Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obniżanie kosztów utrzymania naszego forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 replies to this topic

#21 komik

komik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 81 Postów

Napisano 2006-11-22, godz. 19:52

To też właśnie Noc_spokojna napisałem:) Ale pisałem też o innych wyjściach, aby nie trzeba było (przynajmniej za wiele) płacić. Poczekajmy, co Admin na to...

#22 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 01:43

czy moja sytuacja (niewyświetlanie reklam Googla) czymkolwiek różni się od sytuacji, gdyby te reklamy się wyświetlały, ale nigdy bym w nie nie klikał?


Chyba się nie różni, ale nie jestem pewien na 100%.

#23 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 01:52

Moja propozycja jest troszkę inna - czy w zamian za ograniczenie (wyeliminowanie) reklam, nie lepiej podać nr konta na które użytkownicy wpłacaliby jakieś drobne? Wiem doskonale, że kilka stron, forów, z natury niekomercyjnych, w ten sposób się utrzymuje.

Właśnie tego chciałem uniknąć: nawoływania do "zrzuty". Jak dla mnie to byłoby za nachalne i za dużo z tym roboty. Wybrałem AdSense, bo jest to metoda subtelna, mniej agresywna oraz dobrze pomyślana (Google dobiera linki na podstawie treści strony i to mi się podoba). Nie lubię nawalenia banerów, Flasha oraz apeli na stronie. Nikt nie musi przecież klikać. Mało tego, może sobie wszystko nawet wyciąć filtrem, jeśli mu to bardzo przeszkadza. Ale wolę ponieść to ryzyko, że nikt nic nie kliknie niż co miesiąc wystosowywać jakieś apele do ludzkich sumień albo zadręczać wszystkich wyskakującymi oknami czy reklamami we Flashu (które potrafią zasłonić całą stronę nie dając użytkownikowi wiele wyboru). Co do treści, to linki dobiera Google. Mogę co najwyżej coś wykluczyć. Na razie wykluczyłem tylko jedną stronę, bo mnie denerwowała (była to jakaś reklama kupowania opłatków :)

Acha, ku informacji. Odnośnie tej reklamy na końcu listy postów. Po lewej stronie (pod logiem Googli) jest link-obrazek do założenia sobie AdSense. Jeśli ktoś założy sobie coś podobnego, ale zrobi to przez ten link, to taka operacja też jest jakoś uwzględniana dla mnie przez Google. To chyba taka imitacja zgłoszenia się do programu AdSense "z polecenia".

#24 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 02:22

Nie zdążyłem jeszcze przyjrzeć się starszym tematom, ale czy faktycznie po włamie hakerów utraciła się część informacji?


Tak. Skasowano nam wszystko z forum. Straciliśmy miesiąc postowania, bo (głupi) provider (ku przestrodze: http://etap.pl) nie robił w ogóle codziennych backupów (mieli, lamery jedne, popsute skrypty i o tym nie wiedzieli). Musiałem odgrzebać jakąś swoją kopię.

Do dziś nie rozumiem dlaczego ktoś miałby atakować to forum. Jest tu dosyć dużo swobody do wyrażania poglądów. Czasami zdarza się, że jakiś nawiedzony ŚJ nie zadawszy sobie trudu przyjrzenia się treści, myśli że to forum jest atakiem na ŚJ. Tak było z niejakim lightdrink'iem, który postanowił wytoczyć nam normalną wojnę. Trzeba było widzieć jego strony jak na nich wypisywał szyderstwa pod adresem forum. Ale coś nie widzę już tych jego stron. Albo w końcu poszedł po rozum do głowy, albo Wirtualna Polska mu je zdjęła. Nie wiem. Ja nic im nie zgłaszałem.

#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-23, godz. 06:42

Co do treści, to linki dobiera Google. Mogę co najwyżej coś wykluczyć. Na razie wykluczyłem tylko jedną stronę, bo mnie denerwowała (była to jakaś reklama kupowania opłatków :)


Szkoda :D zawsze to było w temacie religii. Ale jak ciebie denerwowało, to zrozumiałe :lol:

Czasami zdarza się, że jakiś nawiedzony ŚJ nie zadawszy sobie trudu przyjrzenia się treści, myśli że to forum jest atakiem na ŚJ. Tak było z niejakim lightdrink'iem, który postanowił wytoczyć nam normalną wojnę. Trzeba było widzieć jego strony jak na nich wypisywał szyderstwa pod adresem forum.


Czyli naczelny mason sam okazał się śJ. Dobrze by było, aby w tematach które zaczął dać taką informację nawet z podaniem niektórych jego wypowiedzi na jego stronach.
Czesiek

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-23, godz. 06:53

Ciekawa strategia. Załatwić forum obniżając jego wiarygodność...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-23, godz. 06:59

Ciekawa strategia. Załatwić forum obniżając jego wiarygodność...


A jak w wątku "Nie jestem gejem" napisałem o tym, że niektórzy tak robią, to Ewa mnie wyśmiała.
Czesiek

#28 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 08:14

Czyli naczelny mason sam okazał się śJ.


Nie wiem, czy był ŚJ. Ale na pewno był jakiś "nawiedzony".

#29 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-23, godz. 08:27

Ale na pewno był jakiś "nawiedzony".

Czy te słowa wyrażone w formie czasu przeszłego oznaczają, że lightdrinka nie ma już na naszym forum?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#30 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-23, godz. 08:32

Czy te słowa wyrażone w formie czasu przeszłego oznaczają, że lightdrinka nie ma już na naszym forum?

Tak, jak spojżysz na jego profil to zobaczysz OFF'A.

ps. Admin z tego co pisałeś tak wynikało, że jest śJ, stąd moja uwaga, Którą odwołuję.
Naczelny mason nie wiadomo, czy sam był śJ, ale na pewno dobrze przysłużył się "organizacji" swoimi postami tutaj.
Czesiek

#31 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 09:02

Czy te słowa wyrażone w formie czasu przeszłego oznaczają, że lightdrinka nie ma już na naszym forum?


Dostał bana.

#32 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-23, godz. 09:09

Ciekawa strategia. Załatwić forum obniżając jego wiarygodność...


Przecież od początku pisałem, że on to właśnie robi.
[db]

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-23, godz. 10:27

' date='2006-11-23 10:09' post='42009']
Przecież od początku pisałem, że on to właśnie robi.

Tylko póki nie zaczął rozrabiać, to nie można go było zabanować.
Czesiek

#34 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-23, godz. 11:11

Tylko póki nie zaczął rozrabiać, to nie można go było zabanować.


IMHO zaraz od samego początku większość tego, co pisał była offtopic i nadawała się do natychmiastowego przeniesienia co najwyżej na forum humorystyczne. No, ale na szczęście temat już zamknięty.
[db]

#35 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-23, godz. 14:52

nie chce byc nachalna ale przyszło mi to do głowy juz dawno... ja chętnie przelewałabym miesięcznie 10 zł na rzecz utrzymania forum ale nawet nie wiem komu i na jakie konto, ja wiem, ze w skali roku to i tak niewiele ale poprostu na wiecej na razie nie mogę sobie pozwolic ... jesli choć to sie przyda to prosze o kontakt z administratorem :)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#36 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 15:47

nie chce byc nachalna ale przyszło mi to do głowy juz dawno... ja chętnie przelewałabym miesięcznie 10 zł na rzecz utrzymania forum ale nawet nie wiem komu i na jakie konto, ja wiem, ze w skali roku to i tak niewiele ale poprostu na wiecej na razie nie mogę sobie pozwolic ... jesli choć to sie przyda to prosze o kontakt z administratorem :)


Ty tak na poważnie? Mogę przypiąć jakiś post z informacją gdzie ewentualnie wrzucić jakieś wpłaty, ale te googlowe linki i tak wolę zostawić, niech coś tam się sączy. Są mniej kłopotliwe niż wykonywanie przelewów.

#37 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-23, godz. 15:51

Brawo Maryhna!!!! :D ja też o tym myślałm,ale tez sie wstydziłam :huh: to bardzo dobry pomysł. Prosze o zamieszczenie gdzieś nr konta- za kozetke u Freuda tez trzeba płacic :blink: , a tu czasem taka terapia leci ze hej! więc ja jestem za- tez coś uszpyrlam! :D

#38 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-11-23, godz. 15:55

no to dajcie tutaj znac gdzie będzie można znaleźc jakieś info :)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#39 Administrator

Administrator

    Forumowicz (51-500)

  • Admin
  • PipPip
  • 369 Postów
  • Gadu-Gadu:191423
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Irlandia

Napisano 2006-11-23, godz. 16:30

no to dajcie tutaj znac gdzie będzie można znaleźc jakieś info :)


Tu jest przypięta informacja: http://watchtower.or...s...c=2605&st=0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych