Skocz do zawartości


Zdjęcie

kto zna tę osobę?


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 weg

weg

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-09-12, godz. 13:10

Miałam Świadków Jehowy za uczciwych ludzi, podobało mi się, że postepują zgodnie z tym co głoszą, ale do czasu... Ładnych parę lat temu, poznałam w Gdańsku panią Alicję S******, której udzielałam korepetycji, pomagałam także jej córce. Ciężko jej było, więc zgodziłam się, żeby zapłaciłam mi po kilku dniach, nie od razu. Niestety kiedy przyjechałam tam następnym razem nikt nie otwierał drzwi, a po kilku moich wizytach okazało się, że już tam nikt nie mieszka... Pani Ala zniknęła razem z pieniędzmi, które mi była winna oraz dwie książkami które jej pożyczyłam. Proszę zatem uczciwych Świadków o pomoc w jej odnalezieniu, chciałabym odzyskać to, co mi się należy. Dodatkowe informacje- pania Ala miała wtedy dwójkę dzieci, Ewelinę i Piotrusia. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Proszę nie podawać na forum danych osobowych. | moderator

#2 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-09-12, godz. 13:30

Miałam Świadków Jehowy za uczciwych ludzi, podobało mi się, że postepują zgodnie z tym co głoszą, ale do czasu... Ładnych parę lat temu, poznałam w Gdańsku panią Alicję S******, której udzielałam korepetycji, pomagałam także jej córce. Ciężko jej było, więc zgodziłam się, żeby zapłaciłam mi po kilku dniach, nie od razu. Niestety kiedy przyjechałam tam następnym razem nikt nie otwierał drzwi, a po kilku moich wizytach okazało się, że już tam nikt nie mieszka... Pani Ala zniknęła razem z pieniędzmi, które mi była winna oraz dwie książkami które jej pożyczyłam. Proszę zatem uczciwych Świadków o pomoc w jej odnalezieniu, chciałabym odzyskać to, co mi się należy. Dodatkowe informacje- pania Ala miała wtedy dwójkę dzieci, Ewelinę i Piotrusia. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Proszę nie podawać na forum danych osobowych. | moderator

Wydaje mi się, że ja znam, i to nawet dwie podobne, pożyczyły ode mnie książki, i nie oddały. Wprawdzie to ja się przeprowadziłam a nie one, ale i tak na to samo wychodzi, bo książek to już chyba nie odzyskam <_<

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

PS.
Dla jasności dodam tylko, że wtedy to nie byli SJ, ale to było dawno, to kto wie czy teraz nie żyją w prawdzie :)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 13:42

weg, pisz trochę ściślej. Wiesz, w Trójmieście może być jakieś 2 tys. świadków (tak na oko). Podaj choc dzielnicę. Trochę ich znałem, choć od kilku lat nie mam informacji o nowych osobach.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-09-12, godz. 15:13

Jaraczku, czy Sala na Przymorzu jest nadal w tym samym miejscu?? :huh:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-12, godz. 15:33

Miałam Świadków Jehowy za uczciwych ludzi, podobało mi się, że postepują zgodnie z tym co głoszą, ale do czasu... Ładnych parę lat temu, poznałam w Gdańsku panią Alicję S******, której udzielałam korepetycji, pomagałam także jej córce. Ciężko jej było, więc zgodziłam się, żeby zapłaciłam mi po kilku dniach, nie od razu. Niestety kiedy przyjechałam tam następnym razem nikt nie otwierał drzwi, a po kilku moich wizytach okazało się, że już tam nikt nie mieszka... Pani Ala zniknęła razem z pieniędzmi, które mi była winna oraz dwie książkami które jej pożyczyłam. Proszę zatem uczciwych Świadków o pomoc w jej odnalezieniu, chciałabym odzyskać to, co mi się należy. Dodatkowe informacje- pania Ala miała wtedy dwójkę dzieci, Ewelinę i Piotrusia. Pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Proszę nie podawać na forum danych osobowych. | moderator

Weg, chyba sobie żarty robisz i idź prosze na policje, jak masz prywatny problem z jakąś osobą.
To jest forum, a nie dochodzenie śledcze. Gdzieś już słyszałem takie historyjki, ale nie pamiętam gdzie.
Weź się prosze trochę w garść, pozdrawiam.

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-12, godz. 15:45


#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-12, godz. 18:19

kurcze! uprzejmie donoszę na siebie, że nie oddałem kluczyków do biblioteczki zboru! czy mam je zwrócić czy dalej przetrzymywac ? droga redakcjo pomóz mi!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-12, godz. 21:06

Jaraczku, czy Sala na Przymorzu jest nadal w tym samym miejscu?? :huh:

Tam, gdzie była, tam i jest :rolleyes: . Sam nie wiem, czy to Przymorze, czy już Zaspa B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 07:32

kurcze! uprzejmie donoszę na siebie, że nie oddałem kluczyków do biblioteczki zboru! czy mam je zwrócić czy dalej przetrzymywac ? droga redakcjo pomóz mi!


Dobre :D Lubie ludzi z poczuciem humoru. Weg a skad wiesz, ze ta Pani Ala byla SJ. Powiedziala CI.

Użytkownik Ester edytował ten post 2006-09-13, godz. 07:33


#9 weg

weg

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 12:47

Dobre :D Lubie ludzi z poczuciem humoru. Weg a skad wiesz, ze ta Pani Ala byla SJ. Powiedziala CI.

Owszem, znałyśmy się ładnych pare lat i nie raz rozmawiałyśmy na tematy religijne.

Do pozostałych: podałam jej nazwisko, ale zostało wycięte, pani Ala mieszkała w Oliwie, na ulicy Sarniej bodajże. Policji oczywiście nie ma sensu zawiadamiać, bo nie uznają tego za kradzież, choćby z powodu znikomej szkody społecznej, oni mają to w nosie.
Myślałam że dostanę tu jakąś pomoc, ale widzę że też macie to w nosie.

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-13, godz. 15:22

Owszem, znałyśmy się ładnych pare lat i nie raz rozmawiałyśmy na tematy religijne.

Do pozostałych: podałam jej nazwisko, ale zostało wycięte, pani Ala mieszkała w Oliwie, na ulicy Sarniej bodajże. Policji oczywiście nie ma sensu zawiadamiać, bo nie uznają tego za kradzież, choćby z powodu znikomej szkody społecznej, oni mają to w nosie.
Myślałam że dostanę tu jakąś pomoc, ale widzę że też macie to w nosie.

Takie "przestępstwo" musisz zgłosić starszym zboru na Sali Królestwa, a nie nam... Może od nich dowiesz się czegoś więcej.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 15:25

Owszem, znałyśmy się ładnych pare lat i nie raz rozmawiałyśmy na tematy religijne.

Do pozostałych: podałam jej nazwisko, ale zostało wycięte, pani Ala mieszkała w Oliwie, na ulicy Sarniej bodajże. Policji oczywiście nie ma sensu zawiadamiać, bo nie uznają tego za kradzież, choćby z powodu znikomej szkody społecznej, oni mają to w nosie.
Myślałam że dostanę tu jakąś pomoc, ale widzę że też macie to w nosie.


a ja bym proponowala list do nadarzyna, a co...
niech zadbaja o swoje imie i sami znajda poszukiwana oszustke :)
w tresci proponuje wpisac pierwszy post z tego tematu...

pzdr
asia

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-13, godz. 16:17

a ja bym proponowala list do nadarzyna, a co...
niech zadbaja o swoje imie i sami znajda poszukiwana oszustke :)
w tresci proponuje wpisac pierwszy post z tego tematu...

pzdr
asia


i tu mi kaktus urośnie jak chłopakowi pomogą !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 16:20

i tu mi kaktus urośnie jak chłopakowi pomogą !


zawsze to bedzie jakas nowa odmiana............. ;)

pzdr
asia

#14 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-13, godz. 16:22

i tu mi kaktus urośnie jak chłopakowi pomogą !

chłopakowi? :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#15 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-13, godz. 17:07

Weg, sugerujesz, że ta osoba specjalnie się wyprowadziła, żeby móc przywłaszczyć dwie Twoje książki i nie zapłacić za korepetycje (jedne, wiecej?)?


a ja bym proponowala list do nadarzyna, a co...
niech zadbaja o swoje imie i sami znajda poszukiwana oszustke :)
w tresci proponuje wpisac pierwszy post z tego tematu...


Heh, masz poczucie humoru... ;)

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-09-13, godz. 17:34

chłopakowi? :blink:

ups ;-) no tak pomyliłem płeć ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-09-13, godz. 17:50

ja tez myslałam, ze to dziołcha ;)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#18 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-09-13, godz. 17:53

Weg, chyba sobie żarty robisz i idź prosze na policje, jak masz prywatny problem z jakąś osobą.
To jest forum, a nie dochodzenie śledcze. Gdzieś już słyszałem takie historyjki, ale nie pamiętam gdzie.
Weź się prosze trochę w garść, pozdrawiam.

Panie Rentgen, Ty Kpisz, czy o drogę pytasz, Człowiek prosi o pomoc, a Ty sobie "jaja" robisz?. I do czego zaraz policja - oni takimi sprawami się nie zajmują. Zaś dobre wychowanie, a do tego szacunek dla bliźniego w NT coś innego wskazują - Twój stosunek wyrokowania, tu jest chyba nie na miejscu.

A Forum jest po to by pomagać bliźniemu, a nie dogadzać swej próżności !. :blink: :D

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2006-09-13, godz. 18:17


#19 Asiunia

Asiunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 223 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 18:20

Heh, masz poczucie humoru... ;)


hehehe staram sie jak moge... :)

ps. lata "doswiadczen" :)

pzdr
asia

#20 weg

weg

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-09-13, godz. 18:51

Dziękuję wszystkim za rady, ja nie należę do ŚJ, więc nie znam się na waszej organizacji, dlatego nie wiem gdzie ewentualnie moge się zwrócić z tą sprawą. Do swoich książek mam sentyment, a jeśli chodzi o pieniądze to mam dzieci i też ich potrzebuję, poza tym to bardzo niemiło zostać przez kogoś oszukanym. Oczywiście, że nie wyprowadzili się, żeby mi nie oddać tego co należy, ale mieli mój numer telefonu, a nawet znali adres, bo kiedyś dałam ten kobiecie i jej córce dorobić i odwiedziły mnie w domu, więc trudno powiedzieć, że nie mogli się ze mną skontaktować.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych