Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy a biblijny potop.


  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#61 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-02-03, godz. 22:01

Mnie z kolei wydaje się ,że skoro na przełomie T/K było wielkie wymieranie zwierząt i prawie cała populacja wymarła to jakiś kataklizm musiał mieć miejsce. Nie zachowało sie z tamtych czasów zbyt wiele informacji. Gdyby Biblia była kompletna to pewno więcej można by się dowiedzieć. Przyznam , że też analizowałam te sprawy dośc dawno temu. Zakładałam ,że Potop był , a potem ,że go nie było. Jest to wielce tajemniczy zapis w Biblii. Zastanawiający ffakt ,że różne ludy mają taką legendę o czymś może świadczyc. Naukowcy mówią różnie , jedni tak inni ,że nie . Jednak ustalenia współczesnych naukowców skażonych ewolucjonizmem nie są tak wiarygodne jek sądzisz Padre. I nie chodzi tylko o fałszerstwa archeologiczne , tylko o postawę wobec odkryć i faktów. A stopień skażenia można ocenić czytając chociażby Świat Nauki Doświadczenie mówi mi ,że dla jednego człowoieka szklanka jest do połowy pusta a dla drugiego ,że trunek w niej jest chrzczony wodą hi hi hi...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#62 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-02-04, godz. 21:29

że różne ludy mają taką legendę o czymś może świadczyc.


może trochę poza tematem, ale fakt ze wiele ludów wierzy w boga w trzech osobach świadczy według swiadków o tym, że błedne nauki babilońskie rozpowszechniły się po całej ziemi. Powszechność podań o potopie ma tymczasem świadczyć o tym że był faktem.
Ten sam argument a wnioski przeciwne

#63 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 21:49

wprost przeciwnie. ten argument pokazuje ze falszywa doktryna ma jedno wspolne zrodlo i podanie o potopie ma tez jedno wspolne zrodlo

twoja uwaga byla nielogiczna w sensie logicznym..hiihih
[font=Tahoma]

#64 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-04, godz. 23:05

Mały OTik

Ja tu prosze nie mieszać błędnych pojęć trynitaryzmu z modalizmem tryteizmem i damianityzmem bo to wprowadza chaos podobnie jak nauki WTS w tej kwestii ;)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-02-04, godz. 23:06

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#65 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 23:09

teraz mnie powaliles
[font=Tahoma]

#66 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-05, godz. 09:10

Mnie z kolei wydaje się ,że skoro na przełomie T/K było wielkie wymieranie zwierząt i prawie cała populacja wymarła to jakiś kataklizm musiał mieć miejsce. Nie zachowało sie z tamtych czasów zbyt wiele informacji. Gdyby Biblia była kompletna to pewno więcej można by się dowiedzieć. Przyznam , że też analizowałam te sprawy dośc dawno temu. Zakładałam ,że Potop był , a potem ,że go nie było. Jest to wielce tajemniczy zapis w Biblii. Zastanawiający ffakt ,że różne ludy mają taką legendę o czymś może świadczyc. Naukowcy mówią różnie , jedni tak inni ,że nie . Jednak ustalenia współczesnych naukowców skażonych ewolucjonizmem nie są tak wiarygodne jek sądzisz Padre. I nie chodzi tylko o fałszerstwa archeologiczne , tylko o postawę wobec odkryć i faktów. A stopień skażenia można ocenić czytając chociażby Świat Nauki Doświadczenie mówi mi ,że dla jednego człowoieka szklanka jest do połowy pusta a dla drugiego ,że trunek w niej jest chrzczony wodą hi hi hi...



- wielkie wymieranie zwierząt miało miejsce dużo wcześniej niż nawet 10 000 lat temu. - czyli tradycyjna chronologia Biblijna się myli,
- z czasów potopu mającego miejsce w około 3600 r p.n.e zostały informacje geologiczne, wskazujące na jego lokalny zasięg. (Basen morza śródziemnego, mezopotamia), - czyli tradycyjna relacja o ogólnoświatowym potopie jest mylna,
- zapis biblijny wcale nie jest tajemniczy, opisuje legendę która miała miejsce na długo przed życiem osoby która ją spisywała (Mojżesz). Dodatkowo zgadnij z jakich materiałów mógł on kożystać, skoro wiemy, że został wykształcony na dworze faraona? Z jakich nauk, z jakich podań?
- naukowcy (geologia, antropologia), a nie pisarze popularnonaukowi są zgodni - ogólnoświatowego potopu nie było.
- naukowcy skażeni ewolucjonizmem? Brzmi trochę jak politycy, skażeni żydomasonerią. Ewolucja w przyrodzie jest faktem naukowym, tak jak prawa fizyki. Ich naukowe określenia (teoria ewolucji, teoria powszechnego ciążenia, etc.) wcale nie oznaczają, że to coś niesprawdzonego lub nieprawdziwego.
- zachęcam do kożystania z innej lektury niż gazetki popularno-naukowe.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#67 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-05, godz. 14:09

tak chętnie podowiadajm jeszcze określenie: autorzy ksiąg biblijnych pisali "pod natchnieniem ducha Świętego". ciekawe jak ten termin wyjaśni ludzka nauka ?

#68 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-05, godz. 16:04

tak chętnie podowiadajm jeszcze określenie: autorzy ksiąg biblijnych pisali "pod natchnieniem ducha Świętego". ciekawe jak ten termin wyjaśni ludzka nauka ?


Widzisz Macieju, dodajesz do treści wersetów biblijnych swoje określenia. Apostoł Paweł w liście do Tymoteusza pisze, że całe pismo jest natchnione i pożyteczne do nauczania, wychowywania, etc.
Do tego, wcale nie musi być odczytywane dosłownie, bo opowieść o potopie (nawet lokalnym) pozostaje takim samym moralitetem.
Co chcesz udowodnić swoim komentarzem, do którego treść cytatu wrzuciłeś interpretując go dowolnie?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#69 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-05, godz. 17:52

co chcę udowodnić ? Padre to proste. jeżeli Pismo Święte powiada iż ludzie pisali pod natchnieniem ducha Świętego, to jest dla mnie równoznaczne z faktem, że Mojżesz mógł korzystać z innych "źródeł" niż tylko zapiski drukowane. a o tym niestety się nawet naukowcom nie śniło :)

#70 rikibaka

rikibaka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-02-05, godz. 22:02

Podobnie w proroctwach o panowaniu Aleksandra Macedońskiego możemy przeczytać że miał panować nad CAŁĄ ZIEMIĄ (nie chce mi się szukać wersetu- jak ktoś chce łatwo znajdzie). Nie wiedzieć czemu jednak nikt się nie upiera przy tym, że Aleksander wielki zdobył Chiny a potem popłynął do Australii i obu Ameryk. Czemu więc ten nieszczęsny potop CAŁEJ ZIEMI tylu ludzi interpretuje dosłownie?

#71 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-06, godz. 08:40

co chcę udowodnić ? Padre to proste. jeżeli Pismo Święte powiada iż ludzie pisali pod natchnieniem ducha Świętego, to jest dla mnie równoznaczne z faktem, że Mojżesz mógł korzystać z innych "źródeł" niż tylko zapiski drukowane. a o tym niestety się nawet naukowcom nie śniło :)


Przytocz konkretne wetrsety to pogadamy.

Dosłowny odczyt opowieści o ogólnoświatowym potopie jest potrzebny braciszkom z Brooklynu do przekonywania, że tylko w organizacji WTS-u jest możliwe zbawienie.

Świecka nauka przeczy ogólnoświatowemu potopowi, oraz nauka Chrystusa przeczy temu, że tylko w jakieś jednej organizacji jest możliwe zbawienie.
Zatem Biblia jak i słowa Chrystusa są całkowicie zgodne z prawdą, nauką i hiostorią, natomiast twierdzenia Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy są kłamstwem... historycznym i doktrynalnym.

Użytkownik Padre Antonio edytował ten post 2007-02-06, godz. 13:20

"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#72 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-02-06, godz. 13:34

cóż drogi padre, jak zapewne wiesz możemy się tak prawdopodobnie przepychać bez końca, ale niczego nie osiągniemy. natomiast co do tego, że nie ma zbawienia poza jedną jedyną społecznością, bez względu, która to jest to nie jest dla mnie to już takie oczywiste. w końcu Pisma mówią jednoznacznie, że zbawieni zostaną tylko ci, którzy wierzą w Jezusa. ciekawe co powiedzieć o wszystkich tych, którzy odrzucili Mesjasza. jak wiemy w I wieku należała do nich większość Żydów, którzy utracili status narodu wybranego. czyżby i tutaj pojawiło się jakieś przekłamanie ?

#73 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-02-06, godz. 13:54

jak wiemy w I wieku należała do nich większość Żydów, którzy utracili status narodu wybranego. czyżby i tutaj pojawiło się jakieś przekłamanie ?


Poważnie utracili?. A gdzie tak stoi napisane?. Przecież....

Rz 11:11-13 BT
"Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości"

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2007-02-06, godz. 14:07


#74 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-06, godz. 15:07

cóż drogi padre, jak zapewne wiesz możemy się tak prawdopodobnie przepychać bez końca, ale niczego nie osiągniemy. natomiast co do tego, że nie ma zbawienia poza jedną jedyną społecznością, bez względu, która to jest to nie jest dla mnie to już takie oczywiste. w końcu Pisma mówią jednoznacznie, że zbawieni zostaną tylko ci, którzy wierzą w Jezusa. ciekawe co powiedzieć o wszystkich tych, którzy odrzucili Mesjasza. jak wiemy w I wieku należała do nich większość Żydów, którzy utracili status narodu wybranego. czyżby i tutaj pojawiło się jakieś przekłamanie ?


No i znowu żadnych wersetów z Biblii, tylko czcza gadaniana której podstawą jest dla Ciebie treść publikacji WTS a nie Słowa Bożego.

Co do zbawienia, to przeanalizuj jeszcze raz wersety na które się powołujesz (albo raczej ktróre masz na myśli) i zastanów się czy rzeczywiście chodzi o jakąć organizację.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#75 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2007-02-07, godz. 02:49

Padre coś nerwowo reagujesz na wszystko co ci się KOJARZY! Niech ci sie nie kojarzy... trzeba czytac ze zrozumieniem. Piszesz , że Pismo nie musi być poprawne historycznie bo służyło głownie do nauczania i wychowywania. A potem masz za złe , że ktos mówi o wymieraniu T/K. Skąd wiesz jak stara jest historia o potopie. Chronologia biblijna jest rzeczą późniejsza. Zreszta co ja ci tłumaczę , przecież ty i tak lepiej wiesz niż ktoś kto czyta jakies tam popularne ksiązeczki. Czapka z głowy - naukowiec kroczy! Hihihi :D
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#76 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-07, godz. 10:03

Padre coś nerwowo reagujesz na wszystko co ci się KOJARZY! Niech ci sie nie kojarzy... trzeba czytac ze zrozumieniem. Piszesz , że Pismo nie musi być poprawne historycznie bo służyło głownie do nauczania i wychowywania. A potem masz za złe , że ktos mówi o wymieraniu T/K. Skąd wiesz jak stara jest historia o potopie. Chronologia biblijna jest rzeczą późniejsza. Zreszta co ja ci tłumaczę , przecież ty i tak lepiej wiesz niż ktoś kto czyta jakies tam popularne ksiązeczki. Czapka z głowy - naukowiec kroczy! Hihihi :D


Nie reaguję nerwowo, tylko na powielane mity odpowiadam faktami.
Nie wiem o co Ci chodzi z tym kojarzeniem, bo nie nawet nie użyłem takiego określenia w swoich odpowiedziach.
Tak, Biblia nie musi (i nie jest) poprawna historycznie, ale to nie zmienia faktu, że jest pożyteczna.
Nie mam za złe rozmowy o wymieraniu dinozaurów, tylko widzę, że nie potrafisz go umiejscowić w czasie.
Historia o potopie - o co Ci chodzi? Chodzi Ci o to kiedy był potop czy jak stare są opowieści o nim? Tradycyjna chronologia Biblijna umiejscawia go na około 300 lat przed Abrahamem.
Niestety Ty nie chcesz rozmawiać, więc o czym ma być niby ta polemika?
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#77 drugaowca

drugaowca

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2007-02-13, godz. 21:23

Mnie z kolei wydaje się ,że skoro na przełomie T/K było wielkie wymieranie zwierząt i prawie cała populacja wymarła to jakiś kataklizm musiał mieć miejsce. Nie zachowało sie z tamtych czasów zbyt wiele informacji. Gdyby Biblia była kompletna to pewno więcej można by się dowiedzieć. Przyznam , że też analizowałam te sprawy dośc dawno temu. Zakładałam ,że Potop był , a potem ,że go nie było. Jest to wielce tajemniczy zapis w Biblii. Zastanawiający ffakt ,że różne ludy mają taką legendę o czymś może świadczyc. Naukowcy mówią różnie , jedni tak inni ,że nie . Jednak ustalenia współczesnych naukowców skażonych ewolucjonizmem nie są tak wiarygodne jek sądzisz Padre. I nie chodzi tylko o fałszerstwa archeologiczne , tylko o postawę wobec odkryć i faktów. A stopień skażenia można ocenić czytając chociażby Świat Nauki Doświadczenie mówi mi ,że dla jednego człowoieka szklanka jest do połowy pusta a dla drugiego ,że trunek w niej jest chrzczony wodą hi hi hi...

włuskaj mądrośĆ cygnus.et.put.poznan.pl/~dlugosz/prywatne/opracowania/wlasne/kreacjonizm.htm

#78 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-16, godz. 13:20

włuskaj mądrośĆ cygnus.et.put.poznan.pl/~dlugosz/prywatne/opracowania/wlasne/kreacjonizm.htm


Dawno już nie czytałem takiego bełkotu "naukowego".
Przybliż proszę inne źródła które chociaz wspominają o tych "radioaureolach".

Hipoteza tyle wątpliwa, co nawet w niewielkim stopniu nie wnosząca nic do powstania Wszechświata, Ziemi, ludzi czy potwierdzająca ogólnoświatowego potopu.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#79 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-07, godz. 13:46

Podobnie w proroctwach o panowaniu Aleksandra Macedońskiego możemy przeczytać że miał panować nad CAŁĄ ZIEMIĄ (nie chce mi się szukać wersetu- jak ktoś chce łatwo znajdzie). Nie wiedzieć czemu jednak nikt się nie upiera przy tym, że Aleksander wielki zdobył Chiny a potem popłynął do Australii i obu Ameryk. Czemu więc ten nieszczęsny potop CAŁEJ ZIEMI tylu ludzi interpretuje dosłownie?

Dzień nie równa się dzień.
Jeden dzień oznacza dobę, a drugi czas od wschodu do zachodu Słońca, a jeszcze inny czas "od wieczora do poranka" (Rdz 1:5).

#80 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-03-07, godz. 13:50

Dzień nie równa się dzień.
Jeden dzień oznacza dobę, a drugi czas od wschodu do zachodu Słońca, a jeszcze inny czas "od wieczora do poranka" (Rdz 1:5).


No i co z tego?
Określenia czasu to nie to samo co obszar terytorialny.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych