Skocz do zawartości


Zdjęcie

ONZ raz jeszcze...


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 Gonzalo

Gonzalo

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 666 Postów

Napisano 2006-11-01, godz. 09:32

Kilka ciekawych linków w tym temacie.

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-08, godz. 10:18

Już prawie przygotowałem pytania. Wieczorem powinien być komplet. Ostatnia chwila na propozycje. Boje się że ich za dużo :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-21, godz. 23:30

Chciałbym poinformować że dostałem odpowiedź. niestety właściwie mnie ona odsyła do czterech linków anglojęzycznych ONZ.

Mój list z zapytaniami.

Drodzy Państwo,

Zwracam się z prośbą o udzielenie mi informacji na temat organizacji religijnej posiadające swoje główne biuro w Stanach Zjednoczonych 25 Columbia Heights, Brooklyn, NY 11201-2483 /lub NY 11201-1698/ (a w Polsce krajową placówkę ul. Warszawska 14, PL-05-830 Nadarzyn) o nazwie "Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania" dostępnych w strukturach ONZ. Prośba moja wynika z zainteresowania różnych środowisk działalnością tej organizacji, a dotychczasowe informacje dostępne w Polsce jakie się pojawiały wydają się niedostateczne i wywołujące sporo zamieszania. Dlatego prosiłbym o ile to możliwe o jak najszersze i najściślejsze odniesienie się do poniższych zapytań co pomoże bardzo wielu osobom w rozwianiu wątpliwości:

1. Czy organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania należała kiedykolwiek przy ONZ jako organizacja NGO do DPI (1991-2001 ?), bądź czy nadal jest tam zarejestrowana.
2. Czy organizacje NGO, które przystępują do DPI podlegają weryfikacji spełniania warunków organizacji NGO.
3. Jakie są warunki aby organizacja została zarejestrowana jako NGO przy DPI.
4. Jakie warunki musi spełnić organizacja, która przystępuje do DPI przy ONZ.
5. Jakie korzyści i profity uzyskuje organizacja przynależąca do DPI. Jakie uzyskuje dostępy do danych ONZ których nie można uzyskać nie współpracując z ONZ.
6. Czy od 1990 roku do dnia dzisiejszego czyli 8 listopada 2006 roku nastąpiły jakiekolwiek zmiany warunków przynależenia do DPI. Jeśli tak to kiedy i czy wszystkie te organizacje zostały o tym poinformowane.
5. Jakie prawa bądź przywileje organizacja, która przystąpiła do DPI przy ONZ uzyskuje z tego tytułu.
6. Czy rejestracja organizacji była i jest koniecznym warunkiem by móc korzystać z biblioteki i zbiorów danych analitycznych, gromadzonych i udostępnianych przez odziały i agendy ONZ.
7. Czy przynależność jako NGO do DPI można w jakikolwiek sposób uznać za członkostwo w strukturach ONZ? A jeśli nie jak można nazwać taką współpracę?
8. Czy organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania przynależała, bądź przynależy obecnie w jakiejkolwiek formie do innych struktur niż DPI przy ONZ.
9. Czy przynależność do DPI jest jednoznaczne z popieraniem ONZ w jej działaniach i w jaki sposób takie organizacje są do tego zobowiązane i co powinno im przyświecać.
10. Czy jest możliwość sprawdzenia czy organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania kożysta z materiałów jednostek ONZ Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania.
11. Czy DPI można nazwać integralną jednostką ONZ i czy przynależąc do niej można uważać, że współuczestniczy się w działaniach i celach ONZ.
12. Czy przynależenie do DPI równoznaczne jest dla poparcia Karty NZ.
13. W jaki sposób odbywają się kontakty z organizacjami NGO zapisanymi do DPI. Czy są organizowane konferencje na które są zapraszane owe organizacje i czy uczestnictwo w takich spotkaniach jest uwarunkowane przynależnością do DPI.
14. Która rezolucja lub dokument zawiera spis kryteriów, które musi spełnić organizacja aby zostać NGO w rozumieniu ONZ.
15. Czy jest udokumentowane w jaki sposób organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania wywiązywała się z zobowiązań wobec DPI jeśli do niej przynależała. Jakie DPI nakłada wymogi wsparcia ONZ i jakie ta organizacja podejmowała działania do tej pory.
16. Jeśli organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania miała jakiekolwiek powiązania z ONZ jakie dokumenty podpisane zostały.
17. Czy to prawda iż organizacja Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania nie podpisywała żadnych formularzy w roku 1991 w strukturach ONZ.
18. Czy jest możliwe otrzymanie drogą elektroniczną ewentualnie osobiście w biurze w Warszawie kopii dokumentów rejestracyjnych z roku 1991 i 2001 oraz jakichkolwiek dostępnych kopii dokumentów podpisanych przez organizację Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, bądź testy dokumentów które podpisywano. Choć nie ukrywam że ważne są dla mnie kopie dokumentów z podpisem.
19. Czy można uzyskać listę osób z imienia i nazwiska które podpisywały wszystkie dokumenty (z wyszczególnieniem czego dotyczyły) w imieniu organizacji Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania jakiekolwiek związane z ONZ jeśli takowe były podpisywane.
20. Czy istnieją strony www należące do ONZ wykazu organizacji pozarządowych gdzie znajduje się w spisie Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania bądź zarchiwizowana taka informacja, bądź gdziekolwiek indziej na stronach internetowych jakiekolwiek informacje o tej organizacji.
21. Czy i gdzie znajdują się publicznie dostępne informacje o przynależności Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania z publikacji ONZ i niezależnych od ONZ. Jeśli to możliwe prosiłbym o podanie nazw tych publikacji.


Jeżeli na podane pytania nie jest możliwe udzielenie pełnej odpowiedzi elektronicznie to czy jest to możliwe za pośrednictwem poczty tradycyjnej bądź w terminie późniejszym osobiście.

Za wszelką udzieloną pomoc serdecznie dziękuję w imieniu swoim i innych osób zainteresowanych. Z uszanowaniem
Paweł RXXX


Oto co otrzymałem:

Szanowny Panie,

Wszelkie informacje na ten temat znajdzie Pan na stronach internetowych:
http://www.un.org/dp...ction/index.asp ,
http://www.un.org/es...ordination/ngo/ ,
http://www.un-ngls.org/index.html
, http://www.un.org/dp...tion/listun.htm ,
Z poważaniem,

Karina Bednarska
Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie


Nieukrywam malutkiego rozczarowania... Napisali by chociaż coś... eh Trzeba będzie przetłumaczyć teraz te strony...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-11-21, godz. 23:31

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#24 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-22, godz. 00:23

Nieukrywam malutkiego rozczarowania... Napisali by chociaż coś... eh Trzeba będzie przetłumaczyć teraz te strony...


Zdaje się, że pani potraktowała twój list równie "poważnie" co ja, a przypominam, że ja całą sprawę określiłam słówkiem zaczynającym się na "p" a kończącym na "a" ;)

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-22, godz. 10:15

Zdaje się, że pani potraktowała twój list równie "poważnie" co ja, a przypominam, że ja całą sprawę określiłam słówkiem zaczynającym się na "p" a kończącym na "a" ;)

Tak wiem, zauważyłem, że zadawanie przeze mnie pytań traktujesz jak istny wyrok i nie ważne, że chce obiektywnie zapytać się o wyjaśnienie by nie było spekulacji instytucji która jakby nie patrzeć jest obok WTS w centrum debaty. Zresztą jak jest okazja, kiedy rozmawiam z ŚJ, a sami poruszą kwestie narodów, religii etc to zadaję pytanie typu "Czy w jakiejkolwiek formie mogła by być współpraca WTS z ONZ, np. zapisać się po to by korzystać z ich biblioteki?" A co za każdym razem słyszę? Chyba nie trudno się domyślić ich kategorycznych odpowiedzi. :D No cóż ale i tak dla Ciebie jakiekolwiek wyjaśnianie sprawy będzie wydawaniem wyroków na biedne CK i kto wie czy tego tez nie potraktujesz jako prześladowania "religii prawdziwej" :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-22, godz. 18:37

Tak wiem, zauważyłem, że zadawanie przeze mnie pytań traktujesz jak istny wyrok


Oj, masz o sobie za wysokie mniemanie. Nie obraź się, ale uważam twoje posty za lekki bełkot;)

Użytkownik ewa edytował ten post 2006-11-22, godz. 18:39


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-22, godz. 20:08

Oj, masz o sobie za wysokie mniemanie. Nie obraź się, ale uważam twoje posty za lekki bełkot;)

Więc skoro to bełkot to po co się wysilasz w ogóle i odpisujesz na moje posty? :) Szczerze mówiąc wolałbym słuchać konkrety, a nie epitety. Więc zakończmy na tym.

Au revoir B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-22, godz. 21:06

Więc skoro to bełkot to po co się wysilasz w ogóle i odpisujesz na moje posty? :) Szczerze mówiąc wolałbym słuchać konkrety, a nie epitety. Więc zakończmy na tym.

Au revoir B)


Ależ konkrety dostałeś już w innym wątku, a nawet w tym:

Poczytajcie uważnie materiały ze strony podanej przez Brooklyn Huntera. Tam jest sporo odpowiedzi.

Obraz wyłania się mniej więcej następujący:
Jeszcze przed rokiem 1990 WTS korzystał z zasobów ONZ (wolno mu, bo ONZ nie jest organizacją religijną, a tylko z taką nie wolno mieć nic wspólnego). W tymże roku został poinformowany o konieczności rejestracji. Był to wyłącznie akt formalny, polegający na podaniu profilu organizacji i jej zainteresowań. Z czasem jednak uległa zmienia interpretacja tego faktu przez samą ONZ (uznała ona, że to forma ‘popierania’ jej działań). Kiedy WTS się o tym dowiedział (z gazety The Guardian), wycofał się z interesu. Rejestracja ta nie dawała żadnych przywilejów i nie była w żaden sposób formą członkostwa (co potwierdzają cytaty z oficjalnych pism ONZ).

Jeśli ktoś doczytał coś więcej, to proszę o sprostowanie.

Ja bym miał pytanie do WTS-u: czy w tej chwili korzysta w jakikolwiek sposób z zasobów informacyjnych zgromadzonych przez ONZ?


z odesłaniem do kilku linków.

Epitety? Hm, przecież to prawda: piszesz bez ładu, składu, chaotycznie, nie rozumiesz pojęć, których używasz.

Pisałeś coś o prześladowaniach. Nie, nie uważam, żeby twoje posty były jakimś "prześladowaniem". To, jak napisałam wyżej, bełkot tudzież "bicie piany".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych