Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ankieta: zmartwychwstanie


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-15, godz. 00:17

w ktorym zmartwychwstaniu bedziesz miec udzial


a pierwszym
b drugim

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2006-11-15, godz. 02:34

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#2 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-15, godz. 10:52

Co prawda nie jestem Świadkiem, lecz znam trzy zmartwychwstania.
Pierwsze - Kościół.
Lepsze - Wielki Lud.
Pierwsze i drugie jest zmartwychwstaniem do życia.
I trzecie - ogólne - reszta ludzkości po próbie przy końcu Milenium.
Jak ktoś woli po Sądzire Ostatecznym - choć nie lubię tego określenia.
Za bardzo kojarzy się z obrazami...nawiedzonych malarzy...
To trzecie będzie na wstępie (obejmującym Tysiącletnie Królestwo Chrystusa) tylko wzbudzeniem na próbę - czy zdołają osiągnąć doskonałość.
Tylko doskonali będą żyli wiecznie w Królestwie Bożym.

#3 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-15, godz. 10:59

jeszcze trzeba zapytac czy zechce zmartwychwstac. Wizja wiecznosci mi nie odpowiada tym bardziej,ze ci co zmartwychwstana nie beda sie zenic ani wychodzic za maz. Takie wieczne oddanie Bogu.

#4 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-15, godz. 11:10

Ja też nie chce- jak uczy przeswięta, to podczas tysiącletniego panowania nad tymi ktorzy zmartwychwstana władze będą dzierżyć ksiązeta, czyli bracia starsi... to ja dziękuje, dostać sie w ręce niektórych, sfrustrowanych, zakompleksionych, niespełnionych popaprańców, którzy dla władzy sprzedaliby własną matkę... to ja dziękuje! To ja już chce do piekła, tam przynajmniej jest weselsze towarzystwo!

#5 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-15, godz. 11:22

Podejrzewam,ze niektorzy bracia tez marza o tym aby uwierzyc w pieklo.

#6 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-15, godz. 14:41

Marleno.
Królestwo Boże, to nie "pokarm i napój", ciepło w pupę i wygoda oraz brak zmartwień, lecz::
Rz 14:17 Bp „Królestwo Boże bowiem nie jest pokarmem i napojem, lecz sprawiedliwością, pokojem i radością w Duchu Świętym.”.
Nie będziemy "aniołkami" ze skrzydłami, które bez ustanku będą śpiewały hymny dziękczynne.
Zwróć uwagę, w jakim celu Bóg stworzył cały kosmos.
Istotom duchowym jest on niepotrzebny.
Żyją w "innych wymiarach", inny rodzaj egzystencji...
Ludzkość nie będzie się nudziła przez wieczność.
Abriello.
Panem Królestwa będzie Bóg - nie braciszkowie.
Chroń mnie Boże przed Królestwem rządzonym przez dzisiejszych przywódców religijnych!

#7 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-15, godz. 18:22

Co prawda nie jestem Świadkiem, lecz znam trzy zmartwychwstania.
Pierwsze - Kościół.
Lepsze - Wielki Lud.
Pierwsze i drugie jest zmartwychwstaniem do życia.
I trzecie - ogólne - reszta ludzkości po próbie przy końcu Milenium.
Jak ktoś woli po Sądzire Ostatecznym - choć nie lubię tego określenia.
Za bardzo kojarzy się z obrazami...nawiedzonych malarzy...
To trzecie będzie na wstępie (obejmującym Tysiącletnie Królestwo Chrystusa) tylko wzbudzeniem na próbę - czy zdołają osiągnąć doskonałość.
Tylko doskonali będą żyli wiecznie w Królestwie Bożym.



witaj henryku

czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?
pierwsze i drugie opisane jest w Obj 20 za namiar bede wdzieczny


ps.
co znaczy u ciebie kosciol
co znaczy wielki lud
gdzie wyczytales ze pierwsze zmartwychwstanie bedzie tylko na probe

i ostatnie pytanie
czy to co wczesniej napisales jest oficjalna nauka swiadkow czy tylko twoja teoria

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2006-11-15, godz. 18:30

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#8 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-11-15, godz. 23:51

no, niby nie ma nic zlego w takim cukierkowo landrynkowym wiecznie zatrzymanym kadrze filmu, ale... to chyba jakis Matrix.

#9 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 09:15

Witaj Pawel77
Pytasz...
"czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?
pierwsze i drugie opisane jest w Obj 20 za namiar bede wdzieczny
"
J 5:25 BT "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą."
J 5:28 BT "Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego:"
"Wszyscy" - czyli pozostali...

ps.
co znaczy u ciebie kosciol

Dla mnie Kościół to 144 tys.
co znaczy wielki lud

Wielki Lud - ci co trzymają w rękach palmy zwycięstwa (Obj.) - "zwyciężcy" Wieku Ewangelii.
Także Święci wieku Żydowskiego:
Hbr 11:35 BT „Dzięki dokonanym przez nich wskrzeszeniom niewiasty otrzymały swoich zmarłych. Jedni ponieśli katusze, nie przyjąwszy uwolnienia, aby otrzymać lepsze zmartwychwstanie.”
gdzie wyczytales ze pierwsze zmartwychwstanie bedzie tylko na probe
Nie "ożyją" aż pod koniec Milenium.
Cały świat jest także i dziś "martwy".
Czy ożyją? - Pokaże próba, sąd.

i ostatnie pytanie
czy to co wczesniej napisales jest oficjalna nauka swiadkow czy tylko twoja teoria
[i]
Nie wiem, jaka jest oficjalmna nauka SJ. w tym temacie.
Nie jest to teoria, lecz tak zapisano w Słowie.

#10 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-16, godz. 23:26

witaj

henryku napisales

Pytasz...
"czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?
pierwsze i drugie opisane jest w Obj 20 za namiar bede wdzieczny"
J 5:25 BT "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, że nadchodzi godzina, nawet już jest, kiedy to umarli usłyszą głos Syna Bożego, i ci, którzy usłyszą, żyć będą."
J 5:28 BT "Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego:"
"Wszyscy" - czyli pozostali...


nie bardzo wiem co chcesz przez to powiedziec. czy zwracasz uwage na zmartwychwstanie czy na cos innego? przypominam pytanie
"czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?

co znaczy u ciebie kosciol
Dla mnie Kościół to 144 tys.



na jakich tekstach sie opierasz?


co znaczy wielki lud[/i]
Wielki Lud - ci co trzymają w rękach palmy zwycięstwa (Obj.) - "zwyciężcy" Wieku Ewangelii.
Także Święci wieku Żydowskiego:
Hbr 11:35 BT „Dzięki dokonanym przez nich wskrzeszeniom niewiasty otrzymały swoich zmarłych. Jedni ponieśli katusze, nie przyjąwszy uwolnienia, aby otrzymać lepsze zmartwychwstanie.”



czyli dwie klasy zbawionych? i jaki to ma zwiazek z zmartwychwstaniem innym niz te ktore sa opisane w Obj 20?


gdzie wyczytales ze pierwsze zmartwychwstanie bedzie tylko na probe
Nie "ożyją" aż pod koniec Milenium.
Cały świat jest także i dziś "martwy".
Czy ożyją? - Pokaże próba, sąd.


kto nie ozyje az sie dopelni tysiac lat?

Cały świat jest także i dziś "martwy".
Czy ożyją? - Pokaże próba, sąd.


czyli jeszcze jakas proba?

i na kim sie ta proba odbedzie?
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#11 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-16, godz. 23:43

Marleno.
Królestwo Boże, to nie "pokarm i napój", ciepło w pupę i wygoda oraz brak zmartwień, lecz::
Rz 14:17 Bp „Królestwo Boże bowiem nie jest pokarmem i napojem, lecz sprawiedliwością, pokojem i radością w Duchu Świętym.”.
Nie będziemy "aniołkami" ze skrzydłami, które bez ustanku będą śpiewały hymny dziękczynne.
Zwróć uwagę, w jakim celu Bóg stworzył cały kosmos.
Istotom duchowym jest on niepotrzebny.
Żyją w "innych wymiarach", inny rodzaj egzystencji...
Ludzkość nie będzie się nudziła przez wieczność.
Abriello.
Panem Królestwa będzie Bóg - nie braciszkowie.
Chroń mnie Boże przed Królestwem rządzonym przez dzisiejszych przywódców religijnych!

Ludzkosc osiagnie stan doskonalosci wtedy nie bedzie celow,dazen tylko sluzba Bogu.Czy teraz moglbys tylko spedzac czas na wielbieniu Boga? Chyba,ze ludzie beda tak zaprogramowani,ze nic innego nie beda robic. Po prostu zapomna o doszesnym zyciu i o tym jakie daje przyjemnosci.

#12 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-17, godz. 07:45

Pawel77
Pytasz:

"czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?
Trzecie w kolejności, najniższa nagroda - życie wieczne.
1Kor 15:22 Bg "Albowiem jako w Adamie wszyscy umierają, tak i w Chrystusie wszyscy ożywieni będą."

co znaczy u ciebie kosciol
na jakich tekstach sie opierasz?

Tekstów jest wiele...
Ap 19:7 Br „Weselmy się tedy i radujmy się, i cześć Mu oddawajmy. Nadszedł już bowiem czas godów Baranka, a Jego Oblubienica już się przystroiła.”
-Oblubienica to (uważam) Kościół.
Ap 19:9 Bg „I rzekł mi: Napisz: Błogosławieni, którzy są wezwani na wieczerzę wesela Barankowego. I rzekł mi: Te słowa Boże są prawdziwe.”
Ci, na "porawinach" to (uważam) Wielki Lud. - Ten z palmami zwycięstwa.
Ap 7:9 Bg "Potemem widział, a oto lud wielki, którego nie mógł nikt zliczyć, z każdego narodu i pokolenia, i ludzi, i języków, którzy stali przed stolicą i przed oblicznością Baranka, obleczeni w szaty białe, a palmy były w rękach ich."
czyli dwie klasy zbawionych? i jaki to ma zwiazek z zmartwychwstaniem innym niz te ktore sa opisane w Obj 20?[i]
Te dwie klasy doznają zmartwychwstania do życia.
Okazali się godni. Udowodnili w tym życiu posłuszeństwo "prawu miłości".
Pozostałe dzieci Adama będą wzbudzeni, wstaną ponownie (wszyscy mają być wzbudzeni), aby w sprzyjających warunakch nauczyć się posłuszeństwa pod kierownictwem Chrystusa jako Głowy i Jego Kościoła.
Nie uważam, aby wzbudzenie pozostałej ludzkości miało polegać na wysłuchaniu wyroku, i znowu do piachu lub piekła ze smołą.
Nie sposób opisać tego kilkoma zdaniami.

Marleno.
Zupełnie inaczej wyobrażam sobie szczęśliwe życie.
Pokarmu, napoju, szczęścia nie zabraknie.
I zapewniam: nie będzie to wieczne śpiewanie hymnów.
Ludzkość będzie żyła!
Kto wie?
Może będą eksplorować kosmos?
Może będzie stwarzać życie na innych planetach?

1Kor 2:9 Br "lecz właśnie nauczamy, jak zostało napisane: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują."
Pozdrawiam

#13 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-17, godz. 23:48

witaj henryku

"czy moglbys podac namiar na trzecie zmartwychwstanie?
Trzecie w kolejności, najniższa nagroda - życie wieczne.
1Kor 15:22 Bg "Albowiem jako w Adamie wszyscy umierają, tak i w Chrystusie wszyscy ożywieni będą."

zadam pytanie inaczej
czy moglbys umiejscowic te trzecie zm. w czasie

czy znasz przypowies Jezusa o najemnych pracownikach?
jaka nagrade otrzymali ci co pracowali caly dzien i ci co pracowali jedna godzine?

czy beda wieksze nagrody niz zycie wieczne? chodzi mi o to czy jedni dostana zycie wieczne i np dom a inny rower?

napisales ze trzecia najnizsza nagroda to bedzie zycie wieczne.

podaj tekst ktory upowaznia do takiego ujecia tego zagadnienia


Pawel w liscie:
1Tes 4:13-17 Bw „A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei.(14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli.(15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.(16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,(17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.”

nic nie mowi o roznych nagrodach.

Jezus mowi:

Lk 18:30 Br "nie otrzymałby o wiele więcej już na tym świecie i życia wiecznego w przyszłości."

J 3:15 Br "Wówczas każdy, kto w Niego wierzy, będzie miał życie wieczne."

J 3:16 Br "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna jednorodzonego wydał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne."

Dz 13:48 Br "Słysząc te słowa poganie radowali się bardzo i wysławiali słowo Pańskie. A wszyscy, którzy według przeznaczenia mieli osiągnąć życie wieczne, uwierzyli."

Rz 6:23 Br "Nagrodą za grzech jest bowiem śmierć, łaska zaś Boża - to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym."

takich tekstow jest naprawde wiele


czyli dwie klasy zbawionych? i jaki to ma zwiazek z zmartwychwstaniem innym niz te ktore sa opisane w Obj 20?[i]
Te dwie klasy doznają zmartwychwstania do życia.
Okazali się godni. Udowodnili w tym życiu posłuszeństwo "prawu miłości".
Pozostałe dzieci Adama będą wzbudzeni, wstaną ponownie (wszyscy mają być wzbudzeni), aby w sprzyjających warunakch nauczyć się posłuszeństwa pod kierownictwem Chrystusa jako Głowy i Jego Kościoła.
Nie uważam, aby wzbudzenie pozostałej ludzkości miało polegać na wysłuchaniu wyroku, i znowu do piachu lub piekła ze smołą.
Nie sposób opisać tego kilkoma zdaniami.


tzn sa jednak trzy klasy dwie pierwsze zmartwychwstaja razem do zycia bo okazali sie godni a jeszcze jedna klasa zmartwychwstaje aby sie uczyc.

J 10:16 Br "Lecz mam także owce inne, nie znajdujące się w tej owczarni. I te muszę sprowadzić ku sobie, by słuchały mojego głosu i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz."


Jezus mowi ze bedzie jedna owczarnia i jeden pasterz


Pawel potwierdza slowa Jezusa

(22) Jednakże dzięki Bożej pomocy żyję do dziś i daję o Nim świadectwo zarówno maluczkim, jak i wielkim tego świata. Nie głoszę przy tym nic innego jak tylko to, co już przepowiedzieli Prorocy i Mojżesz,
Dz 26:23 Br "że mianowicie Mesjasz musi cierpieć, że potem jednak zmartwychwstanie i że będzie głosił światło [zbawienia] zarówno ludowi [izraelskiemu], jak i poganom."

20) Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli.
1Kor 15:21 Br "Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie."
(22) I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, (23) lecz każdy według własnej kolejności: Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.


do reszty odniose sie pozniej

Użytkownik pawel77 edytował ten post 2006-11-17, godz. 23:49

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#14 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 08:24

Pawel77...piszesz:
"tzn sa jednak trzy klasy dwie pierwsze zmartwychwstaja razem do zycia bo okazali sie godni a jeszcze jedna klasa zmartwychwstaje aby sie uczyc."

Nie wiem, czy w tym momencie cytujesz moje słowa, czy też są to Twe myśli.
Te dwie pierwsze klasy, zmartwychwstają do życia jako istoty duchowe, o różnej chwale.
Pozostała ludzkość będzie jeszcze miała szansę...

"czy moglbys umiejscowic te trzecie zm. w czasie"
Nie może nastąpić prędzej, aż Pan wraz z Kościołem obejmie widzialne (dla wszystkich) rządy na świecie. Aż największy Nasz Przeciwnik będzie „związany”.
Ap 20:2 BT "I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat."

"czy beda wieksze nagrody niz zycie wieczne? chodzi mi o to czy jedni dostana zycie wieczne i np dom a inny rower?"
Z tym rowerem, to chyba żart...
Jest większa nagroda dla człowieka niż życie wieczne na ziemi!
Życie w postaci Boskiej, Nieśmiertelnej – tak jak sam Ojciec. (To jest Kościół – malutkie stadko)
2P 1:4 BT „Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia /wywołanego/ żądzą na świecie.”
1J 3:2 BT „Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.”
Życie w postaci duchowej anielskiej – i oni różnią się chwałą, mocą. (To jest Wielki Lud – w Niebie, stoją przed tronem Bożym)
1Kor 15:41-42 BT „Inny jest blask słońca, a inny - księżyca i gwiazd. Jedna gwiazda różni się jasnością od drugiej.(42) Podobnie rzecz się ma ze zmartwychwstaniem.
Kogo rozumiesz Pawle77, jako „drugie owce”?
Lub inaczej – kiedy ta klasa wyłoni się?
Ps.
Włączyłem się do dyskusji, ponieważ pytaniem początkowym były dwa zmartwychwstania.
Uważam, że biblia mówi o trzech: Pierwszym, lepszym i ogólnym.
Pozdrawiam.
Przepraszam za brak wyraźnego oznaczenia twych słów (cytatów) - coś szwankuje mój komputer...
Nie mogę korzystać z paska narzędzi...

Użytkownik Henryk edytował ten post 2006-11-18, godz. 08:26


#15 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-18, godz. 09:56

A jesli ja niechce być w chwale niebiańskiej tylko chce odkrywać kosmos, to co mam robić? Zyć gorzej? Czy zostałem do tego przeznaczony juz przy urodzeniu? Czy mam wybór? W końcu mam wolną wolę?

Wybacz Heneyku, ale myslałem ,że gdy SJ opowiadali mi bajkę jak to w raju na zimei będziemy podrózowac w kosmos to myslałem ,ze to ich fanaberie. Niechce mi sie wierzyć ,że Badacze Pisma wierza w takie nonsensy......
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#16 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 10:00

Arturze...
Zawsze możesz biegać nago po raju jak Adam.

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-18, godz. 10:01

Ja się powaznie pytam: od czego zalezy udział w jednym ze zmartwychwstań, przy założeniu, ze wierze w Jezusa Chrystusa i jego Ojca.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 11:10

"Ja się powaznie pytam: od czego zalezy udział w jednym ze zmartwychwstań, przy założeniu, ze wierze w Jezusa Chrystusa i jego Ojca."

Arturze.
Myślę, że te Pierwsze jest zarezerwowane dla Kościoła.
Uważam to za liczbę rzeczywistą – 144 tyś.
Tę (liczebnie – nie osobowo) klasę przewidział Bóg.
1P 2:9 Bb „Ale wy jesteście rodzajem wybranym, królewskiem kapłaństwem, narodem świętym, ludem, który sobie Bóg za własny poczyta, abyście przepowiedali cnoty tego, który z ciemności was wezwał ku dziwnej światłości swojej.”
Ap 14:1 BT "Potem ujrzałem: a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z Nim sto czterdzieści cztery tysiące, mające imię Jego i imię Jego Ojca wypisane na czołach."
Mt 22:14 Bb „Abowiem wiele jest wezwanych, ale mało wybranych.”
Tt 1:1 BT „Paweł, sługa Boga i apostoł Jezusa Chrystusa, [posłany do szerzenia] wśród wybranych Bożych wiary i poznania prawdy wiodącej do życia w pobożności,”
Są to osoby wybrane ze świata, najlepsi z najlepszych.
Czasem tego powołania jest (był) Wiek ewangelii.
To drugie (lepsze) zmartwychwstanie do życia przewidziane jest dla chrześcijan, którzy w czymś „niedomagali”.
Nie do końca byli wierni prawu Bożemu.
A... to może zbytnie zamiłowanie do mamony, może zbytnie folgowanie swemu brzuchowi, lub swym wygodom, nałogom...
Jednak oni przeszli (tu na ziemi) próby, doświadczenia, poprzez które udowodnili, że jednak nie wyparli się Boga i Jego Prawa.
Lub inaczej - w ucisku, „wyprali swe szaty”.
Ap 7:14 BT "I powiedziałem do niego: Panie, ty wiesz. I rzekł do mnie: To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili."
Szata jest (rozumiem) usprawiedliwieniem z wiary, którą otrzymujemy od Jezusa.
Ona „zakrywa” przed Bogiem nasze niedoskonałości, grzechy.
I jedni i drudzy wyparli się „cielesnego” życia.
Poświęcili się Bogu na śmierć. Tu warto przypomnieć o znaczeniu chrztu.
- Na wierność Bogu i Jezusowi.

Nie mnie osądzać, gdzie kto będzie zakwalifikowany. Tym bardziej, że sam nie wiem, co będzie ze mną!
Powyższe grupy dotyczą wyłącznie wierzących w Jezusa Chrystusa i Jego Ojca.
Potwierdzenie usprawiedliwiena z wiary, otrzymali także niektórzy z poprzedniego Wieku.
- Wieku żydowskiego.
Pozdrawiam

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-18, godz. 14:21

Czyli jesli chce latać na inne planety, powinienem natychmiast przestac wierzyć w Jezusa i zacząć się bawić na całego? Pic, palic, kraśc, mordować? I taka nagroda mnie czeka??!!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 15:03

Arturze.
Pisałeś, że pytasz poważnie.
Odpisujesz bardzo niepoważnie.
Dla mnie, możesz nawet dziś, latać na miotle dokąd tylko chcesz.
Pozdrawiam.
Kończę w temacie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych