Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podania, pisma i inne...


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-20, godz. 12:52

Dołączona grafika
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#2 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-21, godz. 22:13

List do Niezależnego Operatora Międzystrefowego, którego autorką jest pani powołująca się na swoje wizje religijne („cud słupski”): strona1, strona2

Nie wiem, czy to autentyczny list, czy raczej żart. Wszystko jest możliwe. Ludzie listy piszą, a wyobraźnię mają czasem porażającą...
.jb

#3 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-10-22, godz. 07:00

hehe dobre! ale coś mi się zdaje, że ten wielki ucisk małymi kroczkami przychodzi na TPSA ;-) to chyba prawdziwy prorok ;-) ciekawe czy prorokini ze Słupska miała umorzone zadłużenie ;-)

ps. teraz wiem co mam napisac do Ery ;-) chyba załącze jakiś artykuł zed Strażnicy o wielkim ucisku ;-) może zadziała ;-) ?!

Nie wiem, czy to autentyczny list, czy raczej żart. Wszystko jest możliwe. Ludzie listy piszą, a wyobraźnię mają czasem porażającą...


oj mają mają ;-) sam mam kilka kruczków CV jakie dostaje w procesach rekrutacji ! jeden jest najlepszy : pomalowany jak laurka w kwiatki ptaszki etc.
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-22, godz. 07:30

List do Niezależnego Operatora Międzystrefowego, którego autorką jest pani powołująca się na swoje wizje religijne („cud słupski”): strona1, strona2

Nie wiem, czy to autentyczny list, czy raczej żart. Wszystko jest możliwe. Ludzie listy piszą, a wyobraźnię mają czasem porażającą...

Faktycznie w Słupsku mieszka kobieta, która uważa się za wizjonerkę i apostoła. ;) Nie wiem, czy to jej list, ale całkiem możliwe.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-22, godz. 09:07

wow :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-22, godz. 13:48

List do Niezależnego Operatora Międzystrefowego, którego autorką jest pani powołująca się na swoje wizje religijne („cud słupski”): strona1, strona2

Nie wiem, czy to autentyczny list, czy raczej żart. Wszystko jest możliwe. Ludzie listy piszą, a wyobraźnię mają czasem porażającą...


Powalające.
Czesiek

#7 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-05, godz. 00:18

List poborowego: link
.jb

#8 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2007-07-05, godz. 06:26

List poborowego: link

:lol: :lol: :lol: :D :D :D

Myślałem ze padne ze śmiechu. ......... :)
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-05, godz. 06:58

Haha dobre :)

Swego czasu przeczytałem list gdzieś w necie gdzie babka pisała do TP-sy, gdzie prosiła o anulowanie jej rachunku ponieważ ma objawienia od Boga :P

Moja znajoma w sądzie przyjmowała pisma (skargi) od więźniów i mówiła że tam to dopiero cyrki odchodzą. Jedną z ciekawszych spraw było wg. niej rozszyfrowywanie jednego listu a najtrudniej im było rozszyfrować słowo "uć" :D ale w końcu rozszyfrowały. ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-05, godz. 09:35

dobre... :P

#11 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-07-06, godz. 00:43

paweł spójrz czy czasem nie przeczytałeś tego listu do tepsy na tym forum, klikając w link w tym temacie pare postów wyżej :D
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-06, godz. 06:29

Nie to nie tu, ale o tym samym ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-18, godz. 07:27

Dołączona grafika

1. Rok trwa 16 miesięcy wg uzasadnienia orzeczenia sądu rejonowego w Gliwicach. Co prawda jest to mój wniosek, bo sąd tylko stwierdził, że pół roku oznacza 8 miesięcy;-)
2. wg sądu rejonowego w Lublińcu mozliwe jest prawidłowe wezwanie świadka nieznanego z miejsca pobytu. Świadek nie stawił sie na rozprawie, a wezwanie wróciło jako niedoręczone;
3. wg WSA w Gliwicach jeśłi zachodzi sprzeczność pomiędzy jasnym i wyraźnym przepisem prawa a postępowaniem urzędu, wazniejsza jest praktyka, czyli postępowanie urzędu;
4. zdaniem sądu okręgowego w Częstochowie faktyczne zaostrzenie wymierzonej kary pomimo zakazu w konkretnej sprawie nie jest zaostrzeniem kary.
Z drobniejszych przypominam sobie, ze w pewnym sądzie w wydziale gospodarczym informacji telefonicznych udzielała pani, ktora miala rozszczepione podniebienie. Kiedy strona dzwoniła z pytaniem, słyszała w słuchawce: yyhymhyuupompomyyyyyy. Panie w sekretariacie wydziału bardzo to bawiło. Mnie nie, bo akurat byłem stroną....
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#14 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-07-18, godz. 09:17

kjt, robisz sobie podśmichujki, bo nie doceniasz doniosłej wagi polskiej tradycji narodowej :P
prawdziwy patriota byłby dumny że zapadają wyroki jak w Osieku ;)

a swoją drogą, zamiast "wieszać za Ziobro", ministerstwo sprawiedliwości powinno co roku ogłaszać sto największych absurdów, a autorów "nagradzać" odsunięciem od wykonywania zawodu i podawać ich imiona nazwiska i adresy do publicznej wiadomości.

#15 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-18, godz. 11:10

kjt, robisz sobie podśmichujki, bo nie doceniasz doniosłej wagi polskiej tradycji narodowej :P
prawdziwy patriota byłby dumny że zapadają wyroki jak w Osieku ;)

a swoją drogą, zamiast "wieszać za Ziobro", ministerstwo sprawiedliwości powinno co roku ogłaszać sto największych absurdów, a autorów "nagradzać" odsunięciem od wykonywania zawodu i podawać ich imiona nazwiska i adresy do publicznej wiadomości.

jak idziemy w absurdy to muszę zdradzić, że wg dyrektora katowickiej izby skarbowej "knułem" p-ko fiskusowi w pewnym "lokalu gastronomicznym" 20 miesiecy przed jego otwarciem, a tylko 8 miesiecy przed rozpoczeciem budowy:-) Wcześniej w tym miejscu były chaszcze... ja sprawdziłem, urzędas nie.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#16 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-18, godz. 13:21

kjt, robisz sobie podśmichujki, bo nie doceniasz doniosłej wagi polskiej tradycji narodowej :P
prawdziwy patriota byłby dumny że zapadają wyroki jak w Osieku ;)

a swoją drogą, zamiast "wieszać za Ziobro", ministerstwo sprawiedliwości powinno co roku ogłaszać sto największych absurdów, a autorów "nagradzać" odsunięciem od wykonywania zawodu i podawać ich imiona nazwiska i adresy do publicznej wiadomości.

zapomniałem o najwiekszym wyczynie naszych sędziów. Tym razem sprawa dotyczy profesora uniwersytetu w Białymstoku, dr hab. Piotra F., sedziego SN w Warszawie. Otóż stwierdzil on w 1998 roku, że zamiar jest oświadczeniem woli. Innymi słowy, jak cie zapytaja w urzędzie skarbowym, gdzie masz umowe z kontrahentem, powiedz, ze przeciez wymownie patrzyl ci w oczy....
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna

#17 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-07-18, godz. 19:57

ostrzeżenie na jednej ze stron w internecie:
" Histeryczne, napastliwe i obraźliwe listy z wyzwiskami, pogróżkami itp. kasuję bez czytania!!! "
pozdrawiam Andrzej

#18 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-25, godz. 12:52

Z przymrużeniem oka: List rzecznika prasowego Marszałka Sejmu RP do TVN24.pl w sprawie tytułu materiału filmowego, który można uznać za obraźliwy dla... psa Marszałka Sejmu, Saby: link (list w pdf)
.jb

#19 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-01-16, godz. 23:31

Do pana Leopolda Kwiatkowskiego, który od dłuższego czasu nie opłacał rachunków za gaz, przyszło upomnienie w dość ostrym tonie, podpisane przez kierownika działu windykacji Zakładu Gazowniczego.

Pan Leopold wziął kartkę papieru, usiadł przy biurku i odpisał co następuje:

Szanowny Panie, pragnę Pana poinformować, iż raz na miesiąc, gdy otrzymuję rentę, zbieram wszystkie rachunki dotyczące opłat za mieszkanie i resztę mediów. Wrzucam je do dużego dzbana, mieszam i losuję trzy, z którymi idę na pocztę i opłacam. Jeżeli pańska instytucja pozwoli sobie choćby jeszcze raz przysłać do mnie list utrzymany w podobnym tonie, to jej faktury na rok zostaną wykluczone z loterii.

Z poważaniem Leopold Kwiatkowski

--
(żart znaleziony w Internecie)
.jb

#20 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-11-07, godz. 12:37

Absurdalne skargi otrzymywane przez biura podróży:

Niewątpliwym numerem jeden jest skarga klientki, która po powrocie z wycieczki do Turcji domagała się od pewnego biura z Warszawy rekompensaty za to, że jej córka "zaszła w ciążę z powodu żywych plemników pływających w basenie hotelowym".


Jedna z klientek krakowskiego biura podróży skarżyła się, że piasek na plaży Kleopatry w Turcji "kompletnie nie nadawał się do robienia babek".


Otóż niektórzy uczestnicy jednej z wycieczek objazdowych wybrali się z nastawieniem, jakże błędnym, że ujrzą symbol tego kraju - fioletową krowę Milka. A że nie ujrzeli, to po powrocie napisali do biura skargę.


Nic jednak nie przebije pewnego mykologa, który po powrocie z Chin napisał reklamację kwestionującą wilgotność powietrza, jaka panowała w jednym z pokoi hotelowych.

- Na potwierdzenie swych słów zaczerpnął wilgotnego powietrza do słoiczka, a jego zawartość oddał po powrocie do ekspertyzy do odpowiedniej instytucji - wspomina Koterbicki.

źródło
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych