj sie Db.Mnie interesuje konstruktywna polemika,a nie jakieś dopalanie.Zycze interesujacych wypowiedzi,nie ilosc,ale jakoć,ot,co.Mam ciekawszych od ciebie rozmowców.Pozdrawiam raczej chlodniutko. :P :P :lol: :rolleyes:

#12 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-12, godz. 14:48

Witam wszystkich.Nie wiem czy ten temat byl juz kiedys podejmowany ale jestem bardzo ciekawy reakcji Swiadkow na te wydarzenia z przed 5 lat tzn jak komentowano te wydarzenia,jakie byly reakcje na goraco wsrod SJ.Dniem kiedy bylismy obserwatorami tamtych wydarzen byl wtorek,zapewne tego dnia odbywaly sie rozne zebrania,studium ksiazki,zebrania szkoly teokratycznej i jesli pamietacie gorace komentarze waszych bylych braci to bardzo bym prosil o podzielenie sie informacjami.


W moim zborze ten atak zszokowal wszystkich, wielu braci podkreślało bliskość zabudowań Bruklińskiego odzdziału, oczywiście to Jehowa nie pozwolił aby zaatakowano Bruklin :) , w tym pamiętnym dniu nie bardzo jeszcze wiedziano, kto stoi za tymi atakami, więc atmosfera była bardzo niepokojąca. :(
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#13 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 15:21

Mnie interesuje konstruktywna polemika


Taka:

Bujaj sie Db.


?

Przykro mi, nie polemizuję na tym poziomie merytoryczności i kultury.

Użytkownik [db] edytował ten post 2006-09-12, godz. 15:40

[db]

#14 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-28, godz. 00:54

Wracając do tematu reakcji na zdarzenia z 11 września 2001 – tutaj odnośniki do dotyczących tej sprawy dyskusji (z 2001 roku) na forum JWD: link

Można tam (między innymi) przeczytać, że początkowo pojawiła się informacja o pomocy, jakiej (rzekomo) ze strony Betel udzielono siedemdziesięciu osobom z zewnątrz, jednak z kolejnych relacji wynikało, że jest to wątpliwe, bo podobno w dniu ataków wszystko było w Betel pozamykane.

Jedna z przytaczanych pogłosek podawała także, że w związku z atakami śmierć poniosło czternastu świadków Jehowy. Brak informacji, czy zostało to w jakiś sposób potwierdzone.
.jb

#15 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-09-28, godz. 20:10

jednak z kolejnych relacji wynikało, że jest to wątpliwe, bo podobno w dniu ataków wszystko było w Betel pozamykane.

No to teraz zwolennicy teorii spiskowych będą mieli pożywkę. :D

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-09-29, godz. 07:39

jednak z kolejnych relacji wynikało, że jest to wątpliwe, bo podobno w dniu ataków wszystko było w Betel pozamykane.

We wtorek?
[db]

#17 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-09-29, godz. 13:12

We wtorek?

Pozamykane ze względów bezpieczeństwa, w związku z napływającymi doniesieniami o tym, co się dzieje. Tak to zrozumiałam.
.jb

#18 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-09-29, godz. 13:39

OK. Teraz jasne.
[db]

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2010-09-10, godz. 02:07

we wrześniu 2001 byłem już umysłem poza WTS chociaż formalnie przynależałem do ŚJ, nie byłem 11-09-2001 na zebraniu.

mój współlokator Piotr opowiadał o wielkim poruszeniu, nastroju oczekiwania na koniec, nie wspominał jednak wątku fizycznej bliskości terytorialnej i przestrzennej Brooklynu i 2 wież.

Piotr opowiadał także przekazywaną z ust do ust (czy wyczytaną ze strażnicy) opowieść o ludziach ze swiata, którzy szukali ratunku w budynkach Brooklynu, przekonaniu że Bóg ochroni swoich ludzi.

Wg mnie, ta opowieść może nawet być prawdziwa. Przypuszczam, że domy pastorów, rabinów (kto wie, może imamów też) z Nowego Yorku musiały być oblegane. Nie trzeba kończyć studiów psychologii religii, aby uprawdopodobnić że w tamtych dniach i w tamtym miejscu każdy człowiek, który "kojarzył sie z Bogiem" mógł być obiektem wielu próśb o pomoc i o przyjecie pod dach w nadziei że to zapewni proszącemu ocalenie.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2010-09-10, godz. 02:34


#20 edd

edd

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2081 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:localhost

Napisano 2010-09-10, godz. 06:20

[...]
Piotr opowiadał także przekazywaną z ust do ust (czy wyczytaną ze strażnicy) opowieść o ludziach ze swiata, którzy szukali ratunku w budynkach Brooklynu, przekonaniu że Bóg ochroni swoich ludzi.

Wg mnie, ta opowieść może nawet być prawdziwa. Przypuszczam, że domy pastorów, rabinów (kto wie, może imamów też) z Nowego Yorku musiały być oblegane. Nie trzeba kończyć studiów psychologii religii, aby uprawdopodobnić że w tamtych dniach i w tamtym miejscu każdy człowiek, który "kojarzył sie z Bogiem" mógł być obiektem wielu próśb o pomoc i o przyjecie pod dach w nadziei że to zapewni proszącemu ocalenie.


W styczniu 2002 ukazalo sie Przebudzczie Sie, gdzie WTS opisywal jak ludzie szukali u nich schronienia oraz jak mogli wydawac swiadectwo.
Fryderyk Nietzsche
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych