Skocz do zawartości


Zdjęcie

HIPOKRYZJA


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-17, godz. 22:09

Czytając świadectwo Pawła Szewczyka, zwróciłem uwagę na zamieszony przez niego fragment z Przebudźcie się! nr 1. 70r., w którym Towarzystwo krytykuje inne ugrupowania przepowiadające (sic!) koniec świata:
"To prawda, że w przeszłości pewni ludzie przepowiadali koniec świata, podając nawet dokładne daty. Niektórzy zbierali wokół siebie grupki ludzi i uciekali w góry lub zamykali się w swych domach czekając na koniec świata. Nic się jednak nie działo. Koniec nie nastąpił. Ludzie ci okazali się fałszywymi prorokami. (str. 22) Rzeczywiście w minionych dziesięcioleciach wiele osób bądź organizacji okazało się takimi fałszywymi prorokami. Nie powinniśmy być zdziwieni tym faktem, gdyż nasz Pan przepowiedział to bardzo dokładnie: "I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu" (Mat. 24:11)".

Powiedzcie sami, czy jest taka druga organizacja na świecie, która tak świetnie strzela sobie samobóje? Naprawdę Mistrzowie w Przepowiadaniu Dat Końca Świata, mogli by sobie odpuścić taką krytykę, bo wychodzą na hipokrytów do potęgi.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#2 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-17, godz. 22:20

Czytając świadectwo Pawła Szewczyka, zwróciłem uwagę na zamieszony przez niego fragment z Przebudźcie się! nr 1. 70r., w którym Towarzystwo krytykuje inne ugrupowania przepowiadające (sic!) koniec świata:
"To prawda, że w przeszłości pewni ludzie przepowiadali koniec świata, podając nawet dokładne daty. Niektórzy zbierali wokół siebie grupki ludzi i uciekali w góry lub zamykali się w swych domach czekając na koniec świata. Nic się jednak nie działo. Koniec nie nastąpił. Ludzie ci okazali się fałszywymi prorokami. (str. 22) Rzeczywiście w minionych dziesięcioleciach wiele osób bądź organizacji okazało się takimi fałszywymi prorokami. Nie powinniśmy być zdziwieni tym faktem, gdyż nasz Pan przepowiedział to bardzo dokładnie: "I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu" (Mat. 24:11)".

Powiedzcie sami, czy jest taka druga organizacja na świecie, która tak świetnie strzela sobie samobóje? Naprawdę Mistrzowie w Przepowiadaniu Dat Końca Świata, mogli by sobie odpuścić taką krytykę, bo wychodzą na hipokrytów do potęgi.

pzdr. :)

Święte słowa, wczoraj czytałem Strażnicę z 1914, gdzie Towarzystwo przepowiedziało swój koniec, jeżeli nic się nie stanie w 1914 r. Mamy rok 2006, Towarzystwo istnieje i nadal rasowi mąciciele mącą w ludzkich umysłach. :)
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-18, godz. 14:00

z drugiej strony nie pierwszy raz ta hipokryzja wychodzi więc tylko dorzucają na potwierdzenie kolejną sprawę :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-21, godz. 16:25

Następny kawałek, który znalazłem w Strażnicy nr 5, 1969 s.8, tym razem w świadectwie Romana Głowackiego:
"Apostołowie nie widzieli ani tak daleko, jak my; nie wiedzieli precież nic o roku 1975". :) Ha! Ha! Ha! :D :D :D

Sorry, ale nie wytrzymałem.

Użytkownik Terebint edytował ten post 2006-10-21, godz. 16:26

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-21, godz. 16:34

Następny kawałek, który znalazłem w Strażnicy nr 5, 1969 s.8, tym razem w świadectwie Romana Głowackiego:
"Apostołowie nie widzieli ani tak daleko, jak my; nie wiedzieli precież nic o roku 1975". :) Ha! Ha! Ha! :D :D :D

Sorry, ale nie wytrzymałem.


A skąd mieli wiedzieć, skoro obecnie CK nic na ten temat nie wie :lol: :lol: :lol:
Czesiek

#6 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-22, godz. 09:49

Trochę chyba tutaj nastukam :)
Przemyślenia z serii a la psychologia :)
No więc z nimi czyli ze sj jest jak z kobieta która ma męża alkoholika i na dodatek jeszcze bijącego ją regularnie.
Z logicznego punktu widzenia, już dawno powinna go zostawic i ratowac siebie i dzieci, bo on łamie wszelkie zasady, ale go nie pozostawia , dlaczego?
No bo jest z nim jakiś czas, a może lepszego nie znajdzie, na pewno jednak on ma jakieś dobre strony i pod wieloma względami jest lepszy od innych, on się zmieni trzeba tylko poczekac, inne kobiety mają jeszcze gorszych męzów, w końcu jest ojcem jej dzieci, co powiedzą ludzie, no i na pewno go kocha.
Niektóre decydują się na odejście......... silne, mądre................

No więc Organizacja regularnie ich zwodzi, obiecując nie dotrzymując słowa itd itd
ale sj są w tej organizacji długo lub wręcz od urodzenia, nie ma lepszej organizacji, jest ona lepsza od innych, jesli cos jest nie tak to trzEba poczekac na Jehowę, inne religie sa jeszcze gorsze, co powiedzą inni - juz nic bo im nie będzie wolno :)
Ale co to znaczy z tym kochaniem :)
czy można kochac organizację?????
nie potrafiłam uwierzyć.......

#7 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-27, godz. 08:46

hmmm wydaje mi sie, że można nauczyć sie tej miłości jednoczesnie oszukując siebie "by życie było łatwiejsze..."
Porównanie jak najbardziej trafne... mysle że można dodac do tej argumentacji jeszcze jeden punkt, napisałaś:

No bo jest z nim jakiś czas, a może lepszego nie znajdzie[...]

własciwie nie w tym rzecz że lepszego nie znajdzie, raczej rzecz w tym, że wogóle nie znajdzie...
wszystko co człowiekowi obce jest złe i nic dobrego nie przyniesie-brzmi to nielogicznie ale każdy z nas boi sie nowego, jest to zawsze postrzegane jako ryzyko... i niestety zapominamy o tym, że całe życie jest jednym wielkim ryzykiem :)
tego nikt nie zmieni choćby kierował sie w argumentacji najbardziej jak to tylko mozliwe szlachetnymi pobudkami, tego trzeba sie poprostu nauczyć :)

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2006-10-27, godz. 09:28

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 08:57

Terebincie... Cytat przytoczony przez Ciebie to moim zdaniem wynik wyrachowania...
Jedną z metod zdobywania zaufania jest pozytywne przedstawianie siebie, na tle innych...
Znane jest, że złodziej najgłośniej krzyczy "łapać złodzieja".

Iluż to uwodzicieli mówi uwodzonym kobietom: "to prawda, że inni mężczyźni mówią piękne słówka,
ale zaufaj mi, że ja jestem inny, lepszy"... no i kobieta ufa... Kierownictwu ŚJ chyba o to właśnie chodziło...
I chyba właśnie dlatego napisali taki tekścik...

Potępienie innych fałszywych proroków mogło służyć budowaniu zaufania...
bo "inni zapowiadali daty byle jak i wyszli na idiotów", za to my "zapowiadamy profesjonalnie"
no i "ściśle biblijnie" wyliczyliśmy sobie 1975.

#9 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-27, godz. 09:31

hmm wybaczcie że sie wtrącę ale coś mi tu nie gra Sebastian.... skoro twierdzisz, ze to Terebint jest wyrachowany w tym co napisał to jak nazwiesz wszystkich tych, którzy choć raz wypowiedzieli sie niepochlebnie o Organizacji Swiadków Jehowy na tym forum (także Ty) ??
czyżby całe forum było wyrachowany a tym samym ty bierzesz świadomie w tym udział??
brak logiki w tym co napisałeś

:)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-27, godz. 09:59

Faktycznie "coś nie gra" bo napisałem mało przejrzyście... Napiszę bardziej poprawnie:

Terebincie... Cytat przytoczony przez Ciebie moim zdaniem zdaniem dowodzi, że Ciało Kierownicze nie tyle "strzela sobie samobóje", co działa z wyrachowaniem...

Teraz wiadomo, że wyrachowane jest CK a nie Terebint czy uczestnicy forum.

Innymi słowami: z psychologicznego punktu widzenia opłacało się Ciału Kierowniczemu napisać taki tekst.

#11 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-10-27, godz. 10:04

no teraz to nawet gra cała orkiestra :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych